Προς το περιεχόμενο

eFootball 2022


tazos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, Chemical είπε

2η κατηγορία? Πολύ δυνατός. (Παίζει να έχουμε παίξει αντίπαλοι κάτι μου θυμίζει το formation)😄.

Εγώ έχω πάρει παίκτες του Παναθηναϊκού και τους κάνω grow. Έχω φτάσει μέχρι 5η.

Είναι πολύ καλό το game.

Στο Xbox παίζω.Το growing μικρών παιχτών αξίζει και κάνει το παιχνίδι πολύ πιο εθιστικό.

Ο Botman ας πούμε που έχω στην άμυνα ξεκίνησε από 74 και έχει πάει 87, ο Graveberch επίσης τα ίδια.Οσο πιο μικρός σε ηλικία είναι ένας παίχτης και συνεχίζεις να παίζεις τόσο πιο πολύ ανεβαίνει level.

Μη πας πάνω από 4η κατηγορία γιατί βγάζει συνήθως κάτι περίεργους απ' τη 1η ή 2η ,με κάτι κάρτες που δεν υπάρχουν στο παιχνίδι μας. Έχω πετύχει έναν που είχε Neymar και Messi που η κάρτες ήταν γαλάζιες και επίπεδο 95 ο καθένας.Δεν καταλαβαίνω που τις βρίσκουν.Η μόνη ήττα που έκανα για να ανέβω στη δεύτερη έγινε από αυτον. Ήξερε να παίζει κιόλας,οπότε είχα λίγες ελπίδες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το να ανέβεις division έχεις κάποιο κέρδος??έχω έχω πάει div 8 αλλα προτιμώ να παίζω τα AI events αυξάνοντας δυσκολία να μάθω το παιχνίδι κ να παίρνω κ gp ....μιας κ να αγοράσω coin δεν παίζει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2022 στις 3:07 ΜΜ, Christos84# είπε

Λοιπόν παιδιά το έλιωσα στη κυριολεξία μες τις γιορτές.

Η γνώμη μου είναι πως ειναι ένας πολύ πετυχημένος συνδυασμός Pes με fifa. Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι η εξέλιξη των παιχτών, ειδικά για μένα που παίρνω μικρούς παίχτες και παίζω με αυτούς.Επισης στα σουτ που γίνονται εκτός περιοχής,η μπάλα έχει μια αληθοφανή πορεία,σε σχέση με τα προηγούμενα pes και δεν πάνε όλα προς το τέρμα.

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι τα μικρά έπαθλα , ειδικά στα division,μόνο λίγα gp και γυμναστές.Εγω φτάσει στη 2η κατηγορία αλλα δεν αξίζει το κόπο  να ανέβεις τόσο ψηλά, καλύτερα να είσαι στη 5η και να μη παίζεις τόσο επαγγελματικά, ειδικά αν δεν έχεις ομάδα με superstars.

Ανεβάζω φωτό της ομάδας μου,μου έχει κοστίσει γύρω στα 500 χιλιάδες gp,εκ των οποίων τα μισά πήγαν σε 2 παίχτες αλλά χάνει σπάνια και ως γνωστόν ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.

rsz_1img_20220426_115004.jpg.d4c3e8251fdd04fa0e61ee7a2983c377.jpg

 

IMG_20220426_150641.jpg

Ο Jimenez πως σου φαίνεται; Έχει αισθητή διαφορά από τον άλλο CB ή δεν αξίζει τα 180K gp; Σκεφτόμουν να τον αγοράσω.

Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω Puyol, Kahn και Romario. Είμαι division 2 και θα είχα μπει division 1 αλλά σε δύο παιχνίδια εκεί που νικούσα 2-1 μου το γυρίσανε 2-3 στα τελευταία 20 λεπτά και έμεινα στους 18 αντί για 24 πόντους. Ο ένας τυπάς από τους δύο που μου γυρίσανε το match έπαιζε με 7 legends, 94 Neymar και 95 Mbappe. Εκεί τι να κάνουν οι καημένοι CBs μου με 70 speed.

Όντως σε αυτά τα divisions όλοι είναι με legends, κάνουν όλο kick off glitches, σπαμάρουν through balls στον Romario και χρησιμοποιούν περίεργα formations.

Πάντως προτείνω να κατεβάσετε το mobile app eFHUB 22 όπου έχει τους παίκτες και μπορείς να δεις τι overall πάνε ανάλογα με το πόσους πόντους τους δίνεις στα skills τους. Έτσι αποφεύγεις να κάνεις λάθη που κοστίζουν το overall των παικτών (πχ ο Inacio μου έμεινε στο 86 επειδή του έδωσα υπερβολική ταχύτητα, ενώ πήγαινε άνετα 87) και μπορείς να σχεδιάσεις από πριν ακριβώς τι θα ανεβάσεις και πόσο.

1 ώρα πριν, Thanofski είπε

Το να ανέβεις division έχεις κάποιο κέρδος??έχω έχω πάει div 8 αλλα προτιμώ να παίζω τα AI events αυξάνοντας δυσκολία να μάθω το παιχνίδι κ να παίρνω κ gp ....μιας κ να αγοράσω coin δεν παίζει ...

Σου δίνει gp, όχι τίποτα φοβερό αλλά κάτι είναι και σου δίνει ένα σκοπό όταν παίζεις το παιχνίδι. Υποτίθεται θα έχει και battle pass ή κάτι αντίστοιχο στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Christos84# είπε

Στο Xbox παίζω.Το growing μικρών παιχτών αξίζει και κάνει το παιχνίδι πολύ πιο εθιστικό.

Ο Botman ας πούμε που έχω στην άμυνα ξεκίνησε από 74 και έχει πάει 87, ο Graveberch επίσης τα ίδια.Οσο πιο μικρός σε ηλικία είναι ένας παίχτης και συνεχίζεις να παίζεις τόσο πιο πολύ ανεβαίνει level.

Μη πας πάνω από 4η κατηγορία γιατί βγάζει συνήθως κάτι περίεργους απ' τη 1η ή 2η ,με κάτι κάρτες που δεν υπάρχουν στο παιχνίδι μας. Έχω πετύχει έναν που είχε Neymar και Messi που η κάρτες ήταν γαλάζιες και επίπεδο 95 ο καθένας.Δεν καταλαβαίνω που τις βρίσκουν.Η μόνη ήττα που έκανα για να ανέβω στη δεύτερη έγινε από αυτον. Ήξερε να παίζει κιόλας,οπότε είχα λίγες ελπίδες. 

 

Τα αγοράζουν. 

 

Έπαιξα στο κινητό και μου τους έβγαζε εμένα συνέχεια. 

Επεξ/σία από insomniac01
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, John_on_PC είπε

Ο Jimenez πως σου φαίνεται; Έχει αισθητή διαφορά από τον άλλο CB ή δεν αξίζει τα 180K gp; Σκεφτόμουν να τον αγοράσω.

Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω Puyol, Kahn και Romario. Είμαι division 2 και θα είχα μπει division 1 αλλά σε δύο παιχνίδια εκεί που νικούσα 2-1 μου το γυρίσανε 2-3 στα τελευταία 20 λεπτά και έμεινα στους 18 αντί για 24 πόντους. Ο ένας τυπάς από τους δύο που μου γυρίσανε το match έπαιζε με 7 legends, 94 Neymar και 95 Mbappe. Εκεί τι να κάνουν οι καημένοι CBs μου με 70 speed.

Είναι εξαιρετική επιλογή.Ημουν ανάμεσα σε αυτόν και στον και στον kounde της Σεβίλλης, που υπερτερεί σε ταχύτητα αλλά μου φάνηκε πολύ light.Ο Χιμένεθ έχει τρομερή επιθετικότητα,την έχω φτάσει στο 92 και τη προσήλωση στο 90. Όταν βγαίνει πάνω στην μπάλα δεν τον προλαβαίνει το μάτι μου. Μην το σκέφτεσαι αν χρειάζεσαι αμυντικό. 

Από legends μου έτυχε ο Ρ Κάρλος,ο οποίος είναι κίνδυνος θάνατος αμυντικά και τον πέταξα έξω αμέσως. Γενικά με τους legends ,έχω τη αίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά όταν τους βάζω στην ομάδα, και στα παλιότερα pes.

Γενικά έπρεπε να βάλουν παραπάνω έπαθλα στα division και στις νίκες να  δίνουν εστω κατι,εγώ τώρα παίζω τις εκδηλώσεις που είναι χαλαρά τα ματς. Τα division είναι λίγο ζόρι γιατί όταν χρειάζεσαι τη νίκη, χάνεις τη διασκέδαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Christos84# είπε

Είναι εξαιρετική επιλογή.Ημουν ανάμεσα σε αυτόν και στον και στον kounde της Σεβίλλης, που υπερτερεί σε ταχύτητα αλλά μου φάνηκε πολύ light.Ο Χιμένεθ έχει τρομερή επιθετικότητα,την έχω φτάσει στο 92 και τη προσήλωση στο 90. Όταν βγαίνει πάνω στην μπάλα δεν τον προλαβαίνει το μάτι μου. Μην το σκέφτεσαι αν χρειάζεσαι αμυντικό. 

Από legends μου έτυχε ο Ρ Κάρλος,ο οποίος είναι κίνδυνος θάνατος αμυντικά και τον πέταξα έξω αμέσως. Γενικά με τους legends ,έχω τη αίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά όταν τους βάζω στην ομάδα, και στα παλιότερα pes.

Γενικά έπρεπε να βάλουν παραπάνω έπαθλα στα division και στις νίκες να  δίνουν εστω κατι,εγώ τώρα παίζω τις εκδηλώσεις που είναι χαλαρά τα ματς. Τα division είναι λίγο ζόρι γιατί όταν χρειάζεσαι τη νίκη, χάνεις τη διασκέδαση.

Να σου πω την αλήθεια η ομάδα μου είναι ολόκληρωμένη, αλλά ο ένας CB μου έιναι στο 86 και πάει 89 με το chemistry, αλλά έχει μόνο 1 άκυρο skill και είναι build up playstyle. Οπότε τώρα που έχω 150k gp ψάχνω για έναν destroyer playstyle αμυντικό και ο Jimenez φαίνεται να είναι η καλύτερη επιλογή.

Οι άλλες επιλογές είναι ο C. Romero που κάνει μόνο 70k αλλά πάει μέχρι το 90 μόνο και ο D.Rice που κάνει 170k αλλά είναι DMF και δεν έχει τόσα skills όσα ο Jimenez.

Πάντως ζηλεύω πάρα πολύ αυτούς που έχουν αμυντικούς ή DMF legends γιατί οι κανονικοί παίκτες του παιχνιδιού με destroyer playstyle που μπορούν να παίξουν CB και έχουν λογική τιμή είναι μετρημέμενοι στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Edit: τον αγόρασα :D

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι προς το παρόν παίζω 3-4 ματσάκια την ημέρα , είμαι div 5 αλλά όπως και στο pes 21 έτσι και εδώ προσπαθώ να φτιάξω team με όλους τους παίχτες που έχουν περάσει ή παίζουν στην Αρσεναλ . Για να δούμε τις επόμενες μέρες που θα προσπαθήσω να ανέβω κατηγορίες.

Υ.Γ. Oddegard λατρεία!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια προσπάθεια χθές για τη πρώτη κατηγορία. Ήθελα 4 βαθμούς και μου είχαν  μείνει 2 αγώνες.Παιζω με ένα Πολωνό από 1η ήρθε 2-2 αφού με ισοφάρισε στο 90+.Λέω ένα ματς μια νίκη, δύσκολα να πέσω πάλι σε αντίπαλο από 1η και αφού έκανε αναζήτηση αρκετή ώρα μου έφερε: 1η κατηγορία, Βραζιλιάνο με υπερομάδα με τον μικρότερο 92. Έχασα 4-2 και δεν ανέβηκα.

Μου πέταξε μετά και το μύνημα το pes ότι τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή για να ενισχύσω την ομάδα για την άνοδο.Μια χαρά είναι και η 2ή,ούτε πάνω πάει ούτε κάτω.

Το Χαλαντ τον έχει κανένας; Σκέφτομαι να τον αγοράσω αλλά θα μείνω ταπί μετά.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που καταντησαμε. Να μιλανε ολοι για το προ για καρτελες και online. Fifa το καταντησαν. Πανε οι καλες εποχες της παρεας δυστυχως…

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, polakis21 είπε

Που καταντησαμε. Να μιλανε ολοι για το προ για καρτελες και online. Fifa το καταντησαν. Πανε οι καλες εποχες της παρεας δυστυχως…

κοιτα να δεις που θα πιασει αυτη η παπαρια. Ας ελπισουμε να εμφανιστει καποιος να καλυψει το κενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά myclub δεν είχατε παίξει ποτέ σας; Ίδια φάση είναι, λογικό που έβγαλαν πρώτο αυτό το mode μετά το φιάσκο μπας και κονομίσουν κάνα φράγκο, f2p gasme είναι, μετά θα μπει και το offline από όσα έχουν πει. To θέμα όμως είναι ότι το gameplay είναι τραγικό και έχει άπειρα bugs, θα τους πάρει χαλαρά 2 χρόνια για να έχουμε ένα ποδοσφαιράκι της προκοπής, βλέπετε 2014.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, polakis21 είπε

Που καταντησαμε. Να μιλανε ολοι για το προ για καρτελες και online. Fifa το καταντησαν. Πανε οι καλες εποχες της παρεας δυστυχως…

καμια σχεση το ενα με το αλλο

οσα mode και να έχει την μπαλιτσα με την παρέα σου ευκολα την παιζεις και τωρα....

1 ώρα πριν, Basilhs1982 είπε

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά myclub δεν είχατε παίξει ποτέ σας; Ίδια φάση είναι, λογικό που έβγαλαν πρώτο αυτό το mode μετά το φιάσκο μπας και κονομίσουν κάνα φράγκο, f2p gasme είναι, μετά θα μπει και το offline από όσα έχουν πει. To θέμα όμως είναι ότι το gameplay είναι τραγικό και έχει άπειρα bugs, θα τους πάρει χαλαρά 2 χρόνια για να έχουμε ένα ποδοσφαιράκι της προκοπής, βλέπετε 2014.

 

δεν ειναι το gameplay τραγικο, εχουν αλλάξει μικροπράγματα στον χειρισμό

οι κινησεις μετα το τελευταιο update έχουν γίνει πιο αληθοφανεις, πολυ καλά phyics

Χρειάζεται βελτίωση στην αμυντική λειτουργία αλλά μετά από πολλά παιχνίδια και εξικοίωση τα καταφέρνεις. Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός στην άμυνα, δεν πατάς 2 κουμπιά και στο auto mode κόβεις τους πάντες

Εχω την αίσθηση ότι το ποδοσφαιράκι με τα συνεχόμενα updates θα αποτελέσει σταθμό, το λέω εγω που πριν λιγες παράτησα το Pes 2021 και βασικός επικριτής του Pes 2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το κύριο πρόβλημα με το gameplay είναι το kick off glitch και το γεγονός πως τα περίεργα formations όπως το 4-3-3 με 3 CFs λειτουργούν υπερβολικά καλά και θέλουν balancing. Γενικότερα χρειάζονται balancing τα playstyles και χρειάζονται επιπλέον επιλογές για tactics. Επίσης οι αμυντικοί καμιά φορά αφήνουν χωρίς λόγο τους επιθετικούς αλλά κατά τα άλλα δεν έχω έντονα προβλήματα με το gameplay.

Παρεπιμπτότως στα patch notes του season 1 έχει κρυμμένο ολόκληρο οδηγό για το παιχνίδι η Konami:

https://www.konami.com/efootball/en/page/2022/season1_patch-notes

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, whiteman7 είπε

καμια σχεση το ενα με το αλλο

οσα mode και να έχει την μπαλιτσα με την παρέα σου ευκολα την παιζεις και τωρα....

δεν ειναι το gameplay τραγικο, εχουν αλλάξει μικροπράγματα στον χειρισμό

οι κινησεις μετα το τελευταιο update έχουν γίνει πιο αληθοφανεις, πολυ καλά phyics

Χρειάζεται βελτίωση στην αμυντική λειτουργία αλλά μετά από πολλά παιχνίδια και εξικοίωση τα καταφέρνεις. Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός στην άμυνα, δεν πατάς 2 κουμπιά και στο auto mode κόβεις τους πάντες

Εχω την αίσθηση ότι το ποδοσφαιράκι με τα συνεχόμενα updates θα αποτελέσει σταθμό, το λέω εγω που πριν λιγες παράτησα το Pes 2021 και βασικός επικριτής του Pes 2022

Μπαλιτσα με την παρεα με 9 ομαδες και σε 5λεπτα μονο χωρις επιλογες για μπαλες κλπ, και χωρις επιλογη για custom cups κλπ δεν νομιζω να μπορει να ασχοληθει κανεις...Οταν βγαλουν φουλ offline modes τα ξαναλεμε. Μεχρι τοτε απατη για να μαζευουν φραγκα.

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, whiteman7 είπε

καμια σχεση το ενα με το αλλο

οσα mode και να έχει την μπαλιτσα με την παρέα σου ευκολα την παιζεις και τωρα....

δεν ειναι το gameplay τραγικο, εχουν αλλάξει μικροπράγματα στον χειρισμό

οι κινησεις μετα το τελευταιο update έχουν γίνει πιο αληθοφανεις, πολυ καλά phyics

Χρειάζεται βελτίωση στην αμυντική λειτουργία αλλά μετά από πολλά παιχνίδια και εξικοίωση τα καταφέρνεις. Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός στην άμυνα, δεν πατάς 2 κουμπιά και στο auto mode κόβεις τους πάντες

Εχω την αίσθηση ότι το ποδοσφαιράκι με τα συνεχόμενα updates θα αποτελέσει σταθμό, το λέω εγω που πριν λιγες παράτησα το Pes 2021 και βασικός επικριτής του Pes 2022

Ποια physics ρε φιλαράκι, η μπάλα είναι χιλιόμετρα πίσω από PES 19-20-21,το collision system είναι ακόμη για τα μπάζα απλά δεν είναι τόσο broken όσο ήταν το Σεπτέμβρη, catch up bug  τι κι αν έχεις τον Μ'Μπαπέ και σε κυνηγάει ο Μάνταλος, stamina bug που υπήρχε στα 18-19 είναι ξανά εδώ κοντά μας. Το δε ball awareness που ταλαιπωρεί το PES για χρόνια συνεχίζει να υφίσταται και να κάνει τις τραγικές άμυνες τραγικότερες. Μέσα σε όλα αυτά συνυπολόγιστε και το scripting που βγάζει μάτια στο online και κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα.

Πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να συνεχίσω αναλύοντας τις ελάχιστες επιλογές που έχεις πλέον στo team tactics. Long ball, quick counter και δεν μπορούμε καν να επιλέξουμε πόσο ψηλά θα αμύνεται η ομάδα μας στο γήπεδο, λες και απευθύνονται σε 5χρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...