Προς το περιεχόμενο

SUP Mistral με 329€ και 379€ στα Lidl απο Πεμπτη 12 Μαιου


safridia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, squib είπε

Μαντεψτε! Πήγα χτες lild και είδα 2 κομμάτια . Και το κανό έκανε φτερά από το μυαλό μου και το τσιμπίσα. Σήμερα το έριξα , να σταθώ δε τα κατάφερα σε αντίθεση με τη κοπέλα μου ! Μπορεί να φταιει η διαφορά διαστάσεων ! 

Παντως και εγώ βασανίστηκα με τη τρόμπα στο θέμα της ένδειξης. Δε πήγε ποτέ στο 0,8 η στα πράσινα νομίζω 15psi. Η σανίδα έγινε πολύ συμπαγής όμως. 

Μέχρι 12 να το πηγαίνεις, αν το φουσκώνεις στα 15psi θα το πάρεις στα χέρια αργά η γρήγορα. Ο ήλιος διογκώνει τον αέρα γιαυτό τα 12psi είναι μια χαρά   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Μέχρι 12 να το πηγαίνεις, αν το φουσκώνεις στα 15psi θα το πάρεις στα χέρια αργά η γρήγορα. Ο ήλιος διογκώνει τον αέρα γιαυτό τα 12psi είναι μια χαρά   

ευχαριστώ για τη συμβουλή . Νομίζω μέχρι 8 πήγε σύμφωνα με τη τρόμπα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα θα σας πω. Ειναι απιστευτο και θα το καταευχαριστηθειτε. Εχει τα πάντα. Ειναι φοβερο. Το εχω 10 μερες και δεν θελω να βγαινω οταν παω βολτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, d_gkal είπε

Πέρα απ' τα επώνυμα τι άλλο αξίζει στο τζάμπο;;;  

Θεωρώ ότι απλά θα πετάξεις 250€, χωρίς να το έχω δει ή να έχω ιδέα από αυτά.....

Ειχα παρει μονοθεσιο κανο της INTEX πριν 3 χρονια απ τα τζαμπο κ ακομα ειναι κομπλε,τα χει βγαλει τα 60 ευρο που ειχα δωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο με δύο θέσεις... 90 ευρω. Οταν τρυπάει όμως έχω πρόβλημα. γενικά όμως τα λεφτά τα βγάλαμε.

Νομίζω όμως ότι το sup είναι για παιχνίδι..... καλύτερο. Ετσι αισθάνομαι πλέον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επειδη παω σε στανταρ μερος , εφτιαξα το παρακατω για να το ξεπλενω και να στεγνωνει.. Μαζευα σκουπιδια απο την παραλια και βρηκα ενα μπουκαλι 1lt απο υγρο πιατων , το γεμιζω νερο και ξεπλενω τα "χοντρα". Του εχω δωσει και μια κλιση προς τα δεξια αλλα στην φωτο ειναι το πριν!

281901519_419632759981947_8677985221149159897_n.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, argosixna είπε

Εγω επειδη παω σε στανταρ μερος , εφτιαξα το παρακατω για να το ξεπλενω και να στεγνωνει.. Μαζευα σκουπιδια απο την παραλια και βρηκα ενα μπουκαλι 1lt απο υγρο πιατων , το γεμιζω νερο και ξεπλενω τα "χοντρα". Του εχω δωσει και μια κλιση προς τα δεξια αλλα στην φωτο ειναι το πριν!

281901519_419632759981947_8677985221149159897_n.jpg

Βαζεις και κωνο η αδειο τενεκε φετα οταν κανεις sup; :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, safridia είπε

Βαζεις και κωνο η αδειο τενεκε φετα οταν κανεις sup; :)

Μακάρι να έρθει κόσμος εκεί και θ τους κάνω δώρο sup, όχι απλά την θέση! Είναι 150 μέτρα "παραλία" και έχει χώρο για όλους!! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2022 στις 7:42 ΜΜ, Fabricated είπε

Προσπάθησα σήμερα να το δοκιμάσω 

 

1) δεν καταλαβα πως πρέπει να φουσκώσει, πότε πρέπει η τρόμπα να ναι στο 1 και πότε στο 2 (εννοω το 1 και το 2 πάνω στο μοχλό, όχι το 1 και το 2 πάνω στην σανίδα)

- Η τρόμπα απ' ότι καταλαβαίνω είναι διπλής δράσης. Στη μια απο τις δυο θέσεις φουσκώνει και κατα την πάνω κίνηση, πιο γρήγορα δηλαδη σε μικρες πιέσεις. Μπορείς να την ακούσεις και να καταλάβεις. Ξεκινάς σε αυτή τη θέση μέχρι να γίνει δύσκολη η κίνηση προς τα πανω. Εκεί, αλλάζεις στην άλλη θέση την τρόμπα και συνεχίζεις χρησιμοποιώντας περισσότερο το βάρος του σωματός σου παρά τα "μπράτσα". Συνεχίζεις μέχρι το 15.

Στις 21/5/2022 στις 7:42 ΜΜ, Fabricated είπε

2) Από ένα σημείο και μετα δε μπορώ να φουσκωσω άλλο κοντεύει να σκάσει η σανίδα ενώ η τρόμπα τρόμπα στην ένδειξη 9 ακόμα ενώ πρέπει να ναι 13-15 από ότι καταλαβα

Με την τρόμπα στη θεση μονής δράσης θα έπρεπε να πηγαίνει στα 15 (με κάποια μέτρια δυσκολία). Παίζει να έχει πρόβλημα και το μανόμετρο της τρομπας. Στην πρώτη ευκαιρία δοκίμασε και μια άλλη να διασταυρώσεις αν παει καλα η δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2022 στις 7:42 ΜΜ, Fabricated είπε

Προσπάθησα σήμερα να το δοκιμάσω 

 

1) δεν καταλαβα πως πρέπει να φουσκώσει, πότε πρέπει η τρόμπα να ναι στο 1 και πότε στο 2 (εννοω το 1 και το 2 πάνω στο μοχλό, όχι το 1 και το 2 πάνω στην σανίδα)

2) Από ένα σημείο και μετα δε μπορώ να φουσκωσω άλλο κοντεύει να σκάσει η σανίδα ενώ η τρόμπα τρόμπα στην ένδειξη 9 ακόμα ενώ πρέπει να ναι 13-15 από ότι καταλαβα

 

Λογικα γραφουν οι οδηγιες, δεν τις διαβασα μην σε παρω στον λαιμο μου.
Ξεκινας την τρομπα στην θεση 2 το μοχλακι και κουμπωνεις στο θαλαμο 1.  Απο καποιο σημειο και μετα οπως σου ειπε και ο φιλος γινεται δυσκολο το τραβηγμα της τρομπας προς τα πανω οποτε την κανεις μιας κινησης και γυρνας το μοχλακι στην θεση, παραμενεις στον θαλαμο 1.
Οταν φτασεις την πιεση που θες τοτε ασφαλισεις με την βαλβιδα και επαναλμαβανεις τα ιδια στον θαλαμο 2 απο την αρχη, θεση 2 τρομπα και μετα ξανα θεση 1.

Μεγαλη προσοχη το 15 ειναι το οριο, δεν το εχω παει ποτε, στο 13 σταματαω. Οταν δεν κανεις αλλα το εχεις εξω στην παραλια θα ξεφουσκωνεις λιγο γιατι με την ζεστη ανεβαζει πιεση. Οταν εισαι στην θαλασσα δεν εχει κανενα προβλημα καθως το δροσιζει η θαλασσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε τα γονατα σου αριστερα και δεξια απο το χερουλι, αρκετα ανοιχτα, καπου εκει που εχει την ενωση των δυο θαλαμων, ανασηκωσε τον κωλο απο τις φτερνες και κανε ετσι. Το κουπι το ρυθμιζεις ωστε ισα να μπαινει ολο το κουπι μεσα στο νερο, δεν θελουμε κουπι εξω, αλλα οχι και να παει βαθια.
Οι πρωτες βολτες θα ειναι ειτε πολυ πρωι ειτε πολυ αργα με απνοια εαν δεν το αισθανεσαι ανετα
Θα κανεις αρκετα περισσοτερο τις επομενες φορες.
ΟΛΟΙ πεσαμε την πρωτη φορα και πεφτουμε και αργοτερα, μην μασας, συνεχισε την προσπαθεια.
 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα 9 το πρωί, χωρίς άνεμο αυτή τη φορά, δεν έπεσα ούτε μία φορά,; ανακάλυψα και ότι δεν ήταν σωστά βιδωμένο το κουπί και γι'αυτο έπαιζε λίγο και με ζόρισε χθες. Καλή αγορά, το χάρηκα πολύ σήμερα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...