Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

This weekend saw a classic moment from the Attack on Titan series be immortalized in statue form in manga creator Hajime Isayama's hometown of Hita City, and the place where the idea of the series was first born.

Τι κανανε τα επη! Μικασα ❤️ 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Τώρα είδα ότι το 2021 animejapan έχουν προγραμματίσει για να το κάνουν φέτος.

https://anime-japan.jp/

το περσινό είχε ακυρωθεί. Hταν να πάω είχα εισιτήρια, ξενοδοχείο κτλ αλλά δυστυχώς μας πρόλαβε η πανδημία. 

Tώρα πως θα το κάνουν, μιλάνε για λίγο κόσμο και πολύ ελεγχόμενα. 

Μιλάμε αυτή η έκθεση είναι από τις μεγαλύτερες σε κόσμο που έχω βρεθεί. Μόνο στην ουρά για να μπεις μπορεί να περιμένεις με 5 χιλιάδες άλλα άτομα, μην πω τι παίζει μέσα που είναι ο ένας πάνω στον άλλον συν ο ξεχωριστός χώρος για τις cosplay και φυσικά φεύγεις με μια βιβλιοθήκη manga μαζί σου. 

Όλα αυτά pro covid βέβαια...

 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι εγώ χαζός ή με μια πρώτη θέαση του Neon Genesis Evangelion (Netflix) και του "The End of Evangelion" δεν καταλαβαίνεις τίποτα; Τί  είναι οι Angels, ποιός είναι ο κόσμος, Seele ιστορίες, δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Abudi είπε

Είμαι εγώ χαζός ή με μια πρώτη θέαση του Neon Genesis Evangelion (Netflix) και του "The End of Evangelion" δεν καταλαβαίνεις τίποτα; Τί  είναι οι Angels, ποιός είναι ο κόσμος, Seele ιστορίες, δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα

στο evangelion στα τελευταία 3 επεισόδια από τι ξέρω τους είχαν τελειώσει τα χρήματα γιαυτό είναι ότι νάναι πάντως είναι ένα από τα κορυφαία του είδους του.

Για μένα από τα καλύτερα anime που έχουν βγει ever. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, chek2fire είπε

στο evangelion στα τελευταία 3 επεισόδια από τι ξέρω τους είχαν τελειώσει τα χρήματα γιαυτό είναι ότι νάναι πάντως είναι ένα από τα κορυφαία του είδους του.

Για μένα από τα καλύτερα anime που έχουν βγει ever. 

Το βρήκα εξαιρετικό στην αρχή, τόσο για το setting και τον κόσμο που μπορούσε να εξερευνήσει όσο και για τη βουτιά που προσπαθούσε να κάνει σε βαθύτερα ζητήματα, περί κατάθλιψης, απομόνωσης κλπ. Ωστόσο ο τρόπος που εξελίχθηκε και το οτι τόσο τα τελευταία 2 επεισόδια όσο και το End of Evangelion έμοιαζαν με acid trip με απογοήτευσαν κάπως


edit: Και για να γελάσουμε λίγο, νομίζω ο Alex Jones έπιασε το νόημα
[spoiler]

[/spoiler]

Κι όπως λέει το πρώτο comment: Alex Jones is the only person to truly understand Evangelion, and it drove him to madness.

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα angel είναι alien που είχαν κάνει επίθεση στην γή και που μετά τον πόλεμο είχαν αρχίσει τα γενετικά πειράματα μαζί τους. 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2020 στις 7:35 ΜΜ, Abudi είπε

Είμαι εγώ χαζός ή με μια πρώτη θέαση του Neon Genesis Evangelion (Netflix) και του "The End of Evangelion" δεν καταλαβαίνεις τίποτα; Τί  είναι οι Angels, ποιός είναι ο κόσμος, Seele ιστορίες, δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα

Υπάρχουν βιντεακια στο YouTube και άρθρα αν γκουγκλαρεις που τα εξηγούν όλα. Είναι περίπλοκο το όλο στορυ που συνήθως θέλει 2-3 φορές να το δεις για να καταλάβεις κάποια πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...