Προς το περιεχόμενο

Germanos 15% epistrofi με κάρτες Eurobank για αγορα ανω των 349€ [TEΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, hiphone2020 είπε

ναι συγγνώμη τιμολόγιο με απαλλαγή εννοώ

Δεν χρειάζεται... 

Θα καταθέσεις το τιμολόγιο στα έξοδα και ο φόρος που πλήρωσες θα αφαιρεθεί από τον τελικό φόρο που θα πλήρωνες... 

Το ίδιο είναι... 

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απλα εχει μια επιλογή και λεει εαν υπαγεσαι σε ΦΠΑ πας σε κατάστημα δεν βρηκα επιλογη για τιμολόγιο....εκτός αν βλέπω κάτι λάθος..

Επεξ/σία από hiphone2020
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, hiphone2020 είπε

απλα εχει μια επιλογή και λεει εαν υπαγεσαι σε ΦΠΑ πας σε κατάστημα δεν βρηκα επιλογη για τιμολόγιο....εκτός αν βλέπω κάτι λάθος..

Μην τρελαίνεσαι... 

Κόψε κανονικά τιμολόγιο... 

Το περνάς στα έξοδα και ο φόρος που πλήρωσες θα αφαιρεθεί από τον φόρο που θα πλήρωνες... 

Το ίδιο είναι... 

Το να μην πληρώνεις τον ΦΠΑ στα κινητά, στοχεύει απλά τους απατεώνες που δεν αποδίδουν τον ΦΠΑ... 

Για εσένα αφού αγοράζεις από μεγάλο κατάστημα είναι το ίδιο... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kirileman είπε

Μιλάμε για τρελές προσφορές ο Γερμανός.

είχε κανει κατι πολύ δυνατες αλλα κατα λάθος πριν 2 χρονια. τωρα προσεχουν, βασικα αλλαζουν το σαιτ και γραφουν αντι για "προσφορα" που εγραφαν ολο το χρονο, "black friday" στο καρτελάκι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω δηλαδη να εκδοσω τιμολογιο για να πιστωθει το φπα στα βιβλια μου και με την εξοφληση μεσω καρτας να εχω ΚΑΙ επιστροφη 15%?????Αν ισχυει κατι τετοιο μιλαμε για 39% επιπλεον ΚΑΤΩ????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, cd2matheos said:

Μπορω δηλαδη να εκδοσω τιμολογιο για να πιστωθει το φπα στα βιβλια μου και με την εξοφληση μεσω καρτας να εχω ΚΑΙ επιστροφη 15%?????Αν ισχυει κατι τετοιο μιλαμε για 39% επιπλεον ΚΑΤΩ????

Yes sir

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cd2matheos είπε

Μπορω δηλαδη να εκδοσω τιμολογιο για να πιστωθει το φπα στα βιβλια μου και με την εξοφληση μεσω καρτας να εχω ΚΑΙ επιστροφη 15%?????Αν ισχυει κατι τετοιο μιλαμε για 39% επιπλεον ΚΑΤΩ????

Ναι φυσικά και μπορείς. Προσοχή όμως η συναλλαγή να γίνει με κάρτα στο ίδιο όνομα στο οποίο θα κοπεί το τιμολόγιο και επίσης να δικαιολογείται η αγορά του με τιμολόγιο (πχ smartwatch με τιμολόγιο δεν θα στο δικαιολογήσουν σε τυχόν έλεγχο της εφορίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ctasis είπε

Ναι φυσικά και μπορείς. Προσοχή όμως η συναλλαγή να γίνει με κάρτα στο ίδιο όνομα στο οποίο θα κοπεί το τιμολόγιο και επίσης να δικαιολογείται η αγορά του με τιμολόγιο (πχ smartwatch με τιμολόγιο δεν θα στο δικαιολογήσουν σε τυχόν έλεγχο της εφορίας)

Σε λογιστικο γραφειο δουλευω 15 χρονια.Εεεεεχουν δει τα ματια μουυυυυυυυυυυυυυυ.

Επεξ/σία από cd2matheos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με τις υπόλοιπες αλυσίδες λόγω και του επιπλέον 15%,σίγουρα έχει πολλά πράγματα που τα λές προσφορές με την κυριολεκτική έννοια σε σχέση με τις υπόλοιπες αλυσίδες που γενικά φέτος,ψόφια πράγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...