Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βρε ειπαμε το παιχνιδι δειχνει σαν το Evolution GT του 2005

Διακρινετε καμια διαφορα μεταξυ τους? 

hqdefault.jpg

Forza-Horizon-5-1.jpg

Οχι ειρωνείες ποστάροντας οτι να ναι σχολίασα αυτό εδώ 

και είδα αυτά από το βίντεο και όχι τις ιστορίες που πόσταρες για να δημιουργήσει εντυπώσεις είμαι συγκεκριμένος

01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια τι τιπς εχετε σχετικα με τα scramble events? Προσπαθησα το mangrove αλλα βγαινω 5ος+. Θα ποσταρω αργοτερα αμα ειναι τα 2 αυτοκινητα που δοκιμασα, αλλα και στα 2 ειχα βαλει offroad λαστιχα, μεγαλωσα πλατος και κατι ψιλοπραγματα για να μην ξεπερασω την C κλαση

Αυτο το αμαξι, ποιο ειναι?

 

btw συνδεσα και την 4κ με το pc, απο 105+ fps στα 85 παιζω με ultra preset, rt high, vsync off και unlimited fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

ρε παιδια τι τιπς εχετε σχετικα με τα scramble events? Προσπαθησα το mangrove αλλα βγαινω 5ος+. Θα ποσταρω αργοτερα αμα ειναι τα 2 αυτοκινητα που δοκιμασα, αλλα και στα 2 ειχα βαλει offroad λαστιχα, μεγαλωσα πλατος και κατι ψιλοπραγματα για να μην ξεπερασω την C κλαση

Αυτο το αμαξι, ποιο ειναι?

 

btw συνδεσα και την 4κ με το pc, απο 105+ fps στα 85 παιζω με ultra preset, rt high, vsync off και unlimited fps

με το bronco δοκίμασες; κατι τέτοιες πίστες τις έβγαζα με το αναβαθμισμένο bronco που δίνει στην premium έκδοση αλλά χωρίς κάποιο ιδιαίτερο setup

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Demon Lord είπε

με το bronco δοκίμασες; κατι τέτοιες πίστες τις έβγαζα με το αναβαθμισμένο bronco που δίνει στην premium έκδοση αλλά χωρίς κάποιο ιδιαίτερο setup

δυστυχως παιζω μεσω του pass. 

Και απο οτι καταλαβαινω, το difficulty εδω δεν παιζει ρολο, μιας και στην αρχη του event αναφερει οτι παιζω εναντια σε "highly skilled drivers"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

δυστυχως παιζω μεσω του pass. 

Και απο οτι καταλαβαινω, το difficulty εδω δεν παιζει ρολο, μιας και στην αρχη του event αναφερει οτι παιζω εναντια σε "highly skilled drivers"

Χμμμμ οκ. Εδώ πάντως κάνει τον αγώνα με το απλό Bronco το οποίο πρέπει να το έχεις διαθέσιμο.

Δε λέει setup βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Demon Lord είπε

Χμμμμ οκ. Εδώ πάντως κάνει τον αγώνα με το απλό Bronco το οποίο πρέπει να το έχεις διαθέσιμο.

Δε λέει setup βέβαια.

Τι setup εχεις να προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τι setup εχεις να προτεινεις?

Δεν έχω ιδέα :P

Συνήθως κάνω κάποιες αναβαθμίσεις αλλά δεν πειράζω το setup εκτός αν δω τα σκούρα.

Λογικά χρειάζεσαι λάστιχα φρένα αναρτίσεις οπωσδήποτε (εγώ τα ελαφρύνω κιόλας).

Offroad differential και του ανεβάζεις λίγο την ιπποδύναμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τι setup εχεις να προτεινεις?

Χρησιμοποιείς το Bronco 2021 και κατεβάζεις το Don Joweon Song Cross Country setup. Όλα τα offroad κανεις με αυτό εύκολα και ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί είναι τόσο arcade το παιχνίδι που πηδάς από βουνά και τρέχεις μέσα στα χωράφια? Ρωτάω γιατί ετοίμασα το racing rig μου και η τιμονιέρα με έχει τρελάνει στο feedback και δεν έχω άλλη δύναμη να την κρατήσω σταθερή. Μα γιατί αυτοί εκεί έκαναν το Forza horizon 5 arcade? Γιατί δεν είναι σα το motorsport ή το GT ή το asseto Corsa? Τι βλάκες! Το 4 ήταν εξομοιωτής!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί είναι τόσο arcade το παιχνίδι που πηδάς από βουνά και τρέχεις μέσα στα χωράφια? Ρωτάω γιατί ετοίμασα το racing rig μου και η τιμονιέρα με έχει τρελάνει στο feedback και δεν έχω άλλη δύναμη να την κρατήσω σταθερή. Μα γιατί αυτοί εκεί έκαναν το Forza horizon 5 arcade? Γιατί δεν είναι σα το motorsport ή το GT ή το asseto Corsa? Τι βλάκες! Το 4 ήταν εξομοιωτής!

Είπαμε είναι για gamepad το παιχνίδι όχι για τιμόνι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ChrisN.S. είπε

Είπαμε είναι για gamepad το παιχνίδι όχι για τιμόνι.. 

Δε με νοιάζει φίλε, εγώ θέλω να το FH5 να είναι εξομοιωτής και να παίζω με το τιμόνι που πλήρωσα 450€!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κριμα και εγω περιμενω να μου φερουν αυτο το sim rig. Το αγορασα μονο για το φορζα αλλα τα χωραφια και τα βουνα ειναι πολυ αρκέιντ.

 

Vesaro-Professional-Stage7-General.jpg

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...