Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δυστυχώς η sequel ταινία της Violet Evergarden που θα έβγαινε στους ιαπωνικούς κινηματογράφους τέλη Απριλίου, έγινε κι αυτή delayed, χωρίς ορισμένη νέα ημερομηνία. :(

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Edel είπε

Ο Miura έπαθε κορονοιο μάλλον, τι ραντομ ξαφνικό τσαπτερ είναι αυτό; 

IMG-a2fb1b1fbbcfed530f090df43fa18bec-V.jpg

Γενικα εχω μια απορια για το πιο μακροχρονιο manga θα τελιωσει πρωτο Berserk-Hajime no Ippo-Detective Conan-Hunter x Hunter-One Piece.

Υποθετω οτι πρωτα θα τελιωσει το One Piece ισως σε 5-10 χρονια και μετα τα υπολοιπα.Το HxH και Berserk λογικα σε 50 χρονια ετσι οπως πανε με τα hiatus και τα Ippo Conan σε 30 χρονια υποθετω με βαση οτι το στορυ τους δεν δειχνει να υπαρχει φιναλε στο κοντινο ή και μακρινο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, W0zzAp είπε

Γενικα εχω μια απορια για το πιο μακροχρονιο manga θα τελιωσει πρωτο Berserk-Hajime no Ippo-Detective Conan-Hunter x Hunter-One Piece.

Υποθετω οτι πρωτα θα τελιωσει το One Piece ισως σε 5-10 χρονια και μετα τα υπολοιπα.Το HxH και Berserk λογικα σε 50 χρονια ετσι οπως πανε με τα hiatus και τα Ippo Conan σε 30 χρονια υποθετω με βαση οτι το στορυ τους δεν δειχνει να υπαρχει φιναλε στο κοντινο ή και μακρινο μελλον.

Το μόνο σίγουρο που δε θα τελειώσει ποτέ και ποντάρω τη περιουσία μου ολόκληρη είναι το HxH. Δε ξέρω αν έχεις διαβάσει το manga, αλλά έχει ανοίξει ένα τεράστιο νέο arc- μέτωπο που αφορά όλο το σύμπαν του HxH. Αυτό που είδαμε στο chimera Ant ήταν το 0,01 αυτού που σκόπευε να δείξει. Και με λυπεί απεριόριστα που δε θα δούμε ποτέ Dark Continent. O Togashi είναι μια συγγραφική ιδιοφυΐα που δυστυχώς για μας έχεις τις ιδιαιτερότητές που έχει η κάθε ιδιοφυΐα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα dorohedoro είμαι στα μισά και δηλώνω ενθουσιασμενος. Δεν πολύασχολούμαι με τα στούντιο παραγωγής δεν ξέρω ποιοι το ανέλαβαν, έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2020 στις 2:42 ΠΜ, W0zzAp είπε

Γενικα εχω μια απορια για το πιο μακροχρονιο manga θα τελιωσει πρωτο Berserk-Hajime no Ippo-Detective Conan-Hunter x Hunter-One Piece.

Υποθετω οτι πρωτα θα τελιωσει το One Piece ισως σε 5-10 χρονια και μετα τα υπολοιπα.Το HxH και Berserk λογικα σε 50 χρονια ετσι οπως πανε με τα hiatus και τα Ippo Conan σε 30 χρονια υποθετω με βαση οτι το στορυ τους δεν δειχνει να υπαρχει φιναλε στο κοντινο ή και μακρινο μελλον.

Δλδ και τα anime τόσο πολύ θα αργήσουν για να τελειώσουν; Θα έχουν 40+ season;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Luxx είπε

Δλδ και τα anime τόσο πολύ θα αργήσουν για να τελειώσουν; Θα έχουν 40+ season;

Εννοειται βαζω και ενα τονο υπερβολης απλα εννοω οτι ειναι αγνωστο το ποτε θα τελιωσει.Μονο στο one piece βλεπουμε οτι ειναι ας πουμε σε μια τελικη ευθεια που βεβαια και αυτη μπορει να κρατησει καμποσα χρονια.

Βεβαια μονο το op και το conan εχουν anime αυτη την στιγμη και το hxh υποθετω θα βγαλει anime εφοσον προχωρησει πολυ το manga ή τελιωσει(καλο αστειο αυτο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ακριβως anime, αλλα για να μην ανοιγω ολοκληρο τοπικ, το Mortal Kombat Legends Scorpion, ειναι αρκετα καλο. το origin του Scorpion ωραιο, χιουμορ, δραση και πολυ gore. το μονο προβλημα ειναι οτι θα δουλευε πολυ καλυτερα το ολο στορυ, αν το lore μεταφεροταν σε σειρα, αντι σε ταινια. παντως οσοι φανς των παιχνιδιων, δειτε το, αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω Elfen Lied. Καλη φαση πρεπει να ειναι, ειδα το 1ο επεισοδιο. Αρρωστο!

Τελειωσα και το Tokyo Ghoul εχθες, ειχα διαβασει και το manga πριν καιρο. Αρκετα ωραιο, αλλα γινεται ενας χαμος με τοσους πολλους χαρακτηρες, επρεπε να μπω στο Wiki, για να καταλαβω καποια πραγματα! Ισως να ειναι και το πιο complicated anime απο αποψη χαρακτηρων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται άραγε και άλλη καταστροφή ενός άλλου γνωστού anime-manga από το Hollywood;

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-04-21/one-punch-man-manga-gets-hollywood-live-action-film/.158820

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Luxx είπε

Ξεκιναω Elfen Lied. Καλη φαση πρεπει να ειναι, ειδα το 1ο επεισοδιο. Αρρωστο!

Τελειωσα και το Tokyo Ghoul εχθες, ειχα διαβασει και το manga πριν καιρο. Αρκετα ωραιο, αλλα γινεται ενας χαμος με τοσους πολλους χαρακτηρες, επρεπε να μπω στο Wiki, για να καταλαβω καποια πραγματα! Ισως να ειναι και το πιο complicated anime απο αποψη χαρακτηρων;

φοβερο το Elfen Lied. Οταν το τελειωσεις, προτείνω να διαβασεις κ το Manga, ειναι και αυτο πολυ καλο.

 

Εγω αυτες τις μερες εκανα μια προσπάθεια να δω το Gundam Build Divers αλλα ειναι τοσο ανουσιο που δε βλέπεται. Ετσι επιασα το backlog μου και βλεπω το Acca13. Αρκετα ενδιαφερον art direction, για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, W0zzAp είπε

Έρχεται άραγε και άλλη καταστροφή ενός άλλου γνωστού anime-manga από το Hollywood;

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-04-21/one-punch-man-manga-gets-hollywood-live-action-film/.158820

Eύκολα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...