Προς το περιεχόμενο

ZTE H1600 (Cosmote)


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα βάλω αυτό το router σε γραμμή Nova και αν πάρω τους κωδικούς voip με κάποιο τρόπο, μπορώ να χρησιμοποιήσω σαν κύριο modem?

Και δεν ξέρω αν στη γραμμή Nova θα υποστηρίξει το vectoring, και να πιάσει όλη την ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από Speedport Entry 2i σε αυτό αξίζει η μετάβαση σε προβληματική γραμμή (50αρα αλλά κλειδωμένη ως 30 λόγω σαπιου χαλκού/σφάλματα) ή είναι πιο ευαίσθητο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Από Speedport Entry 2i σε αυτό αξίζει η μετάβαση σε προβληματική γραμμή (50αρα αλλά κλειδωμένη ως 30 λόγω σαπιου χαλκού/σφάλματα) ή είναι πιο ευαίσθητο; 

 Πολυ σχετικό. Δοκιμάζεις. Εγώ θεωρώ πως είναι καλύτερο και σταθερότερο το plus 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είχα port forward που δούλευε σωστά και μετά έβγαλε προβλήματα η γραμμή και την φτιάξανε. Αλλά τώρα δεν δουλεύει το port forward ακόμη και μετά απο reboot. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Edit: άκυρο το βρήκα.

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να ελέξγουμε το level του Firewall στο H1600? 

Στο Internet - Security, δεν υπάρχει καμία επιλογή σχετική, μόνο DMZ που δεν θα'βαζα με σκέτο αυτό το router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

 έχω κάποια θέματα με το συγκεκριμένο router καλό χρυσό δυνατό, όμως αν συνδέσω repeater έχω throttling, στην αρχή νόμιζα πως χάλασε το repeater και πηρα καινουριο (tp-link re505x) και πάλι οι ταχυτητες είναι 0.5 mbps στο speedtest, αρχείο δεν φτανει καν στο σημειο να μου βγαλει τιμή, έχω κανει reset και τα δυο δεν αλλάζει κάτι, δοκίμασα το access point mode αλλά πάλι μεχρι 20 mbps και και 1.5 MB/s το οποίο είναι λίγο. Έχει τυχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον, αν ναι το έλυσε καπως? αλλιώς να στειλω πισω το repeater οσο προλαβαινω να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με repeater TP-Link TL-WA1201 είμαι μια χαρά εγώ. Αψογη συνεργασία και ταχύτητες 70-80 mbps στην κρεβατοκάμαρα (σχετικά μακρυά) σε 200αρι internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nikos Bratos είπε

Καλησπέρα,

 έχω κάποια θέματα με το συγκεκριμένο router καλό χρυσό δυνατό, όμως αν συνδέσω repeater έχω throttling, στην αρχή νόμιζα πως χάλασε το repeater και πηρα καινουριο (tp-link re505x) και πάλι οι ταχυτητες είναι 0.5 mbps στο speedtest, αρχείο δεν φτανει καν στο σημειο να μου βγαλει τιμή, έχω κανει reset και τα δυο δεν αλλάζει κάτι, δοκίμασα το access point mode αλλά πάλι μεχρι 20 mbps και και 1.5 MB/s το οποίο είναι λίγο. Έχει τυχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον, αν ναι το έλυσε καπως? αλλιώς να στειλω πισω το repeater οσο προλαβαινω να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Δεν είχα θέμα ταχυτήτων όταν είχα repeater (είχα άλλα θέματα), αλλά εδώ και 2 χρόνια έχω τα tp link deco m4 , σαν το mesh wifi , τίποτα, απλά και ξεκάθαρα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommybertsen είπε

Δεν είχα θέμα ταχυτήτων όταν είχα repeater (είχα άλλα θέματα), αλλά εδώ και 2 χρόνια έχω τα tp link deco m4 , σαν το mesh wifi , τίποτα, απλά και ξεκάθαρα :) 

Το ίδιο και εγώ. Έχω βρει την υγεία μου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω ένα H1600 ZTE από την Cosmote,  Software Version V7.0.3_OTE.3.T7A, το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει το μενού για το firewall, είναι κρυμμένο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το εμφανίσω.

Το πρόβλημα είναι ότι κάνω port forward κάμερες, με dyndns, όμως δεν μπορώ να μπω απομακρυσμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παρεχεται επιλογη firewall πλεον, οπως ουτε dns για ipv6 κλπ κλπ,

γενικως κλειδωμενα πολλα πραγματα, αν θελει να κανει κανεις κατι παραπανω πρεπει να αγορασει ρουτερ απ οτι εχω καταλαβει :S 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panosvo είπε

Καλημέρα, έχω ένα H1600 ZTE από την Cosmote,  Software Version V7.0.3_OTE.3.T7A, το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει το μενού για το firewall, είναι κρυμμένο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το εμφανίσω.

Το πρόβλημα είναι ότι κάνω port forward κάμερες, με dyndns, όμως δεν μπορώ να μπω απομακρυσμένα.

Είχα εκφράσει την ίδια ακριβώς απορία στην ίδια σελίδα. 

Από ότι κατάλαβα, κανένας τρόπος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 23/8/2022 στις 8:52 ΜΜ, grigoros36 είπε

Καλησπέρα σε όλους εμένα παραμένει το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις τους έχω πάρει μέχρι στιγμής 4 φορές τηλ. φτιάχνουν και καλα την βλαβη δουλεύει για 2-3 μέρες καλα και μετά πάλι τα ίδια!! 

 

Στιγμιότυπο οθόνης (21).png

Στιγμιότυπο οθόνης (22).png

Καλημέρα σε όλους τελικά αφού μου έσπασαν Τα νεύρα στην cosmote με τις αποσυνδέσεις και μετά απο 3 αλλαγές ρουτερ μέχρι τον Νοέμβριο έφυγα αφού δεν έβρισκαν λύση και είχαν το θράσος να με πάρουν τηλέφωνο για προσφορά και καλά λέγοντας οτι θα φτιάξουν κάποια στιγμή το δίκτυο στη περιοχή και η  προσφορά ήταν παραπάνω απο από οτι πλήρωνα !!!!! Έφυγα λοιπόν και πήγα στην Vodafone μέχρι σήμερα  απο το Δεκέμβριο ούτε μία αποσύνδεση !! Ίσως μετά από 12 χρονιά και αν ρίξουν τις τιμές και φτιάξουν το δίκτυο να ξαναγυρίσω στην cosmote 

 

Στιγμιότυπο οθόνης (6).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...