Προς το περιεχόμενο

Germanos 15% epistrofi με κάρτες Eurobank για αγορα ανω των 349€ [TEΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Professeur είπε

Καλησπέρα, εγώ έδωσα παραγγελία την Δευτέρα το πρωί, δημιουργήθηκε ο κωδικός ΕΛΤΑ Courier (ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ.) την ίδια μέρα το απόγευμα και χθες εμφανίστηκε σαν ενημέρωση στο tracking "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΥΛΩΝΑ - ΓΕΡΜΑΝΟΣ". Φαντάζομαι την έχουν παραλάβει από τις αποθήκες και περιμένω να την πάνε στα κεντρικά κι έπειτα για διανομή? Δεν ξέρω πως λειτουργουν τα ΕΛΤΑ Courier, πάντως ο Γερμανός έδινε 1-3 εργάσιμες, οπότε αναμένω.

Ελπίζω ότι απλά είναι μια καθυστέρηση στην αποστολή

 

ευχαριστώ  

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Professeur είπε

Καλησπέρα, εγώ έδωσα παραγγελία την Δευτέρα το πρωί, δημιουργήθηκε ο κωδικός ΕΛΤΑ Courier (ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ.) την ίδια μέρα το απόγευμα και χθες εμφανίστηκε σαν ενημέρωση στο tracking "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΥΛΩΝΑ - ΓΕΡΜΑΝΟΣ". Φαντάζομαι την έχουν παραλάβει από τις αποθήκες και περιμένω να την πάνε στα κεντρικά κι έπειτα για διανομή? Δεν ξέρω πως λειτουργουν τα ΕΛΤΑ Courier, πάντως ο Γερμανός έδινε 1-3 εργάσιμες, οπότε αναμένω.

απο τις αποθηκες του γερμανου στον αυλωνα θα παει στην αθηνα στο κεντρο διαλογης. λογω φορτου θα κατσει 1μερα λογικα+
μετα θα παει στο καταστημα που εξυπηρετει(δεν ειναι και πολλα τα καταστηματα elta courier) αν ειναι αθηνα (αλλιως ισως παει και σε 2ο κεντρο διαλογης) και μετα διανομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα την προηγούμενη Πέμπτη με επιλογή παράδοσης στο κατάστημα Γερμανός της περιοχής μου.

Εχθές κάλεσα να δω που βρίσκεται η παραγγελία μου και μου είπαν ότι λόγω φόρτου δεν έχει φύγει ακόμα από Αυλώνα. Μου έδωσαν κωδικό ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι τα ΕΛΤΑ στέλνουν την αποστολή στο κατάστημα που επέλεξα και μετά ειδοποιούμαι να περάσω να παραλάβω. Εγώ θεωρούσα ότι η διακίνηση στα καταστήματα γίνεται με δική τους διαδικασία (πχ μεταφορική).

Ο κωδικός αποστολής ξεκινάει από WT (δεν έχω συναντήσει ξανά τέτοιον κωδικό ΕΛΤΑ) και στο tracking δεν μου τον εμφανίζει.

Σήμερα μου ήρθε και SMS που λέει ότι θα καθυστερήσει η παράδοση.

Επεξ/σία από popopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, popopo είπε

Παρήγγειλα την προηγούμενη Πέμπτη με επιλογή παράδοσης στο κατάστημα Γερμανός της περιοχής μου.

Εχθές κάλεσα να δω που βρίσκεται η παραγγελία μου και μου είπαν ότι λόγω φόρτου δεν έχει φύγει ακόμα από Αυλώνα. Μου έδωσαν κωδικό ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι τα ΕΛΤΑ στέλνουν την αποστολή στο κατάστημα που επέλεξα και μετά ειδοποιούμαι να περάσω να παραλάβω. Εγώ θεωρούσα ότι η διακίνηση στα καταστήματα γίνεται με δική τους διαδικασία (πχ μεταφορική).

Ο κωδικός αποστολής ξεκινάει από WT (δεν έχω συναντήσει ξανά τέτοιον κωδικό ΕΛΤΑ) και στο tracking δεν μου τον εμφανίζει.

Σήμερα μου ήρθε και SMS που λέει ότι θα καθυστερήσει η παράδοση.

Εχουν και τα κούριερ Β κατηγορία κτλ απλά μη ιχνιλασιμοτητα. Σαν τις αποστολές από Κίνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα έχει καθυστερήσει. Ο Γερμανός λέει κανονικά αύριο πρέπει να παραλάβω. Αλλά ακόμη είναι στο κέντρο διαλογής.

Υπάρχει κάποια διαδικασία / καθεστώς για καθυστερημένες αποστολές. Είτε από Γερμανό είτε από ΕΛΤΑ κούριερ. Έλεγε 1-3 εργάσιμες ο Γερμανός. Αν είναι αλλιώς θα είχα πάει από κατάστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα κι εγώ με κάρτα visa Eurobank την Κυριακή 28/11 από το eshop Germanos 2 προϊόντα αξίας 448,99€, που συμμετείχαν στην επιστροφή 15%.

Πήρα και τηλέφωνο την εξυπηρέτηση και ρώτησα εάν θα δικαιούμαι βάσει των 2 προϊόντων που αγοράζω εάν θα έχω επιστροφή 15% και σήμερα πιστώθηκαν 4,49€ από επιστροφή.

Δηλαδή το 1% της συναλλαγής ...Τι μπορεί να έχει συμβεί;

Επεξ/σία από rafm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rafm είπε

Αγόρασα κι εγώ την Κυριακή 28/11 2 προϊόντα αξίας 448,99€, που συμμετείχαν στην επιστροφή 15% και σήμερα πιστώθηκαν 4,49€ από επιστροφή. Δηλαδή το 1% της συναλλαγής ...Τι μπορεί να έχει συμβεί;

Εχει πρόβλημα το σύστημα της eurobank

Πάρε τηλέφωνο να τους το πεις. Θα κάνεις ένα αίτημα και σε μερικές μέρες θα είναι οκ

 

Τα προϊόντα τα έχεις παραλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Εχει πρόβλημα το σύστημα της eurobank

Πάρε τηλέφωνο να τους το πεις. Θα κάνεις ένα αίτημα και σε μερικές μέρες θα είναι οκ

 

Τα προϊόντα τα έχεις παραλάβει;

Ναι κανονικά ! Την Τρίτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

απο τις αποθηκες του γερμανου στον αυλωνα θα παει στην αθηνα στο κεντρο διαλογης. λογω φορτου θα κατσει 1μερα λογικα+
μετα θα παει στο καταστημα που εξυπηρετει(δεν ειναι και πολλα τα καταστηματα elta courier) αν ειναι αθηνα (αλλιως ισως παει και σε 2ο κεντρο διαλογης) και μετα διανομη

εν τέλει η πορεία της παραγγελίας είναι λίγο διαφορετική αλλά ευελπιστώ να παραλάβω σήμερα/αύριο. (βλ. εικόνα παρακάτω :P)
 

2 ώρες πριν, rafm είπε

Αγόρασα κι εγώ με κάρτα visa Eurobank την Κυριακή 28/11 από το eshop Germanos 2 προϊόντα αξίας 448,99€, που συμμετείχαν στην επιστροφή 15%.

Πήρα και τηλέφωνο την εξυπηρέτηση και ρώτησα εάν θα δικαιούμαι βάσει των 2 προϊόντων που αγοράζω εάν θα έχω επιστροφή 15% και σήμερα πιστώθηκαν 4,49€ από επιστροφή.

Δηλαδή το 1% της συναλλαγής ...Τι μπορεί να έχει συμβεί;

Εμένα προσωπικά ούτε το 1% (ούτε φυσικά το 15%) έχει μπει από αγορά μου 29/11 -τελευταία μέρα της "προσφοράς". Αλλά όπως λέει κι ο @μπαρμπαγιωργος, με ένα τηλ. νομίζω θα επιβεβαιώσουν ότι η €πιστροφή θα μπει λίγο αργότερα (μου έχει ξανασυμβεί παλαιότερα).

1 ώρα πριν, lampisd είπε

Αγόρασε κάνεις 29/11 και του μπήκαν ευρώ επιστροφής;

image.png.de2578a2fc6b6bcf74853012dafb4989.png

Επεξ/σία από Professeur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα την Κυριακή 28/11 προιόντα αξίας 405 ευρώ.

Χθες το βράδυ μπήκαν κανονικά περίπου τα τα 60 ευρώ.

Επίσης, από την Κυριακή, το δέμα το παρέλαβα την Τρίτη στη Λάρισα.

Οπότε, από εμένα όλα καλά.

ΥΓ. Δεν άνοιξα ακόμα τα προϊόντα βέβαια, αλλά εκεί δε νομίζω να έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Professeur είπε

εν τέλει η πορεία της παραγγελίας είναι λίγο διαφορετική αλλά ευελπιστώ να παραλάβω σήμερα/αύριο. (βλ. εικόνα παρακάτω :P)
 

Εμένα προσωπικά ούτε το 1% (ούτε φυσικά το 15%) έχει μπει από αγορά μου 29/11 -τελευταία μέρα της "προσφοράς". Αλλά όπως λέει κι ο @μπαρμπαγιωργος, με ένα τηλ. νομίζω θα επιβεβαιώσουν ότι η €πιστροφή θα μπει λίγο αργότερα (μου έχει ξανασυμβεί παλαιότερα).

image.png.de2578a2fc6b6bcf74853012dafb4989.png

και εγω εκανα παραγγελια 29
το συδετα εγινε στις 30/11 17:00+ και σημερα εγραψε κλεισιμο απο απο κδτ αθηνα...

εσυ αφου φορτωθηκε σε μεσο. σημερα/αυριο θα παραλαβεις

αναλογα που εισαι

49 λεπτά πριν, Tzimmys είπε

Εγώ αγόρασα την Κυριακή 28/11 προιόντα αξίας 405 ευρώ.

Χθες το βράδυ μπήκαν κανονικά περίπου τα τα 60 ευρώ.

Επίσης, από την Κυριακή, το δέμα το παρέλαβα την Τρίτη στη Λάρισα.

Οπότε, από εμένα όλα καλά.

ΥΓ. Δεν άνοιξα ακόμα τα προϊόντα βέβαια, αλλά εκεί δε νομίζω να έχω πρόβλημα.

δεν ανοιξες;; εγκλημα 

νομιζω εχει πηξει η αθηνα απο παραγγελιες. για αυτο και οι καθυστερησεις. οτι ειναι εκτος αττικης δειχνει να παραδιδεται κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...