Προς το περιεχόμενο

Επίδομα βενζίνης. Πότε? Και πληροφορίες


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Καλά οι ξεφτίλες θα ανοίξουν την πλατφόρμα μετά το Πάσχα που όσοι ταξιδέψουν θα έχουν βάλει δύο φορές;

Λεφτα δεν υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα βάλω αναγκαστικά αύριο για να γυρίσω μεθαύριο, και μετά θα το ξανακουνήσω τον Αύγουστο καθώς κινούμαι σχεδόν αποκλειστικά με μηχανάκι.

Υπάρχει χρονικό όριο από όταν κάνεις την αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, phanispal είπε

Εγώ θα βάλω αναγκαστικά αύριο για να γυρίσω μεθαύριο, και μετά θα το ξανακουνήσω τον Αύγουστο καθώς κινούμαι σχεδόν αποκλειστικά με μηχανάκι.

Υπάρχει χρονικό όριο από όταν κάνεις την αίτηση;

Μεχρι τελος Ιουλιου .Νομιζω θα μπορεις να βαζεις και στο μηχανακι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι έχουν πάνω από ένα όχημα θα πάρουν μόνο μια κάρτα/κουπόνι?

αν έχω αμάξι και μηχανάκι καλύτερα να κάνω αίτηση για το αμάξι ώστε να πάρω μεγαλύτερο ποσό (λολ)?

σε όχημα με 50% συνιδιοκτησία ποιος κάνει την αίτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ότι έχω καταλάβει δίνουν 40 ευρώ που για να τα καταναλώσεις θα πρέπει να βάλεις 40/0.22 λίτρα αρα 180 λίτρα βενζίνης...που κανονικά θα τα πλήρωνες κάπου  360ευρω + με την επιδότηση θα τα πληρώσεις 320.. Δεν σου δίνουν εφάπαξ το ποσό πχ πάρε 40 ευρώ για να γεμίσεις μεχρι τη μέση να βγάλεις καμία δεκαριά μέρες..

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SpirtouLisS είπε

Από ότι έχω καταλάβει δίνουν 40 ευρώ που για να τα καταναλώσεις θα πρέπει να βάλεις 40/0.22 λίτρα αρα 180 λίτρα βενζίνης...που κανονικά θα τα πλήρωνες κάπου  360ευρω + με την επιδότηση θα τα πληρώσεις 320.. Δεν σου δίνουν εφάπαξ το ποσό πχ πάρε 40 ευρώ για να γεμίσεις μεχρι τη μέση να βγάλεις καμία δεκαριά μέρες..

Λαθος...Μποριες να βαλεις με μια καυσιμο αξιας 40 ευρω ή 45 με καρτα

6 ώρες πριν, D.O.G.O είπε

όσοι έχουν πάνω από ένα όχημα θα πάρουν μόνο μια κάρτα/κουπόνι?

αν έχω αμάξι και μηχανάκι καλύτερα να κάνω αίτηση για το αμάξι ώστε να πάρω μεγαλύτερο ποσό (λολ)?

σε όχημα με 50% συνιδιοκτησία ποιος κάνει την αίτηση?

Ναι μονο μια .

Ολα τα παραπανω για εισοδημα μεχρι 30.000 ευρω .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Για να πάρεις και το +5€  πρέπει να πληρώσεις με το κινητό; Πρακτικά δηλαδή είναι για όσους έχουν κινητό με NFC;

Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι περί +5€ όπως έλεγαν.

Επίδομα καυσίμων: Δημοσιεύτηκε το ΦΕΚ - Οι δικαιούχοι και τα ποσά - CNN.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι περί +5€ όπως έλεγαν.

Επίδομα καυσίμων: Δημοσιεύτηκε το ΦΕΚ - Οι δικαιούχοι και τα ποσά - CNN.gr

Άρθρο 4 παράγραφος 8 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SpirtouLisS είπε

Από ότι έχω καταλάβει δίνουν 40 ευρώ που για να τα καταναλώσεις θα πρέπει να βάλεις 40/0.22 λίτρα αρα 180 λίτρα βενζίνης...που κανονικά θα τα πλήρωνες κάπου  360ευρω + με την επιδότηση θα τα πληρώσεις 320.. Δεν σου δίνουν εφάπαξ το ποσό πχ πάρε 40 ευρώ για να γεμίσεις μεχρι τη μέση να βγάλεις καμία δεκαριά μέρες..

Όχι. Μπορείς να μη βάλεις καν βενζίνη και να τα φας σε τσιπς (προφανώς αν τα πάρεις σε λογαριασμό, όχι με την "άυλη" κάρτα). Δε ζητάνε παραστατικά κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω κι ένα σχόλιο, σε δουλειά να βρισκόμαστε. Κατα τη γνώμη μου όλη η διαδικασία είναι για κλάμματα.

και το δωράκι να βάλεις , οι τιμές καυσίμων είναι πολύ υψηλές.

Από την άλλη πάνε και δίνουν το bonus σε άτομα με εισόδημα εως 30,000€. Δηλαδή αυτός με 30.000€ έχει ανάγκη τα 40€; Ρε μπαγλαμάδες βάλτε το όριο πχ 12,000€ και δώστε, 60-70€ επιδότηση. Το κριτήριο ποιο είναι; Να λέμε ότι οφελήθηκαν 10 άτομα αντί για 5? 

έχουμε ξεφτιλιστεί τόσο πολύ που ασχολούμαστε με 13€/μήνα. το επόμενο στάδιο θα είναι να μας πετάνε κέρματα , να κάνουμε κωλοτούμπες και να τα πιάνουμε. Και επειδή είμαστε γύφτοι θα μας πετάνε μονόλεπτα. Θα λέμε κι ευχαριστώ.

Υ.Γ μου τη δίνει απίστευτα η λογική της επιδότησης. 

Επεξ/σία από Bitbit
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bitbit είπε

Να κάνω κι ένα σχόλιο, σε δουλειά να βρισκόμαστε. Κατα τη γνώμη μου όλη η διαδικασία είναι για κλάμματα.

και το δωράκινα βάλεις , οι τιμές καυσίμων είναι πολύ υψηλές.

Από την άλλη πάνε και δίνουν το bonus σε άτομα με εισόδημα εως 30,000€. Δηλαδή αυτός με 30.000€ έχει ανάγκη τα 40€; Ρε μπαγλαμάδες βάλτε το όριο πχ 12,000€ και δώστε, 60-70€ επιδότηση. Το κριτήριο ποιο είναι; Να λέμε ότι οφελήθηκαν 10 άτομα αντί για 5? 

έχουμε ξεφτιλιστεί τόσο πολύ που ασχολούμαστε με 13€/μήνα. το επόμενο στάδιο θα είναι να μας πετάνε κέρματα , να κάνουμε κωλοτούμπες και να τα πιάνουμε. Και επειδή είμαστε γύφτοι θα μας πετάνε μονόλεπτα. Θα λέμε κι ευχαριστώ.

Υ.Γ μου τη δίνει απίστευτα η λογική της επιδότησης. 

Εγώ θα προτιμούσα οριζόντια μέτρα, όπως με το diesel, έστω και 10 λεπτά να ήταν. Δηλαδή όσοι έχουμε πάνω από 30.000€ σε πηγάδι κατουρήσαμε; Εμείς ως οικογένεια (3 άτομα) έχουμε 3 αμάξια κι ένα μηχανάκι στα οποία πρέπει να βάλουμε καύσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bitbit είπε

Από την άλλη πάνε και δίνουν το bonus σε άτομα με εισόδημα εως 30,000€. Δηλαδή αυτός με 30.000€ έχει ανάγκη τα 40€;

Οικογενειακό εισόδημα, όχι ατομικό. Δηλαδή best case 15.000 / άτομο. Οκ, αν φτάσαμε να θεωρούμε τα 15Κ / έτος για κάποιον που έχει οικογένεια πλούσιο, τι να πω... περαστικά μας!

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...