Προς το περιεχόμενο

Covid Free GR Wallet: Προσθήκη και της ταυτότητας για πιο γρήγορο και εύκολο έλεγχο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, georgetlf είπε

Δεν υπάρχει ανανέωση, η έκδοση που έχω είναι η τελευταία

Εχει βγει update και για iOS και για Android. Το κανα και στις 2 συσκευες 

57 λεπτά πριν, ktsak είπε

Δοκίμασα τη δίκη μου ταυτότητα και της γυναικας μου, μια χαρά. 

Όταν δοκιμάζω στο γιο μου με τα στοιχεία taxis, δεν συνδεεται με το συστημα και βγαζει error (φταιει μηπως που δεν εχει κανενα πιστοποιητικο εμβολιασμου η νοσησης περασμενο στην εφαρμογη ? Λες ? 

Αύριο πάλι ....

Τελικά δεν παίζει ρόλο αν έχεις φορτώσει ήδη ένα πιστοποιητικό. Κατέβασα ένα Rapid test του γιου μου και το περασα, και παλι δεν συνδεεται με το this για να φορτωσει την τατυτοτητα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ktsak είπε

Εχει βγει update και για iOS και για Android. Το κανα και στις 2 συσκευες 

Τότε η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν έδωσαν το update ταυτόχρονα σε όλους αλλά θα δίνεται σταδιακά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η φωτό αν κάνεις export σε pkpass με 3η εφαρμογή με την επιλογή "Προσθήκη στο wallet" και ανοίξεις το pkpass με 7zip έχει ανάλυση 170x170 και πρόσεξα είναι η ίδια που τράβηξε μέσω eGov-KYC η Πειραιώς όταν έκανα επικαιροποίηση στοιχείων

Πολύ χρήσιμο, μακάρι να είναι προάγγελος αλλαγής των ελεεινών πλαστικοποιημένων χαρτιών που έχουμε τώρα

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, redhotstef είπε

Η φωτογραφία στο taxisnet πως μπήκε; Εγώ δεν νομίζω να έβαλα ποτέ ούτε εκεί ούτε σε κάποια τράπεζα 

Ρωτάτε τέτοια πράγματα εν έχει 2021; Από την αστυνομία φυσικά. 
 

επιτέλους κατάλαβαν ότι με τον τρόπο που γινόταν η ταυτοπροσωπία ήταν μια μεγάλη διαρροή προσωπικών δεδομένων. 
έβλεπε ο καθένας πατρώνυμο. Μέρος γέννησης. Μητρώνυμο. Αριθμό. Κλπ. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, _filippos_ είπε

Scan-αρε κανείς το QR-code για να δει τι του βγάζει;
Πλεον μπορούμε να χρησιμοποιούμε το wallet αντί της φυσικής ταυτότητας όπου απαιτείται ή η ψηφιακή ταυτοποίηση προορίζεται μονον για τον έλεγχο του πιστοποιητικού covid?

Όπως λέει κ το άρθρο, προορίζεται μόνο για τον έλεγχο του πιστοποιητικου covid

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους πλησιάζουμε το 2021, όπου βρίσκονται οι υπόλοιπες πολιτισμένες χώρες, βγαίνοντας από τα '80s.

Οπωσδήποτε swipe left - right για εναλλαγή πιστοποιητικού - ταυτοπροσωπίας στην επόμενη έκδοση, έτσι γίνονται τα πράγματα στο iOS πλέον.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, georgetlf είπε

Τότε η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν έδωσαν το update ταυτόχρονα σε όλους αλλά θα δίνεται σταδιακά 

φίλε μου ξαναφόρτωσε το Covid Free GR Wallet απο το Play Store.  Μην φοβάσε, δεν θα χαθεί το πιστοποιητικό που έχεις ήδη φορτώσει. Όταν ανοίξει η εφαρμογή, θα εμφανιστεί το πιστοποιητικό σου και κάτω δεξιά θα αναβοσβήνει το "Ταυτοπροσωπία" οκ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα δεν δουλεύει. Έβαλα το κινητό μου στο myaade και με το taxisnet πρέπει να είμαι εντάξει, γιατί μου έστειλε μήνυμα στο κινητό μου για έγκριση. Στην Πειραιώς δεν είχα κάνει επικαιροποίηση στοιχείων, αλλά πήγα να κάνω τώρα ηλεκτρονικά, αλλά μου βγάζει σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Σε κάθε περίπτωση επισημαίνεται ότι η ψηφιακή μορφή της ταυτότητας μέσω της εφαρμογής Covid Free GR Wallet δεν αποτελεί ταξιδιωτικό έγγραφο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για την ταυτοπροσωπία κατά την επίδειξη του ψηφιακού πιστοποιητικού εμβολιασμού (ή νόσησης) Covid-19. ''

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να ήθελα την ταυτότητα μου να την έχω και ψηφιακά αν ξεχάσεις την κανονική , τώρα με τις καινούργιες ταυτότητες ( οταν κάποτε τελειώσει ο διαγωνισμός και εκδοθούν ) ίσως έχουμε και την συγκεκριμένη δυνατότητα.

Καλό ειναι την ταυτότητα και το δίπλωμα οδήγησης να το έχουμε και ψηφιακά στο κινητό μας και να μπορεί να περνάει φυσικά παντού γιατι μπορούμε να τα έχουμε και τώρα σε φωτογραφίες αλλα δεν τα δέχονται

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...