Προς το περιεχόμενο

Κλήση τροχαίας..


>-Nosakos<-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελλαδισταν κατά τα άλλα και φταινε οι πολιτικοί.

Εμείς ως πολίτες Έλληνες που βρίζουμε το Ελλαδισταν ,μπορούμε να παραβαίνουν τον κοκ οπότε θεωρούμε ότι δεν ενοχλούμε, όπως πχ αυτοί που έκαναν όπισθεν στην Εθνική οδό προχθές. 

Επίσης ο κοκ έχει ώρες που ισχύει όπως πχ οι ώρες κοινης ησυχιας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Στην Καλλιθεα παντως εχουμε κατι φυντανια τελευταια  πανεξυπνα που κανουν βραδυνη βαρδια και καθονται και γραφουν στις 3-4 το ξημερωμα για οτι ναναι.

Εφαγα κληση επειδη ημουν λιγοτερο απο 5 μετρα απο γωνια και δεν ημουν καν ο πρωτος στην γωνια και απο εκει δεν περναει ουτε ΜΜΜ ουτε κεντρικος δρομος ειναι ουτε εκοβα εγω τουλαχιστον την ορατοτητα .Αλλος σε δρομο μικρο ειχε παρκαρει σε διαβαση πεζων που σχεδον δεν φαινεται η διαγραμμιση.

Αυτο ειναι ξεκαθαρη αποδειξη οτι λειτουργουν εισπρακτικα και μονο. Ολη μερα να γινονται του κοσμου οι παρανομιες, που ενοχλουν κιολας ή δημιουργουν κυκλοφοριακα προβληματα, και αυτοι να αμολανε χαρταετο με το φρεντο απο τα εβερεστ στο χερι, και τη νυχτα που δεν κουνιεται φυλλο να τρως κληση. Ασυστολο και θρασυ δουλεμα. 

13 λεπτά πριν, cumulus είπε

Εμείς ως πολίτες Έλληνες που βρίζουμε το Ελλαδισταν ,μπορούμε να παραβαίνουν τον κοκ οπότε θεωρούμε ότι δεν ενοχλούμε, όπως πχ αυτοί που έκαναν όπισθεν στην Εθνική οδό προχθές. 

Σοβαρα τωρα θεωρεις το ιδιο πραγμα το να κανεις οπισθεν στην εθνικη με το να παρκαρεις στα 4 αντι για 5 μετρα απο γωνια σε στενακι...;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, lector είπε

Αυτο ειναι ξεκαθαρη αποδειξη οτι λειτουργουν εισπρακτικα και μονο. Ολη μερα να γινονται του κοσμου οι παρανομιες, που ενοχλουν κιολας ή δημιουργουν κυκλοφοριακα προβληματα, και αυτοι να αμολανε χαρταετο με το φρεντο απο τα εβερεστ στο χερι, και τη νυχτα που δεν κουνιεται φυλλο να τρως κληση. Ασυστολο και θρασυ δουλεμα. 

Σοβαρα τωρα θεωρεις το ιδιο πραγμα το να κανεις οπισθεν στην εθνικη με το να παρκαρεις στα 4 αντι για 5 μετρα απο γωνια σε στενακι...;

Δεν βάζουμε μέτρο ποιος ειναι ο ποιο βλακας .Ξέρεις πόσα τρακαρισματα έχουν γίνει επειδή αυτός που βγαίνει από το στενό δεν έχει ορατοτητα;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cumulus είπε

Δεν βάζουμε μέτρο ποιος ειναι ο ποιο βλακας .Ξέρεις πόσα τρακαρισματα έχουν γίνει επειδή αυτός που βγαίνει από το στενό δεν έχει ορατοτητα;

 

Συμφωνοι αλλα εχω την εντυπωση οτι αν εχεις παρκαρει 4 μετρα απο τη γωνια δεν κοβεις την ορατοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, lector είπε

Συμφωνοι αλλα εχω την εντυπωση οτι αν εχεις παρκαρει 4 μετρα απο τη γωνια δεν κοβεις την ορατοτητα.

Άρα ο καθενας να ερμηνεύει τον κοκ κατά το δοκούν. Όπως και τις ώρες που πρέπει να ισχύει ο κοκ.

Το ξαναγράφω. Έχω φίλους που ζουν στην Βιέννη,.Για υπέρβαση ορίου κατά 5 χλμ μόνο, έχουν φάει άπειρες κλησεις .Εδω θα λέγαμε έλα μωρέ 5 χλμ μόνο και θα μου ρίξεις κληση;

Επεξ/σία από cumulus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cumulus είπε

Άρα ο καθενας να ερμηνεύει τον κοκ κατά το δοκούν. Όπως και τις ώρες που πρέπει να ισχύει ο κοκ.

Το ξαναγράφω. Έχω φίλους που ζουν στην Βιέννη,.Για υπέρβαση ορίου κατά 5 χλμ μόνο, έχουν φάει άπειρες κλησεις .Εδω θα λέγαμε έλα μωρέ 5 χλμ μόνο και θα μου ρίξεις κληση;

Ωραια εγω χαριν της κουβεντας θα δεχτω οτι τα 5 χλμ/ωρα πανω απο το οριο ταχυτητας μπορει να γινουν επικινδυνα οποτε δικαιως τιμωρουνται. Εσυ μπορεις να μου δωσεις μια λογικη και πειστικη εξηγηση για ποιο λογο να θεωρειται παρανομο ή ενοχλητικο να παρκαρεις 4 μετρα απο τη γωνια αλλα στα 5 ειναι νομιμο; Υπενθυμιζω οτι μιλαμε για στενο με κατοικιες και οχι για λεωφορο που θα περναγε νταλικα με ρυμουλκα και δε θα μπορουσε να στριψει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, lector είπε

Ωραια εγω χαριν της κουβεντας θα δεχτω οτι τα 5 χλμ/ωρα πανω απο το οριο ταχυτητας μπορει να γινουν επικινδυνα οποτε δικαιως τιμωρουνται. Εσυ μπορεις να μου δωσεις μια λογικη και πειστικη εξηγηση για ποιο λογο να θεωρειται παρανομο ή ενοχλητικο να παρκαρεις 4 μετρα απο τη γωνια αλλα στα 5 ειναι νομιμο; Υπενθυμιζω οτι μιλαμε για στενο με κατοικιες και οχι για λεωφορο που θα περναγε νταλικα με ρυμουλκα και δε θα μπορουσε να στριψει. 

Κάπου έπρεπε να μπει ένα όριο στον ΚΟΚ. Αν έμπαινε στα 4 μέτρα θα σου έλεγα πού το θέμα να παρκάρω 3.9; Υποτίθεται ότι η τροχαία πρέπει να το ερμηνεύει κατά περίπτωση και όχι με το γράμμα του νόμου. Κάτι τέτοιο όμως δε γίνεται πάντα.

Επεξ/σία από GodzillaCover
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GodzillaCover είπε

Κάπου έπρεπε να μπει ένα όριο στον ΚΟΚ. Αν έμπαινε στα 4 μέτρα θα σου έλεγα πού το θέμα να παρκάρω 3.9; Υποτίθεται ότι η τροχαία πρέπει να το ερμηνεύει κατά περίπτωση και όχι με το γράμμα του νόμου. Κάτι τέτοιο όμως δε γίνεται πάντα.

Το υποτιθεται ειναι η λεξη κλειδι. Στην προκειμενη περιπτωση (που ειναι και ο κανονας βεβαια) η τροχαια αδιαφορει για τα πραγματικα προβληματα, και βγαινει καθαρα με εισπρακτικους σκοπους γραφοντας κλησεις στο γαμο του καραγκιοζη απλα και μονο για να πιασουν το στοχο που τους εβαλε ο ψυχοπαθης εγκληματιας βαθμοφορος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nabuko είπε

Άρα στις 3 το βράδυ μπορώ να περνάω κόκκινα 

Δεν χρειάζεται σε έχουν προλάβει προ πολλού τα τσακάλια οι αστυνομικοί του τμήματος καλλιθέας και νέας σμύρνης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Maurikycli είπε

Το ότι διπλοπαρκαρουν στη Δημοσθένους το βράδυ, πώς το βρίσκεις;

Τα  βλεπω καθε βραδυ, προφανως οχι οτι καλυτερο.

10 ώρες πριν, cumulus είπε

Ελλαδισταν κατά τα άλλα και φταινε οι πολιτικοί.

Εμείς ως πολίτες Έλληνες που βρίζουμε το Ελλαδισταν ,μπορούμε να παραβαίνουν τον κοκ οπότε θεωρούμε ότι δεν ενοχλούμε, όπως πχ αυτοί που έκαναν όπισθεν στην Εθνική οδό προχθές. 

Επίσης ο κοκ έχει ώρες που ισχύει όπως πχ οι ώρες κοινης ησυχιας.

Το οτι δεν ενοχλουσα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ηταν θεωρητικο παντως, ηταν πραγματικο.

Επαναλαμβανω δεν ειπα οτι ημουν νομιμος αλλα κρινω την πολιτικη οσων τον εφαρμοζουν, τωρα οτι καποιες διαταξεις ειναι αστειες αυτο ειναι δεδομενο.

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, WhitePixel said:

Γίνεται εάν υπάρχει μπλόκο και δεν σε σταματήσουν να σου στείλουν πρόστιμο σπίτι; 

μια χαρά γίνεται.

τι μπλόκο ήταν;

σου έκαναν σήμα και δε σταμάτησες;

για κάνε μας λίγο αναλυτικά περιγραφή έτσι για να σε διαφωτίσουμε τι ακριβώς να περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/7/2022 στις 2:38 ΜΜ, Menelaos83 είπε

Εφαγα κληση επειδη ημουν λιγοτερο απο 5 μετρα απο γωνια

Απο την μια με εκνευριζουν παρα πολυ αυτοι που παρκαρουν σε γωνιες και μπλοκαρουν ορατοτητα, απο την αλλη αν δεν παρκαραμε στις γωνιες, θα εβρισκες αυτοκινητα και εκτος πολεων παρκαρισμενα.

15 λεπτά πριν, WhitePixel είπε

Όχι δεν κάνανε σε εμένα σήμα κάνανε στους επόμενους μου .Δεν φαίνεται να είχαν χειροκίνητο ραντάρ όμως .

Αν σου ηρθε σε εσενα (ταχυδρομικως? εφορια? Δεν ξερω, δεν εχω φαει ακομα στα 5 χρονια που οδηγω), τοτε εκαναν και σε εσενα σημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...