Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Εγώ λοιπόν παιδιά τέλειωσα το Ju ni Taisen το οποίο ήταν μόλις 12 επεισοδιάκια οπότε δεν κούρασε. Θα ήθελα παραπάνω εμβάθυνση στον κόσμο του καθώς το κάθε επεισόδιο επικεντρώνεται και σε έναν από τους κεντρικούς 12 χαρακτήρες οπότε δεν υπάρχει καθόλου world building. Κατά τα άλλα όμως ήταν αρκετά ενδιαφέρον για κάτι τόσο σύντομο. 

Επειτα έχω ξεκινήσει Kimetsu No Yaiba και έχω φάει κόλλημα. Τρομερό σχέδιο και στυλιστικές επιλογές που δένουν σωστά και καταπληκτική μουσική. Είμαι νωρίς ακόμα (6ο επεισόδιο) όμως με κέρδισε και ελπίζω να το κρατήσει τόσο καλά ως το τέλος του. 

Πολυ μου αρεσε το Juuni, αν και εφαγε απιστευτο κραξιμο. Σιγουρα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο, αλλα παρ ολα αυτα το ειδα πολυ ευχαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Πολυ μου αρεσε το Juuni, αν και εφαγε απιστευτο κραξιμο. Σιγουρα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο, αλλα παρ ολα αυτα το ειδα πολυ ευχαριστα.

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι έχω απολαύσει anime που θεωρούνται μέτρια ή όχι κάτι το ιδιαίτερο περισσότερο από τα περισσότερα πρωτοκλασάτα. Υπάρχουν και εξαιρέσεις από τα τοπ που πράγματι είναι τοπ όμως στο μυαλό μου κολλάνε οι ιδιαίτερες ιστορίες και παρουσιάσεις αυτών. Παλιότερα είχα γράψει ότι είχα δει το Blassreiter κατά λάθος που στις βαθμολογίες είναι κατηγορία 5-6/10 όμως εγώ το θεώρησα πολύ καλύτερο και κακώς που δεν το είχα ακούσει ποτέ από κανέναν προηγουμένως. Ισως να είμαι και στην μειοψηφία που θέλει να επιμένει να βρίσκει anime που θυμίζουν late 80s με early 90s. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθισα και διάβασα όλα τα book του Biomega. Τι φοβερός δημιουργός είναι αυτός ο Tsutomu Nihei. Εξωπραγματικό σχέδιο και sci fi ιστορίες που σπάνε κάθε φράγμα φαντασίας. Το κατατάσσω ως ισάξιο με το blame αν και το blame έχει εναν ποιο ιλιγγιώδες massive σύμπαν.

Όπως και με το blame για να καταλάβεις ακριβώς όλες τις λεπτομέρειες γύρω από την ιστορία η μια ανάγνωση δεν φτάνει με τίποτα. 

biomega.jpg

maxresdefault.jpg

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ καλές δουλειές το Ponoc studio που στην ουσία είναι από πρωην του Ghibli. Είχε το netflix το Modest heroes που είναι και τρεις μικρού μήκους anime και μου άρεσε αρκετά. Ιδίως το τελευταίο με τον invisible men μου άρεσε και το σχέδιο του πάρα πολύ. Εχει βγάλει και μια ταινία που λέω να την δω asap. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

18 Σεπτεμβρίου βγαίνει στην Ιαπωνία η ταινία-sequel της Violet Evergarden (που θα έβγαινε Απρίλιο), σύμφωνα με το νέο trailer.

Big Spoiler μέσα στο trailer (για όσους δεν έχουν δει αφίσα/novel και τα προηγούμενα trailers):

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο ανιμε που να την παλεύει στο νετφλιξ; Είδα 2 επεισόδια του blue exorcist, μου φάνηκε πολύ αφελές. Έχω λατρέψει το fullmetal alchemist  και έψαχνα κάτι να με μαγέψει εξίσου έντονα. Το ναρουτο για καποιο λογο δεν το εχει το ελληνικο νετφλιξ και δεν ξερω αν θα μαρεσει νομιζω παρα ειναι παλια τα γραφικα του στις πρωτες season εστω. Υπάρχει κάτι καλό στο νετφλιξ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lactate είπε

Κάποιο ανιμε που να την παλεύει στο νετφλιξ; Είδα 2 επεισόδια του blue exorcist, μου φάνηκε πολύ αφελές. Έχω λατρέψει το fullmetal alchemist  και έψαχνα κάτι να με μαγέψει εξίσου έντονα. Το ναρουτο για καποιο λογο δεν το εχει το ελληνικο νετφλιξ και δεν ξερω αν θα μαρεσει νομιζω παρα ειναι παλια τα γραφικα του στις πρωτες season εστω. Υπάρχει κάτι καλό στο νετφλιξ;

angel beats, akame ga kill. Δες αυτα τα 2 γιατι ειναι τοπ ανιμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...