Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην ομάδα! Επίσης σε αναμονή και εγώ από 26/11 με παραγγελία από Κωτσόβολο, ενός m1 max 16'' 32ram 1Tb. Τους καλώ τηλεφωνικά κάθε εβδομάδα και σταθερά παίρνω την ίδια απάντηση ότι δεν έχουν ενημέρωση από τον προμηθευτή τους (τον όποιο αρνούνται να τον ονομάσουν). Κάλεσα και το τεχνικό τμήμα της Apple όπου ένας ευγενικός κύριος μου είπε ότι λογικά ο προμηθευτής τους είναι η isquare. Κάλεσα πριν δυο εβδομάδες την isquare και παρότι δεν είμαι πελάτης τους μου είπαν ότι λόγο συγκυριών έρχονται ελάχιστα κομμάτια και άφησε να εννοηθεί ότι μπορεί να περιμένω μέχρι και 3 μήνες. Στην χθεσινή μου επικοινωνία με το κατάστημα Κωτσόβολου Παγκρατίου (από όπου το παράγγειλα) ο επίσης ευγενικός πωλητής μου υποσχέθηκε μέχρι την Δευτέρα να μου έχει κάποια απάντηση (έκανε, μου είπε ερώτημα στην Apple). Στην αρχή νόμιζα ότι είμαι από της ελάχιστες περιπτώσεις που έχει παραγγείλει το μεγάλο macbook, άλλα ανακαλύπτοντας αυτό το thread διαπίστωσα ότι υπάρχουν και άλλοι συναγωνιστές σαν εμένα

Επεξ/σία από jumpcut
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ στο Πλαίσιο είχα 20 άτομα πριν από μένα φίλε μου. Και γώ πίστευα πως λογω τιμής θα ήταν ελάχιστοι, αλλά…μάλλον πάνε όλοι για τον M1 Max δεδομένου πως η iSystem έχει 2-3 Μ1 Προ και δεν πωλούνται.

Η iSquare είναι ο εισαγωγέας  και την έχω καλέσει πολλές φορές. Η απάντηση είναι πως τα κομμάτια είναι ελάχιστα. Οπότε αναμονή δυστυχώς. Εμένα στο Πλαίσιο ένας πολύ καλός πωλητής μου είπε για Μάρτιο (παραγγελία 23/12). Οπότε πήρα το 64GB silver που έφεραν 5-6 κομμάτια να ξεμπερδευω…και ας έδωσα 520 ευρώ περισσότερα που με πόνεσαν. Εσείς ίσως μέσα στο Φλεβαρη…

Επεξ/σία από Agarinos7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Agarinos7 είπε

Εγώ στο Πλαίσιο είχα 20 άτομα πριν από μένα φίλε μου. Και γώ πίστευα πως λογω τιμής θα ήταν ελάχιστοι, αλλά…μάλλον πάνε όλοι για τον M1 Max δεδομένου πως η iSystem έχει 2-3 Μ1 Προ και δεν πωλούνται.

Η iSquare είναι ο εισαγωγέας  και την έχω καλέσει πολλές φορές. Η απάντηση είναι πως τα κομμάτια είναι ελάχιστα. Οπότε αναμονή δυστυχώς. Εμένα στο Πλαίσιο ένας πολύ καλός πωλητής μου είπε για Μάρτιο (παραγγελία 23/12). Οπότε πήρα το 64GB silver που έφεραν 5-6 κομμάτια να ξεμπερδευω…και ας έδωσα 520 ευρώ περισσότερα που με πόνεσαν. Εσείς ίσως μέσα στο Φλεβαρη…

και στη document έχει κάποια τούμπανα για όποιον τυχόν τα χρειάζεται

19 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

16”

Έχεις δώσει προκαταβολή ή θεωρείται βασικό μοντέλο και απλά το περιμένεις χωρίς να έχεις προπληρώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Agarinos7 είπε

Εγώ στο Πλαίσιο είχα 20 άτομα πριν από μένα φίλε μου. Και γώ πίστευα πως λογω τιμής θα ήταν ελάχιστοι, αλλά…μάλλον πάνε όλοι για τον M1 Max δεδομένου πως η iSystem έχει 2-3 Μ1 Προ και δεν πωλούνται.

Η iSquare είναι ο εισαγωγέας  και την έχω καλέσει πολλές φορές. Η απάντηση είναι πως τα κομμάτια είναι ελάχιστα. Οπότε αναμονή δυστυχώς. Εμένα στο Πλαίσιο ένας πολύ καλός πωλητής μου είπε για Μάρτιο (παραγγελία 23/12). Οπότε πήρα το 64GB silver που έφεραν 5-6 κομμάτια να ξεμπερδευω…και ας έδωσα 520 ευρώ περισσότερα που με πόνεσαν. Εσείς ίσως μέσα στο Φλεβαρη…

Και μόλις τον άνοιξα και γράφω από αυτόν!!! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που μοιράστηκες ότι υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια (έστω και σε silver..!!). Και ένας ακόμα χρήστης μας ενημέρωσε πρώτος αν είμαι σωστός (Γιαννης 95 ? ).Το οποίο silver να προσθέσω πως του προσδίδει έναν premium χαρακτήρα... (το λέω για να το χωνέψω!! 😂 )

Άρα ένας ακόμα μείον στην ουρά από iStorm. Εύχομαι κάποιος από εδώ μέσα να είναι ο τυχερός και γρήγορα για την σειρά μου!! (Παραγγελία από 20/11/21 - καμία εξέλιξη εννοείται).

Υπομονή παιδιά. Πραγματικά εύχομαι απλά να μην τον "καίγεστε".... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, wpgoalkeeper είπε

Και μόλις τον άνοιξα και γράφω από αυτόν!!! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που μοιράστηκες ότι υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια (έστω και σε silver..!!). Και ένας ακόμα χρήστης μας ενημέρωσε πρώτος αν είμαι σωστός (Γιαννης 95 ? ).Το οποίο silver να προσθέσω πως του προσδίδει έναν premium χαρακτήρα... (το λέω για να το χωνέψω!! 😂 )

Άρα ένας ακόμα μείον στην ουρά από iStorm. Εύχομαι κάποιος από εδώ μέσα να είναι ο τυχερός και γρήγορα για την σειρά μου!! (Παραγγελία από 20/11/21 - καμία εξέλιξη εννοείται).

Υπομονή παιδιά. Πραγματικά εύχομαι απλά να μην τον "καίγεστε".... 

Ποιο είχες παραγγείλει από ιστορμ? Βασικό μοντέλο ή Build to Order?

Πάντως σε space grey έχει ένα 64ρι η document. Το μεσημέρι είχε και κανά δυο άλλα

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bioentre είπε

Ποιο είχες παραγγείλει από ιστορμ? Βασικό μοντέλο ή Build to Order?

Πάντως σε space grey έχει ένα 64ρι η document. Το μεσημέρι είχε και κανά δυο άλλα

Βασικό  ειχα κανει παραγγελία Μ1 Max με 32GB μνήμη και σε Space Gray. Τώρα σετάρω τον Silver. Πραγματικά τα 64GB δεν τα μετανιώνω με τίποτα. Το μόνο που έχω σαν ενδοιασμό ακόμα είναι το χρώμα. Και αυτό πιστεύω γίνεται, γιατί περίμενα εναγωνίως την αγορά του και το είχα στο μυαλό μου σε Space Gray.... Που θα πάει θα το συνηθίσω..!! Βέβαια όσο περνάνε οι ώρες πιστευώ έτσι όπως είναι ολόμαυρο το layout του keyboard ταιριάζει απόλυτα η αντίθεση του Silver! Ενώ κλειστός πιθανά είναι πιο πιασάρικος στο μάτι σε Space Gray (βεβαίως εγώ τον χρησιμοποιώ ανοιχτό 😂.... Ότι να'ναι κοινώς! Ούτως ή αλλως θα μπει παραγγελλία απο Skroutz η θήκη σε γκρι χρωματισμό αρα θα καλυφθώ απο εκεί εν μέρη. Αν βρεθεί και τίποτα ωραίο σε sticker/skin θα πάω και προς τα εκεί. Προς το παρόν απολαμβάνω την μετάβαση από MacBook Pro 15" 2009 σε MacBook Pro 16" 2021. ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ εγώ βλέπω διαφορά που ήρθα από i7 2019. Το silver υπέροχο, ακόμα και χωρίς γκρι θήκες. Έχω βάλει πλήρως διαφανή και απολαμβάνω το χρώμα. Φυσικά τα 64GB είναι must. Ταιριάζουμε απόλυτα συνάδελφε!

Επεξ/σία από Agarinos7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Agarinos7 είπε

Εδώ εγώ βλέπω διαφορά που ήρθα από i7 2019. Το silver υπέροχο, ακόμα και χωρίς γκρι θήκες. Έχω βάλει πλήρως διαφανή και απολαμβάνω το χρώμα. Φυσικά τα 64GB είναι must. Ταιριάζουμε απόλυτα συνάδελφε!

64gb είναι must; Βάλε 128+ για να είσαι μέσα... Νομίζω έχουμε ξεφύγει. Για όσους διαβάζουν και δεν παρασέρνονται από απλά νούμερα να πω ότι για τους περισσότερους είναι μια χαρά τα 32gb. Δε χρειάζεται να πάνε στο max 64gb ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου παρατηρώ πως ότι και να γράψω, αντιτείθεσαι προσωπικά σε μένα και βάζεις και γελαδερές φάτσες. Ο άλλος φίλος ο goalkeeper το είπε πρώτος, μα εκεί δεν σχολίασες.....το must το εβαλα χαριν συντομίας, περιμενεις μια λεξη για να την πεις δεν εννοούσα πάρτε το σώνει και ντε με 64. Αν το βρεις έτοιμο, πάρτο από το να περιμενεις. Ποσο πιο αναλυτικα πια?

.... Και γω το βασικό με τα 32GB ήθελα και το space Gray μα δεν μπορούσα να περιμένω επ' αόριστω,δεν δεχομαι το δεν ξερω ως απαντηση για μια αγορα 4199 ευρω. 64Gb βρήκαμε, (που μόνο με ΒΤΟ το βρίσκεις) το πήραμε γιατί μας χρειαζόταν (ή απλά το θέλαμε) και τέλος. 

Εδω μοιραζομαστε και τη χαρα για την αγορά μας. Δεν χρειάζονται οξέα και...χολές. Πνιγήκαμε πια από αυτά. 

Εύχομαι σε όλους τους φιλους που θελουν να παρουν macbook Pro Μ1 Μαξ, να βρουν αυτο που αναζητούν!

 

Επεξ/σία από Agarinos7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Agarinos7 είπε

Φίλε μου παρατηρώ πως ότι και να γράψω, αντιτείθεσαι προσωπικά σε μένα και βάζεις και γελαδερές φάτσες. Ο άλλος φίλος ο goalkeeper το είπε πρώτος, μα εκεί δεν σχολίασες.....το must το εβαλα χαριν συντομίας, περιμενεις μια λεξη για να την πεις δεν εννοούσα πάρτε το σώνει και ντε με 64. Αν το βρεις έτοιμο, πάρτο από το να περιμενεις. Ποσο πιο αναλυτικα πια?

.... Και γω το βασικό με τα 32GB ήθελα και το space Gray μα δεν μπορούσα να περιμένω επ' αόριστω,δεν δεχομαι το δεν ξερω ως απαντηση για μια αγορα 4199 ευρω. 64Gb βρήκαμε, (που μόνο με ΒΤΟ το βρίσκεις) το πήραμε γιατί μας χρειαζόταν (ή απλά το θέλαμε) και τέλος. 

Εδω μοιραζομαστε και τη χαρα για την αγορά μας. Δεν χρειάζονται οξέα και...χολές. Πνιγήκαμε πια από αυτά. 

Εύχομαι σε όλους τους φιλους που θελουν να παρουν macbook Pro Μ1 Μαξ, να βρουν αυτο που αναζητούν!

 

Δεν έχω κάτι μαζί σου. Δεν με ενδιαφερει τι πηρες. Καλά έκανες και το πηρες. Δικά σου τα λεφτα. Στο ξαναείπα. Αν δω ότι γράφεις κάτι που το θεωρώ αστείο/μη σοβαρό θα αντιδράσω ανάλογα. Για ποια χολή μιλάς; Σε αυτό το section (apple hardware) βοηθάω κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψα καρό αστείο ούτε μη σοβαρό , καθότι σοβαρότατος άνθρωπος όπως μαρτυρούν τα προφίλ μου και οι αξιολογήσεις μου. Έγραψα πως περιμένω και διαμαρτύρομαι όπως όλοι οι φίλοι και το θεωρούσες αστείο μόνο για μένα. Και ποιος είσαι που σώζεις κόσμο; Τι είμαστε εμείς ; Δεν ξέρουμε τις ανάγκες μας και τα μηχανήματα της apple? 
ξαναλέω εδώ είναι συζήτηση για διαθεσιμότητα μ1 ΜΑξ και πχι για τεχνικές αναλύσεις. Αφού δεν σε ενδιαφέρει το προϊόν δε βλέπω το λόγο να σχολιάζεις εδώ. 
 

δεν θέλω να συνεχιστεί άλλο αυτή η συζήτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Agarinos7 είπε

Δεν έγραψα καρό αστείο ούτε μη σοβαρό , καθότι σοβαρότατος άνθρωπος όπως μαρτυρούν τα προφίλ μου και οι αξιολογήσεις μου. Έγραψα πως περιμένω και διαμαρτύρομαι όπως όλοι οι φίλοι και το θεωρούσες αστείο μόνο για μένα. Και ποιος είσαι που σώζεις κόσμο; Τι είμαστε εμείς ; Δεν ξέρουμε τις ανάγκες μας και τα μηχανήματα της apple? 
ξαναλέω εδώ είναι συζήτηση για διαθεσιμότητα μ1 ΜΑξ και πχι για τεχνικές αναλύσεις. Αφού δεν σε ενδιαφέρει το προϊόν δε βλέπω το λόγο να σχολιάζεις εδώ. 
 

δεν θέλω να συνεχιστεί άλλο αυτή η συζήτηση. 

Έχεις πάθει αμόκ. Βοηθάω κόσμο λέω στο apple hardware (γενικά). Το είπα γιατί άρχισες να λες ότι βγάζω χολη και κάτι τέτοια... Για να σου πω ότι όχι μόνο δεν βγάζω χολη, αλλά σε όλο το forum που αφορά apple hardware βοηθάω όπου μπορώ.

Άρχισες να γράφεις πράγματα του στυλ 'είναι must 64gb'. Πειράζει που διαφωνώ δηλαδή; Η επειδή διαφωνώ δεν πρέπει να το γράψω ή να αντιδράσω γιατί θα χαλαστείς εσύ;

Το αν γράφεις σοβαρά πράγματα ή αστεία το κρίνει ο καθένας. Το ίδιο ισχύει κ με μένα. Με είδες εμένα να σου παραπονιέμαι για τις φατσούλες που μου βάζεις; Γνώμη σου.

Τέλος και από μένα. Και πολύ ασχολήθηκα με τη πάρτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...