Προς το περιεχόμενο

Κλήση τροχαίας..


>-Nosakos<-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν μου στείλανε τίποτα απλώς είχα μια ανησυχία για κάτι που είχε συμβεί πρόσφατα .Ρωτάω εάν γνωρίζει κανείς για να ηρεμήσω και να μην το έχω στο μυαλό μου 

Επεξ/σία από WhitePixel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

44 λεπτά πριν, WhitePixel είπε

Όχι δεν μου στείλανε τίποτα απλώς είχα μια ανησυχία για κάτι που είχε συμβεί πρόσφατα .Ρωτάω εάν γνωρίζει κανείς για να ηρεμήσω και να μην το έχω στο μυαλό μου 

Κλήση για υπερβολική ταχύτητα χωρίς ραντάρ δε γίνεται να φας.

Γενικα κλήση να σου στείλουν στο σπίτι, ναι, γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, WhitePixel είπε

Όχι δεν μου στείλανε τίποτα απλώς είχα μια ανησυχία για κάτι που είχε συμβεί πρόσφατα .Ρωτάω εάν γνωρίζει κανείς για να ηρεμήσω και να μην το έχω στο μυαλό μου 

Σπίτι να την στείλουν ποτέ ειδικά τροχαία, δεν έχω ακούσει από κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας. Ειμαι απο Κυπρο Πήρα κλήση για παράνομο παρκάρισμα στην Σκιάθο λίγες ώρες πριν φύγω .δεν μπορώ να το πληρώσω από εδώ που είμαι.  Ξέρετε πως έχει η διαδικασία. Στο προστιμο αναγράφονται μόνο τα νούμερα του εικονιζόμενου αυτοκινήτου και όχι ότιδηποτε δικό μου.Ισως απευθύνονται στην εταιρεία ενικοιασεως για τα δικά μου στοιχεία?ευχαριστώ 

Γειά σας. Ειμαι απο Κυπρο Πήρα κλήση για παράνομο παρκάρισμα στην Σκιάθο λίγες ώρες πριν φύγω .δεν μπορώ να το πληρώσω από εδώ που είμαι.  Ξέρετε πως έχει η διαδικασία. Στο προστιμο αναγράφονται μόνο τα νούμερα του εικονιζόμενου αυτοκινήτου και όχι ότιδηποτε δικό μου.Ισως απευθύνονται στην εταιρεία ενικοιασεως για τα δικά μου στοιχεία?ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, loukis1983 είπε

Γειά σας. Ειμαι απο Κυπρο Πήρα κλήση για παράνομο παρκάρισμα στην Σκιάθο λίγες ώρες πριν φύγω .δεν μπορώ να το πληρώσω από εδώ που είμαι.  Ξέρετε πως έχει η διαδικασία. Στο προστιμο αναγράφονται μόνο τα νούμερα του εικονιζόμενου αυτοκινήτου και όχι ότιδηποτε δικό μου.Ισως απευθύνονται στην εταιρεία ενικοιασεως για τα δικά μου στοιχεία?ευχαριστώ 

Γειά σας. Ειμαι απο Κυπρο Πήρα κλήση για παράνομο παρκάρισμα στην Σκιάθο λίγες ώρες πριν φύγω .δεν μπορώ να το πληρώσω από εδώ που είμαι.  Ξέρετε πως έχει η διαδικασία. Στο προστιμο αναγράφονται μόνο τα νούμερα του εικονιζόμενου αυτοκινήτου και όχι ότιδηποτε δικό μου.Ισως απευθύνονται στην εταιρεία ενικοιασεως για τα δικά μου στοιχεία?ευχαριστώ 

Ολα μπορουν να πληρωθουν με ebanking,αν δεν αναγραφεται, παρε τηλ και ζητα τον κωδικο ηλεκτρονικής πληρωμης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimi00 είπε

Ολα μπορουν να πληρωθουν με ebanking,αν δεν αναγραφεται, παρε τηλ και ζητα τον κωδικο ηλεκτρονικής πληρωμης 

 

 Σιγα εχουν οι τραπεζες της κυπρου πεδία για ελλ λογαριασμούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

 

 Σιγα εχουν οι τραπεζες της κυπρου πεδία για ελλ λογαριασμούς 

Μπορείς να στείλεις έμβασμα και στην Ουγκάντα μεσω ebanking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2022 στις 6:13 ΠΜ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ είπε

Σπίτι να την στείλουν ποτέ ειδικά τροχαία, δεν έχω ακούσει από κανέναν.

Απειρες φορες,απλα οπως ειπες δεν εχεις ακουσει κανεναν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Με γράψανε για παρκάρισμα σε ράμπα ΑΜΕΑ (αντικοινωνική παράβαση) χωρίς να υπάρχει κάποια σήμανση. 

Μου πήρανε τις πινακίδες, και αμέσως την επόμενη ημέρα πήγα και παρέδωσα την άδεια κυκλοφορίας και το δίπλωμα για 60 ημέρες.

Ἑκανα ἐνσταση και με ενημέρωσαν μετά από 20 ημέρες ότι δεν έγινε δεκτή, είναι αβάσιμη.

Είναι σωστό να με γράψει η τροχαία χωρίς να υπάρχει σήμανση;

Επίσης η παράβαση μετράει από τότε που παρέδωσα τα στοιχεία οδήγησης ή από τότε που με ενημερώσανε αν έγινε δεκτή ή όχι η ένσταση;

Ευχαριστώ.

429300220_1197543301214772_1435674743445208039_n.jpeg

Επεξ/σία από froufrou
  • Sad 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, froufrou είπε

Καλησπέρα σας,

Με γράψανε για παρκάρισμα σε ράμπα ΑΜΕΑ (αντικοινωνική παράβαση) χωρίς να υπάρχει κάποια σήμανση. 

Μου πήρανε τις πινακίδες, και αμέσως την επόμενη ημέρα πήγα και παρέδωσα την άδεια κυκλοφορίας και το δίπλωμα για 60 ημέρες.

Ἑκανα ἐνσταση και με ενημέρωσαν μετά από 20 ημέρες ότι δεν έγινε δεκτή, είναι αβάσιμη.

Είναι σωστό να με γράψει η τροχαία χωρίς να υπάρχει σήμανση;

Επίσης η παράβαση μετράει από τότε που παρέδωσα τα στοιχεία οδήγησης ή από τότε που με ενημερώσανε αν έγινε δεκτή ή όχι η ένσταση;

Ευχαριστώ.

 

Οι 60 ημέρες μετρούν από την ημέρα που παρέδωσες το δίπλωμα και άδεια.

Τι είδους σήμανση ήθελες να δεις? Είναι εφικτό να υπάρχει σήμανση σε κάθε ράμπα, σε κάθε φανάρι? (απαγορεύεται επίσης το παρκάρισμα δίπλα σε φανάρια / ταμπέλες ΣΤΟΠ - άσχετα αν κάνουν πολλοί τα στραβά μάτια)

Καθαρά εισπρακτικό το πρόστιμο που έφαγες πάντως, δίπλα στην ράμπα βλέπω μια μεγάλη τρύπα (και μια μικρότερη στην απέναντι πλευρά) που δεν νομίζω να διευκολύνει κανέναν τυφλό/ΑΜΕΑ...

Επεξ/σία από Timour21
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Timour21 είπε

Οι 60 ημέρες μετρούν από την ημέρα που παρέδωσες το δίπλωμα και άδεια.

Τι είδους σήμανση ήθελες να δεις? Είναι εφικτό να υπάρχει σήμανση σε κάθε ράμπα, σε κάθε φανάρι? (απαγορεύεται επίσης το παρκάρισμα δίπλα σε φανάρια / ταμπέλες ΣΤΟΠ - άσχετα αν κάνουν πολλοί τα στραβά μάτια)

Καθαρά εισπρακτικό το πρόστιμο που έφαγες πάντως, δίπλα στην ράμπα βλέπω μια μεγάλη τρύπα (και μια μικρότερη στην απέναντι πλευρά) που δεν νομίζω να διευκολύνει κανέναν τυφλό/ΑΜΕΑ...

Δεν έχει χρηματικό πρόστιμο μόνο αφαίρεση πινακίδων, δίπλωμα και άδεια για 60 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, froufrou είπε

Είναι σωστό να με γράψει η τροχαία χωρίς να υπάρχει σήμανση

Αν υποθέσουμε ότι υπήρχε σήμανση,που δεν υπάρχει σε καμμία χώρα σε ραμπες αμεα,όποτε ναι,σωστά έπραξε η τροχαία,

δεν θα είχες παρκάρει;🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, froufrou είπε

Δεν έχει χρηματικό πρόστιμο μόνο αφαίρεση πινακίδων, δίπλωμα και άδεια για 60 ημέρες.

Ναι έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Timour21 είπε

Καθαρά εισπρακτικό το πρόστιμο που έφαγες πάντως, δίπλα στην ράμπα βλέπω μια μεγάλη τρύπα (και μια μικρότερη στην απέναντι πλευρά) που δεν νομίζω να διευκολύνει κανέναν τυφλό/ΑΜΕΑ...

Από ποτε η ράμπα αμεα είναι καθαρά εισπρακτικό πρόστιμο;;;Η τρύπα έγινε προφανώς απο κακοτεχνία και φυσικά μπορεί κάλλιστα να επισκευαστεί.Και δεν νομίζω να έχει πρόβλημα να κατέβει ένα καροτσάκι από εκεί.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jmmys είπε

Αν υποθέσουμε ότι υπήρχε σήμανση,που δεν υπάρχει σε καμμία χώρα σε ραμπες αμεα,όποτε ναι,σωστά έπραξε η τροχαία,

δεν θα είχες παρκάρει;🤔

Σήμανση υπάρχει σε ἀλλες ράμπες ΑΜΕΑ που έχω δει και επίσης το πλακάκι είναι χρώμα κίτρινο.

Δεν είδα την ράμπα γιατί ήταν βροχερή η μέρα και δεν υπήρχε κάποια διαφορά στο χρώμα της ράμπας με το πεζοδρόμιο. Δεν πάρκαρα επίτηδες. Δεν έχω κλήση στα 15 χρόνια που έχω το δίπλωμα ούτε για απλό παρκάρισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...