Προς το περιεχόμενο

Covid Free GR Wallet: Προσθήκη και της ταυτότητας για πιο γρήγορο και εύκολο έλεγχο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Kostasspil said:

Ε όλοι τέτοιες δεν έχουμε; Έχει κανένας πλαστική; Νομίζω και αντικατάσταση να κάνεις, πάλι χειρόγραφη σου δίνουν

Εδώ και αρκετά χρόνια τα στοιχεία είναι τυπωμένα και μοιάζει αρκετά καλύτερη και επίσημη.

Εγώ μιλάω για φουλ χειρόγραφη όπου αν είχε χαλιά γράμματα ο αστυνομικός που στην συμπλήρωσε με δυσκολία βγάζεις τα στοιχεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα πρεπει να εισαγεις τιποτα εσυ. Θα πρεπει να τα κανει εξαγωγη το ταχις ή καμια αλλη εφαρμογη.

για αποφυγη πλαστογραφίας. Νομιζω, λαθος υλοποιηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, epir21 είπε

Δεν λειτουργεί το authentication μέσω Taxis σε Android. Τουλάχιστον σε εμένα.

Ξαναδοκίμασε. 
Εκανα μεσω ταξις, δεν το πηρε. Εκανα μεσω τραπεζας, καποιιο θεμα με το κινητο τηλεφωνο ειχε.
Ξανα εκανα μεσω ταξις και μια χαρα το πηρε.
Και βλεπω και εγω πλεον τον εαυτο μου ως μαθητη Γυμνασιου (δεν το περιμενα να υπαρχουν αυτες οι φωτος ψηφιακα) 🤣🤣

6 λεπτά πριν, georgetlf είπε

Σε μένα πάντως δεν υπάρχει καν η καρτέλα ταυτοπροσωπία

Αφου λεει και στο αρθρο Η νέα έκδοση της εφαρμογής Covid Free Gr Wallet που μόλις έγινε διαθέσιμη στο Play Store της Google και το App Store της Apple.

Κανε επομενως απλά μία ανανεωση την εφαρμογή και θα εμφανιστεί. 
Μάλιστα αυτό με την ταυτοποίηση σου αναβοσβήνει κιόλας για να σου τραβηξει την προσοχή και να εισάγεις κατι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, epir21 είπε

Δεν λειτουργεί το authentication μέσω Taxis σε Android. Τουλάχιστον σε εμένα.

δουλεύει κανονικά σε samsung s20. κατέβασε μόνο του την ταυτότητα μέσω taxisnet. 

18 λεπτά πριν, Vault13 είπε

Δεν θα πρεπει να εισαγεις τιποτα εσυ. Θα πρεπει να τα κανει εξαγωγη το ταχις ή καμια αλλη εφαρμογη.

για αποφυγη πλαστογραφίας. Νομιζω, λαθος υλοποιηση.

εισάγεις μόνο το έγγραφό εμβολιασμού ή νόσησης ή rapid. στην ουσία διαβάζει το qr από αυτό το έγγραφο, πιστοποιεί online ότι ισχύει και κατεβάζει τα στοιχεία από τη βάση δεδομένων. καθόλου λάθος υλοποίηση. απλώς ήταν πιο εύκολο στην υλοποίηση της εφαρμογής γι αυτό και επιλέχτηκε αυτός ο τρόπος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, B4tiSp0t είπε

δουλεύει κανονικά σε samsung s20. κατέβασε μόνο του την ταυτότητα μέσω taxisnet. 

 

12 λεπτά πριν, Neoss είπε

Ξαναδοκίμασε. 
Εκανα μεσω ταξις, δεν το πηρε. Εκανα μεσω τραπεζας, καποιιο θεμα με το κινητο τηλεφωνο ειχε.

Έχω δοκιμάσει καμία 10αρια φορες. Login στο Taxis μπορώ να κάνω από chrome στο κινητό ενώ Authenticate στο App μέσω Taxis δεν κάνει.

Οταν βάζω τους κωδικούς με πετάει πίσω στην εφαρμογή και βγάζει μήνυμα ότι δεν κατέστη δυνατή η σύνδεση μέσω Taxis.

Δεν βαριέσαι, θα το φτιάξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα τη δίκη μου ταυτότητα και της γυναικας μου, μια χαρά. 

Όταν δοκιμάζω στο γιο μου με τα στοιχεία taxis, δεν συνδεεται με το συστημα και βγαζει error (φταιει μηπως που δεν εχει κανενα πιστοποιητικο εμβολιασμου η νοσησης περασμενο στην εφαρμογη ? Λες ? 

Αύριο πάλι ....

Επεξ/σία από ktsak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scan-αρε κανείς το QR-code για να δει τι του βγάζει;
Πλεον μπορούμε να χρησιμοποιούμε το wallet αντί της φυσικής ταυτότητας όπου απαιτείται ή η ψηφιακή ταυτοποίηση προορίζεται μονον για τον έλεγχο του πιστοποιητικού covid?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Neoss είπε

Ξαναδοκίμασε. 
Εκανα μεσω ταξις, δεν το πηρε. Εκανα μεσω τραπεζας, καποιιο θεμα με το κινητο τηλεφωνο ειχε.
Ξανα εκανα μεσω ταξις και μια χαρα το πηρε.
Και βλεπω και εγω πλεον τον εαυτο μου ως μαθητη Γυμνασιου (δεν το περιμενα να υπαρχουν αυτες οι φωτος ψηφιακα) 🤣🤣

Αφου λεει και στο αρθρο Η νέα έκδοση της εφαρμογής Covid Free Gr Wallet που μόλις έγινε διαθέσιμη στο Play Store της Google και το App Store της Apple.

Κανε επομενως απλά μία ανανεωση την εφαρμογή και θα εμφανιστεί. 
Μάλιστα αυτό με την ταυτοποίηση σου αναβοσβήνει κιόλας για να σου τραβηξει την προσοχή και να εισάγεις κατι.

Δεν υπάρχει ανανέωση, η έκδοση που έχω είναι η τελευταία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...