Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Έπαιξα καμιά ώρα ίσως και παραπάνω. 

 

Χειρισμός και κρατήματα πολύ πολύ καλύτερα του 4. Φάνηκε απ' την αρχή ακόμη. 

 

Eliminator κορυφη! 2ο game βγήκα πρώτος!!!! Μπαμ μπαμ το achievement 

 

Τα events/daily, και λοιπά σε εσάς παίζουν κανονικά; Πήρα πχ το 350Ζ και δε το αναγνώρισε για να κάνω το weekly. 

 

Σαν πρώτη γεύση μπορώ να πω ότι ο χαρτης είναι μίξη 3+4 

Εμένα το αναγνώρισε κανονικά, θέλει ειδική έκδοση. Αλλά δε μου έχει βγάλει drift zones για να συνεχίσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Demon Lord είπε

Εμένα το αναγνώρισε κανονικά, θέλει ειδική έκδοση. Αλλά δε μου έχει βγάλει drift zones για να συνεχίσω :P

Παίξε το canyon expedition από το horizon rush και θα ανοίξουν :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χθες αγορασα το pc gamepass με 1 ευρω οι 3 μηνες.

Κατεβασα το forza αλλα ενω λεει 8 του μηνα ξεκλειδωνει ακομη τπτ.

Τι παιζει?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

Παιδια χθες αγορασα το pc gamepass με 1 ευρω οι 3 μηνες.

Κατεβασα το forza αλλα ενω λεει 8 του μηνα ξεκλειδωνει ακομη τπτ.

Τι παιζει?

Ευχαριστω!

Αυριο ειναι κανονικα, αν γυρίσεις το pc σε νεα Ζηλανδία παίζεις απο σήμερα. κανε 1-2 σελίδες πισω να δεις καποιος το εχει ποσταρει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπόμπα το FH5 στην CX με Dolby Vision..Αρκετά πάνω από το 4 οπτικά, δεν καταλαβαίνω όσους λένε ότι δεν βλέπουν μεγάλες διαφορές..Μέχρι και ο φωτισμός έχει αισθητή διαφορά που δεν το περίμενα, το photogrammetry για τα περιβάλλοντα σπέρνει απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Αυριο ειναι κανονικα, αν γυρίσεις το pc σε νεα Ζηλανδία παίζεις απο σήμερα. κανε 1-2 σελίδες πισω να δεις καποιος το εχει ποσταρει.

Εβαλα την ζωνη ωρας σε σιδνευ αλλα παλι δεν ανοιγει...Κανω κατι λαθος?

Tην περιοχη ηθελε!Ευχαριστω πολυ

Wtf κατευθειαν με πεταει δεν το τρεχει.....

Εχω windows 11 και r9 290 η gpu

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Εβαλα την ζωνη ωρας σε σιδνευ αλλα παλι δεν ανοιγει...Κανω κατι λαθος?

Tην περιοχη ηθελε!Ευχαριστω πολυ

Wtf κατευθειαν με πεταει δεν το τρεχει.....

Εχω windows 11 και r9 290 η gpu

η 290 δεν πιάνει τις ελάχιστες απαιτήσεις. 

  • Processor: AMD Ryzen 3 1200/ Intel Core i5-4460.
  • GPU: AMD Radeon RX470/ Nvidia GTX 970.
  • RAM: 8GB.
  • VRAM: 4GB.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Fulgore said:

Είναι ανάλογα και το άτομο αυτό τι απαιτήσεις έχει και τι χρήματα χαλάει κιόλας. SeriesS πιθανώς να πάρει κάποιος που πέραν του gamepass δεν θα δίνει πολλά χρήματα και σε αγορά παιχνιδιών(ειδικά μιας και δεν μπορεί να αγοράζει και κουτάτα/αγγελίες).

Βεβαια στο τελευταίο να προσθέσω κάτι που μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση σε xbox μεριά(και δεν το έχει αναφέρει κανενας...). Δεν ξέρω αν και στο εξωτερικό(Ευρώπη)είναι ανάλογη η κατάσταση.

Η όλη στροφή στο gamepass και σε digital,έχει δημιουργήσει σαν αποτέλεσμα πολύ κακή διαθεσιμότητα στα παιχνίδια(το Forza Horizon 5/Halo Infinite μόλις 5 καταστήματα το έχουν για παραγγελία)ειδικά στα λιγότερο δημοφιλή παιχνίδια και το χειρότερο όλων είναι η πεσμένη κίνηση και στις αγγελίες, παρόλο που το xbox έχει ανώτερο backwards compatible.

Δεν κατάφερα εδώ και μέρες να βρώ έστω μια αγγελία πχ για Crash bandicoot 4 ή Tony Hawk 1+2(όπως και για πολλά άλλα παιχνίδια φυσικά).

Στις αγγελίες στο forum(και σε facebook βέβαια)έχει με διαφορά την μικρότερη κίνηση με αναλογία κοντά 1/10 σε σχέση με playstation ή ακόμα και σε σχέση με nintendo έχουν κοντά το 1/3.

Μόνη ελπίδα είναι μήπως και γίνει κανένα ξεστοκάρισμα τώρα τις γιορτές ή τίποτα προσφορά από κανένα amazon.

Όταν τα βρίσκεις digital σε χαμηλότερες τιμές γιατί να ψάχνεις αποκλειστικά μεταχειρισμένο δισκάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Μπόμπα το FH5 στην CX με Dolby Vision..Αρκετά πάνω από το 4 οπτικά, δεν καταλαβαίνω όσους λένε ότι δεν βλέπουν μεγάλες διαφορές..Μέχρι και ο φωτισμός έχει αισθητή διαφορά που δεν το περίμενα, το photogrammetry για τα περιβάλλοντα σπέρνει απλά.

Ποιος λέει ότι δεν βλέπει μεγάλες διαφορές; Να βάλει γυαλιά οπωσδήποτε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Όταν τα βρίσκεις digital σε χαμηλότερες τιμές γιατί να ψάχνεις αποκλειστικά μεταχειρισμένο δισκάκι;

Δεν τα βρίσκεις digital όλα σε αισθητά χαμηλότερες τιμές αν δεν αγοράζεις με Vpn(Βραζιλία/Αργεντινή κλπ),και στα digital βασίζεσαι πάρα πολύ στο κάθε πότε θα έχει εκπτώσεις,γιατί τον υπόλοιπο καιρό είναι κλασσικά full price.

Το tony hawk που ανέφερα πχ ιστορικά χαμηλό ψηφιακά είχε τα 27ευρώ,ενώ κουτάτο ξεκινά καινούργιο από τα 25ευρώ.

Μια από τα ίδια και το Crash 4. 35ευρώ ιστορικά χαμηλό ψηφιακά,34ευρώ κουτάτο καινούργιο.

Σε καινούργιους τίτλους δε,οι διαφορές είναι αναμενόμενα ακόμα μεγαλύτερες βλέπε guardians of the galaxy 70ευρώ ψηφιακό,53ευρώ κουτάτο καινούργιο.

Αρα αν έχουν τόσο καινούργια, θα είχαν και αισθητά φθηνότερα σε μτχ πχ, αν και δεν έγραψα κάπου ότι ψάχνω αποκλειστικά μτχ. Απλά έριξα μια ματιά και στα μεταχειρισμένα γενικά και είδα ότι γενικά είναι πάρα πολύ φτωχά τα πράγματα τουλάχιστον στην Ελλάδα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...