Προς το περιεχόμενο

EON TV Box


X4Tz1S
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από X4Tz1S,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά με πήραν από nova για να εχω eon με συν 5 ευρώ. 

Τώρα δίνω στην 100αρα 26 ευρώ. 

Αξίζει λέτε?

Να το έβαζα στην τηλεόραση του μικρού? 

Netflix μπορεί να πάρει? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά με πήραν από nova για να εχω eon με συν 5 ευρώ. 

Τώρα δίνω στην 100αρα 26 ευρώ. 

Αξίζει λέτε?

Να το έβαζα στην τηλεόραση του μικρού? 

Netflix μπορεί να πάρει? 

Ευχαριστώ 

Κατα τη γνωμη μου αξιζει για 5 ευρώ . Νετφλιξ αποσο ξερω δεν υποστηρίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Aggelos_INSM είπε

Κατα τη γνωμη μου αξιζει για 5 ευρώ . Νετφλιξ αποσο ξερω δεν υποστηρίζει 

λες ε?

Εχω και disney plus και netflix.

Στον ενα μηνα που τον δοκιμασα δεν μου κινησε και πολυ το ενδιαφερον..

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά με πήραν από nova για να εχω eon με συν 5 ευρώ. 

Τώρα δίνω στην 100αρα 26 ευρώ. 

Αξίζει λέτε?

Να το έβαζα στην τηλεόραση του μικρού? 

Netflix μπορεί να πάρει? 

Ευχαριστώ 

Για +5 ευρώ νομίζω αξίζει. Θα βλέπεις και μπάσκετ. Όσο για το κουτάκι, εγώ δεν το χρησιμοποιώ. Δεν έχεις κάποιο καλύτερο; Η TV σου δεν παίρνει Netflix;

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kirileman είπε

Για +5 ευρώ νομίζω αξίζει. Θα βλέπεις και μπάσκετ. Όσο για το κουτάκι, εγώ δεν το χρησιμοποιώ. Δεν έχεις κάποιο καλύτερο; Η TV σου δεν παίρνει Netflix;

μπασκετ δεν θα βλεπει γιατι του προτειναν το απλο πακετο, τώρα αν πετυχει καποιο ματς στο novasports start αλλο θεμα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2023 στις 2:20 ΜΜ, kirileman είπε

Για +5 ευρώ νομίζω αξίζει. Θα βλέπεις και μπάσκετ. Όσο για το κουτάκι, εγώ δεν το χρησιμοποιώ. Δεν έχεις κάποιο καλύτερο; Η TV σου δεν παίρνει Netflix;

Στο σαλονι που εχω εννοειται εχει.

Του μικρου δεν εχει και το σκεφτομουν αλλα μαλλον θα καταληξω σε chromecast με google tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κανείς εαν γίνεται (και αν αξίζει) να περαστεί κάποια custom rom στο EON TV BOX που να τρέχει netflix κανονικά χωρίς πατέντες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει πακέτο από εδώ:

https://nettvplus.gr

Αναφέρει ότι εξαιρούνται οι συνδρομητές από Ελλάδα και Κύπρο.Και ρωτάω εγώ τώρα, μπαίνω μέσω VPN με ip εξωτερικού και ολοκληρώνω την αγορά μέσω της πιστωτικής μου, θεωρείτε ότι θα μπορέσει να παίξει μετά με ελληνική ip?Αν όχι λέτε να μπορεί να παίξει έστω με ξένη ip χωρίς προβλήματα?Σας ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από nektariossgourakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/4/2023 στις 9:36 ΠΜ, nektariossgourakis είπε

Καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει πακέτο από εδώ:

https://nettvplus.gr

Αναφέρει ότι εξαιρούνται οι συνδρομητές από Ελλάδα και Κύπρο.Και ρωτάω εγώ τώρα, μπαίνω μέσω VPN με ip εξωτερικού και ολοκληρώνω την αγορά μέσω της πιστωτικής μου, θεωρείτε ότι θα μπορέσει να παίξει μετά με ελληνική ip?Αν όχι λέτε να μπορεί να παίξει έστω με ξένη ip χωρίς προβλήματα?Σας ευχαριστώ πολύ.

Θέαση με VPN δεν είχα δοκιμάσει ποτέ. Μπορείς όμως να πάρεις τη δωρεάν δοκιμή 7 ή 15 ημερών για να δοκιμάσεις αυτό που λες και να δεις και τα κανάλια που έχει. Θα δεις ότι τόσο στην ιστοσελίδα όσο και στο support αν τους ρωτήσεις για τα κανάλια δεν θα σου απαντήσουν ξεκάθαρα αλλά θα σου πουν να πάρεις δοκιμαστικό λογαριασμό για να δεις. Θεωρώ πως ο λόγος είναι να μπορούν να αλλάζουν στην πορεία τα διαθέσιμα κανάλια λόγω εμπορικής πολιτικής ή πνευματικών δικαιωμάτων.

Στον ένα χρόνο που το είχα, ο οποίος μόλις έληξε, μόλις τώρα τον Μάιο έγινε αλλαγή σε κανάλια (είχε 6 ξένα κανάλια SK με αθλητικά, τα οποία κάποιες (ελάχιστες) φορές έδειχναν και ντέρμπυ super league live, και άφησαν νομίζω μόνο 1-2 από αυτά). Περίπου 6 μήνες πριν είχαν προσθέσει επίσης το sport plus, το οποίο δείχνει συνέχεια ποδόσφαιρο και επίσης και εδώ είχε τύχει κάποιες λίγες φορές να δείξει ντέρμπι super league που κανονικά είναι στην Cosmote, με ελληνική (κυπριακή) περιγραφή. Στο site πλέον αναφέρεται και κάποιο κανάλι Nova Stars, το οποίο δεν το είδα ποτέ, πιθανόν να το προσθέσουν αργότερα στην υπηρεσία.

Στη Γερμανία έχει τα εξής κανάλια: Nova Cinema 1-2-3-4, Nova Sports Prime-Start-1-2-3-4, ΕΡΤ World, Open TV (το οποίο όμως κάποιες φορές δεν παίζει λόγω πνευματικών δικαιωμάτων), Ionian Channel, Κρήτη TV, Smile, DuckTV, IDJkids και πλέον 1-2 από τα 6 SK κανάλια που είχε παλιότερα. Πρόσεξε ότι η υπηρεσία για το εξωτερικό είναι κουτσουρεμένη, δεν περιλαμβάνονται δηλαδή όλα τα κανάλια sports (π.χ. δεν δείχνει premier league), έχει μεν replay tv 7 ημερών κανονικά αλλά δεν έχει τίποτα on demand. Έχει και κάποια ελεύθερα ελληνικά ραδιόφωνα.

Έχει βγάλει πάντως ένα σχετικά καλό πακέτο για χρήστες από την Κύπρο, στην επιλογή χώρας κάτω κάτω διάλεξε Κύπρο για να το δεις. Εδώ (μόνο) δίνει και λεπτομερή λίστα καναλιών (έχει ένα σχετικό κουμπί στο κάτω μέρος της σελίδας). Είναι πολύ πιο πλήρες από αυτά για τον υπόλοιπο κόσμο, είναι όμως και πιο ακριβό και επιτρέπει ταυτόχρονη θέαση μόνο σε μία συσκευή, ενώ στην υπηρεσία για τις υπόλοιπες χώρες βλέπεις ταυτόχρονα σε 2 συσκευές (ακόμη και αθλητικά. Δεν είμαι σίγουρος αν στην κανονική EON TV υπάρχει κάποιος περιορισμός στην ταυτόχρονη θέαση αθλητικών, όπως υπάρχει στην Cosmote TV).

Η ποιότητα της υπηρεσίας είναι έτσι κι έτσι. Το Nova Sports 4 εδώ και μήνες ήταν πολύ προβληματικό, με αποτέλεσμα κάποιες φορές να μην έχεις καθόλου εικόνα, και κανείς δεν νοιάζεται να το φτιάξει, το Open για μήνες επίσης δεν έπαιζε, το KPHTH TV πολλές φορές και για πολλές μέρες σερί δεν έπαιζε κλπ. Η ποιότητα εικόνας είναι υποδεέστερη σε σχέση με της Cosmote TV, όπως όμως είναι έτσι κι αλλιώς η ποιότητα εικόνας της υπηρεσίας EON. Το κλείδωμα ανάλογα με την ηλικία για πολλούς μήνες δεν δούλευε, κάποια στιγμή το έφτιαξαν. Το support απαντά κατά βάση με γενικές απαντήσεις που δεν απαντούν στην ερώτησή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα.. Για να δω το πρόγραμμα της Nova στην τηλεόραση, θα πρέπει υποχρεωτικά να έχω το box της eon, ή αρκεί κ μόνο η εφαρμογή της eon που έχω στην τηλεόραση; Υπάρχουν σημαντικές διαφορές στη θέαση, ανάμεσα στις δύο επιλογές; 

Δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμα στη nova, πιστεύω σε 4 με 5 μέρες, για αυτό κ η ερώτηση.. 

Σας ευχαριστώ πολύ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Καλησπερα. Μετα απο την δωρεαν δοκιμη σκεφτομαι να βαλω την eontv. 

Πηγα στο καταστημα και μου ειπε οτι πρεπει να εχω πανω απο 11mbps γραμμη για να πιανω σωστη εικονα. Εγω μετρησα σε wifi πιανει μαξ 8 και με καλωδιο 10. 

Θα εχω θεμα αν δεν διαλεξω δορυφορικη και παω μεσω ίντερνετ;

Ενα αλλο προβλημα ειναι πως το ρουτερ απο την τηλεόραση απεχει πολυ. Σκεφτηκα ή  καλωδιο μεχρι εκει ή  κατι σαν το παρακατω αλλα δεν γνωριζω αν κανω δουλεια. 

https://www.skroutz.gr/s/22704481/TP-LINK-TL-WA850RE-v7-WiFi-Extender-Single-Band-2-4GHz-300Mbps.html?product_id=169597596&sponsored=shelf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Καλησπερα. Μετα απο την δωρεαν δοκιμη σκεφτομαι να βαλω την eontv. 

Πηγα στο καταστημα και μου ειπε οτι πρεπει να εχω πανω απο 11mbps γραμμη για να πιανω σωστη εικονα. Εγω μετρησα σε wifi πιανει μαξ 8 και με καλωδιο 10. 

Θα εχω θεμα αν δεν διαλεξω δορυφορικη και παω μεσω ίντερνετ;

Ενα αλλο προβλημα ειναι πως το ρουτερ απο την τηλεόραση απεχει πολυ. Σκεφτηκα ή  καλωδιο μεχρι εκει ή  κατι σαν το παρακατω αλλα δεν γνωριζω αν κανω δουλεια. 

https://www.skroutz.gr/s/22704481/TP-LINK-TL-WA850RE-v7-WiFi-Extender-Single-Band-2-4GHz-300Mbps.html?product_id=169597596&sponsored=shelf

Δε θα στο πρότεινα με τοσο χαμηλη ταχυτητα. Εδω εγω εχω προβληματα με 40αρα γραμμή , εσυ με 10 θα εχεις σιγουρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Aggelos_INSM είπε

Δε θα στο πρότεινα με τοσο χαμηλη ταχυτητα. Εδω εγω εχω προβληματα με 40αρα γραμμή , εσυ με 10 θα εχεις σιγουρα.. 

Μεσω καλωδιου δεν θα μου το προτεινες; Απευθείας απο το ρουτερ στο box.

Τωρα που το δοκιμασα με τον υπολογιστή δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα. 

Εδω στην περιοχή μου, δεν νομιζω να πιανει κανεις πανω απο 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...