Προς το περιεχόμενο

SUP Mistral με 329€ και 379€ στα Lidl απο Πεμπτη 12 Μαιου


safridia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι τοσο το βαρος του αλλα ο ογκος του, και θα κοπανας παντου οπως το μεταφερεις και οτι πρεπει να κουβαλας και αλλα μαζι σου, κουπι, ιμαντας για το ποδι, κανα μπουκαλι νερο και οτι αλλο εχει ο καθενας μαζι του.
Γινεται παντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, safridia είπε

Δεν ειναι τοσο το βαρος του αλλα ο ογκος του, και θα κοπανας παντου οπως το μεταφερεις και οτι πρεπει να κουβαλας και αλλα μαζι σου, κουπι, ιμαντας για το ποδι, κανα μπουκαλι νερο και οτι αλλο εχει ο καθενας μαζι του.
Γινεται παντως.

 

 μη κολλάτε σε λεπτομέρειες....αν προβληματιζουν όλα ποιος ο λόγος να το πάρεις

και 'γώ που κάνω windsurf δεν ειναι παντα το νερο διπλα ..εχει κουβαλημα ,μολις μπαινεις στο νερο τα ξεχνας ολα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kostasbm είπε

 μη κολλάτε σε λεπτομέρειες....αν προβληματιζουν όλα ποιος ο λόγος να το πάρεις

και 'γώ που κάνω windsurf δεν ειναι παντα το νερο διπλα ..εχει κουβαλημα ,μολις μπαινεις στο νερο τα ξεχνας ολα

Συγνωμη, προσπαθουμε να απαντησουμε σε μια ερωτηση καποιου που προφανος δεν εχει ξανακανει ποτε και δεν ξερει τι να περιμενει. Τι θες να μην απανταμε καν;

Δεν ειναι ακριβως λεπτομεριες, στις πρωτες εξοδους θα υπαρξει προβληματισμος για το τι πρεπει να γινει. Μετα απο μερικες φορες ολα θα ειναι οπως πρεπει.

Αφου εχεις εμπειρια γραψε καμια συμβουλη για οσους δεν εχουν ιδεα, και εγω εχω κανει λιγοτερο απο 10 φορες, ακομη ψαχνω καποια πραγματα.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://youtu.be/YhHbrg8fB0Q

 

Mistral στο Γερμανικό Lidl..... πέρυσι τέτοια εποχή 50€ πιο φτηνά!!!! Το ίδιο μοντέλο είναι ...τώρα ανέβηκε λόγω ανατίμησης και πληθωρισμού η κάτι άλλο...

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, safridia είπε

Συγνωμη, προσπαθουμε να απαντησουμε σε μια ερωτηση καποιου που προφανος δεν εχει ξανακανει ποτε και δεν ξερει τι να περιμενει. Τι θες να μην απανταμε καν;

Δεν ειναι ακριβως λεπτομεριες, στις πρωτες εξοδους θα υπαρξει προβληματισμος για το τι πρεπει να γινει. Μετα απο μερικες φορες ολα θα ειναι οπως πρεπει.

Αφου εχεις εμπειρια γραψε καμια συμβουλη για οσους δεν εχουν ιδεα, και εγω εχω κανει λιγοτερο απο 10 φορες, ακομη ψαχνω καποια πραγματα.


 

όταν λεω μη κολλάμε σε λεπτομέρειες εννοώ αφού αποφασίζεις να το πάρεις υποτίθεται ότι έχεις δει έχεις ψάξει 2-3 πραγματα βασικά και το κουβαλημα είναι ένα από αυτά....

όταν πας για sup δε πας σε παραλιες με αερα με κυμα,προτιμας τις πρωινες ωρες η οταν ειναι νορμαλ η θαλασσα και κυριως σε ευκολα προσβασιμες....δεν ξερω που μενετε αλλα η Αθηνα εχει παραλιες γιαυτο το χομπυ αρκετες και δε χρειαζεται ιδιαιτερο κουβαλημα πχ.Λουτσα ,Πορτο Ραφτη  50 -70 μετρα το πολυ.

πρώτα πάμε το σκάφος στην άκρη στη παραλία αφού το ετοιμάσουμε στο αυτοκίνητο μας και μετά το κουπί μας και ότι άλλο θελουμε ....δεν έχω δει να κλέβουν σκάφη  στη παραλία

σημαντικό είναι να ξέρουμε τη παραλία που πάμε και κυρίως τι ώρες να πάμε....το sup  ειναι μια πολυ καλη γυμναστικη αλλα θελει λιγο υπομονη μεχρι να συνιθισουμε να ειμαστε ορθιοι με ανεση.....και κυριως δεν απομακρυνομαστε απο τη παραλια αλλα παμε παραλληλα με αυτη κυριως στην αρχη......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Βλέπω στο Λουτράκι όλη μέρα παίζουν όταν είναι λάδι

Ναι απλα εκει ειναι συχνα σε κατασταση τυφωνα.
 

1 ώρα πριν, PedroG είπε

Mistral στο Γερμανικό Lidl..... πέρυσι τέτοια εποχή 50€ πιο φτηνά!!!! Το ίδιο μοντέλο είναι ...τώρα ανέβηκε λόγω ανατίμησης και πληθωρισμού η κάτι άλλο...

Εγω πηρα το δικο μου περισυ κατευθειαν απο Γερμανια και το εφερα με μεταφορικη, το ειχε καποια στιγμη και σε προσφορα στα 250 το ενα με 5ευρω μεταφορικα σε ολη την Γερμανια, αλλα ηταν προσφορα, η τιμη του ηταν οσο λες και εσυ 280. Δεν στελνουν επισημα στην Ελλαδα, ειμαστε β κατηγορια για αυτους.
Σημερα και εκει τοσο εχει, ειναι γνωστο οτι ολα αυτα κατασκευαζονται στην Ουκρανια, οπως ολα τα πραγματα που χρησιμοποιουμε καθημερινα :)
image.png.115859c7517518316fce04ede3f1f8f0.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasbm είπε

 ετσι οπως το εγραψες θα παθει εγκεφαλικο κανενας ...

11 κιλα ξεφουσκωτο και 100 γραμμ-150 γραμμ ο αερας

 

 

Λυπαμαι για την απαντηση σου... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostasbm είπε

 ετσι οπως το εγραψες θα παθει εγκεφαλικο κανενας ...

11 κιλα ξεφουσκωτο και 100 γραμμ-150 γραμμ ο αερας

 

 

Το διαβαζω και εγω και λεω "τι διαολο? με σιδερα το φουσκώνει??"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, coyote2 είπε

Βλέπω στο Λουτράκι όλη μέρα παίζουν όταν είναι λάδι

το πρωί είναι συνηθως λάδι...μετά το μεσημέρι είναι λίγο περίεργα αλλά όχι πάντα...Λουτρακι = νεραιδοτοπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, safridia είπε

Ναι απλα εκει ειναι συχνα σε κατασταση τυφωνα.
 

Εγω πηρα το δικο μου περισυ κατευθειαν απο Γερμανια και το εφερα με μεταφορικη, το ειχε καποια στιγμη και σε προσφορα στα 250 το ενα με 5ευρω μεταφορικα σε ολη την Γερμανια, αλλα ηταν προσφορα, η τιμη του ηταν οσο λες και εσυ 280. Δεν στελνουν επισημα στην Ελλαδα, ειμαστε β κατηγορια για αυτους.
Σημερα και εκει τοσο εχει, ειναι γνωστο οτι ολα αυτα κατασκευαζονται στην Ουκρανια, οπως ολα τα πραγματα που χρησιμοποιουμε καθημερινα :)
image.png.115859c7517518316fce04ede3f1f8f0.png

Λογικό μου ακούγεται......με 45 Νομούς από τους 52 στην Ελλάδα να βρέχονται από θάλασσα και ούτε το 20% της Γερμανίας να βρέχεται από αυτήν..... σίγουρα θα κάνει μεγαλύτερη απόσβεση και χρήση ο Έλληνας αγοραστής - χρήστης από τον Γερμανό.... οπότε χαλάλι και περσινή φτηνότερη κατά 79€ τιμή στην Γερμανία!!! 

Αν και πιστεύω ότι κυρίως σε λίμνες χρησιμοποιείται το sup και δευτερευόντως σε ανοιχτή Αιγαιοπελαγίτικη Θάλασσα......

 

Το χτύπησα και εγώ το Mistral με τρίμηνη προθεσμία επιστροφης σε περίπτωση μη χρήσης του......θα σας πω εντυπώσεις από το δεύτερο σανίδι μου μόλις το φουσκωσω... αυτή την φορά επώνυμο!!!! 

 

ΥΓ. Πάνω από 30 απουλητα τεμάχια 

Μέτρησα στα ράφια του καταστήματος που πήγα εχθές το βράδυ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2022 στις 8:20 ΜΜ, PedroG είπε

https://youtu.be/YhHbrg8fB0Q

 

Mistral στο Γερμανικό Lidl..... πέρυσι τέτοια εποχή 50€ πιο φτηνά!!!! Το ίδιο μοντέλο είναι ...τώρα ανέβηκε λόγω ανατίμησης και πληθωρισμού η κάτι άλλο...

https://www.lidl.nl/p/mistral-opblaasbaar-sup-board/p100349307

Πήρα φέτος ένα στην Ελλάδα και ένα Ολλανδία.
Ολλανδία 299. Ελλάδα 329. Γιατί μπορούν.

(τα περι απόσβεσης τα ακούω βερεσέ για προφανείς λόγους)

Έχει πάντως άπειρο απόθεμα και Βόρεια Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντιστοιχο ΦΠΑ της ολλανδιας ειναι 21% αρα τα 9 ευρω ειναι απο εκει. Μετα ισως το μονο πραγμα που μπορει να ανεβαζει την τιμη να ειναι η μεταφορα. Αν απο Κινα που λογικα κατασκευαζονται αυτα τα κανουν παραλαβη και διανομη απο τις κεντρικες αποθηκες τους στη Γερμανια λογικα θα πληρωνουμε και αυτο το κοστος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αμαλιαδα που μολις πηγα εχει μπόλικα. Οποιος θέλει και μπορει απο την περιοχή , αγοράζει. Θα έλεγα να φερω στην Αθηνα, αλλα θα γυρισω φορτωμενος ξυλα στο τρειλερ, οποτε δεν παιζει χωρος, αν σκεφτω και το μωρο και την γυναίκα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...