Προς το περιεχόμενο

ZTE H1600 (Cosmote)


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εκανα αιτηση για 100/10 οπτικη και στο συμβολαιο μου εχουν το speedport plus και οχι το ZTE.

 

Τους πηρα τηλεφωνο γιατι θα τους ριξω ακυρο. Η χρηση που του κανω ειναι αποκλειστικα ασυρματη και εχω διαβασει παντου πως το ZTE εχει φοβερο σημα σε σχεση με το speedport plus.

 

Οποτε εαν δεν μου το αλλαξουν σε ZTE ακυρες οι οπτικες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναπ ω κι εγώ (σε συνέχεια προηγούμενου post που ρωτούσα για το ZTE) ότι, με αυτά που διάβασα εδώ, δεν ασχολήθηκα καν με το ZTE. Το γύρισα πίσω, καλύτερα με κάτι δοκιμασμένο παρά ταξίδι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, FarCry είπε

παιδια εκανα αιτηση για 100/10 οπτικη και στο συμβολαιο μου εχουν το speedport plus και οχι το ZTE.

 

Τους πηρα τηλεφωνο γιατι θα τους ριξω ακυρο. Η χρηση που του κανω ειναι αποκλειστικα ασυρματη και εχω διαβασει παντου πως το ZTE εχει φοβερο σημα σε σχεση με το speedport plus.

 

Οποτε εαν δεν μου το αλλαξουν σε ZTE ακυρες οι οπτικες.

Επιβεβαιώνω οτι το ZTE ειναι εξαιρετικό. Εμενα μου το εφεραν για 100mbps, εκανα αναβαθμιση στα 300mbps και παρότι μου έδωσαν το Speedport Smart, κρατησα το ZTE. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μιλησα με κοσμοτε και θα παρω το speedport plus 2, οχι το speedport plus που θεωρησα αρχικα. Ειναι και αυτο wifi 6 certified οπως και το ZTE. Υποθετω πως θα εχει και παρομοια αποδοση του WIFI.

Θα το δοκιμασω και θα σας πω. Το συγκεκριμενο ρουτερ ειναι σχετικα καινουργιο. Ισως ουτε ενα μηνα δεν εχει, οποτε δεν υπαρχουν πολλες πληροφοριες για το συγκεκριμενο.

 

Πλεον αυτο δινουν με τις οπτικες αντι του ZTE στα 100/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το παω πισω το speeport smart  στην 300Mbps που εχω και κρατάω το ZTE.  Το ρουτερ εχει θεματα με το wifi και ποσα αλλα...  οταν το φτιάξουν να το φέρουν παλι.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το συγκεκριμένο ρουτερ τι λέει; Θεωρείται καλό; έχει κάποια προβλήματα; Σχετικά με ταχύτητα, σήμα...

Σε σχέση με ένα ΖΤΕ Η108Ν που έχω, είναι αναβάθμιση; Το θέλω για Γραμμή ADSL24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kerk14 είπε

εγώ το παω πισω το speeport smart  στην 300Mbps που εχω και κρατάω το ZTE.  Το ρουτερ εχει θεματα με το wifi και ποσα αλλα...  οταν το φτιάξουν να το φέρουν παλι.. 

Ακριβως το ιδιο εκανα και εγω και εχω 300αρα. Πολυ καλυτερο το ZTE, πιανει 300mbps ακομα και με wifi και σε αποσταση. Σταθερο, δεν ζεσταινεται. Δεν πα να πλασαρουν το Speedport smart ως καλυτερο στην Cosmote, εγω το επεστρεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, marlborakis είπε

Το speedport plus 2 με το speedport plus τι διαφορές έχουν; 

Ειναι λεει wifi 6 certified οπως το ZTE. Το σκετο ειναι Wifi 5. Αλλη διαφορα δεν γνωριζω. Εμενα το ασυρματο με νοιαζει, οποτε ειναι σημαντικη αυτη η διαφορα.

Θα δειξει πως θα παει τελικα στην πραξη δηλαδη. Τωρα εχω το speedport entry 2i οποτε εχω ενα συγκριτικο.

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FarCry είπε

Ειναι λεει wifi 6 certified οπως το ZTE. Το σκετο ειναι Wifi 5. Αλλη διαφορα δεν γνωριζω. Εμενα το ασυρματο με νοιαζει, οποτε ειναι σημαντικη αυτη η διαφορα.

Θα δειξει πως θα παει τελικα στην πραξη δηλαδη. Τωρα εχω το speedport entry 2i οποτε εχω ενα συγκριτικο.

Εγώ το WiFi στο speedport plus το έχω κλειστό γιατί δουλεύω με deco και έχω βρει την υγεία μου. 15 συσκευές συνδεδεμένες πάνω με 200 άρα γραμμή και σε speed test με το κινητό μου βγάζει 200...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2022 στις 5:51 ΜΜ, Bitbit είπε

παιδιά το συγκεκριμένο ρουτερ τι λέει; Θεωρείται καλό; έχει κάποια προβλήματα; Σχετικά με ταχύτητα, σήμα...

Σε σχέση με ένα ΖΤΕ Η108Ν που έχω, είναι αναβάθμιση; Το θέλω για Γραμμή ADSL24.

Σταθερότατο, χωρίς καμία αποσύνδεση και συγχρονισμός χωρίς σκαμπανέβασματα γύρω στα 53ΜΒΡS.

Το Wi-Fi όπως είχα γράψει εγώ και άλλοι, σε σχέση με το SpeedPort Plus πιάνει πλέον σε ολόκληρα τα 130τμ. του σπιτιού μου, ακόμα και στα πιο απομακρυσμένα δωμάτια όπου πριν χανόταν εντελώς το σήμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Σταθερότατο, χωρίς καμία αποσύνδεση και συγχρονισμός χωρίς σκαμπανέβασματα γύρω στα 53ΜΒΡS.

Το Wi-Fi όπως είχα γράψει εγώ και άλλοι, σε σχέση με το SpeedPort Plus πιάνει πλέον σε ολόκληρα τα 130τμ. του σπιτιού μου, ακόμα και στα πιο απομακρυσμένα δωμάτια όπου πριν χανόταν εντελώς το σήμα.

 

άρα είναι οκ, το εγκρίνετε.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...