Προς το περιεχόμενο

Eurobank: Κατάργηση του Eurobank Wallet στα android smartphones και πλήρη υποστήριξη του Google Pay


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσωπικά θεωρώ το apple wallet κορυφή!!!! ολα σε ένα.

βλέπω την φοβία λόγω ασφάλειας που αντιμετωπίζουν πολλοί χρήστεσ android να τοποθετήσουν τισ κάρτες τους στο κινητό τους τηλ.

Πάντα μιλάω απο προσωπική εμπειρία χωρίς να υπάρχει κανενα troll χρήστες android.

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό και αναμενόμενο. Και αυτό γίνεται παγκοσμίως, δεν το έκανε μόνο η Eurobank επειδή δεν ενδιαφέρεται γαι τους πελάτες της. Προσφέρει υπηρεσίες πρώτης γραμμής. Αν σας λέει κάτι αυτό.

Αν έχεις κάρτες 2 ή 3 τραπεζών τι είναι προτιμότερο? 1 wallet για 3 κάρτες ή 3 wallet για 3 κάρτες ? 

(Ρητορική)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Πειραιώς άντε καλή μου, μόνο εσύ έχεις μείνει.

Ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Γιατί να έχω σαν δεύτερο μεσάζοντα την Google όταν θέλω να κάνω τις πληρωμές μου;

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, markos9 είπε

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς να μου πει πως μπορούμε να κλείσουμε, λογαριασμό στην ευρομπανκ;

Μέσω ebanking. Αλλιώς σε κατάστημα. 

Επεξ/σία από panos-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν outsourcing κανει και στην ουσια κοβει ολα τα περιττα μαζι με τα καταστηματα που κλεινει. και μενα με τρομαζει καπως η συμπεριφορα τους(πχ απανταει 2-3 μερες εως εβδομαδα μετα στα μειλ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, markos9 είπε

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς να μου πει πως μπορούμε να κλείσουμε, λογαριασμό στην ευρομπανκ;

Έχει επιλογή μέσα από το app... αλλιώς κλείνεις ένα ραντεβού και το κάνει η υπάλληλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, giwrgostr said:

Θεωρώ ότι είναι καλό να υπάρχει και το wallet κάθε τράπεζας χωριστά. Δεν τα προτιμώ σε σχέση με το Googe Pay σε καμία περίπτωση, αλλα αν μείνει μόνο αυτό, θα δώσει υπερβολικά πολύ δύναμη στη Google.

Θεωρητικα ειναι ταλαιπωρια για την τραπεζα και για τον καταναλωτη.

Δεν υπαρχει κανενας λογος να ξοδευονται development resources σε 2 υλοποιησεις που κανουν το ιδιο πραγμα, και δεν υπαρχει κανενας λογος οι καταναλωτες να ταλαιπωρουνται μεταξυ 2 υλοποιησεων.

Επεξ/σία από Hetfield
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Necrogenisis είπε

Ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Γιατί να έχω σαν δεύτερο μεσάζοντα την Google όταν θέλω να κάνω τις πληρωμές μου;

Μπράβο σου, μην πάρεις, αν και το πιο πιθανό είναι να μην σου δοθεί η επιλογή.

Σε μία συναλλαγή εμπλέκονται, η τράπεζα σου, η τράπεζα του παραλήπτη και οι πάροχοι των δικτύων συναλλαγών όπως Visa/Mastercard. Η Google προσφέρει στην κάθε τράπεζα ευκολεία στις συναλλαγές αλλά και φθηνότερο κόστος ανά συναλλαγή καθώς έχει πολύ πιο μεγάλη διαπραγματευτική δύναμη.

Η Πειραιώς έχει δημιουργήσει όνομα ως μία τράπεζα με πολύ προβληματικό σύστημα ανέπαφων συναλλαγών, ιδίως στο εξωτερικό, οπότε αν όταν η Google πάρει την ευθύνη των συναλλαγών αυτών, μόνο καλύτερα μπορεί να γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι τράπεζες θα προχωρήσουν σε αυτές τις ενέργειες μαζί με το κλείσιμο καταστημάτων κτλ.

Ειδικά η eurobank το είχε δηλώσει εδώ και καιρό ότι γι' αυτούς μπαίνουν σε νέα εποχή, που θα τα ψηφιοποιήσουν όλα, θα κόψουν περιττά έξοδα καθώς και λιγότερη χαρτούρα για να μην επιβαρύνεται το περιβάλλον. Προφανώς η συγκεκριμένη εφαρμογή τους κοστίζει και εφόσον υπάρχει της google σου λέει γιατί να πληρώνομαι.

Όλα αυτά σίγουρα θα δημιουργήσουν θέματα στον κόσμο, αλλά δεν σκέφτονται με γνώμονα τον πελάτη αλλά την τσέπη τους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Όλες οι τράπεζες θα προχωρήσουν σε αυτές τις ενέργειες μαζί με το κλείσιμο καταστημάτων κτλ.

Ειδικά η eurobank το είχε δηλώσει εδώ και καιρό ότι γι' αυτούς μπαίνουν σε νέα εποχή, που θα τα ψηφιοποιήσουν όλα, θα κόψουν περιττά έξοδα καθώς και λιγότερη χαρτούρα για να μην επιβαρύνεται το περιβάλλον. Προφανώς η συγκεκριμένη εφαρμογή τους κοστίζει και εφόσον υπάρχει της google σου λέει γιατί να πληρώνομαι.

Όλα αυτά σίγουρα θα δημιουργήσουν θέματα στον κόσμο, αλλά δεν σκέφτονται με γνώμονα τον πελάτη αλλά την τσέπη τους.

 

Τι θεματα θα δημιουργησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, viman είπε

Τράπεζα που δεν υποστηρίζει την εφαρμογή της... Δείχνει πολλά για το ενδιαφέρον της για τους πελάτες της..

Μάλλον το ανάποδο ισχύει. Καταρχήν δεν λέει πουθενά ότι δεν υποστηρίζει την εφαρμογή της, τις ψηφιακές ανέπαφες σταματάει. Το ebanking δεν επηρεάζεται.  Κατά δεύτερον το κόστος και η προσπάθεια  διατήρησης του συστήματος και η υποστήριξη είναι τεράστιο και σίγουρα υπερκαλύπτει τα κόστη της προμήθειας να μην αναφέρω το ρίσκο που γλιτώνει και μετά κυλά στην Google. Επίσης όσο και να προσπαθήσει δύσκολα το προϊόν τους θα είναι καλύτερο της Google.. Επιπλέον πιο εύκολα βάζεις κάποιον να κατεβάσει κάτι την στιγμή που μπορεί να χρησιμοποιήσει κάτι ου υπάρχει προεγκατεστημένο. Γενικά δεν έχει κάτι αρνητικό για τον πελάτη ίσα ίσα που είναι καλύτερο γιατί να μην το κάνει;

Τα λέω αυτά που ούτε πελάτης της είμαι και ούτε και θελω να γίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, markos9 είπε

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς να μου πει πως μπορούμε να κλείσουμε, λογαριασμό στην ευρομπανκ;

Μέσω ebaking μπορείς να κλείσεις οριστικά τον λογαριασμό σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...