Προς το περιεχόμενο

Covid Free GR Wallet: Προσθήκη και της ταυτότητας για πιο γρήγορο και εύκολο έλεγχο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Devil9697 είπε

Ειμαστε πολυ μπροστά! Τι έχουν κανει οι τρελοί. Εγω στην Γερμανία πρεπει να εχω ταυτότητα μαζι μου! Η ερώτηση ειναι μπορεις να δεις τα στοιχεία σου και με λατινικούς χαρακτήρες?

Είμαστε παγκόσμιοι leaders πλέον στο κομμάτι της μηχανογράφησης.Ακόμα και τα αμερικανικά κυβερνητικά sites είναι τραγικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Neoss είπε

Πολύ καλό! Μπράβο, έτσι δεν χρειάζεται να έχεις διαρκώς την ταυτότητα μαζί σου (η δική μου δεν είναι σε καλή κατάσταση δυστυχώς). Ρεζίλι γινόμασταν χαχα

Άντε ώρα να βγει εφαρμογή και για ψηφιακή ταυτότητα κανονική, να μπορούν δηλαδή να την δέχονται και σε αστυνομικό έλεγχο ας πούμε ή σε δημόσια υπηρεσία ή στο εξωτερικό. Τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι νέες ταυτότητες σε μορφή κάρτας όπως τα διπλώματα (όταν κάποτε σταματήσουν οι 3 μεγάλες ενδιαφερόμενες εταιρίες του διαγωνισμού να σφάζονται μεταξύ τους στα δικαστήρια). Ο Υπουργός Ψηφιακής Διακυβέρνησης άλλωστε το είχε πει πρόσφατα νομιζω, ότι θα ψηφιοποιηθούν αρχικά οι ήδη υφιστάμενες και μετά θα έρθουν και οι κανονικές οι νέες. Μήπως αναφερόταν στην παραπάνω ενέργεια σχετικά με τον κόβιντ;

η ταυτοτητα μου ειναι λες και εχει πολεμησει στη Κορεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dum83 είπε

O αριθμός ταυτότητας κι η ημερομηνία έκδοσης που θα αναγράφονται;
Υπάρχει κάποια εικόνα και με αυτά τα στοιχεία ή είναι προσωπικά δεδομένα;

Εφόσον υπάρχει το qr code δεν βλέπω τον λόγο να αναγράφονται και άλλα στοιχεία.

Επίσης όπως αναφέρθηκε δεν είναι ακόμη η πλήρης έκδοση. Αρχικά η χρήση της είναι μόνο για απλή επιβεβαίωση σε συνδυασμό με το πιστοποιητικό εμβολιασμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Charismo είπε

Σε όσους βγάζει πρόβλημα, έχετε υπ'όψιν σας πως πρέπει να έχετε κάνει τη διαδικασία για ηλεκτρονική εξουσιοδότηση αυτών των υπηρεσιών μέσω του κινητού σας. Αλλιώς δεν προχωράει.

Για δώσε επιπλέον πληροφορίες.

Σε εμένα πάντως (ios), καθώς και σε δυο συναδέλφους (android) βγάζει σφάλμα και δεν μας συνδέει ώστε να περαστεί η ταυτότητα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, shodan είπε

Για δώσε επιπλέον πληροφορίες.

Σε εμένα πάντως (ios), καθώς και σε δυο συναδέλφους (android) βγάζει σφάλμα και δεν μας συνδέει ώστε να περαστεί η ταυτότητα.

 

 

Πάτα το παρακάτω link του gov και κάνε είσοδο στην υπηρεσία. 

https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses

Κάνε πως πας να βγάλεις υπεύθυνη δήλωση και κατά την είσοδο θα σου ζητήσει πιστοποίηση κινητού τηλεφώνου. Βάλε την τράπεζά σου και θα σε περάσει από μια σειρά απο πιστοποιήσεις και εγκρίσεις. Όταν καταλήξει στην έκδοση της υπεύθυνης δήλωσης απλά βγες.

Μετά ξαναδοκίμασε και θα σου βάλει την ταυτότητα αφού σου στείλει επιβεβαίωση με SMS. Σε συνάδελφο που είχε πρόβλημα έπαιξε με τη μια.

  • Like 2
  • Thanks 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Red XIII είπε

Sounds Good Donald Trump GIF by Election 2016 (τουλάχιστον προς το παρόν, πετάει error και με taxisnet και με eurobank που δοκίμασα)

Μια απο τα ιδια και σε μενα...error με taxis και τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έτσι και σου κλέψουν πια το κινητό μέχρι και στο κρεβάτι σου θα κοιμηθούν ....................

Επεξ/σία από makis269
  • Like 2
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να βάλω την ταυτοποίηση στοιχείων στην κόρη μου που είναι ανήλικη αλλά έχει ΑΦΜ και μου βγάζει ότι δεν γίνεται η ταυτοποίηση με το taxisnet. Στο δικό μου το πήρε αμέσως. Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Charismo είπε

Πάτα το παρακάτω link του gov και κάνε είσοδο στην υπηρεσία. 

https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses

Κάνε πως πας να βγάλεις υπεύθυνη δήλωση και κατά την είσοδο θα σου ζητήσει πιστοποίηση κινητού τηλεφώνου. Βάλε την τράπεζά σου και θα σε περάσει από μια σειρά απο πιστοποιήσεις και εγκρίσεις. Όταν καταλήξει στην έκδοση της υπεύθυνης δήλωσης απλά βγες.

Μετά ξαναδοκίμασε και θα σου βάλει την ταυτότητα αφού σου στείλει επιβεβαίωση με SMS. Σε συνάδελφο που είχε πρόβλημα έπαιξε με τη μια.

σε ios δοκιμασα οτι εγραψες ακριβως και δουλεψε ενω ειχα το προβλημα που αναφερουν ολοι παραπανω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Charismo είπε

Πάτα το παρακάτω link του gov και κάνε είσοδο στην υπηρεσία. 

https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses

Κάνε πως πας να βγάλεις υπεύθυνη δήλωση και κατά την είσοδο θα σου ζητήσει πιστοποίηση κινητού τηλεφώνου. Βάλε την τράπεζά σου και θα σε περάσει από μια σειρά απο πιστοποιήσεις και εγκρίσεις. Όταν καταλήξει στην έκδοση της υπεύθυνης δήλωσης απλά βγες.

Μετά ξαναδοκίμασε και θα σου βάλει την ταυτότητα αφού σου στείλει επιβεβαίωση με SMS. Σε συνάδελφο που είχε πρόβλημα έπαιξε με τη μια.

Ευχαριστω πολύ δούλεψε άψογα μετα την παραπομπή σου. Να είσαι καλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Charismo είπε

Πάτα το παρακάτω link του gov και κάνε είσοδο στην υπηρεσία. 

https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses

Κάνε πως πας να βγάλεις υπεύθυνη δήλωση και κατά την είσοδο θα σου ζητήσει πιστοποίηση κινητού τηλεφώνου. Βάλε την τράπεζά σου και θα σε περάσει από μια σειρά απο πιστοποιήσεις και εγκρίσεις. Όταν καταλήξει στην έκδοση της υπεύθυνης δήλωσης απλά βγες.

Μετά ξαναδοκίμασε και θα σου βάλει την ταυτότητα αφού σου στείλει επιβεβαίωση με SMS. Σε συνάδελφο που είχε πρόβλημα έπαιξε με τη μια.

Είσαι Άρχοντας  . Ο σωστός τρόπος  

Σε ios .....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...