Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα το κορυφαιο ειναι οτι οι 2 απο τις 3 γυναικες που εχει δειξει ως τωρα ειναι ξαδελφες του και μαλιστα η μια απο αυτες γουσταρει την αδελφη της και μυριζει τα ρουχα της.Κλασσικη Ιαπωνια..

Οσο για το Hanebado δυστηχως ψιλο απογοητευση οι τελευταιες εξελιξεις.

Spoiler

 

Οχι μονο γιατι περαν της κεντρικης Hanesaki(τραγικη εξελιξη με την μανα της) ολοι οι αλλοι ειναι και κομπαρσοι και αχρηστοι(γελαω που βαλανε μεσα και 2 αγορια στην ομαδα για το γαμωτο....),αλλα και γιατι πιο πολυ ειναι το κλαμα και την κανουν παρα πολυ δραματικη/σοβαρη(και δεν εχουν καν παιξει ακομα καποιο επισημο παιχνιδι)παρα να βλεπουμε να παιζουν κανενα αγωνα.

Η δε Aragaki περασε πλεον σε δευτερη μοιρα απο την σπαστικη των πρωτων 2 επεισοδιων.

Κορυφαια ειναι η φιλη της κεντρικης(που υποτιθεται την στηριζει ψυχολογικα) η οποια γραφτηκε στην ομαδα αλλα δεν παιζει καθολου,παρα μονο βαφεται και ψαχνει κανενα αγορι οπως λεει. Οτι να ναι κυριολεκτικα.

Και δικαιως πολλοι μετα και το τελευταιο επεισοδιο κραζουν την μανα της Hanesaki που την παρατησε και σηκωθηκε και εφυγε και μεγαλωνει αλλη κορη. Οτι να ναι κυριολεκτικα.

Και οι 2 rival της κεντρικης που ξεπεταχτηκαν στα τελευταια επεισοδια(καλα για την πρωτη με τα ροζ μαλλια ας μην το σχολιασω καλυτερα)και αυτες χωρις χαρακτηρα.Η μεν με τα ροζ μαλλια ξεπεταγεται απο το πουθενα και εξαφανιζεται(δεν βγαζει νοημα),η δε ξανθομαλλουσα θελει να αποδειξει λεει στην μανα της οτι ειναι η καλυτερη αφου εχει κερδισει ποσα τουρνουα ενω η Hanesaki τιποτα.

 

Ενω το σχεδιο/animation και οι αγωνες ειναι σε υψηλα επιπεδα(κατηγοριας haikyuu),σε ολα τα αλλα η σειρα ειναι σκετη μετριοτητα.

Πως μου λειπει το Haikyuu ρε γαμωτο :(

Οσο για το Attack on titan,καλο ως τωρα αλλα δεν ξερω αν μου πολυ αρεσει που εχει φυγει τελευταια το στοιχειο της επιβιωσης απο τους Τιτανες.

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλα το κορυφαιο ειναι οτι οι 2 απο τις 3 γυναικες που εχει δειξει ως τωρα ειναι ξαδελφες του και μαλιστα η μια απο αυτες γουσταρει την αδελφη της και μυριζει τα ρουχα της.Κλασσικη Ιαπωνια..

Οσο για το Hanebado δυστηχως ψιλο απογοητευση οι τελευταιες εξελιξεις.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οχι μονο γιατι περαν της κεντρικης Hanesaki(τραγικη εξελιξη με την μανα της) ολοι οι αλλοι ειναι και κομπαρσοι και αχρηστοι(γελαω που βαλανε μεσα και 2 αγορια στην ομαδα για το γαμωτο....),αλλα και γιατι πιο πολυ ειναι το κλαμα και την κανουν παρα πολυ δραματικη/σοβαρη(και δεν εχουν καν παιξει ακομα καποιο επισημο παιχνιδι)παρα να βλεπουμε να παιζουν κανενα αγωνα.

Η δε Aragaki περασε πλεον σε δευτερη μοιρα απο την σπαστικη των πρωτων 2 επεισοδιων.

Κορυφαια ειναι η φιλη της κεντρικης(που υποτιθεται την στηριζει ψυχολογικα) η οποια γραφτηκε στην ομαδα αλλα δεν παιζει καθολου,παρα μονο βαφεται και ψαχνει κανενα αγορι οπως λεει. Οτι να ναι κυριολεκτικα.

Και δικαιως πολλοι μετα και το τελευταιο επεισοδιο κραζουν την μανα της Hanesaki που την παρατησε και σηκωθηκε και εφυγε και μεγαλωνει αλλη κορη. Οτι να ναι κυριολεκτικα.

Και οι 2 rival της κεντρικης που ξεπεταχτηκαν στα τελευταια επεισοδια(καλα για την πρωτη με τα ροζ μαλλια ας μην το σχολιασω καλυτερα)και αυτες χωρις χαρακτηρα.Η μεν με τα ροζ μαλλια ξεπεταγεται απο το πουθενα και εξαφανιζεται(δεν βγαζει νοημα),η δε ξανθομαλλουσα θελει να αποδειξει λεει στην μανα της οτι ειναι η καλυτερη αφου εχει κερδισει ποσα τουρνουα ενω η Hanesaki τιποτα.

Ενω το σχεδιο/animation και οι αγωνες ειναι σε υψηλα επιπεδα(κατηγοριας haikyuu),σε ολα τα αλλα η σειρα ειναι σκετη μετριοτητα.

Πως μου λειπει το Haikyuu ρε γαμωτο :(

Οσο για το Attack on titan,καλο ως τωρα αλλα δεν ξερω αν μου πολυ αρεσει που εχει φυγει τελευταια το στοιχειο της επιβιωσης απο τους Τιτανες.

To hanebado μια χαρα ειναι και δε καταλαβαινω τα παραπονα σου, οπως ξαναεγραψα ειναι το 2ο ουσιαστικο σπορτ ανιμε που βλεπω μιας και δε μου αρεσει το ειδος, και το απολαμβανω 100% αλλα ειναι γουστα αυτα, οποτε οκ (το haikyu δεν μου αρεσε)

το ΑΟΤ ειναι κορυφη και τα 2 επεισοδια, με λιγα παραπονα στο ανιματιον οπως ξαναεγραψα, το 2ο επεισοδιο με τις μανουβρες στην πολη ητανε πολυ δυνατο, και μακαρι να παει ετσι. Η σεζον εχει 24 επεισοδια και δε γινεται να βλεπουμε μονο τιτανες, τουλαχιστον οσα ειδαμε στα πρωτα 2 ηταν εξαιρετικα ενδιαφεροντα, και επειδη δεν εχω ιδεα απο το manga μου αρεσει πως παει να ξετυλιχτει η ιστορια

και να ξαναπω για το ιντρο, ειναι παρα πολυ καλο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

To hanebado μια χαρα ειναι και δε καταλαβαινω τα παραπονα σου, οπως ξαναεγραψα ειναι το 2ο ουσιαστικο σπορτ ανιμε που βλεπω μιας και δε μου αρεσει το ειδος, και το απολαμβανω 100% αλλα ειναι γουστα αυτα, οποτε οκ (το haikyu δεν μου αρεσε)

το ΑΟΤ ειναι κορυφη και τα 2 επεισοδια, με λιγα παραπονα στο ανιματιον οπως ξαναεγραψα, το 2ο επεισοδιο με τις μανουβρες στην πολη ητανε πολυ δυνατο, και μακαρι να παει ετσι. Η σεζον εχει 24 επεισοδια και δε γινεται να βλεπουμε μονο τιτανες, τουλαχιστον οσα ειδαμε στα πρωτα 2 ηταν εξαιρετικα ενδιαφεροντα, και επειδη δεν εχω ιδεα απο το manga μου αρεσει πως παει να ξετυλιχτει η ιστορια

και να ξαναπω για το ιντρο, ειναι παρα πολυ καλο 

Για το Hanebado ημουν πιστευω παραπανω απο αναλυτικος για τους χαρακτηρες του ως τωρα και την ολη ας το πουμε πλοκη του,χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι κακο.Απλα περιμενα πολλα παραπανω.

Για το AoT που εχεις δει οτι θα εχει 24 επεισοδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για το Hanebado ημουν πιστευω παραπανω απο αναλυτικος για τους χαρακτηρες του ως τωρα και την ολη ας το πουμε πλοκη του,χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι κακο.Απλα περιμενα πολλα παραπανω.

Για το AoT που εχεις δει οτι θα εχει 24 επεισοδια?

Νομιζω το διαβασα στο crunchyroll, θα ξανατσεκαρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλα το κορυφαιο ειναι οτι οι 2 απο τις 3 γυναικες που εχει δειξει ως τωρα ειναι ξαδελφες του και μαλιστα η μια απο αυτες γουσταρει την αδελφη της και μυριζει τα ρουχα της.Κλασσικη Ιαπωνια..

Οσο για το Hanebado δυστηχως ψιλο απογοητευση οι τελευταιες εξελιξεις.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οχι μονο γιατι περαν της κεντρικης Hanesaki(τραγικη εξελιξη με την μανα της) ολοι οι αλλοι ειναι και κομπαρσοι και αχρηστοι(γελαω που βαλανε μεσα και 2 αγορια στην ομαδα για το γαμωτο....),αλλα και γιατι πιο πολυ ειναι το κλαμα και την κανουν παρα πολυ δραματικη/σοβαρη(και δεν εχουν καν παιξει ακομα καποιο επισημο παιχνιδι)παρα να βλεπουμε να παιζουν κανενα αγωνα.

Η δε Aragaki περασε πλεον σε δευτερη μοιρα απο την σπαστικη των πρωτων 2 επεισοδιων.

Κορυφαια ειναι η φιλη της κεντρικης(που υποτιθεται την στηριζει ψυχολογικα) η οποια γραφτηκε στην ομαδα αλλα δεν παιζει καθολου,παρα μονο βαφεται και ψαχνει κανενα αγορι οπως λεει. Οτι να ναι κυριολεκτικα.

Και δικαιως πολλοι μετα και το τελευταιο επεισοδιο κραζουν την μανα της Hanesaki που την παρατησε και σηκωθηκε και εφυγε και μεγαλωνει αλλη κορη. Οτι να ναι κυριολεκτικα.

Και οι 2 rival της κεντρικης που ξεπεταχτηκαν στα τελευταια επεισοδια(καλα για την πρωτη με τα ροζ μαλλια ας μην το σχολιασω καλυτερα)και αυτες χωρις χαρακτηρα.Η μεν με τα ροζ μαλλια ξεπεταγεται απο το πουθενα και εξαφανιζεται(δεν βγαζει νοημα),η δε ξανθομαλλουσα θελει να αποδειξει λεει στην μανα της οτι ειναι η καλυτερη αφου εχει κερδισει ποσα τουρνουα ενω η Hanesaki τιποτα.

Ενω το σχεδιο/animation και οι αγωνες ειναι σε υψηλα επιπεδα(κατηγοριας haikyuu),σε ολα τα αλλα η σειρα ειναι σκετη μετριοτητα.

Πως μου λειπει το Haikyuu ρε γαμωτο :(

Οσο για το Attack on titan,καλο ως τωρα αλλα δεν ξερω αν μου πολυ αρεσει που εχει φυγει τελευταια το στοιχειο της επιβιωσης απο τους Τιτανες.

Ας ξεκινησω απτο AoT που λες για το στοιχειο της επιβιωσης.Αν μας εδειχνε συνεχεια αυτο το πραγμα θα γινοταν λιγο μονοτονο,προσωπικα μου αρεσει να δειχνει και αλλους εχθρους μιας και το στορυ εχει παρα πολυ ζουμι ακομα.

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Για το AoT που εχεις δει οτι θα εχει 24 επεισοδια?

Ναι εχουν γραψει αρκετα site οτι θα εχει 24 επεισοδια απτον αριθμο των πακετων blu-ray που εχει ανακοινωθει.Σχεδον παντα με αυτον τον τροπο βγαινουν οι ειδησεις για τον αριθμο των επεισοδιων που συνηθως πεφτουν μεσα,αλλα ακομα ειναι φημη μιας και δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση απτην ιδια την εταιρια.

Για το Hanebado δεν ειναι και το καλυτερο το ξερουν ολοι αλλα σε καποια πραγματα εισαι λιγο υπερβολικος.Καταρχας κρινεις πολλους χαρακτηρες απτα μολις πρωτα 3 επεισοδια,που ισα ισα εχουμε μαθει μονο καποια πραγματα για τις κεντρικες πρωταγωνιστριες.Δευτερον δεν θυμαμαι ποσα sport anime εχεις δει αλλα σε κανενα δεν υπαρχει επισημος αγωνας στα πρωτα επεισοδια(ουτε σε haikyuu ουτε σε ippo ουτε σε slam dunk και παει λεγοντας),και το hanebado τουλαχιστον μας εδειξε εναν αγωνα που ειχε γινει στο παρελθον εστω και λιγο και αγωνες σε προπονησεις.Γιαυτο ειδικα τα sport anime χρειαζονται πολλα επεισοδια μιας και υποτιθεται οτι οι αγωνες που ειναι το κυριως πιατο θελουν αρκετο χρονο.Το μονο αθλητικο anime που εχω δει που να εχει λιγα επεισοδια αλλα και να ειναι καταπληκτικο ειναι το ping pong the animation και αυτο επειδη το στορυ του ηταν γραμμενο για τοσα επεισοδια,αλλα εκει το κεντρικο θεμα ηταν οι χαρακτηρες και δευτεροι οι αγωνες.Σχεδον τα υπολοιπα της συγκεκριμενης κατηγοριας βασιζονται σε long running manga και γιαυτο θελουν τον αντιστοιχο αριθμο σε επεισοδια.

Για την μανα της hanesaki και γενικα για τα οικογενειακα της ισχυει,τερμα κακογραμμενο χωρις να χρειαζεται να πω πω κατι παραπανω οποιος το εχει δει καταλαβαινει και για το υπερβολικο δραμα ισχυει το ιδιο.Sports και drama παντα πανε πακετο(οχι μονο σε anime αλλα και σε ταινιες) αλλα εδω το δραμα υπερκαλυπτει το ολο αθλητικο υφος που επρεπε να εχει η σειρα.Το μεγαλυτερο αρνητικο ομως ειναι τα επεισοδια που αποτι βλεπω ανακοινωθηκαν και ειναι 13.

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Για το Hanebado ημουν πιστευω παραπανω απο αναλυτικος για τους χαρακτηρες του ως τωρα και την ολη ας το πουμε πλοκη του,χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι κακο.Απλα περιμενα πολλα παραπανω.

Ασε μας ρε fulgore που περιμενες πολλα παραπανω απο ενα sport anime με θεμα το μπαντμιντον με κεντρικους πρωταγωνιστες κοριτσια :P.Εγω περιμενα πριν το δω ενα χαζοanime με fanservice και boobs :P.Το οτι εχει πολυ καλο animation δεν λεει κατι στο οτι το anime θα ειναι καλο και επισης ηταν τελειως αγνωστο πριν ξεκινησουν να προβαλονται τα επεισοδια δεν υπηρχε δηλαδη κανενα hype για να περιμενω κατι παραπανω που λες.Το grand blue ειχε hype και εκει μπορω να σε καταλαβω στο οτι το θεωρεις overrated αλλα στο hanebado δεν μπορω να σου πω το ιδιο.Για αυτο που προσφερει μια χαρουλα ειναι.

Επεξ/σία από W0zzAp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα ο λογος που εγραψα τα συγκεκριμενα για το Hanebado ειναι γιατι δεν θα εχει 24επεισοδια αλλα 13 και ειμαστε πλεον σχεδον στην μεση(5επεισοδια εχουν βγει οχι 3).

Και για τους αγωνες γιαυτο το ειπα.

Ουτε ειπα πουθενα οτι το ειχε hyp αρει κανεις ή αν ειναι overrated/underrated γιαυτο το λογο.

Επισης την γνωμη μου ειπα σε πραγματα που δεν μαρεσαν με βαση τα οσα εχω δει ως τωρα οπως καλη ωρα γραφουν πολλοι σχολια κατω απο καθε επεισοδιο σε διαφορα site οπως και στο crunchyroll.Ουτε υποχρεωσα κανεναν να συμφωνησει 100% με οτι γραφω,ουτε τιποτα.

http://www.crunchyroll.com/hanebado/episode-5-youre-not-alone-774609

Συγνωμη αλλα φορα θα ακολουθω το παραδειγμα των υπολοιπων να μην γραφω τιποτα :)

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλογο κανουμε φιλτατε fulgore και ως γνωστων μεσα στον διαλογο θα υπαρχουν και διαφωνιες,δεν ειπα οτι εχεις δικιο η αδικο ειπα την γνωμη μου.

Επισης το οτι περιμενεις κατι παραπανω απο ενα πραγμα στην συγκεκριμενη περιπτωση απτο hanebado πρεπει καπου να βασιζεται γιαυτο δεν καταλαβαινω απο που σου ηρθε αυτο και γιαυτο ανεφερα την λεξη hype και ανεφερα σαν παραδειγμα το grand blue που ειναι απο ενα γνωστο manga με πολυ καλες βαθμολογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Διαλογο κανουμε φιλτατε fulgore και ως γνωστων μεσα στον διαλογο θα υπαρχουν και διαφωνιες,δεν ειπα οτι εχεις δικιο η αδικο ειπα την γνωμη μου.

Επισης το οτι περιμενεις κατι παραπανω απο ενα πραγμα στην συγκεκριμενη περιπτωση απτο hanebado πρεπει καπου να βασιζεται

Εγω επειδη τα ειδα μαζεμενα τα επεισοδια και ενω στην αρχη μου αρεσε αργοτερα ετσι οπως το εκαναν με καποια πραγματα (που ανεφερα πιο πανω) δεν μου αρεσαν οι εξελιξεις και ειπα να γραψω δυο λογια για αυτο.

Οσο για το δευτερο που γραφεις διαβαζα αρκετα καλα λογια απο αρκετο κοσμο που διαβαζε/ει το manga και γιαυτο περιμενα καποια παραπανω πραγματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω επειδη τα ειδα μαζεμενα τα επεισοδια και ενω στην αρχη μου αρεσε αργοτερα ετσι οπως το εκαναν με καποια πραγματα (που ανεφερα πιο πανω) δεν μου αρεσαν οι εξελιξεις και ειπα να γραψω δυο λογια για αυτο.

Οσο για το δευτερο που γραφεις διαβαζα αρκετα καλα λογια απο αρκετο κοσμο που διαβαζε/ει το manga και γιαυτο περιμενα καποια παραπανω πραγματα.

Καλα οι mangareaders του hanebado ειναι και λιγακι ψευτες για τον απλουστατο λογο οτι πριν βγει το anime ειχαν μεταφραστει ολα και ολα 10-11 chapter αρα η αποψη τους ως επι το πλειστον ηταν ημιτελης,παω πασο για αυτους που μενουν ιαπωνια και το διαβαζουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν σταματησουμε να γραφουμε οι 2-3 εδω, θα σβησει το τοπικ, οποτε ξεκολλατε και πειτε λιγο ποσο γαματο ειναι το Overlord🤩

πραγματικα και φετος εχουμε παρα πολυ καλα ιντρος, overlord, aot, hanebado, how not to summon a demon lord(γκουχ μονο εγω το βλεπω?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το δω σε λιγο το Overlord δεν το εχω δει ακομα.

Εχω διαβασει σχολια οτι ή σε αυτη την season(αν φτασουν τα επεισοδια)ή αργοτερα θα εχει καποιο πολεμο(δεν διαβασα παραπανω λεπτομερειες λογω spoiler),αρα ελπιζω οτι θα εχει πραγμα να δειξει.

Το ιντρο του Hanebado οντως μαρεσει παρα πολυ,και ειναι και ο λογος που μου εκανε εντυπωση το ποσο μουντο και σοβαρο υφος εχει η σειρα που δεν εχει σχεση με το χαρουμενο(cheerful που λεμε)intro.

Για του Aot ειχα πει και πιο πισω οτι μαρεσει αν και προτιμουσα το προηγουμενο που μου ταιριαζε καλυτερα στην σειρα.

Το τελευταιο demon lord οχι δεν το εχω δει.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ριξτε και μια ματια στο banana fish που φαινεται πολυ αξιολογο στα πρωτα επεισοδια(το οποιο θα εχει πληρη μεταφορα του manga αρα like απο μενα).Πολυ διαφορετικο (πιο ωμο πιο σοβαρο με μαφιες πιστολιδια και τα συναφη) αποτι εχουμε συνηθησει ,ομως επειδη βασιζεται σε shoujo manga ψιλο yaoiζει σε μερικα σημεια :P

Επισης ενδιαφερον αρκετο εχει και το hataraku saibou.Οποιος θυμαται και εχει δει την ταινια με τον bill murray το osmosis jones που δειχνει στην ουσια δειχνει πως λειτουργει το ανθρωπινο συστημα και πιο συγκεκριμενα τα αιμοσφαιρια ακριβως αυτο δειχνει και το anime.Με πολυ ωραιο τροπο δειχνει διαφορους αμυντικους μηχανισμους που εχει ο ανθρωπινος οργανισμος με κωμωδια δραση και αρκετο αιμα αφου μιλαμε για αιμοσφαιρια :D.Οχι κατι το τρομερο αλλα σιγουρα και πολυ πρωτοτυπο και ενδιαφερον,αλλα θελει και μια γνωση παραπανω στα αγγλικα γιατι καποιες λεξεις ειναι δυσκολες αφου μιλαμε για ονομασιες σε μικροοργανισμους οποτε ενα google βοηθαει την κατασταση.

Επεξ/σία από W0zzAp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, W0zzAp είπε

Ριξτε και μια ματια στο banana fish που φαινεται πολυ αξιολογο στα πρωτα επεισοδια(το οποιο θα εχει πληρη μεταφορα του manga αρα like απο μενα).Πολυ διαφορετικο (πιο ωμο πιο σοβαρο με μαφιες πιστολιδια και τα συναφη) αποτι εχουμε συνηθησει ,ομως επειδη βασιζεται σε shoujo manga ψιλο yaoiζει σε μερικα σημεια :P

Επισης ενδιαφερον αρκετο εχει και το hataraku saibou.Οποιος θυμαται και εχει δει την ταινια με τον bill murray το osmosis jones που δειχνει στην ουσια δειχνει πως λειτουργει το ανθρωπινο συστημα και πιο συγκεκριμενα τα αιμοσφαιρια ακριβως αυτο δειχνει και το anime.Με πολυ ωραιο τροπο δειχνει διαφορους αμυντικους μηχανισμους που εχει ο ανθρωπινος οργανισμος με κωμωδια δραση και αρκετο αιμα αφου μιλαμε για αιμοσφαιρια :D.Οχι κατι το τρομερο αλλα σιγουρα και πολυ πρωτοτυπο και ενδιαφερον,αλλα θελει και μια γνωση παραπανω στα αγγλικα γιατι καποιες λεξεις ειναι δυσκολες αφου μιλαμε για ονομασιες σε μικροοργανισμους οποτε ενα google βοηθαει την κατασταση.

Τι να μας πεις και συ. όταν αυτά τα έδειχνε η ΕΡΤ πριν 20 χρόνια, οι Ιάπωνες τρώγανε μπανάνες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Edel είπε

Τι να μας πεις και συ. όταν αυτά τα έδειχνε η ΕΡΤ πριν 20 χρόνια, οι Ιάπωνες τρώγανε μπανάνες :P

Μεγάλες εποχές. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...