Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλά θυμήθηκα αυτή την κοματάρα και είπα να το βάλω συν ότι είναι απίστευτα όλα τα fate. 

Τα fate είναι από τα πλέον μου αγαπημένα anime. Εχω και ένα artbook απίστευτο από την σειρά που το είχα αγοράσει το 19 στην Οσακα.

και εδώ σε ποιο official έκδοση το κομμάτι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/5/2020 στις 1:58 ΜΜ, Edel είπε

Αυτή η σεζόν έχει στραμμένη τους προβολείς της πάνω στο tower of God

Συνεχιζει με παρα πολυ ενδιαφερον, τωρα ειδα και το 9, η μουσικη του μου αρεσει παρα πολυ και τα hunter x hunter vibes οσο πανε και πληθαινουν

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Συνεχιζει με παρα πολυ ενδιαφερον, τωρα ειδα και το 9, η μουσικη του μου αρεσει παρα πολυ και τα hunter x hunter vibes οσο πανε και πληθαινουν

Συμφωνώ, αλλά έχει λίγο κακό storytelling σε σημεία νομίζω. Προσπαθεί να βγάλει forced drama ορισμένες φορές. Η μεγαλύτερη έκπληξη γι αυτή τη σεζόν είναι κατ εμέ μακράν το kakushigoto !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Edel είπε

Συμφωνώ, αλλά έχει λίγο κακό storytelling σε σημεία νομίζω. Προσπαθεί να βγάλει forced drama ορισμένες φορές. Η μεγαλύτερη έκπληξη γι αυτή τη σεζόν είναι κατ εμέ μακράν το kakushigoto !

Ναι ισχυει αυτο με το δραμα -_- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις,εδω εχει σκασει Attack on Titan Season 4 trailer ! . 

 

Εντυπωσιακο απο αποψη περιεχομενου, ωστοσο το animation και σκιτσο της καινουριας εταιριας νομιζω λιγο κατωτερο απτην προηγουμενη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Συνεχιζει με παρα πολυ ενδιαφερον, τωρα ειδα και το 9, η μουσικη του μου αρεσει παρα πολυ και τα hunter x hunter vibes οσο πανε και πληθαινουν

Το χω ξαναπεί. Όσο υπερβολή και να ακούγεται. Manga-wise το tower of God τα κατουραει όλα αυτά. Κρίμα πού έχει περάσει η χρυσή εποχή αρχές 2000 που έριχναν πραγματική δουλειά στα anime συνολικά σε χειρόγραφο σχέδιο/μουσική και παράλληλα έμεναν πιστοί στην ιστορία. Πλέον είναι τύπου αρπαχτές με το κιλό και τέτοια manga έχουν αναγκαστικά ταβάνι. Ένα εξίσου παράδειγμα είναι το  attack on titan που σε κανένα σημείο δεν βγάζει το αίσθημα τρόμου του manga και έχει γίνει πιο πολύ mainstream, και φαντάσου θεωρείται και από τα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Το χω ξαναπεί. Όσο υπερβολή και να ακούγεται. Manga-wise το tower of God τα κατουραει όλα αυτά. Κρίμα πού έχει περάσει η χρυσή εποχή αρχές 2000 που έριχναν πραγματική δουλειά στα anime συνολικά σε χειρόγραφο σχέδιο/μουσική και παράλληλα έμεναν πιστοί στην ιστορία. Πλέον είναι τύπου αρπαχτές με το κιλό και τέτοια manga έχουν αναγκαστικά ταβάνι. Ένα εξίσου παράδειγμα είναι το  attack on titan που σε κανένα σημείο δεν βγάζει το αίσθημα τρόμου του manga και έχει γίνει πιο πολύ mainstream, και φαντάσου θεωρείται και από τα καλα

Για να κάνω ξεκάθαρο το μήνυμά σου. Το tower of God κατουραει το hunter x hunter? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Edel είπε

Για να κάνω ξεκάθαρο το μήνυμά σου. Το tower of God κατουραει το hunter x hunter? 

και το συζητας...για πλακα,θα το εβαζα πανω και απο one piece,γενικα στην πιο επικη κατηγορια δεν εχει και πολλα σε τετοιο επιπεδο(ξαναλεω για να μην γινει παρεξηγηση-ΜANGA-WISE)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

και το συζητας...για πλακα,θα το εβαζα πανω και απο one piece,γενικα στην πιο επικη κατηγορια δεν εχει και πολλα σε τετοιο επιπεδο(ξαναλεω για να μην γινει παρεξηγηση-ΜANGA-WISE)

Καλά το One piece είναι αστείο να μπαίνει σε κουβέντες. Είναι shonenia που έχει κουράσει πλέον.

Αλλά.....

Το σύμπαν του HxH και η συγγραφή του είναι από άλλο γαλαξία. Το tower of god είναι πολύ basic σε γράψιμο. Αν μιλάς καθαρά για σχέδιο, οκ ο Togashi δεν είναι και ο καλύτερος καλλιτεχνάρας αλλά  η πένα του είναι ανυπέρβλητη. Και σε λογοτεχνικό/ νοητικό επίπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
42 minutes ago, Edel said:

Το σύμπαν του HxH και η συγγραφή του είναι από άλλο γαλαξία.

Αν διαγράψω από την μνήμη μου τα τελευταία με τον Kurapika... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Αν διαγράψω από την μνήμη μου τα τελευταία με τον Kurapika... 😛

Ρε συ, κάνει τεράστιο build. Και μέσα σε αυτό το build έχει και mini games, όλο αυτό με τους γιους του αυτοκράτορα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Edel said:

Ρε συ, κάνει τεράστιο build. Και μέσα σε αυτό το build έχει και mini games, όλο αυτό με τους γιους του αυτοκράτορα 😁

Και το μεγαλύτερο μπλα μπλα που έχω δει σε "speech balloon" ενός manga. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τα manga. Ποιοτικότατο το hxh κλασσικη τζαπανιλα με backbone που λένε αλλά το tower of God πολύ εθιστικο, παίζει να διάβασα καμία 100ρια σερί. Χαμπάρι δεν πήρα ενώ άλλα μετά από μερικά τσαπτερ με κουράζουν. Νομίζω είναι μια αρκετά εξελιγμένη και πανέμορφη βερσιόν των κλασσικών σοννεν. Μπορεί η γραφή να είναι κάπως basic αλλά το σύμπαν είναι δημιουργημενο με τόσο βάθος και μυστήριο και μου αρέσει ιδιαίτερα η οργάνωση fug, παρουσιάστηκαν αρχικά σαν οι κακοί της υπόθεσης αλλά σιγά σιγά δείχνουν ότι είναι επαναστάτες, και το lore φένεται ατελείωτο με την οργάνωση του urek κάι τους υπόλοιπους top ten που ακόμη δεν γνωρίσαμε (και έχουν από πίσω φατριες). Αυτά. Τώρα για το anime  είναι απλά καλό για σημερινά δεδομένο τπτ παραπάνω, αντίστοιχα το anime του hxh γιατί μένα είναι goat. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λοιπόν παιδιά τέλειωσα το Ju ni Taisen το οποίο ήταν μόλις 12 επεισοδιάκια οπότε δεν κούρασε. Θα ήθελα παραπάνω εμβάθυνση στον κόσμο του καθώς το κάθε επεισόδιο επικεντρώνεται και σε έναν από τους κεντρικούς 12 χαρακτήρες οπότε δεν υπάρχει καθόλου world building. Κατά τα άλλα όμως ήταν αρκετά ενδιαφέρον για κάτι τόσο σύντομο. 

Επειτα έχω ξεκινήσει Kimetsu No Yaiba και έχω φάει κόλλημα. Τρομερό σχέδιο και στυλιστικές επιλογές που δένουν σωστά και καταπληκτική μουσική. Είμαι νωρίς ακόμα (6ο επεισόδιο) όμως με κέρδισε και ελπίζω να το κρατήσει τόσο καλά ως το τέλος του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...