Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
10 ώρες πριν, chek2fire είπε

Toυλάχιστον ας έχουν πάλι τον David Lodge να κάνει τον Grigori.
On the bright side, αν το κάνουν "Castlevania" και του αλλάξουν τα φώτα πάλι, τουλάχιστον θα ξαναβάλω το παιχνίδι να παίξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 ώρες πριν, Edel είπε

Πωπω, ήσουν και στο animexclusive.gr? Θυμάμαι τον hatebreed κάπως έτσι το χε γραμμένο. 

Θα σου πρότεινα το death parade 

Ναι αδελφε χαχα εγω ειμαι, πως το θυμηθηκες το animexclusive? Το ποσα dvd writers ειχα καψει για να μετακινουμε δωρεαν τα dbz και αλλες σειρες δεν λεγεται. 

Ευχαριστω για την σειρα, παω να την δω να σαι καλα αδελφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tommygre είπε

Ναι αδελφε χαχα εγω ειμαι, πως το θυμηθηκες το animexclusive? Το ποσα dvd writers ειχα καψει για να μετακινουμε δωρεαν τα dbz και αλλες σειρες δεν λεγεται. 

Ευχαριστω για την σειρα, παω να την δω να σαι καλα αδελφε.

Πως να μη θυμαμαι ρε συ! Όλη μου η εφηβεια στο animexclusive. Έχω ακόμα άπειρα αντιγραμμένα DVD από εκείνη την εποχή που δε τα πετάω λόγω συναισθηματισμου. Και μαζί σου είχα κάνει ανταλλαγή. Vash zoro λεγομουν, αν σου θυμίζει κάτι. Νομίζω σε είχα και στο τότε msn

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Edel είπε

Πως να μη θυμαμαι ρε συ! Όλη μου η εφηβεια στο animexclusive. Έχω ακόμα άπειρα αντιγραμμένα DVD από εκείνη την εποχή που δε τα πετάω λόγω συναισθηματισμου. Και μαζί σου είχα κάνει ανταλλαγή. Vash zoro λεγομουν, αν σου θυμίζει κάτι. Νομίζω σε είχα και στο τότε msn

Αχχααχαχα να σαι καλα ρε αδελφε τι μου θυμισες, ωραια χρόνια, απο το 2004 στο animexclusive και επειτα μεταπηδησαμε στο anime.gr με τις αλυσιδες. Απειρα meetings, προβολες ταινιων σε αμφιθεατρα, φασαριες στις συναντησεις για βαρυγδουπα spoiler απο  ( - μετα τον θανατο του L, η σειρα χανει το νοημα

- Τιιιιιιιι????????...... Αναποδογυρισμα τραπεζιου) 

 

Λογω οικογενειας δουλειας κλπ εχω ξεμεινει με το One Piece και manga berserk και hxh. 

Αλλα λογω του nick σου, ανετα ξαναβλέπω Trigun αυτη τη στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τα dvd.... 

Μιας και οι περισσοτεροι στο thread μπορει να μην προλαβαν την ολη φαση με τις dialup και isdn γραμμες που ειχαμε τοτε στα σπιτια και μονο αν ειχες καμια ακρη με πανεπιστημιο που επιανε 5 mbps ησουν ο πιο περιζητητος ανθρωπος στον πλανητη. Για να μην μακρηγορω λοιπον, τα dvd ηταν τα ιερα δισκοποτηρα μας και για αυτο δημιουργησα τις αλυσιδες στα τοτε φορουμ, ωστε να πολεμησω καποιους μαγκες που πουλουσαν τα αφιλοκερδη subs καποιου group στο κοινο. 

 

Οποτε μιας και ειχε ψιλοξεκινησει η εννοια της αλυσιδας απο εμενα, μπορεις να φανταστεις ποσα dvd ειχα μαζεψει. Θυμαμαι ηταν καπου στα τρια συρταρια με 50δες κυλινδρους και μια ντουλαπα μονο με κασετίνες. 

Ε φτανει ωρα για να υπηρετησω την πατριδα και να μαμησω την σπονδυλικη μου στηλη απο διαφορες αγγαρειες και κουβαληματα. 

Οσο ελειπα θα εμενε η μικρη μου αδερφη στο δωματιο μου. Εδω να προσθεσω οτι η μητερα μου εχει το μικροβιο της αδειοσυνης. Δεν θελει να γνωριζει την εννοια της αποθηκευσης, μονο οτι χρησιμοποιειται. Οποτε, παιχνιδια και επιτραπεζια που ειχαμε μικροι τα αδερφια ολα στην χωματερη. 

Οποτε δυστυχως βλεπεις που θα καταληξω... 

Γυρναω μετα απο το στρατιωτικο νοσοκομειο λοιπον οπου ειχα μεινει λογω της μεσης, εχοντας στο νου το πρωτο πραμα να ξεκινησω το fansubbing, και με το που μπαινω στο δωματιο, ανοιγοντας τα συρταρια βλεπω μονο μπλουζακια της αδερφης. 

Νοιωθωντας εκεινη την στιγμη να με διαπερνα ριγος... 

-ΜΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΤΑ DVD ΜΟΥ????? 

-ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΑΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ ΧΡΥΣΟΥΛΑΣ. 

Εκεινη την στιγμη νομισα οτι η ζωη μου δεν εχει αλλο νοημα και θα μπορουσα να πεσω απο τον εκτο που μεναμε με τα χερια ορθανοιχτα. 

Το μονο που με παρηγορησε μετα απο μια βδομαδα θρηνου ειναι οτι τουλαχιστον δεν μου πεταξε τα manga και original dvd (ninja scroll, neon genesis evangellion, akira, berserk, blade of the immortal κλπ). 

 

Οποτε εν κατακλειδι, σε ζηλευω που τα κρατας ακομη ρε αδελφε και εστω ο μαρκαδορος που γραφαμε τον τιτλο και τα επεισοδια μου φερνει ωραιες αναμνησεις. Ηξερα οτι με αυτο τον τροπο συνεβαλλα εστω στο ελαχιστο στην ελευθερη διαδοση της καταργησης του στερεοτυπου

-ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΥ, ΚΟΤΖΑΜ ΜΑΝΤΡΑΧΑΛΟΣ ΠΑΙΔΙΚΑ ΒΛΕΠΕΙΣ? 

-ΝΑΙ Ε? ΓΙΑ ΤΣΙΜΠΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΤΟ PC ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ. 

-NEON GENESIS EVANGELION? SERIAL EXPERIMENT LAIN?  ELFEN LIED? AKIRA? GOLDEN BOY?  ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανένας σας βάλει VPN για να βλέπει Crunchyroll. Το δοκίμασα με το ExpressVPN αλλά δεν κατάφερα να δω διαφορά. Θελω να δω αν υπάρχει το Tenchi Muyo GXP γιατι η έκδοση που έχω εχει υπότιτλους φτιαγμένους από αννοϊκό για τα τελευταία 5-6 επεισόδια.

Παντως αν και δεν μαζεύω Anime απο το 2014 εχω αρκετα και προσπαθω να βρω λεφτα για να τα μεταφέρω σε μεγάλους (10ΤΒ+ δίσκους). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες αυτό το zero που αναφέρετε για δεύτερη σεζόν είναι εκείνο που ήταν βασισμένο στη μέρα της μαρμοτας? Γιατί έχει πολλά zero. 

 

Δεν πολύ θυμάμαι σενάριο αλλά θυμάμαι πως μου άρεσε αρκετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα χρόνο και είδα το re zero αυτό το σκ (και τελείωσα ότι εχει βγει). Το απόφευγα τόσο καιρό γιατί δεν έβρισκα κάτι ιδιαίτερο και η άποψη μου μένει η ίδια όμως το σχέδιο και η περιέργεια με κρατούν πάρα πολύ, τα οπιστογυρίσματα στο χαρακτήρα του subaru ήταν κάποια στιγμή κουραστικά (αχ shinji)  και ελπίζω να μην επαναληφθούν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Αν και δεν το παρακολουθώ, τέλειωσε το Haikyu!! (το γνωστό volleyball manga) στο 402ο chapter μετά από 8,5 περίπου χρόνια.

Επιτέλους, να το κάνουν animated ολόκληρο. Είναι εξαιρετικό sport anime. Από τα καλύτερα του είδους. Και στη σειρά το χει αφήσει σε σούπερ καυ...ικο σημείο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχει ποτέ κανείς δοκιμάσει να κάνει αγορά φιγούρες/doujin από madarake? ξέρουμε τι παίζει νομοθετικά με ecchi/hentai περιεχόμενο (oχι lolis).
ρωτάω για έναν φίλο 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...