Προς το περιεχόμενο

Κλήση τροχαίας..


>-Nosakos<-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη μου είπαν και μένα πέρυσι που με επιασαν για κρανος να πάω να παραδώσω πινακίδες και δίπλωμα για 2 μήνες, μου διευκρίνισαν οτι οι δύο μήνες "μετράνε" από την ημερομηνία παράδοσης. Δηλαδή δεν γίνεται να κάνω το μαλ..α για 2 μηνες και να κυκλοφορώ στην ζούλα και μετά από τους 2 μήνες όλα καλά...  

Δηλαδή αν τις πας τέλος αυγούστου, θα τις πάρεις τέλος οκτωβρίου.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 13/7/2022 στις 8:19 ΜΜ, booogieman είπε

Σε κληση το ποσο προστιμου ειναι κενο και συπληρωμενο ειναι μονο το ποσο πληρωμης (που συπληρωνεται κανονικα απο τον υπαλληλο πχ των ΕΛΤΑ), βγαζει νοημα;

Πλέον δεν υπάρχει έκπτωση κλπ,ειναι ένα το ποσό. Οποτε μια χαρά βγάζει νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να πας πινακίδες, αν ήθελαν πινακίδες θα τις έβγαζαν επί τόπου απλά να πας να πληρώσεις το πρόστιμο πριν την καθορισμένη ημερομηνία για να γλυτώσεις το ήμισυ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ΠΟΣΕΙΔΩΝ είπε

 

9 λεπτά πριν, ΠΟΣΕΙΔΩΝ είπε

Δεν χρειάζεται να πας πινακίδες, αν ήθελαν πινακίδες θα τις έβγαζαν επί τόπου απλά να πας να πληρώσεις το πρόστιμο πριν την καθορισμένη ημερομηνία για να γλυτώσεις το ήμισυ.

δεν υπαρχει πλεον το μισό ,εχει καταργηθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2022 στις 8:56 ΜΜ, tilaverboy είπε

Είναι ελεύθερη αγορά τα ιδιωτικά πάρκινγκ έχει και με 1 ευρώ. Τι θέλετε το κράτος να ελέγχει τα πάρκινγκ; Να βάλει πλαφόν; Που ζούμε σε σταλινική χώρα; Εσείς δέχεστε πλαφόν στον μισθό σας;

Σου απαντάω μόλις 5 μήνες μετά 😎 

Τι θέλω;

  • Να μην απαγορεύεται η στάθμευση σε δρόμους που δεν ενοχλεί (και τώρα έτσι κι αλλιώς η μια λωρίδα είναι κλειστή απο παράνομα παρκαρισμένα), κι ας έχει παρκόμετρο (όπως στη Γερμανία).
  • Να κάνει μια σοβαρή μελέτη με τα άδεια κτίρια στο κέντρο της Αθήνας και να δημιουργήσει δημοτικά πάρκινγκ όπως έχουν πόλεις στην Κύπρο (η Λάρνακα π.χ. έχει μέσα στην παλιά πόλη πολυόροφο δημοτικό πάρκινγκ).
  • Να φτιαχτούν περισσότερα πάρκινγκ "park and ride" για να μπορείς να χρησιμοποιείς ευκολότερα το μετρό και όχι να τρως ενα ντεπόζιτο ψάχνοντας πάρκιγνκ γύρω απο το σταθμό.
  • Να σταματατήσει η κουτοπονηρίστικη λογική πολλών δήμων πως "βάζουμε απαγορευτικό αλλά δε το τηρούμε και δυο φορές το χρόνο που θέλουμε έσοδα στέλνουμε τους δημοτόμπατσους να γράψουν", όπως στον παράδρομο της Μεσογείων απέναντι απο το Πεντάγωνο - αν θες να δώσεις τη λωρίδα στην κυκλοφορία, βάλε κολωνάκια στην άκρη να μη παρκάρει κανένας.
  • Να σταματήσει η διαγαλαξιακή βλακεία της αφαίρεσης πινακίδων κι ας είναι τσουχτερά τα πρόστιμα. 

Αν αυτά σου φαίνονται σταλινικά, τι να σου πω. Έχουμε διαφορετική κατανόηση των όρων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Σου απαντάω μόλις 5 μήνες μετά 😎 

Τι θέλω;

  • Να μην απαγορεύεται η στάθμευση σε δρόμους που δεν ενοχλεί (και τώρα έτσι κι αλλιώς η μια λωρίδα είναι κλειστή απο παράνομα παρκαρισμένα), κι ας έχει παρκόμετρο (όπως στη Γερμανία).

Δηλαδη δρομοι που ειναι 2 λωριδες να γινουν και επισημα 1?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, ΠΟΣΕΙΔΩΝ είπε

Δεν χρειάζεται να πας πινακίδες, αν ήθελαν πινακίδες θα τις έβγαζαν επί τόπου απλά να πας να πληρώσεις το πρόστιμο πριν την καθορισμένη ημερομηνία για να γλυτώσεις το ήμισυ.

 

4 λεπτά πριν, ΠΟΣΕΙΔΩΝ είπε

Από πότε?

Αυτο εχει καταργηθει ΠΟΛΛΑ χρονια.

Γενικως μην παραπληροφορεις,τιποτα απο οσα γραφεις δεν ισχυει.

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν το γνώριζα επειδή η τελευταία κλήση που έφαγα ήταν το 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ΠΟΣΕΙΔΩΝ είπε

Δεν το γνώριζα επειδή η τελευταία κλήση που έφαγα ήταν το 2016.

Kαι εγώ έχω πολλά χρόνια να φάω κλήση,νομίζω απο το 2015,αλλά είναι κάτι που το είχα διαβάσει πολλές φορές,τα καλά του να γυρνάς σε αυτοκινητιστικά φόρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Kαι εγώ έχω πολλά χρόνια να φάω κλήση,νομίζω απο το 2015,αλλά είναι κάτι που το είχα διαβάσει πολλές φορές,τα καλά του να γυρνάς σε αυτοκινητιστικά φόρα .

Αφού δεν υπάρχουν, μόνο από γνωστούς τα μαθαίνεις αν τύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...