Προς το περιεχόμενο

Thor: Love and Thunder [Ιούλιος 2022]


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Glikos είπε

Παιδιά εγώ δεν την έχω δει ακόμα, θέλει πολύ κουράγιο.

Αν γνωρίζεις τι θα δεις (κωμωδία) και πας με την αντίστοιχη ψυχολογία, μια χαρά ταινία είναι. Εγώ ξενέρωσα με το Ragnarök επειδή δεν το είχα ψάξει και μου ήρθε ξαφνικό, αλλά εδώ μπήκα στην αίθουσα προετοιμασμένος.

 

Άσχετο, το ότι στο τέλος

Spoiler

...κέρδισε η δύναμη της αγάπης βλέπω δεν το σχολίασε κανείς :P

 

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgos4ever είπε

Αν γνωρίζεις τι πας να δεις (κωμωδία) και πας με την αντίστοιχη ψυχολογία, μια χαρά ταινία είναι. Εγώ ξενέρωσα με το Ragnarök επειδή δεν το είχα ψάξει και μου ήρθε ξαφνικό, αλλά εδώ μπήκα στην αίθουσα προετοιμασμένος.

Δυστυχώς ούτε σαν κωμωδία δεν μπορώ την δω. 😄

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά δεν ξέρω ειλικρινά, είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που τα γούστα μου διαφέρουν τόσο πολύ από την πλειοψηφία που δεν μπορώ να καταλάβω καν γιατί δεν αρέσει σε άλλους.

Είναι η αλήθεια ότι έχει λίγο μυρωδιά καμενιάς η ταινία και συνήθως μ αρέσουν αυτά.

Αν δεν είχε να κάνει με τον Thor και ήταν ένας άλλος καθαρά σατηρικός υπερήρωας πιστεύετε θα σας άρεσε περισσότερο; (ειλικρινής ερώτηση, όχι ρητορική)

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έκατσα να το δω χθες με τη γυναίκα μου που στην καλύτερη κοιμάται στα μισά από οτι βλέπουμε.  Στα δέκα λεπτά άρχισε να μου γκρινιάζει για το τι βλέπουμε (είχαμε δει και τα προηγούμενα, οπότε κάτι σκάμπαζε). Στη μίση ώρα είχαμε πάει στις δεήσεις (θεε μου, τι με έβαλε να δω...κλπ). Στην ώρα με έψελνε για το τι μ@...ες βλέπω και οτι δεν θα μεγαλώσω ποτε

Για να μην πολυλογούμε δεν κοιμήθηκε καθόλου από τα νεύρα της και με σιχτίριζε για το τι μπούρδα ήταν..... (που ήταν...)

Η ταινία είναι επιεικώς άθλια και βιασμός ψυχής αν έχεις δει τα προηγούμενα. Το μόνο θετικό είναι οτι βρήκα τι θα βάζω να παιζει η tv όταν θα θέλω να της σπάω τα @@....

Επεξ/σία από konstantin79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, konstantin79 είπε

Η ταινία είναι επιεικώς άθλια και βιασμός ψυχής αν έχεις δει τα προηγούμενα. Το μόνο θετικό είναι οτι βρήκα τι θα βάζω να παιζει η tv όταν θα θέλω να της σπάω τα @@....

Εάν το LaT είναι βιασμός ψυχής... βάλε τα πρώτα 10 λεπτά από she hulk / ms marvel. Οργανωμένο έγκλημα και ανθρωποκτονία με δόλο κατά συρροή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρεπει να μαθουμε να ξεχωριζουμε το βαρετο/μη ενδιαφερον απο το πραγματικα κακο.

Το Mrs. Marvel ηταν μια πολυ βαρετη σειρα αλλα οχι κακη, δηλαδη ειχε μια πλοκη με καποιο λαογραφικο ενδιαφερον, προσπαθεια σεναριου και ερμηνειες
απλως ολα αυτα μαζι δεν δημιουργουσαν excitement, ενδιαφερον.

To She Hulk ειναι πραγματικα κακο, κανενος ειδους σεναριο η πλοκη, απλως γελοια αστεια και ενω δε μ αρεσει η καραμελα του woke που την χρησιμοποιουν σε καθε σειρα, εδω οντως υπαρχουν στοιχεια καποιας ατζεντας πισω απο σεναριο/σκηνοθεσια.

To Love and Thunder ηταν πραγματικα το ναδιρ της Μαρβελ σε ενα πολυ κακο Phase 4, ενα συνονθυλευμα ταινιας που ηθελε να ναι δραμα, κωμωδια και περιπετεια μαζι αλλα απετυχε οικτρα και στα 3. 

 

Επεξ/σία από thermo-sifounas
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω τι λέτε αλλά εγώ την λάτρεψα. Την έβαλα να παίζει στις 22:00 με πηρε ο ύπνος στις 22:05 και ξύπνησα φρέσκος στις 07:30! Απίστευτη εμπειρία. Αν δεν πάρει Όσκαρ θα είναι σκάνδαλο.

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι καταφέρατε και την είδατε μέχρι τέλους είστε ήρωες… Είδα 45 λεπτά με τα χίλια ζόρια. Θα μπορούσε να είναι παρωδία των προηγούμενων ταινιών. 

Spoiler

Γίνεται η επίθεση στο χωριό του Ασγκαρντ και παίρνουν τα παιδιά. Βλέπουμε την δυναμική γυναίκα να προσπαθεί να βγάλει άκρη την ώρα που εμφανίζονται 2 γελοίοι και εκτός τόπου και χρόνου άντρες να θέλουν να ανεβάσουν παράσταση. Χωρίς σχόλιο. 

 

Επεξ/σία από pictorino
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάφερα να ολοκληρώσω, προσπάθησα δύο φορες… έχω πρόβλημα γιατρέ μου?
Ότι ποιο αισχρό και εμετικό έχει ξεράσει η Marvel, ανταγωνίζεται επάξια το she hulk.

Κατανοώ ότι για ανάγκες ομολογκασίον και για live beta testing, έπρεπε να κυκλοφορήσει στο ευρύ κοινό, αλλα ρε Marvel, έλεος! Ξέρουμε για το defence contract με τον Αμερικανικο στρατό για χρηση της ταινίας σε βασανιστήρια στα διαφορα black sites της CIA, αλλα…the inhumanity, the horror! Φαντασου sleep deprivation, που αντι να παιζει στην διαπασων power metal, να παιζει σε λουπα η βροντοταινια thor love and prokter, με τα βλεφαρα ανοιχτα με σελοτειπ. Δεν νομιζω να προλαβει κανεις να ομολογησει, θα κοβουν την jugular με τα δοντια. Cruel and unusual punishment

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...