Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Eχει ανακοινωθεί ότι το manga θα συνεχιστει και θα ολοκληρωθεί κανονικα οπως το σχεδιαζε ο Miura από την ομάδα που ήταν στο πλευρό του τόσα χρονια και τον βοηθούσε στο σχεδιο.

Ναι, έχουν ήδη βγει κάμποσα chapters (το τελευταίο του Miura ήταν το 364 και είμαστε τώρα στο 371) αλλά το πού θα καταλήξουμε δεν ξέρουμε ακριβώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ναι, έχουν ήδη βγει κάμποσα chapters (το τελευταίο του Miura ήταν το 364 και είμαστε τώρα στο 371) αλλά το πού θα καταλήξουμε δεν ξέρουμε ακριβώς.

Είναι αισθητή η διαφορά; Ή είναι ομαλή η συνέχεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, TeoTheGreek13 είπε

Είναι αισθητή η διαφορά; Ή είναι ομαλή η συνέχεια;

Για το σχέδιο ή την ιστορία;

Edit:

Κάθε μέρα θα έχουμε νέο NieR: Automata anime trailer φαίνεται. :P (oof, insert songs)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2022 στις 2:36 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

Για το σχέδιο ή την ιστορία;

Edit:

Κάθε μέρα θα έχουμε νέο NieR: Automata anime trailer φαίνεται. :P (oof, insert songs)

 

Και στα δύο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, TeoTheGreek13 είπε

Και στα δύο 

Το σχέδιο είναι σχεδόν όπως πριν, αφού αρκετή δουλειά έκαναν οι βοηθοί, σε λεπτομέρειες δεν είναι Miura, αλλά το στυλ παραμένει.

Iστορία, σαν να έκανε αλματάκι μπροστά από εκεί που καθόμασταν. Σε ποιότητα θα δείξει, αλλά τουλάχιστον τέλειωσε το arc με το νησί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί berserk πάντως, αν δε γνωρίζει κανείς περί Miura κλπ έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και μακάρι να συνεχίσουν πιστοί στο όραμα που είχε ο μακαρίτης για την ολοκλήρωση τους έπους του. 

 

Εγώ είμαι ενθουσιασμένος για τα τσαπτερς που παρέδωσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την χρονιά να έρχεται στο τέλος της, πιστεύω πως το πιο αγαπημένο μου Anime για φέτος ήταν το Summetime Rendering.

To επιασα στα τυφλα χωρίς να ξέρω ποσο ιδιαίτερο είναι και με αποζημειώσε, σε μια χρονια αρκετα χλιαρή για το είδος :) 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Με την χρονιά να έρχεται στο τέλος της, πιστεύω πως το πιο αγαπημένο μου Anime για φέτος ήταν το Summer Time Render.

To επιασα στα τυφλα χωρίς να ξέρω ποσο ιδιαίτερο είναι και με αποζημειώσε, σε μια χρονια αρκετα χλιαρή για το είδος :) 

Το πρώτο μέρος καλό ήταν, μετά θεωρώ ότι χάλασε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Με την χρονιά να έρχεται στο τέλος της, πιστεύω πως το πιο αγαπημένο μου Anime για φέτος ήταν το Summetime Rendering.

To επιασα στα τυφλα χωρίς να ξέρω ποσο ιδιαίτερο είναι και με αποζημειώσε, σε μια χρονια αρκετα χλιαρή για το είδος :) 

Είδα το πρώτο επεισόδιο και μετά binge-read όλο το manga. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2023 στις 4:56 ΠΜ, GhostRiderLSOV είπε

Guess who's coming back. :P

να κάνω hijack και να ρωτήσω που τα βλέπετε αυτά; είχα ένα site παλιά κ τώρα δεν παίζει πλέον.. 

μπορει κάποιος να μ στείλει DM? 
 

ακόμη κ τη νέα ταινία του Dragon Ball έψαχνα να βρω σε original version αλλά ακόμη τίποτα.. 

 

any help, much appreciated 💜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

NieR:A anime

Δεν τρελάθηκα με το animation. Προχωράει σχετικά γρήγορα, αλλά οκ, έτσι είναι τα anime, αρκεί να μην κόψει τίποτα.
Έχει φάση να ξανακούμε τα themes από το παιχνίδι. ^_^

Σύγκριση 1ου Επεισοδίου με το παιχνίδι:

Spoiler

 


Mobile Suit Gundam: The Witch from Mercury

Πρώτη σειρά Gundam που βλέπω "σοβαρά" και μέχρι τώρα ήταν το πιο un-Gundam show νομίζω (School Battle Harem που λέει και το /r/anime).

Ep 12:

Spoiler

Ο χαμός. 
Και στην post credits σκηνή (για όσους βλέπουν την σειρά, Out of Character Suletta hits hard):  Holy. Fucking. Shit.

Τα λέμε στην 2η σαιζόν. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

NieR:A anime

Δεν τρελάθηκα με το animation. Προχωράει σχετικά γρήγορα, αλλά οκ, έτσι είναι τα anime, αρκεί να μην κόψει τίποτα.
Έχει φάση να ξανακούμε τα themes από το παιχνίδι. ^_^

Σύγκριση 1ου Επεισοδίου με το παιχνίδι:

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Θα μας πιάσει καταθλιψάρα με τα themes.

Είμαι περίεργος για το πώς θα προχωρήσουν,βάση όσων γνωρίζουμε απο τα endings του παιχνιδιού.

Τουλάχιστον στο κομμάτι της ονοματολογίας,αν κρίνω απο το πρώτο επεισόδιο, θα έχουμε τίτλο-reference που παραπέμπει στα Α-Ε. Σάν εισαγωγή πάντως κράτησε την ουσία, οπότε μένει να δούμε πόσο πιστό θα μείνει στο παιχνίδι και τι θα κόψει.

Στο τέλος κάθε επεισοδίου, μάλλον θα έχουμε κάτι σε comic relief με τα F-Z endings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...