Προς το περιεχόμενο

Κλήση τροχαίας..


>-Nosakos<-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, froufrou είπε

Σήμανση υπάρχει σε ἀλλες ράμπες ΑΜΕΑ που έχω δει και επίσης το πλακάκι είναι χρώμα κίτρινο.

Δεν είδα την ράμπα γιατί ήταν βροχερή η μέρα και δεν υπήρχε κάποια διαφορά στο χρώμα της ράμπας με το πεζοδρόμιο. Δεν πάρκαρα επίτηδες. Δεν έχω κλήση στα 15 χρόνια που έχω το δίπλωμα ούτε για απλό παρκάρισμα.

Σημανση για ράμπα;Μηπως το μπερδευεις με σήμανση για παρκάρισμα ΑΜΕΑ ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, froufrou είπε

Καλησπέρα σας,

Με γράψανε για παρκάρισμα σε ράμπα ΑΜΕΑ (αντικοινωνική παράβαση) χωρίς να υπάρχει κάποια σήμανση. 

Μου πήρανε τις πινακίδες, και αμέσως την επόμενη ημέρα πήγα και παρέδωσα την άδεια κυκλοφορίας και το δίπλωμα για 60 ημέρες.

Ἑκανα ἐνσταση και με ενημέρωσαν μετά από 20 ημέρες ότι δεν έγινε δεκτή, είναι αβάσιμη.

Είναι σωστό να με γράψει η τροχαία χωρίς να υπάρχει σήμανση;

Επίσης η παράβαση μετράει από τότε που παρέδωσα τα στοιχεία οδήγησης ή από τότε που με ενημερώσανε αν έγινε δεκτή ή όχι η ένσταση;

Ευχαριστώ.

429300220_1197543301214772_1435674743445208039_n.jpeg

Αδικία που σε γράψανε. Τώρα πλέον τα καρότσια ίπτανται και τα μωρά που από μέσα έχουν χειριστήρια. Είδες πόσο μπροστά είναι η παγκόσμια τάξη πραγμάτων?

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jmmys είπε

Από ποτε η ράμπα αμεα είναι καθαρά εισπρακτικό πρόστιμο;;;Η τρύπα έγινε προφανώς απο κακοτεχνία και φυσικά μπορεί κάλλιστα να επισκευαστεί.Και δεν νομίζω να έχει πρόβλημα να κατέβει ένα καροτσάκι από εκεί.

Το "μπορεί κάλλιστα να επισκευαστεί" ένα τσιγάρο υπόθεση. Παίζει η τρύπα να είναι κανα χρόνο εκεί, και να συνεχίζει να υπάρχει και 1 χρόνο μετά.

Το "καθαρά εισπρακτικό πρόστιμο" ήταν λάθος μου και το επισημαίνω πριν γράψεις εσύ, δεν καταλαβαίνω γιατί αναστατώνεσαι.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Timour21 είπε

Το "μπορεί κάλλιστα να επισκευαστεί" ένα τσιγάρο υπόθεση. Παίζει η τρύπα να είναι κανα χρόνο εκεί, και να συνεχίζει να υπάρχει και 1 χρόνο μετά.

Το "καθαρά εισπρακτικό πρόστιμο" ήταν λάθος μου και το επισημαίνω πριν γράψεις εσύ, δεν καταλαβαίνω γιατί αναστατώνεσαι.... 

Μην αρπάζεσαι,δεν αναστατώθηκα.Απλά μου έκανε εντύπωση ότι θεωρεις το συγκεκριμένο καθαρά εισπρακτικό μέτρο.
Την επισήμανση που λες οτι  ήταν λαθος σου δεν την είδα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Σημανση για ράμπα;Μηπως το μπερδευεις με σήμανση για παρκάρισμα ΑΜΕΑ ;

 

Ὁχι σε ράμπες ΑΜΕΑ υπάρχει αυτή η σήμανση.

0001.png

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, jmmys είπε

Μην αρπάζεσαι,δεν αναστατώθηκα.Απλά μου έκανε εντύπωση ότι θεωρεις το συγκεκριμένο καθαρά εισπρακτικό μέτρο.
Την επισήμανση που λες οτι  ήταν λαθος σου δεν την είδα πάντως.

Ένα ποστ πάνω από το προηγούμενο δικό σου.

Είναι πιθανό να έγραφες το post σου εκείνη τη στιγμή και να μην το είδες. Είχα μείνει σε παλιότερη νομοθεσία, my bad.

Επεξ/σία από Timour21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Αδικία που σε γράψανε. Τώρα πλέον τα καρότσια ίπτανται και τα μωρά που από μέσα έχουν χειριστήρια. Είδες πόσο μπροστά είναι η παγκόσμια τάξη πραγμάτων?

Με το δικό σου σκεπτικό πρέπει να με γράψουνε ότι πέρασα και με κόκκινο σηματοδότη χωρίς να υπάρχει σηματοδότης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, froufrou said:

Με το δικό σου σκεπτικό πρέπει να με γράψουνε ότι πέρασα και με κόκκινο σηματοδότη χωρίς να υπάρχει σηματοδότης...

με το δικό σου σκεπτικό 15 χρόνια που δε σε γράψανε τα έκανες όλα τέλεια.

όχι οτι απλά ζούμε σε χώρα με μηδέν αστυνόμευση και έλεγχο για βεβαιώσεις προστίμων.

λεπτομέρειες για "μοντέρνους"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, froufrou είπε

Με το δικό σου σκεπτικό πρέπει να με γράψουνε ότι πέρασα και με κόκκινο σηματοδότη χωρίς να υπάρχει σηματοδότης...

Καλά ολόκληρη ράμπα για αναπήρους και καρότσια για βρέφη δεν την είδες? Άλλο να πεις δεν την είδα που είναι σεβαστό και ανθρώπινο και άλλο να προσπαθείς να πείσεις οτι φταίνε που δεν έχει σήμανση. Και εγώ έκανα μαλακί@ πάρκαρα πάνω σε κράσπεδο σαν ούγκανος μου αφαίρεσαν πινακίδες και έφαγα και πρόστιμο και ηρέμησα και είπα και ευχαριστώ γιατί έκανα μαλακί@. Ωχ παραδέχτηκα οτι δεν ήμουν τέλειος αλλά έκανα λάθη. Πάει ήρθε η Συντέλεια του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...