Προς το περιεχόμενο

Thor: Love and Thunder [Ιούλιος 2022]


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κακος ρυθμος , πολυ αδιαφορο οτι και να συνεβαινε στην ταινια. Δε του βγηκε καθολου του waititi το συγκεκριμενο, παροτι μου αρεσε πολυ το χιουμορ του, εδω δε δουλεψε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως το Ναταλάκι δέχτηκε να παίξει στην ταινία επειδή μάλλον της αποκάλυψαν ότι

Spoiler

" Έλα στο τέλος πεθαίνεις και πηγαίνεις στην Βαλχάλα, δεν θα σε ξανά ενοχλήσουμε! "

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τεταρτο Thor ειναι τοσο κακο σεναριακα ενας κανονικος αχταρμας που δεν εχει καμια σχεση με το συμπαν της Marvel. Ως αυτονομη ταινια δεν με χαλασε να πω την αληθεια. Προφανως ειναι στο 80% της comedy oriented με αρκετο γελιο σε πολλα σημεια δεν τους ειναι τιποτα να ξεφτιλισουν τα παντα οπως εχουμε δει και σε αλλες ταινιες. Ο Bale αγνωριστος επισκιασε τους παντες και μπραβο του. Σαν κακος πολυ δυνατος αν και δεν βοηθαει το σεναριο καθολου να αναδειχθει οπως πρεπει. Κουκλα η Portman κλασικα ωραιο διδυμο με τον Hemsworth. Ωραια εφε μουσικαρα απο Guns N' Roses τα κατσικια τρελο γελιο οπως και η μικρη φαση με τους Guardians Of The Galaxy στην αρχη. Γενικα περναει η ωρα παρολο το 2ωρο αλλα στο 10λεπτο την εχεις ξεχασει. Απορω παντως τι θελουν να κανουν με την τεταρτη φαση της Marvel. Μηδεν συνοχη μηδεν σεναριο ενας αχταρμας γενικως. 6.7/10

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το τελος μου θυμισε μαρβελ .Μεχρι τοτε ,μια χαζοχαρούμενη κατάσταση που μαλιστα χαλαει και το στυλ του κάθε χαρακτηρα. Λες και ειναι ταινια αποκλειστικά για παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Arkin said:

Το τεταρτο Thor ειναι τοσο κακο σεναριακα ενας κανονικος αχταρμας που δεν εχει καμια σχεση με το συμπαν της Marvel. Ως αυτονομη ταινια δεν με χαλασε να πω την αληθεια. Προφανως ειναι στο 80% της comedy oriented με αρκετο γελιο σε πολλα σημεια δεν τους ειναι τιποτα να ξεφτιλισουν τα παντα οπως εχουμε δει και σε αλλες ταινιες. Ο Bale αγνωριστος επισκιασε τους παντες και μπραβο του. Σαν κακος πολυ δυνατος αν και δεν βοηθαει το σεναριο καθολου να αναδειχθει οπως πρεπει. Κουκλα η Portman κλασικα ωραιο διδυμο με τον Hemsworth. Ωραια εφε μουσικαρα απο Guns N' Roses τα κατσικια τρελο γελιο οπως και η μικρη φαση με τους Guardians Of The Galaxy στην αρχη. Γενικα περναει η ωρα παρολο το 2ωρο αλλα στο 10λεπτο την εχεις ξεχασει. Απορω παντως τι θελουν να κανουν με την τεταρτη φαση της Marvel. Μηδεν συνοχη μηδεν σεναριο ενας αχταρμας γενικως. 6.7/10

Και πολύ του βάζεις. Λόγω Bale υποθέτω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ημουν αρνητικά προκατειλημμένος με ολα αυτα τα σχολια που εχω διαβάσει εδω μεσα αλλα έκατσα και την ειδα και προς μεγάλη μου έκπληξη δεν ένιωσα σε κανενα σημείο της ταινίας να πω «Πωω τι λακαμια ειναι αυτο που βλεπω».

Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν τα κατσίκια που τα θεωρώ αχρείαστα εντελώς στην ταινια και το πως παρουσίασαν τον Δια, βασικά περισσότερο δεν μου αρεσε ο Russell Crowe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκετη τραγωδια δυστυχως. λες και ειναι ενα συμπλεγμα απο τριτοκλασατα σκετσακια του SNL. Μεγαλο κριμα, καμια σχεση με το Ragnarok που ειχε τελεια ισορροπια σοβαρου με λιγο εξτρα χιουμορ.
Εδω την λες οριακα και Σεφερλιδικη την ταινια 😂

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Την ξεκινησα με την κυρα, και ακομη (ξε)πλενουμε τα ματια μας με χλωρινη. Με παρακινουσε να το κοψω πιο πριν αλλα τελικα το σταματατησα εκει που τα παιδακια μαζεψαν οτι μπαζα-οπλα βρηκαν τριγυρω και τα χρησιμοποιησαν σαν τζενται φωτοσπαθα. 2/10 και κριμα στο bandwith.

Ναι, δεν ξερω πως τελειωνει και δεν με ενδιαφερει.

ΥΓ. Ειδα στα καπακια (επομενη μερα) το where the crawdads sing και εκλαιγα λες και ημουν 5 χρονων. Εν τω μεταξυ ελεγα που στο διαολο την ξερω αυτην που παιζει (και μ'αρεσει τοσο πολυ) και μετα την ταινια, με την βοηθεια του ΙΜΔΒ, συνειδητοποιησα πως ειχε παιξει στο γαμηστερο Fresh. Tι θα πει δεν το χεις δει?

ΥΓ. Εχει μελλον αυτη η Daisy. και οχι δεν το εννοω με σεξιστικο τροπο, απλα ειναι υπεροχα γλυκια.

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πρέπει να είμαι ο μόνος που την λάτρεψε από την αρχή ως το τέλος.

Γενικά βλέπω ότι έφαγε κράξιμο, αλλά οι Έλληνες θεατές φαίνεται να την μισούν περισσότερο ακόμη. Ίσως έπαιξε και λίγο ρόλο η μετάφραση στα ελληνικά. Π.χ. "that is the sound of thunder" μετάφραση --> "ρίχνω κι εγώ αστραπές".. Kαι για τ' αστεία δεν το συζητώ, πολλά χάθηκαν στην μετάφραση ή έγιναν υπερβολικά cringe. 

Τέλος πάντων, δεν είναι για όλους, αλλά είναι στο κλασσικό στυλ του σκηνοθέτη η ταινία. Σας τρόλαρε καλά ο Waititi, lol.

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Περίεργο, την είδα χωρίς υπότιτλους, δεν χάθηκε τίποτα στη μετάφραση και πάλι χάλι την βρήκα.

Ευτυχώς που δεν πλήρωσα εισιτήριο.

Όπως ήταν λογικό τα πήγε χειρότερα από το Ragnarok από πλευράς εσόδων και κριτικών/βαθμολογιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα και το ειδα σε 3 δοσεις μαζι με τη γυναικα. Η οποια αντεξε τη μιση ταινια, καθως (δικαιως) τη βρηκε γελοια.

Αν κριθει σαν σατιρα του οριτζιναλ Θορ, οπως πχ ενα Scary movie ,τοτε ειναι καλο και διασκεδαζεις.

Αν πας να το δεις με οποιαδηποτε αλλη ψυχολογια, η ταινια ειναι γελοιογραφια του τι ηταν καποτε ο Θορ.

Προσωπικα περασα καλα γιατι ηξερα απο πριν τι θα δω λιγο πολυ. Η γυναικα που περιμενε κατι αναλογο με τα παλαιοτερα ,το βρηκε φαρσοκωμωδια (οχι οτι δεν ηταν δηλαδη).

Σε καθε περιπτωση ,προφανως και δεν ειναι για εισιτηριο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...