Προς το περιεχόμενο

SUP Mistral με 329€ και 379€ στα Lidl απο Πεμπτη 12 Μαιου


safridia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον σακίδιο (το μπλε το μικρό)  που περιλαμβάνεται στην συσκευασία....

Τα δύο κλιπ δεξιά που εξυπηρετούν και ποια η χρήση τους .Πιάνουν πουθενά κουμπωνουν κάπου ?

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειναι στεγανο σακιδιο, βαζεις οτι θες μεσα και μετα γυρνας την ακρη 2-3 φορες και γυρνας τα κλιπ και τα κουμπωνεις μεταξυ τους, ετσι τα γυρισματα που εχεις κανει εχουν επαφη μεταξυ τους και δεν μπαινει νερο. Δοκιμασε το να φυλακισεις αερα και θα δεις οτι δεν ξεφουσκωνει καθολου.
 

D896652D36B89EA4B1C02BC7D6152985_PRODF47148395.jpg

Και ναι βρηκα και βιντεο το πως το κανεις, απλο ειναι αλλα εαν δεν το δεις στην αρχη λογικο ειναι να ψαχνεις
 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2022 στις 8:13 ΜΜ, kostasbm είπε

 κοιτά το βίντεο στο 6 λεπτό   λίγο προσοχή θέλει 

 

Πρώτη φορά κάνω SUP δίχως πτερύγιο....

Ο λοογος ότι δεν το στερέωσα όπως περιγράφεται στο βίντεο στο 5ο λεπτό με αποτέλεσμα να μου πέσει στα ρηχά ευτυχώς το κατάλαβα και το μαζέψα.

Όμως δεν είχα την υπομονή και χρόνο ούτε τη βιδουλα με το πάσο μαζί μου στη παραλία για το τοποθετήσω. 

Έτσι η πρώτη μου βόλτα έγινε δίχως πτέρυγα.

Περιττο να σας πω πως πηγαίνε....μια δεξια μια αριστερα σαν βάρκα στον ωκεανό..... Αλλά είχε πολύ πολύ πλάκα.

 

Αύριο το πρωί πρωί λοιπόν θα έχω ολοκληρωμενη άποψη αφού θα βιδωσω σωστά το πτερύγιο...

Πρώτη εντύπωση θετικη αν κ χωρίς πτερύγιο .....το σανίδι ειναι πανέμορφο, έχει πολύ καλες ραφές καθόλου εξογκώματα όλα τα σύνεργα κομπλέ....

 

Η μόνη παρατήρηση μου είναι για το κουπί που ένιωθα ότι παλατζαρει λίγο στο χέρι μπορεί να είναι όμως και η ιδέα μου... Ίσως ένα καλύτερο βιδωμα το κάνει πιο πιο σταθερό και δυνατό ....

Κατά τα άλλα κομπλέ νομίζω ότι είναι value for money 💸💰💰 και αξίζει η αγορά. 

Καλές θάλασσες σε όλους και όμορφες βόλτες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, PedroG είπε

Πρώτη φορά κάνω SUP δίχως πτερύγιο....

Ο λοογος ότι δεν το στερέωσα όπως περιγράφεται στο βίντεο στο 5ο λεπτό με αποτέλεσμα να μου πέσει στα ρηχά ευτυχώς το κατάλαβα και το μαζέψα.

Όμως δεν είχα την υπομονή και χρόνο ούτε τη βιδουλα με το πάσο μαζί μου στη παραλία για το τοποθετήσω. 

Έτσι η πρώτη μου βόλτα έγινε δίχως πτέρυγα.

Περιττο να σας πω πως πηγαίνε....μια δεξια μια αριστερα σαν βάρκα στον ωκεανό..... Αλλά είχε πολύ πολύ πλάκα.

 

Αύριο το πρωί πρωί λοιπόν θα έχω ολοκληρωμενη άποψη αφού θα βιδωσω σωστά το πτερύγιο...

Πρώτη εντύπωση θετικη αν κ χωρίς πτερύγιο .....το σανίδι ειναι πανέμορφο, έχει πολύ καλες ραφές καθόλου εξογκώματα όλα τα σύνεργα κομπλέ....

 

Η μόνη παρατήρηση μου είναι για το κουπί που ένιωθα ότι παλατζαρει λίγο στο χέρι μπορεί να είναι όμως και η ιδέα μου... Ίσως ένα καλύτερο βιδωμα το κάνει πιο πιο σταθερό και δυνατό ....

Κατά τα άλλα κομπλέ νομίζω ότι είναι value for money 💸💰💰 και αξίζει η αγορά. 

Καλές θάλασσες σε όλους και όμορφες βόλτες

επειδή μπορεί να χαθεί η βίδα και το παξιμάδι ,υπάρχουν τέτοια σε μαγαζιά με βίδες η είδη σερφ όποτε μη μας πιάνει πανικός...απλά ότι πάρουμε να είναι ανοξείδωτο....καλή διασκέδαση

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο sup εχει το πιο ευρεως χρησιμοποιουμενο συστημα, λεγετε us box οποτε και να χαθει υπαρχουν σαν ανταλλακτικα τα παντα, βεβαια επειδη ειναι για χομπυ οι τιμες ειναι εξαιρετικα αλμυρες σε πολλες περιπτωσεις. Οποτε καλυτερα να μην το χασετε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη βλεπω οτι συζητατε για την τρομπα, παρτε μια xiaomi και θα ειστε μια χαρα.

https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xiaomi-Mi-Portable-Air-Pump-DZN4006GL-Τρόμπα-Χεριού-με-Μανόμετρο.html

Την εχω γενικα στο αμαξι για να τα φουσκωνω γενικα τα λαστιχα ή και αν τρυπησει λαστιχο μαζι με κιτ επιδιορθωσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια τωρα; Δεν ρωταω καν εαν το εχεις δοκιμασει αυτο που προτεινεις. Καταλαβαινω οτι ειναι μια πρωιμη θεωρητικη σκεψη. Ουτε καν, το εχεις δει απο κοντα για να δεις μεγεθος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Παντως επειδη βλεπω οτι συζητατε για την τρομπα, παρτε μια xiaomi και θα ειστε μια χαρα.

https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xiaomi-Mi-Portable-Air-Pump-DZN4006GL-Τρόμπα-Χεριού-με-Μανόμετρο.html

Την εχω γενικα στο αμαξι για να τα φουσκωνω γενικα τα λαστιχα ή και αν τρυπησει λαστιχο μαζι με κιτ επιδιορθωσης. 

 

Ειναι εντελώς διαφορετικές οι τρόμπες. Ακαταλληλη για SUP.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν λύσεις για τους τεμπεληδες

Πχ

 https://www.lightgear.gr/gear/aksesouar/trompes/hlektriktrompa-campingaz-quick-epanafortizomenh-12v-230v.html

για βίδες και παξιμάδια δε πάμε σε σερφ μαγαζιά γιατί οι περισσότεροι είναι πανάκριβοι...υπάρχουν μαγαζιά με που έχουν σιδηρικα χρώματα και συναφή με πολύ φτηνότερες τιμές....

για να χαθεί το φινακι πρέπει να κάνει μεγάλη προσπάθεια κάποιος...σωστή τοποθέτηση μόνο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2022 στις 3:36 ΠΜ, SabotazNic είπε

Παντως επειδη βλεπω οτι συζητατε για την τρομπα, παρτε μια xiaomi και θα ειστε μια χαρα.

https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xiaomi-Mi-Portable-Air-Pump-DZN4006GL-Τρόμπα-Χεριού-με-Μανόμετρο.html

Την εχω γενικα στο αμαξι για να τα φουσκωνω γενικα τα λαστιχα ή και αν τρυπησει λαστιχο μαζι με κιτ επιδιορθωσης. 

 

Στις 29/5/2022 στις 10:58 ΠΜ, kostasbm είπε

υπάρχουν λύσεις για τους τεμπεληδες

Πχ

 

για βίδες και παξιμάδια δε πάμε σε σερφ μαγαζιά γιατί οι περισσότεροι είναι πανάκριβοι...υπάρχουν μαγαζιά με που έχουν σιδηρικα χρώματα και συναφή με πολύ φτηνότερες τιμές....

για να χαθεί το φινακι πρέπει να κάνει μεγάλη προσπάθεια κάποιος...σωστή τοποθέτηση μόνο 

Sazo: Καλη η ιδεα σου , αλλα ΔΕΝ!!! Αν το δεις απο κοντα θα καταλαβεις :Ρ Το ειχα σκεφτει και εγω και να εκτυπωσω ενα ανταπτορακι μπροστα για να γλυτωσει τον κοπο μεχρι τα πρωτα 10 psi


Kostas: Δεν ξερω αν θα κανεις δουλεια με αυτην γτ θα χανει αερα, υπαρχουν ηλεκ τρομπες με ιδιο μπροστινο "βυσμα" που εχει το sup. Και φτανουν και πανω απο 15+ psi . Θελει προσοχη ομως το πως θα το φουσκωσεις , καπου διαβασα οτι και καλα απαγορευεται να το φουσκωσεις ετσι.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, argosixna είπε

Sazo: Καλη η ιδεα σου , αλλα ΔΕΝ!!! Αν το δεις απο κοντα θα καταλαβεις :Ρ Το ειχα σκεφτει και εγω και να εκτυπωσω ενα ανταπτορακι μπροστα για να γλυτωσει τον κοπο μεχρι τα πρωτα 10 psi

Ναι μετα καταλαβα το λαθος μου για το μεγεθος, αλλα ισως να βολευει για το τελειωμα (ή αναλογως ποια φαση ειναι η πιο "δυσκολη" και χρονοβορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, argosixna είπε

 

Sazo: Καλη η ιδεα σου , αλλα ΔΕΝ!!! Αν το δεις απο κοντα θα καταλαβεις :Ρ Το ειχα σκεφτει και εγω και να εκτυπωσω ενα ανταπτορακι μπροστα για να γλυτωσει τον κοπο μεχρι τα πρωτα 10 psi


Kostas: Δεν ξερω αν θα κανεις δουλεια με αυτην γτ θα χανει αερα, υπαρχουν ηλεκ τρομπες με ιδιο μπροστινο "βυσμα" που εχει το sup. Και φτανουν και πανω απο 15+ psi . Θελει προσοχη ομως το πως θα το φουσκωσεις , καπου διαβασα οτι και καλα απαγορευεται να το φουσκωσεις ετσι.
 

έχω χρησιμοποιησει παρόμοια έχουν προσαρμογή στο υπάρχον λάστιχο....φουσκωνεις στο 80% και μετά με τη απλή τρόμπα για σιγουριά

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...