Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/12/2018 στις 3:55 ΜΜ, W0zzAp είπε

Το black clover που παίζεται τώρα έχει βγάλει αρκετά επεισόδια και συνεχίζει. Αρκετά παρόμοιο με το fairy tail σε σχεδόν όλα τα επίπεδα.

Ξεκίνησα την σειρά , έχω δει 5 επεισόδια, μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά , αν και μου λείπουν η lucy  και η erza :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι πιθανο και εφικτο να υπαρξει ολοκαινουργια σειρα Berserk!

https://screenrant.com/berserk-adi-shankar-netflix-show

 

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά την βρήκα την μεταγλώττιση για τα δεδομένα Ελλάδας. Οι φωνές ταιριαστές ως επί το πλείστον και δεν με πειραξε το πώς αναφέρει το ssjg(που στην τελική έτσι μεταφράζεται τι να κάνουμε) όπως αναφέρουν οι προλαλήσαντες. Αν πω κάτι που δεν μου αρέσει είναι ελληνικές εκφράσεις τύπου "κουταμαρες" που είπε ο vegeta σε κάποια φάση. Επίσης πάλι καλά που δεν ακούμε το γνωστό σογκοκου και το κρατάνε Γκόκου σκέτο. Ενδιαφέρον που κράτησαν και τα ιαπωνικά opening και Ending και δεν έγραψαν κάνα γελοίο τραγούδι στα ελληνικά.

Ναι σε anime ποτέ δεν μου άρεσε να ακούω μεταγλωττίσεις ούτε καν στα αγγλικά (με κάποιες εξαιρέσεις προφανώς) αλλά δεν μου αρέσει επίσης τα κατακρίνω προσπάθειες που γίνονται κατά καιρούς ειδικά όσον αφορά την ελληνική μεταγλώττιση.

Το μόνο που περιμένω να δω είναι αν πέσει κάνα άκυρο απτό εσρ όπως γίνεται συχνά σε κάτι τέτοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Μια χαρά την βρήκα την μεταγλώττιση για τα δεδομένα Ελλάδας. Οι φωνές ταιριαστές ως επί το πλείστον και δεν με πειραξε το πώς αναφέρει το ssjg(που στην τελική έτσι μεταφράζεται τι να κάνουμε) όπως αναφέρουν οι προλαλήσαντες. Αν πω κάτι που δεν μου αρέσει είναι ελληνικές εκφράσεις τύπου "κουταμαρες" που είπε ο vegeta σε κάποια φάση. Επίσης πάλι καλά που δεν ακούμε το γνωστό σογκοκου και το κρατάνε Γκόκου σκέτο. Ενδιαφέρον που κράτησαν και τα ιαπωνικά opening και Ending και δεν έγραψαν κάνα γελοίο τραγούδι στα ελληνικά.

Ναι σε anime ποτέ δεν μου άρεσε να ακούω μεταγλωττίσεις ούτε καν στα αγγλικά (με κάποιες εξαιρέσεις προφανώς) αλλά δεν μου αρέσει επίσης τα κατακρίνω προσπάθειες που γίνονται κατά καιρούς ειδικά όσον αφορά την ελληνική μεταγλώττιση.

Το μόνο που περιμένω να δω είναι αν πέσει κάνα άκυρο απτό εσρ όπως γίνεται συχνά σε κάτι τέτοια.

Νομίζω υπάρχει τραγούδι Op στα ελληνικά. Δεν λέγεται "Πρέπει και μπορώ"; Κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DaftRose είπε

Νομίζω υπάρχει τραγούδι Op στα ελληνικά. Δεν λέγεται "Πρέπει και μπορώ"; Κάτι τέτοιο

Αυτό είναι που χρησιμοποιήθηκε στο dbz (ενώ κανονικά είναι του original db το τραγούδι)και όλως τυχαίως το γνωρίζει πολύς κόσμος αφού τότε είχε μεγάλη τηλεθέαση όταν βγήκε στον ant1. Εδώ μιλάω καθαρά για το db super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο χαμηλο ενδιαφερον υπαρχει αυτο τον καιρο για anime για να αναφερεται σχεδον αρχες του 2019 το dragonball στα Ελληνικα? :P

Οπως και στις περιπτωσεις των μεταγλωτισεων στα Ελληνικα σε προσφατα video games(god of war), συμφωνω στις οποιες προσπαθειες να υπαρχουν σαν επιλογες για οποιον θελει,αλλα μεχρι εκει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος η πρωτη season του Goblin Slayer και λεω πρωτη season γιατι μετα το τελος υπαρχει μνμ για επομενη season καποια στιγμη αρα κατι ειναι και αυτο.

Το τελος το βρηκα οκ αν και ψιλο fail ο τροπος που χρησιμοποιησε το barrier για να κερδισει τον αλλο.

Δηλαδη οκ το καταλαβαινω οτι εχει μεγαλη εμπειρια με τα goblins αφου εχει πολεμησει τοσες φορες μαζι τους.

Το να χρησιμοποιησει πολλα barrier/protection σαν κλουβι παλι απο που και ως που?Κριμα γιατι ενω το πηγαν ωραια με την ολη μαχη ετσι οπως το εκανε,τελικα την τελειωσαν με ακυρο τροπο.

Σαν σειρα γενικα την βρηκα απλα οκ,και αυτο γιατι ενω τα πρωτα επεισοδια ηταν δυνατα και ωραια,η υπολοιπη σειρα εκανε τεραστια κοιλια με μεγαλη ανακυκλωση και επαναληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου άρεσε το "παρείστικο" κλίμα του Goblin Slayer και απόλαυσα το anime και ας ήταν πολύ μέτριο...
 

1 hour ago, Fulgore said:

Το τελος το βρηκα οκ αν και ψιλο fail ο τροπος που χρησιμοποιησε το barrier για να κερδισει τον αλλο.

Για anime logic ήταν ok, όμως για προσπάθησε να το κάνεις σε pen 'n' paper RPG αυτό σε solo boss encounter, θα σε κυνηγάει ο DM :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...