Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον ξεκινησα jojo η πρωτη σεζον αρκετα τιμια φαινεται οτι ειναι πιστη αντιγραφη του μανγκα χωρις περιττες φανφαρες,μου αρεσε που δεν λυπουνται να σκοτωνουν κεντρικους ηρωες/μολις τελειωσα και την δευτερη,πολυ κατωτερη ασχετα με το stand θεμα κατι λειπει ,θυμιζει κατι σαν συνεχες  φιλερ ενας ραντομ κακος ανα επεισοδιο και παλι τα ιδια,δεν ειναι για ντροπ αλλα δεν μου αφησε καλη επιγευση ,ελπιζω να στρωσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, di maria kun είπε

λοιπον ξεκινησα jojo η πρωτη σεζον αρκετα τιμια φαινεται οτι ειναι πιστη αντιγραφη του μανγκα χωρις περιττες φανφαρες,μου αρεσε που δεν λυπουνται να σκοτωνουν κεντρικους ηρωες/μολις τελειωσα και την δευτερη,πολυ κατωτερη ασχετα με το stand θεμα κατι λειπει ,θυμιζει κατι σαν συνεχες  φιλερ ενας ραντομ κακος ανα επεισοδιο και παλι τα ιδια,δεν ειναι για ντροπ αλλα δεν μου αφησε καλη επιγευση ,ελπιζω να στρωσει 

Η δεύτερη σεζόν και η τριτη σεζόν είναι οι καλύτερες μέχρι στιγμής για μένα. Όλο το ταξίδι προς την Αίγυπτο ήταν ένα πολυπολιτισμικό bizarreness. τρελά σκηνικά, απίστευτο γέλιο, πολύ ξύλο. Εκεί λάτρεψα εγώ το Jojo 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, di maria kun είπε

λοιπον ξεκινησα jojo η πρωτη σεζον αρκετα τιμια φαινεται οτι ειναι πιστη αντιγραφη του μανγκα χωρις περιττες φανφαρες,μου αρεσε που δεν λυπουνται να σκοτωνουν κεντρικους ηρωες/μολις τελειωσα και την δευτερη,πολυ κατωτερη ασχετα με το stand θεμα κατι λειπει ,θυμιζει κατι σαν συνεχες  φιλερ ενας ραντομ κακος ανα επεισοδιο και παλι τα ιδια,δεν ειναι για ντροπ αλλα δεν μου αφησε καλη επιγευση ,ελπιζω να στρωσει 

Και εγώ το έχω ξεκινήσει πριν λίγο καιρό έχοντας δει κοντά στα 15 επεισόδια χωρίς να με έχει τρελάνει,απλά οκ το λέω μέχρι τώρα. Αλλά περιμένω αυτό που είπε ο edel τις επόμενες σεζόν που θεωρούνται καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω στην αρχή με τα Σταντ και αυτά είχα ψιλοξενερωσει γιατί ήμουν και μεγάλος φαν του part 2 και Pilar men και φυσικά Joseph αλλά μετά το part 3 πραγματικά γίνεται τρομερό , όμορφο ταξίδι , γέλια και κλάματα πολλά συναισθήματα και επίσης και ο Jotaro είναι μορφή. Επίσης το part 4 άλλη φάση τελείως αλλάζει το artwork κιόλας και με ψυλοχαλασε αυτό , από κει που είχες macho fabulous men ξαφνικά γίνονται τσιλιβιθρες , και δεν έχεις καν απώλειες βασικών χαρακτήρων σε σχέση με τα προηγούμενα ώστε να σου γαμησει και λίγο την ψυχολογία , αυτό με απογοήτευσε κατά τα άλλα ευχάριστο και αυτό.

Επεξ/σία από NobodyRankXV
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω διαβάσει τα παρακάτω παρτ στο manga, μόνο από τις σειρές τις τηλεοτπικές, ο Kujo είναι μακράν ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ jojo πρωταγωνιστής.  Το part 2 kai 3 είναι θεικά. Στο 4 υπήρξε καθίζηση, όχι ότι ήταν αυτό το αίσχος βαρεμάρας του πρώτου παρτ, μια χαρά βλεπόταν και το 5ο που προβάλλεται τώρα έχει ξεκινήσει φοβερά. Η αλλαγή του setting είναι μοναδική. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Edel είπε

Χωρίς να έχω διαβάσει τα παρακάτω παρτ στο manga, μόνο από τις σειρές τις τηλεοτπικές, ο Kujo είναι μακράν ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ jojo πρωταγωνιστής.  Το part 2 kai 3 είναι θεικά. Στο 4 υπήρξε καθίζηση, όχι ότι ήταν αυτό το αίσχος βαρεμάρας του πρώτου παρτ, μια χαρά βλεπόταν και το 5ο που προβάλλεται τώρα έχει ξεκινήσει φοβερά. Η αλλαγή του setting είναι μοναδική. 

Το περίμενα πως και πως το 5 η αλήθεια είναι αλλά κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην δω ακόμη ώστε να βγούνε αρκετά επεισόδια για να τα δω μαζί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Edel said:

Χωρίς να έχω διαβάσει τα παρακάτω παρτ στο manga, μόνο από τις σειρές τις τηλεοτπικές, ο Kujo είναι μακράν ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ jojo πρωταγωνιστής.  Το part 2 kai 3 είναι θεικά. Στο 4 υπήρξε καθίζηση, όχι ότι ήταν αυτό το αίσχος βαρεμάρας του πρώτου παρτ, μια χαρά βλεπόταν και το 5ο που προβάλλεται τώρα έχει ξεκινήσει φοβερά. Η αλλαγή του setting είναι μοναδική. 

Στο part IV ο ρόλος του Jotaro ήταν λιγότερο υποστηρικτικός απ'ότι ήταν ο ρόλος του Joseph στο part III πχ, χωρίς να με χαλάει αυτό βέβαια γιατί είναι  Best JoJo (μαζί με Joseph!).

Βέβαια ο Araki "νερφαρε" αρκετά τον Joseph στο part III (σχετικά αδύναμο stand, etc.)

Επεξ/σία από Torasu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Torasu είπε

Βέβαια ο Araki "νερφαρε" αρκετά τον Joseph στο part III (σχετικά αδύναμο stand, etc.)

Με χάλασε κι εμένα αυτό, αφού είχα δει το Part II. Και με τον D'Arby με το κόλπο με το νερό να μην χυθεί, θα περίμενε κανείς ο Joseph να χρησιμοποιήσει το hamon (που το είχε κάνει πιο νωρίς στο Part III κι ας μην το χρησιμοποιούσε πολύ γενικά και γέρασε), αλλά εδώ το ξέχασε τελείως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Part V μέχρι στιγμής απ'το νέο cast μ'αρέσει ο Abbacchio, λίγο κόπανος, αλλά αναμενόμενο στους κύκλους που συχνάζουν (και καλά gangsters κτλπ.).

Έλα να δούμε και το stand του στο νέο episode!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως το αλλο δημοφιλες anime αυτης της season(goblin slayer),νιωθω οτι αρχιζει και χανει την αρχικη του αιγλη/ενδιαφερον σε σχεση με τα πρωτα επεισοδια.

Επισης περιμενω να τελειωσει και το tokyo ghoul για να το δω μαζεμενο(την νεα season),αλλα με αυτα που διαβαζω παιζει να μην ασχοληθω καν μαζι του.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, Fulgore said:

Παντως το αλλο δημοφιλες anime αυτης της season(goblin slayer),νιωθω οτι αρχιζει και χανει την αρχικη του αιγλη/ενδιαφερον σε σχεση με τα πρωτα επεισοδια.

Επισης περιμενω να τελειωσει και το tokyo ghoul για να το δω μαζεμενο(την νεα season),αλλα με αυτα που διαβαζω παιζει να μην ασχοληθω καν μαζι του.

Ένας φίλος που έχει διαβάσει το manga  λέει ότι προσπέρασαν κάποια arcs και ξενέρωσε.

Γενικά το GS είναι υπερβολικά generic και τίποτα το ιδιαίτερο, αν εξαιρέσεις αναφορές σε tabletop games και τα memes.

Επεξ/σία από Torasu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Torasu είπε

Ένας φίλος που έχει διαβάσει το manga  λέει ότι προσπέρασαν κάποια arcs και ξενέρωσε.

Γενικά το GS είναι υπερβολικά generic και τίποτα το ιδιαίτερο, αν εξαιρέσεις αναφορές σε tabletop games και τα memes.

Γνωρίζω για πιο arc λέει ο φίλος σου και δεν νομίζω να το προσπεράσουν ,έχω την εντύπωση ότι απλά θα αλλάξουν την σειρά που τα δείχνει για να το βάλει στο φινάλε του anime. Είναι μεγάλη μάχη και δεν νομίζω να το προσπεράσουν ,αυτό θα ήταν τελείως χαζό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή είχε φανεί ότι το πήγαινε για generic, απλά στηρίχτηκε στο ωραίο gore που χρησιμοποίησε. 5 επεισόδια μέχρι στιγμής  και δεν υπάρχει ούτε μισός χαρακτήρας να ξεχωρίζει. Ούτε μισός. Αστεία πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 ώρες πριν, W0zzAp είπε

Γνωρίζω για πιο arc λέει ο φίλος σου και δεν νομίζω να το προσπεράσουν ,έχω την εντύπωση ότι απλά θα αλλάξουν την σειρά που τα δείχνει για να το βάλει στο φινάλε του anime. Είναι μεγάλη μάχη και δεν νομίζω να το προσπεράσουν ,αυτό θα ήταν τελείως χαζό.

Λέμε

για την μάχη της φάρμας που είχα γράψει (αρκετά) πιο πίσω, ε; Από το ίδιο το manga είναι σαν season ending. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...