Προς το περιεχόμενο

Covid Free GR Wallet: Προσθήκη και της ταυτότητας για πιο γρήγορο και εύκολο έλεγχο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, SPANK είπε

Ίσως να ήθελα την ταυτότητα μου να την έχω και ψηφιακά αν ξεχάσεις την κανονική , τώρα με τις καινούργιες ταυτότητες ( οταν κάποτε τελειώσει ο διαγωνισμός και εκδοθούν ) ίσως έχουμε και την συγκεκριμένη δυνατότητα.

Καλό ειναι την ταυτότητα και το δίπλωμα οδήγησης να το έχουμε και ψηφιακά στο κινητό μας και να μπορεί να περνάει φυσικά παντού γιατι μπορούμε να τα έχουμε και τώρα σε φωτογραφίες αλλα δεν τα δέχονται

Ετσι κι αλλιώς έχουν πεί οτι θα γίνει και αυτό στο μέλλον....

Πιστευω οι περισσότεροι να θέλουν,τουλάχιστων,αυτά τα 2 σε ψηφιακή μορφή για αποφυγή κλοπής η αν χαθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμήστε χθες το βράδυ βγήκε το update, αν δεν δουλεύει δοκιμάστε μετά από κάποιες ώρες. Συνήθως Android συσκευές παρατήρησα πως έχουν θέμα προς το παρόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά δουλεύει.

Καλό είναι ότι έγινε η αρχή, σε λίγους μήνες θα υπάρχει πλήρης ψηφιοποίηση της ταυτότητας ενώ θα μπει και το δίπλωμα οδήγησης και το βιβλιάριο υγείας.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MikeJ είπε

Αυτή ακριβώς είναι η απορία μου.

Καλά φωτοτυπίες της ταυτότητας έχουμε δώσει και στις ΔΟΥ και στις τράπεζες αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση που υπήρχε σε ηλεκτρονική μορφή με πολύ καλή ανάλυση παρά το γεγονός ότι πχ η δικιά μου είναι από το 2006 σε ταυτότητα παλαιού τύπου χειρόγραφη.

η δικια μου ειναι απο 1994 και την εβγαλε ... σαν μωρακι ημουν .. και τωρα ειμαι 47 ετων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε πολυ μπροστά! Τι έχουν κανει οι τρελοί. Εγω στην Γερμανία πρεπει να εχω ταυτότητα μαζι μου! Η ερώτηση ειναι μπορεις να δεις τα στοιχεία σου και με λατινικούς χαρακτήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα δούλεψε απροβλημάτιστα σε android  με κωδικούς taxis. Στη φωτογραφία με περίμενε ένα σοκ καθώς αν υπολογίζω σωστά πρέπει να είναι από την έκδοση άδειας οδήγησης μοτοποδηλάτου όταν ακόμα τα έκανε η τροχαία.😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O αριθμός ταυτότητας κι η ημερομηνία έκδοσης που θα αναγράφονται;
Υπάρχει κάποια εικόνα και με αυτά τα στοιχεία ή είναι προσωπικά δεδομένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή κίνηση.

Πολύ απλή διαδικασία. Θα ήθελα ως προσθήκη, χωρίς να πρέπει να την αφαιρέσω να μπορώ να κάνω προσθήκη και άλλη ταυτότητα συγγενικού προσώπου...

Για την ώρα γίνεται χειροκίνητα αφού έχει γίνει προσθήκη στο Apple Wallet.

Σχετικά με κάποια σχόλια που διάβασα. Η έκδοση πρέπει να είναι η 2.0.0. και όχι η 1.0.7

Ίσα χρειαστεί manual upgrade.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους βγάζει πρόβλημα, έχετε υπ'όψιν σας πως πρέπει να έχετε κάνει τη διαδικασία για ηλεκτρονική εξουσιοδότηση αυτών των υπηρεσιών μέσω του κινητού σας. Αλλιώς δεν προχωράει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...