Προς το περιεχόμενο

Καθαριστικά πετρελαιοκινητήρων Power Service -20%


arxontas2323

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, giannis22k είπε

Τα 473ml αρκουν με ενα φουλαρισμα ~60L;

Εστειλα email δε αυτους και μου απαντησαν 

"Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας για τα προϊόντα μας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την συσκευασία των 473ml για 160L πετρελαίου σύνολο.Αν το αυτοκίνητο σας έχει 50L ρεζερβουάρ,θα το χρησιμοποιήσετε σε 3 γεμίσματα περίπου.Η αναλογία είναι 2.5ml(προϊόντος)/Λίτρο πετρελαίου."

473 ειναι ΠΟΛΛΑ για γεμισμα!

Εγω βαζω 60-80ml σε καθε γεμισμα.

11 ώρες πριν, ea6gka είπε

Οποίος βάζει premium πετρέλαια όπως πχ avio κλπ τα χρειάζεται αυτά ;

τα "premium" πετρελαια το μονο που εχουν παραπανω ειναι οτι περνανε απο προσθετο φιλτρο στην αντλια. δεν εχουν τα προσθετα του diesel kleen.

Και εγω avio βαζω μονο και σε συγκεκριμενο καλυψω μονο αλλα σε καθε γεμισμα ριχνω και τουτο.

11 ώρες πριν, ultimamage είπε

Ναι φίλε μου και εγώ στο φουλαρισμα θα βάζω αλλά αν πάρεις τη συσκευασία των 3+λίτρων που το μεταφέρεις για να το ρίξεις μέσα στο ντεπόζιτο. Πχ στα 50 λίτρα καυσίμου θες 20κατι ml από το συμπυκνωμένο.

Ρωτάω αν έχει βρει κανένας κάποια πατέντα για να ρίχνουμε μέσα τη δόση.

ζητα πλαστικο μπουκαλακι απο φαρμακειο εχουν νομιζω 60 και 100 ml.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 ώρες πριν, ultimamage είπε

Παιδιά πως ακριβώς το βάζετε? Πχ αν πάρω μια μεγάλη συσκευασία δεν γίνεται να την κουβαλάω συνέχεια μέσα στο αυτοκίνητο.

Πχ με σύριγγα η κάποιο δοσομετρητή?

Έχετε να προτείνετε κάποιον τρόπο ?

 

Εγώ έχω ένα μπουκάλι από απορρυπαντικο πιάτων και έχω σημειώσει με έναν μαρκαδόρο την ποσότητα που θα ρίχνω κάθε φορά στο ντεπόζιτο. Με αυτόν τον τρόπο ούτε μου χύνεται στο αυτοκίνητο ούτε όταν πάω να το ρίξω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Βλέπω ότι υπάρχουν αντίστοιχα προϊόντα και για βενζινοκινητήρες. Υπάρχει κάποιος λόγος να τα χρησιμοποιούμε και εκεί;

Ενισχύεις οικονομικά τον παραγωγό του πρόσθετου και το κύκλωμα διακίνησης-εμπορίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πάντως βάζω vpower και κάθε 2 μήνες 40ml από αυτό...το προϊόν του θέματος κάνει κάτι διαφορετικό?

 

xlarge_20210226170107_wurth_statheropoiitis_petrelaiou_viontizel_250ml.jpeg

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Εγώ έχω ένα μπουκάλι από απορρυπαντικο πιάτων και έχω σημειώσει με έναν μαρκαδόρο την ποσότητα που θα ρίχνω κάθε φορά στο ντεπόζιτο. Με αυτόν τον τρόπο ούτε μου χύνεται στο αυτοκίνητο ούτε όταν πάω να το ρίξω. 

Πω πω η καλύτερη ιδέα. Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Βλέπω ότι υπάρχουν αντίστοιχα προϊόντα και για βενζινοκινητήρες. Υπάρχει κάποιος λόγος να τα χρησιμοποιούμε και εκεί;

απο τον γεναρη του 2020 εχει και η βενζινη το αντιστοιχο(δεν θυμαμαι το ονομα)βιοντιζελ αλλα σε πολυ μικρο ποσοστό..στο αυτοκινητο βενζινης που ειχα έβαζα ενα καθαριστικό ανα 2 γεμίσματα να έχω το κεφαλι μου ησυχο

13 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

εγώ πάντως βάζω vpower και κάθε 2 μήνες 40ml από αυτό...το προϊόν του θέματος κάνει κάτι διαφορετικό?

 

xlarge_20210226170107_wurth_statheropoiitis_petrelaiou_viontizel_250ml.jpeg

αυτό είναι για αν αποθηκευεις πετρελαιο να το κρατησει σταθερο,αν μπεις στο site που εγραψα θα δείς τι κάνει!!εγω πάντως την wurth την δοκίμασα και δεν είδα καμία διαφορά

6 λεπτά πριν, sv8iik είπε

σε καινούργιο Diesel ενός έτους σχεδον, αξίζει να ασχοληθώ; διαβάζω στο manual οτι πρέπει να αποφεύγονται τα ενισχυτικά- καθαριστικά κτλ ..

ολα μου τα αμαξια είναι αγορασμένα καινούρια και απο την πρώτη στιγμή χρησιμοποιώ αυτά τα καθαριστικά και ως τωρα κανένα πρόβλημα ουτε με μπεκ ούτε με αντλίες και τα φίλτρα σε όλα τα αμάξια βγαίνουν καθαρά!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

εγώ πάντως βάζω vpower και κάθε 2 μήνες 40ml από αυτό...το προϊόν του θέματος κάνει κάτι διαφορετικό?

 

xlarge_20210226170107_wurth_statheropoiitis_petrelaiou_viontizel_250ml.jpeg

Το προϊόν αυτό είναι σκέτο σταθεροποιητής βιοντίζελ, το προϊόν του θέματος προσφέρει επιπλέων αύξηση στα κετάνια και λιπαίνει όλο το σύστημα τροφοδοσίας πετρελαίου. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις και αυτό το προϊόν για να έχεις την ίδια απόδοση.

20210226170107_wurth_enischytiko_arithmou_ketanion_300ml.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

Με λίγα λόγια καθαρίζουν τον μύκητα απο το βιοντίζελ που εχουν τα πετρέλαια μας, αντιπαγωτικο πετρελαιου για να μην πάρεις την μίζα στο χερι αλλα και για να μην μεινεις με τ κλειδί στο χερι επειδή δεν θα παίρνει μπροστά, αυξάνουν τα κετανια ώστε να πηγαίνει πιο άνετα το αμάξι οπότε και να καίει λιγότερο, έχουν ένα πρόσθετο που το θεωρώ πολυ σημαντικό για όλους τους πετρελαιοκινητήρες και το έχουν σαν παγκόσμια πατέντα είναι το slick diesel που λιπαίνει απ' όπου περνάει το πετρέλαιο καθώς ενας πετρελαιοκινητήρας θέλει πολυ καλό πετρέλαιο και σωστή λίπανση για να δουλέψει σωστά και να μην έχεις προβλήματα μετέπειτα οπως μπεκ αντλίες κτλ...το έχω ψάξει αρκετά γιατί το ένα αμάξι μου είναι ακριβό και δεν είμαι σε φάση να βάζω οτι να ναι μέσα..και γι αυτό τα προτείνω σε όποιον ξέρω με όχημα πετρελαίου

Ναι κανονικά,τα 2 μου αυτοκίνητα ειναι με adblue και τα χρησιμοποιώ κανονικά πριν απο καθε γέμισμα βάζω λίγο!!

Για αυτοκίνητα με diesel χωρις ad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα που έχω άκουσει στην αγορά, redex η κάπως έτσι είναι για ίδια χρήση;

παντως ρε παιδιά και εγώ έχω ακούσει για καθαριστικά ότι ζορίζουν το PDF στον καταλύτη. Δεν είμαι σίγουρος ότι έχει νόημα η χρήση κάθε φορά.

εκτος και δουλευει κάποιος από εσάς στην εταιρεία και θέλετε να ανεβάσετε τις πωλήσεις. Μην είμαστε υπερβολική με το κάθε γέμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, unicore30 είπε

Για αυτοκίνητα με diesel χωρις ad

με εχεις μπερδεψει,εμενα τα 2 μου αυτοκινητα ειναι με adblue και τα αλλα 2 χωρις..κανονικα βαζω

3 ώρες πριν, dstilio είπε

Ένα που έχω άκουσει στην αγορά, redex η κάπως έτσι είναι για ίδια χρήση;

παντως ρε παιδιά και εγώ έχω ακούσει για καθαριστικά ότι ζορίζουν το PDF στον καταλύτη. Δεν είμαι σίγουρος ότι έχει νόημα η χρήση κάθε φορά.

εκτος και δουλευει κάποιος από εσάς στην εταιρεία και θέλετε να ανεβάσετε τις πωλήσεις. Μην είμαστε υπερβολική με το κάθε γέμισμα.

τα redex το ειχα δει και ρωτησα για τι ποσοτητα είναι αλλα δεν ήξεραν να μου απαντήσουν και ειναι και ακριβό..ο καθενας επιλέγει πόσο θα το χρησιμοποιήσει και καθε ποτε..εγω έγραψα εξ αρχης οτι το χρησιμοποιω σε καθε γεμισμα και το κοστος μου βγαινει περιπου 2 λεπτα/λιτρο πετρελαιου..αλλα και με αυτη την λογικη δεν θα επρεπε να βαζει καποιος ενισχυμενο πετρελαιο σε καθε γεμισμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η εκπτωση ειναι 10% , υπαρχει καποιο κουπονι?

 

EDIT - ειναι 10% στο καθαριστικο , 15 στο αντιπαγωτικο και 20% στο απολυμαντικο , το θεμα φυσικα ειναι για το πρωτο κυριως 

Επεξ/σία από logik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, logik είπε

η εκπτωση ειναι 10% , υπαρχει καποιο κουπονι?

 

EDIT - ειναι 10% στο καθαριστικο , 15 στο αντιπαγωτικο και 20% στο απολυμαντικο , το θεμα φυσικα ειναι για το πρωτο κυριως 

Εχει και 5% με την εγγραφή αν δεν το εχεις χρησιμοποιήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...