Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντε tsofras μην το κοιτας καθολου πηγαινε και παράγγηλέ το , βαλε και οσφυηκη υποστηριξη που εβαλα και εγω λογο μακρινων ταξιδιων

Επεξ/σία από george kesoglu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, george kesoglu είπε

αντε tsofras μην το κοιτας καθολου πηγαινε και παράγγηλέ το , βαλε και οσφυηκη υποστηριξη που εβαλα και εγω λογο μακρινων ταξιδιων

βάλε ένα δεκάρικο και έφυγα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον στο bmw δε θα ανησυχείς (τόσο) για το αυτόματο κιβώτιο! 

Οπως έγραψα κ πριν λίγες μέρες δυστυχως κατά την ταπεινή προσωπικη μου άποψη δεν αξίζει τα λεφτά του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Τουλάχιστον στο bmw δε θα ανησυχείς (τόσο) για το αυτόματο κιβώτιο! 

Οπως έγραψα κ πριν λίγες μέρες δυστυχως κατά την ταπεινή προσωπικη μου άποψη δεν αξίζει τα λεφτά του..

Εκτός απο κινητήρα τι άλλο σε χαλάει ?

Προσωπικά μου αρέσει εξωτερικά / εσωτερικά , ποιοτικά δεν γνωρίζω αλλά πιστεύω ότι δεν θα έχει σχέση με ότι έχω συνηθίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα ειναι θεμα που θελεις να δώσεις βαρύτητα , εγω εκοψα το τσιγαρο εδω και δεκα χρονια  και ειπα τα επιπλεον χρηματα που εξοικονομώ  θα κανω διάφορα δωρα στον εαυτο μου , τον πρωτο χρονο πηρα macbook τον δευτερο χρονο πηρα κινητο και τωρα πηρα αυτοκινητο που θεωριτικα θα επρεπε να παρω ενα γυρω στα 25-30.000 τα επιπλεον μου τα εβαλε το τσιγαρο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εκτός απο κινητήρα τι άλλο σε χαλάει ?

Προσωπικά μου αρέσει εξωτερικά / εσωτερικά , ποιοτικά δεν γνωρίζω αλλά πιστεύω ότι δεν θα έχει σχέση με ότι έχω συνηθίσει

Κοιτα με χαλανε κινητηρας+εμπρος κίνηση+σχέση τιμής/προσφερόμενο προιον...*

Ειδικά το ταμπλώ του το θεωρω μη αποδεκτό για αυτοκίνητο του 2021, ειναι ίδιο πρακτικά με το ταμπλώ του 2011 F20/F30... 

Εξωτερικά μου αρέσει, ωραίες επισης οι πινελιές του πακέτου φωτισμού (απο όσο θυμάμαι δεν ειναι στανταρ αυτά)

 

*Εαν είχε 30-31 χιλιάρικα κατα πάσα πιθανότητα θα το επελεγα και εγω... σε αυτα τα χρήματα για εμένα (ως πρωην κατοχο 2 Bmw αξιας ~30Κ και ~55Κ) δεν...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, george kesoglu είπε

ολα ειναι θεμα που θελεις να δώσεις βαρύτητα , εγω εκοψα το τσιγαρο εδω και δεκα χρονια  και ειπα τα επιπλεον χρηματα που εξοικονομώ  θα κανω διάφορα δωρα στον εαυτο μου , τον πρωτο χρονο πηρα macbook τον δευτερο χρονο πηρα κινητο και τωρα πηρα αυτοκινητο που θεωριτικα θα επρεπε να παρω ενα γυρω στα 25-30.000 τα επιπλεον μου τα εβαλε το τσιγαρο

Πολύ κάπνιζες καλά έκανες και το έκοψες 🤣

Εγώ  έκανα 5-6 την ημέρα και το έχω γυρίσει στο iqos , πάλι δεν κάνω πολλά οπότε άντε να βγάλω τίποτα ζάντες αν το κόψω

Περαν της πλάκας το θέμα είναι να αποσβαίνεις κάπως και τα λεφτά που έχεις δώσει. Αν έκανα 10 - 15.000 χλμ τον χρόνο μπορεί να έδινα και 40.000ε

Τώρα για 3.000χλμ μαξ είναι υπερβολή αυτά τα ποσά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Shyn είπε

Μονο στα ακριβα μοντελα απ'οτι φαινεται, γιατι και σε μενα 2-3λτ ειχε το Aclass :P

Και φορτισμενο θα το παραλάβω. Βέβαια υποτίθεται βγάζει 50χλμ με πλήρη φόρτιση αλλά γράφει 33 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Burgos είπε

Και φορτισμενο θα το παραλάβω. Βέβαια υποτίθεται βγάζει 50χλμ με πλήρη φόρτιση αλλά γράφει 33 

πάρε και ένα power bank για καλό και για κακό 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέιλερ με ντιζελογεννητρια 😂

Νομιζω σε ταξίδι θα ασχολούμαι να το φορτίσω μόνο τώρα που το παιδί είναι μωρο ακόμα και θα κάνουμε στάσεις καμία ώρα για να φάει και να ξεκουραστεί. Αν είμαι μόνος δεν παίζει να κάνω στάση στο Θεσσαλονίκη Αθήνα πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Burgos είπε

Τρέιλερ με ντιζελογεννητρια 😂

Νομιζω σε ταξίδι θα ασχολούμαι να το φορτίσω μόνο τώρα που το παιδί είναι μωρο ακόμα και θα κάνουμε στάσεις καμία ώρα για να φάει και να ξεκουραστεί. Αν είμαι μόνος δεν παίζει να κάνω στάση στο Θεσσαλονίκη Αθήνα πχ. 

Ε εντάξει σιγά μην κάνεις 10 στάσεις αυτές οι μπαταρίες όπως και του Leon που είναι για 70χλμ αυτονομία είναι μόνο αν έχεις φορτιστή σπίτι και δεν κάνεις καθημερινά πάνω από 50χλμ οπότε το φορτίζεις το βράδυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Burgos είπε

Και φορτισμενο θα το παραλάβω. Βέβαια υποτίθεται βγάζει 50χλμ με πλήρη φόρτιση αλλά γράφει 33 

Καπου τοσα μου ειχαν πει και για το Α250e που κοιταζα. Απότι εχω διαβασει σε ξενα φορουμ πανω κατω εκει βγαζει (50 χλμ). 

Για τις επιδοσεις πρεπει να εχει φορτισμενη μπαταρια? Βλεπω κατι 6-2s για 0-100 (!!). Επισης το 9αρι κιβωτιο πρεπει να ειναι κολαση! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Shyn είπε

Καπου τοσα μου ειχαν πει και για το Α250e που κοιταζα. Απότι εχω διαβασει σε ξενα φορουμ πανω κατω εκει βγαζει (50 χλμ). 

Για τις επιδοσεις πρεπει να εχει φορτισμενη μπαταρια? Βλεπω κατι 6-2s για 0-100 (!!). Επισης το 9αρι κιβωτιο πρεπει να ειναι κολαση! 

 

Με τη βοήθεια της μπαταρίας έχει τέτοιες επιταχύνσεις αλλιώς με τα 194 άλογα του θερμικού δεν κουνιούνται τόσο γρήγορα 2 τόνοι (+110kg η αφεντιά μου 😂)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Burgos είπε

Με τη βοήθεια της μπαταρίας έχει τέτοιες επιταχύνσεις αλλιώς με τα 194 άλογα του θερμικού δεν κουνιούνται τόσο γρήγορα 2 τόνοι (+110kg η αφεντιά μου 😂)

 

Δε νομιζω να αποφορτιζεται τοσο ευκολα η μπαταρια και να οδηγεις μονο με τον θερμικο κινητηρα. Απλα δε θα εχεις την οικονομια της. Οι επιδοσεις θα ειναι εκει εκτος απο εξτριμ σεναρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xgol είπε

Δε νομιζω να αποφορτιζεται τοσο ευκολα η μπαταρια και να οδηγεις μονο με τον θερμικο κινητηρα. Απλα δε θα εχεις την οικονομια της. Οι επιδοσεις θα ειναι εκει εκτος απο εξτριμ σεναρια. 

Κάπως έτσι. Μπορείς να οδηγείς μόνο με τον θερμικό αλλά πάντα θα υπάρχει ηλεκτρική ισχύς. Μέχρι 10% νομίζω αποφορτίζεται και μετά κάνει ανάκτηση.

Θεωρητικά βέβαια όλα αυτά γιατί από βδομάδα θα το έχω για να δω ακριβώς πως λειτουργεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...