Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Thresh είπε

Και ΝΑΙ κυρς και κυρ! Δεν θα έχει break την άλλη βδομάδα το One Piece, θα πιάσει τα 1000 chapters φέτος! :D

Δευτερο manga που διαβαζω με 1000+ chapters μετα το Hajime no Ippo το οποιο εχει περασει τα 1300 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Just now, W0zzAp said:

Δευτερο manga που διαβαζω με 1000+ chapters μετα το Hajime no Ippo το οποιο εχει περασει τα 1300 :P

Έχει αρχίσει να με κουράζει το Hajime No ΦΛΩΡΟΣ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Thresh είπε

Έχει αρχίσει να με κουράζει το Hajime No ΦΛΩΡΟΣ...

Λογικο ειναι μετα απο ποσα χρονια και ετσι οπως το εχει παει το πραγμα με την υποθεση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, W0zzAp said:

 και ετσι οπως το εχει παει το πραγμα με την υποθεση....

Δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του, αλλά το ενδιαφέρον είναι στο ναδίρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ήταν θέμα χρόνου και έγινε, το demon slayer έσπασε το ρεκόρ του spirited away στο box office της Ιαπωνίας. Θέμα χρόνου επίσης είναι να σπάσει και το ρεκόρ του your name ως η εμπορικοτερη anime ταινία παγκοσμίως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν λέω, μου άρεσε το Kimetsu No Yaiba / Demon Slayer (είχαμε και πρόσφατα και άλλο κεφάλαιο-επίλογο στο manga που τέλειωσε), αλλά το Infinite Train Arc movie να σπάσει όλα τα ρεκόρ, μου φαίνεται κάπως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν λέω, μου άρεσε το Kimetsu No Yaiba / Demon Slayer (είχαμε και πρόσφατα και άλλο κεφάλαιο-επίλογο στο manga που τέλειωσε), αλλά το Infinite Train Arc movie να σπάσει όλα τα ρεκόρ, μου φαίνεται κάπως...

Ειναι καπως αλλα τι να κανουμε.Πιστευω οτι το συγκεκριμενο manga/anime επεσε στην περιοδο covid που δεν ειχαν τι να δουν τα τζαπανια και ξεσπασαν σε αυτο μιας και ειχαν καιρο να δουν τοσο κλισεδιαρικο shounen :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σε 10 μέρες βγαίνει η ταινία gintama κινηματογράφους, θα δείτε τι θα γίνει, θα πέσει το σύμπαν, το box office θα καταρρεύσει, μέχρι και ο Κουτσογιαννόπουλος από Αθηνόραμα θα τη δει. Τι όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τώρα που έφτασε τα 1000 chapter το one piece γίνεται πρώτη φορά παγκόσμιο character poll 

https://onepiecewt100.com/en/

Μία ψήφος την μέρα αποτι διάβασα γίνεται, οπότε μπορουν να ψηφιστουν παραπάνω από ένα χαρακτήρες. Έχω μια περιέργεια για το πόσες ψήφοι θα υπάρξουν συνολικά. Έγινε και διαφήμιση στο New York times :P

Έχουν βγει και 2 βιντεακια το ένα για το poll και το άλλο για τα 1000 chapter 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2021 ξεκινάει με αυτή την ανακοίνωση! Μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα. Αν κάνουν adapt τα τελευταία τσαπτερ θα πέσει το ΚΛΆΜΑ. ένα από τα καλύτερα κλεισίματα σε σπορτ ανιμε. Είναι έπος. Θεϊκά νέα 

 

 

FB_IMG_1610028436013.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Edel είπε

Το 2021 ξεκινάει με αυτή την ανακοίνωση! Μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα. Αν κάνουν adapt τα τελευταία τσαπτερ θα πέσει το ΚΛΆΜΑ. ένα από τα καλύτερα κλεισίματα σε σπορτ ανιμε. Είναι έπος. Θεϊκά νέα 

 

 

FB_IMG_1610028436013.jpg

Γενικά απορω πόσα χρόνια δεν έχουν κάνει μεταφορά τα τελευταία chapter. Έχουν ακουστεί πολλά ότι δεν είχαν πολύ budget ή ότι δεν ήταν ευχαριστημένος ο mangaka από την μεταφορά αλλά δεν νομίζω κάτι από αυτά να είναι επίσημο.

Το slam dunk άλλωστε θεωρείται το κορυφαίο sport anime/manga στην Ιαπωνία οπότε πρέπει να γίνει η συνέχεια. Βέβαια τα εναπομειναντα chapter είναι αρκετά και δεν νομίζω να χωράνε όλα σε μια ταινία. Ίσως να είναι κάτι άλλο ή ταινία κάποια συνέχεια του manga που ίσως να ήταν πιο ενδιαφέρον. Θα δείξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το βαζω και εδω, για οσους ποσταρουν στο twitter τους απλες manga pages, meme, fanart , screenshots, κτλ) απο DBZ, One PIECE, JoJo, κτλ.

ρισκαρετε να φατε ban απο DMCA απο την εκδοτρια αυτων των IP Shueisha

more info:

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...