Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, MitsosDaBest13 είπε

Όλα τα Forza παιχνίδια, πάντα είχαν πάρα πολλά bugs στο ξεκίνημα... 

ναι νταξ, δεν είναι τρομερά προβλήματα αυτά κιόλας. Θα τα φτιάξουν.
Το παιχνίδι τρέχει buttery smooth και έχω την 1650 να ουμε και το παίζω όλα στο high και είμαι σχεδόν όλη την ώρα καρφί 75fps με 99% την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

ναι νταξ, δεν είναι τρομερά προβλήματα αυτά κιόλας. Θα τα φτιάξουν.
Το παιχνίδι τρέχει buttery smooth και έχω την 1650 να ουμε και το παίζω όλα στο high και είμαι σχεδόν όλη την ώρα καρφί 75fps με 99% την κάρτα.

To έχεις σε ssd; Γιατί εγώ με 1660super δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ ρε συ. Μου βγάζει Low streaming bandwidth και τα γραφικά μετά από κοντινή απόσταση είναι λες και είναι στο ultra low. Πρέπει να πλησιάζω τέρμα κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, M4tR1x είπε

To έχεις σε ssd; Γιατί εγώ με 1660super δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ ρε συ. Μου βγάζει Low streaming bandwidth και τα γραφικά μετά από κοντινή απόσταση είναι λες και είναι στο ultra low. Πρέπει να πλησιάζω τέρμα κοντά.

Δεν streamαρω κάτι πάντως, δε ξέρω τι είναι αυτό που μου λες ή αν λέω noobια. Στον μηχανικό το έχω. Και παίζει άψογα ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Δεν streamαρω κάτι πάντως, δε ξέρω τι είναι αυτό που μου λες ή αν λέω noobια. Στον μηχανικό το έχω. Και παίζει άψογα ωραία.

image.png.7a12077972a28efb049f230e42ddba50.png

 

Πολύ κοντά έχω λεπτομέρεια και τρομερή εικόνα. Από μέτρια απόσταση και μετά, το χάος. Η απόσταση εδώ είναι σχεδόν δίπλα, για να φανταστείς από κάτω είναι το αμάξι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, M4tR1x είπε

To έχεις σε ssd; Γιατί εγώ με 1660super δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ ρε συ. Μου βγάζει Low streaming bandwidth και τα γραφικά μετά από κοντινή απόσταση είναι λες και είναι στο ultra low. Πρέπει να πλησιάζω τέρμα κοντά.

Εγώ έκανα τη βλακεία να το βάλω σε Green HDD (μόνο εκεί είχα τόσο χώρο) και σέρνεται. Μου δείχνει κι εμένα low bandwidth. Ενώ το FH4 δεν είχε θέματα σε αυτόν. Έχω RX 570 και με high settings σταθερά 60 fps. Για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να βάλω 75 fps (ενώ η οθόνη το υποστηρίζει). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, M4tR1x είπε

image.png.7a12077972a28efb049f230e42ddba50.png

 

Πολύ κοντά έχω λεπτομέρεια και τρομερή εικόνα. Από μέτρια απόσταση και μετά, το χάος. Η απόσταση εδώ είναι σχεδόν δίπλα, για να φανταστείς από κάτω είναι το αμάξι. 

όχι όχι, ούτε για αστείο δεν τα βλέπω τόσο χάλια.
1080p high όλα και τα φίλτρα ανοιχτά εκτός blur.

Τσέκαρες το resolution scale?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τις καλύτερες εισαγωγές σε παιχνίδι τα τελευταία χρόνια, ανεβάζοντας τις προσδοκίες για το περιεχόμενο. 

 

τεχνικά, σε 3440x1440 το παιχνίδι με  όλες τις επιλογές σε ultra etc  , οπτικά είναι τρομερό. βέβαια ζόριζε την 3090 που απέδιδε 105-110 καρέ , ίσα ίσα κάτω απο τα 115 της οθόνης. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να με φάτε εγώ επειδή  φέτος πήρα και το series x και επέστρεψα στo forza 4 τον Ιανουάριο, όταν το είχα βάλει έπαθα σοκ, κάτι που δεν μου δημιούργησε το forza 5,σαν πρώτη εντύπωση.Ισως επειδή η εισαγωγή ηταν χιλιοπαιγμένη και ήξερα τι να περιμένω δεν ξέρω...Κράτησα το forza 4 ωστε να κανω αμέση συγκριση πριν πρωτοβάλλω το 5 και στην αρχή μου φάνηκε λίγο washed out (LG C9).Διόρθωσα λίγο τα display settings απο 300/100 σε 215/115 και έστρωσε κάπως, χωρίς να δοκιμάσω ακόμα DV η quality mode

Εχετε καποια αλλη προταση σε oled settings?

Τα περιβάλλοντα και ο φωτισμός είναι φοβερά και το Μεξικό θα είναι ομορφότερο απο την Σκωτία.Νομίζω οτι τα αυτοκίνητα είναι πολύ κοντά με το 4 αλλά ίσως το trailer του Ιουνίου που είχα πρωτοδεί στις διακοπές μου, να είχε πάει τα standards πολύ υψηλα.

Επίσης οι ήχοι ακούγονται πολύ καλύτερα και το tunning τα σπάει.Το λιώσιμο είναι δεδομένο και πλέον τα wheelspins θα είναι πάλι στην καθημερινότητά μας.Καλό μας κάψιμο αδέρφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ενεργοποιήσεις Dolby Vision, κάνει μεγάλη διαφορά σ' αυτό το παιχνίδι. Τα αυτοκίνητα πράγματι είναι κοντά γιατί δεν αύξησαν τα πολύγωνα λόγω Xbox One. Επίσης οι ήχοι είναι αρκετά καλύτεροι από το 4.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πρώτη φορά θα ασχοληθώ με Forza κι αυτό γιατί έπαθα πλάκα μόνο και μόνο με τις 80'ς και 90΄ς αμαξάρες. Είδα χθες στο βιντεάκι που πόσταρε ένα παλικάρι civic και renault 90's, έρωτες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, headbanger είπε

μια απο τις καλύτερες εισαγωγές σε παιχνίδι τα τελευταία χρόνια, ανεβάζοντας τις προσδοκίες για το περιεχόμενο. 

 

τεχνικά, σε 3440x1440 το παιχνίδι με  όλες τις επιλογές σε ultra etc  , οπτικά είναι τρομερό. βέβαια ζόριζε την 3090 που απέδιδε 105-110 καρέ , ίσα ίσα κάτω απο τα 115 της οθόνης. 

 

Σε μένα ή απλή 3080 κάνει βουτιά κ σε 60αρια. 85/105 παίζει, αλλά οι βουτιές τον 20fps είναι αισθητές στο μάτι. 

Vram τραβάει επίσης από 7,5 μέχρι 8,5. Θα κλάψουν οι 10αρες κάρτες σε αρκετούς τίτλους φέτος.

Επεξ/σία από nikpoth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Σε μένα ή απλή 3080 κάνει βουτιά κ σε 60αρια. 85/105 παίζει, αλλά οι βουτιές τον 20fps είναι αισθητές στο μάτι. 

Vram τραβάει επίσης από 7,5 μέχρι 8,5. Θα κλάψουν οι 10αρες κάρτες σε αρκετούς τίτλους φέτος.

Με τι CPU είσαι? Παίζει ρόλο και που έχεις το MSAA..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Με έναν 5800χ είμαι.  Χ8 το έχω, θα δοκιμάσω κ στο 4 να δω αν αξίζει να πέσει. Πάντως αυτό με της 10αρες κάρτες άρχισε να μου μυρίζει από fc6.

Στο FC6 έγινε επίτηδες λόγω AMD sponsorship..Μέχρι να βγουν οι RTX 4000 δεν θα υπάρξει γενικό πρόβλημα σίγουρα. Από stutter counts πως πας στο benchmark ;

Ένα benchmark σε 1440P/Max.

FH5.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...