Προς το περιεχόμενο

SUP Mistral με 329€ και 379€ στα Lidl απο Πεμπτη 12 Μαιου


safridia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα Λιντλ στο Ίλιον είχαν μείνει 3 ή 4. Εγώ πήρα το ένα και περιμένω να το δοκιμάσω μιας και είναι η πρώτη φορά που θα κάνω.

Επεξ/σία από Themoo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στανταρακι θα παιξουν σε μειωμενη τιμη διασπαρτα στα καταστηματα. Αναμεινατε :)
Δεν ειμαι υπαλληλος ουτε εχω σχεση με το καταστημα, αλλα συνηθως αυτο κανει, σε λιγο καιρο ισως και στο τελος καλοκαιριου θα τα δωσουν φτηνοτερα με 30% κατω

 

 

Επεξ/σία από safridia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, safridia είπε

Στανταρακι θα παιξουν σε μειωμενη τιμη διασπαρτα στα καταστηματα. Αναμεινατε :)
Δεν ειμαι υπαλληλος ουτε εχω σχεση με το καταστημα, αλλα συνηθως αυτο κανει, σε λιγο καιρο ισως και στο τελος καλοκαιριου θα τα δωσουν φτηνοτερα με 30% κατω

 

 

Λες; Δεν έχω δει για τόσο μεγάλο και ακριβό προϊόν το μείον 30% πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεκεμβριο που βγηκαν τα  RΟΧΥ 120-130 ευρω στο Bangood εξαφανιστηκαν,τωρα ειναι στα 300.....

όποτε το Δεκέμβριο μπορεί να παίξει κάποια προσφορά αν μείνει τίποτα ....γιατί σήμερα είδα ότι παραγγειλαν σε άλλο κατάστημα να τους στείλουν κομμάτια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάτι που τα αξίζει τα λεφτά του. 30-40 φορές να το δουλέψεις το καλοκαίρι τα έβγαλε τα χρήματά του , διασκέδαση -γυμναστική ευχαρίστηση. Δεν κοστολογούνται. Για το επίπεδο ευχαρίστησης που προσφέρει είναι τζάμπα.  Έφεραν πολλά κομμάτια γιατί πέρυσι είχε τρομερή ζήτηση. Φέτος δεν υπολόγισαν τη ΔΕΗ και τον πληθωρισμό.. θα μείνουν πολλά ραφι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγω που μιλαω με γνωστους μου λενε οτι δεν υπαρχει μια στο εκατομυριο να βγαλει με μειωμενη τιμη....δεν συμφερει στην εταιρεια να το κανει!!!

θα τα ξαναβγαλει σε νεο φυλλαδιο σε αλλη δευτερο ή τριτο χρονο

 

 

ποοσοοοο πιο φτηνα δλδ??? Δυο γεμισματα ρεζερβουαρ τα δινει!!!!!

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πω τη γνώμη μου σχετικά με τη συντήρηση/μεταφορά ενός SUP, γιατί σίγουρα ο καθένας έχει το δικό του τρόπο, αλλά διαβάζω διάφορα που δεν καταλαβαίνω.

Το SUP έχει δικό του σάκο, που τα χωράει όλα μέσα. Δε χρειάζεται κανείς να κουβαλάει το SUP παραμάσχαλα και να κάνει κι άλλη διαδρομή για κουπιά κλπ. Επίσης δε χρειάζεται να φουσκωθεί για να πλυθεί.

Εγώ το κάνω ως εξής:

  • Πετάω το σάκο του στο αμάξι με ότι έχει μέσα.
  • Στην παραλία παίρνω το σάκο στην πλάτη (12-13Kg) δεν είναι κάτι τόσο βαρύ. Συνήθως κρατάω και ομπρέλες παιχνίδια των παιδιών κλπ.
  • Ξεδιπλώνω το SUP δίπλα στο κύμα και το φουσκώνω με την τρόμπα του (3-4 λεπτά)
  • Αφού τελειώσω, το ξεφουσκώνω ελαφρώς και το στήνω κάθετα (για να μη γεμίσει άμμο) στον ήλιο για να στεγνώσει.
  • Όταν στεγνώσει, το ξεφουσκώνω τελείως διπλώνοντάς το ταυτόχρονα (2-3 λεπτά).
  • Το βάζω στο σάκο άπλυτο μαζί με τα συνοδευτικά του, το βάζω στο αμάξι και φεύγω.
  • Στο σπίτι απλώνω τα πάντα στο μπαλκόνι και τα ξεπλένω. Το αφήνω το βράδυ έξω να στεγνώσει και το πρωί το πακετάρω.

Αυτό που πρέπει να προσεχθεί, είναι μετά το ξεφούσκωμα να κλείνει η βαλβίδα για να μην πάρει μέσα νερό η βρωμιές.

Επίσης όσο διπλώνει και ξεδιπλώνει φθείρεται, αν κάποιος μένει 100-200m από την παραλία είναι προτιμότερο να το παίρνει παραμάσχαλα και να μην το ξεφουσκώνει καθόλου (αρκεί να μην το παρατάει στον ήλιο).

 

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα σήμερα να το δοκιμάσω 

 

1) δεν καταλαβα πως πρέπει να φουσκώσει, πότε πρέπει η τρόμπα να ναι στο 1 και πότε στο 2 (εννοω το 1 και το 2 πάνω στο μοχλό, όχι το 1 και το 2 πάνω στην σανίδα)

2) Από ένα σημείο και μετα δε μπορώ να φουσκωσω άλλο κοντεύει να σκάσει η σανίδα ενώ η τρόμπα τρόμπα στην ένδειξη 9 ακόμα ενώ πρέπει να ναι 13-15 από ότι καταλαβα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Orgios είπε

Πηρε κανένας το Yoga ? προσπαθώ να καταλάβω αν αξιζει τα παραπάνω λεφτά, αν έχει καλύτερη κατασκευή , εξοπλισμο κτλ κτλ

Ίδια κατασκευή είναι και τα 2. Οι διαστάσει αλλάζουν, το yoga είναι ποιο μακρύ και πλατύ, αυτό το έξτρα πλάτος είναι χρήσιμο για yoga.
Αν το θες για sup κάθε αυτού, το μικρό θα διάλεγα, έχει και το καθισματάκι... 

   

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαντεψτε! Πήγα χτες lild και είδα 2 κομμάτια . Και το κανό έκανε φτερά από το μυαλό μου και το τσιμπίσα. Σήμερα το έριξα , να σταθώ δε τα κατάφερα σε αντίθεση με τη κοπέλα μου ! Μπορεί να φταιει η διαφορά διαστάσεων ! 

Παντως και εγώ βασανίστηκα με τη τρόμπα στο θέμα της ένδειξης. Δε πήγε ποτέ στο 0,8 η στα πράσινα νομίζω 15psi. Η σανίδα έγινε πολύ συμπαγής όμως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, hitman 21 original said:

Εχουν φερει κ τα jumbo 250 ευρο.Εχει παρει κανεις να μας πει αν αξιζει?

Πέρα απ' τα επώνυμα τι άλλο αξίζει στο τζάμπο;;;  

Θεωρώ ότι απλά θα πετάξεις 250€, χωρίς να το έχω δει ή να έχω ιδέα από αυτά.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...