Προς το περιεχόμενο

SUP Mistral με 329€ και 379€ στα Lidl απο Πεμπτη 12 Μαιου


safridia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, murcielago580 είπε

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως στο καλό μπαίνει το πτερύγιο? Η εγώ είμαι χαζός η δεν ξέρω γω... πάντως οι οδηγίες είναι ότι ναναι.

 κοιτά το βίντεο στο 6 λεπτό   λίγο προσοχή θέλει 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostasbm είπε

 κοιτά το βίντεο στο 6 λεπτό   λίγο προσοχή θέλει 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα έπρεπε να το διευκρινιζουν ότι πρέπει να το κάνεις στο πλάι. Έχω συναρμολογησει δεκάδες πράγματα αλλά δεν πήγαινε το μυαλό μου στο πως θα μπορούσε να μπει αυτό.

Κατατοπιστικοτατο βίντεο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Εγω στο lidl αιγαλεω πηρα το τελευταιο την πεμπτη κατα τις 7.30 το απογευμα. Και ηταν και λιγο σκισμενη η συσκευασια.

Δεν ξερω ποτε θα κανω την 1η δοκιμη, ευχομαι συντομα. Στο πατινι πως θα το παρεις μαζι? ειναι αρκετα βαρυ!

Εχω μεγαλο πατινι :D

Η πρωτη δοκιμη εγινε σημερα , 10/10 . Μου απαντησαν τουλαχιστον 4 ατομα οτι θελουνε και απο που το πηρα. 

Εγω ειμαι τυχερος και δεν εχει ποτε κυμα γτ θα το ριχνω κατα 90% σε λιμνη. Εγινε δοκιμη και με 2ο ατομο πανω , πηγαινε ανετα και πιστευω οτι για μικρες βολτες χωραειι και 3ο.

Σκεφτομαι για πατεντα πως θα το συνδιασω με ηλεκτρικο κινητηρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα έπρεπε να το διευκρινιζουν ότι πρέπει να το κάνεις στο πλάι. Έχω συναρμολογησει δεκάδες πράγματα αλλά δεν πήγαινε το μυαλό μου στο πως θα μπορούσε να μπει αυτό.

Κατατοπιστικοτατο βίντεο!

να πω επίσης ότι κάθε φορά που θα τελειώνει η προπόνηση - βόλτα θελει πλυσιμο   ..αν δεν έχει στη παραλία  στο σπίτι και όχι να το παρατάμε στον ήλιο .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostasbm είπε

να πω επίσης ότι κάθε φορά που θα τελειώνει η προπόνηση - βόλτα θελει πλυσιμο   ..αν δεν έχει στη παραλία  στο σπίτι και όχι να το παρατάμε στον ήλιο .....

Αυτο το σκεφτομαι λιγο. Απο την αποψη οτι με αυτοκινητο θα μεταφερεται οποτε μολις βγεις απο την θαλασσα που το ακουμπας για να το ξεφουσκωσεις και να το διπλωσεις? σε πετρες οχι, στην αμμο οχι που τοτε? επισης σπιτι θα πρεπει ξανα φουσκωμα πλυσιμο να το αφησεις να στεγνωσει κ τοτε αποθηκευση. Δεν ειναι κ μικρο ουτε ελαφρυ. Δεν εχω βεβαια εμπειρια αλλα για να δουμε πως θα παει... Τα μικρα εδειξαν αρκετο ενδιαφερον, με την 1η ευκαιρια θα γινει δοκιμη και στο νερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πιεζεται πολυ με το θεμα βαρους, εαν αρχισουν να σπανε τα σχοινακια μεσα αυτο συνηθως προκαλει αλυσιδωτη αντιδραση γιατι τα υπολοιπα περνουν περισσοτερη πιεση και καθε ενα που σπαει δημιουργει μεγαλυτερο προβλημα στα υπολοιπα.

Το φινακι ειδικα για τωρα αρχη θα το βαλετε τερμα πισω, θα βοηθησει καπως να πατε ισια. Τερμα μπροστα θα το κανει πιο ευκολο σε αλλαγη πορειας, δεν το θελουμε αυτο στην αρχη.

Κατι αλλο που δεν ειχα καταλαβει καλα στην αρχη ειναι οτι βαζουμε την τρομπα στο INF και βιδωνουμε στην πρωτη βαλβιδα, εχει νουμερα, η τρομπα πρεπει να ειναι στην θεση 2 και θελει αρκετο τρομπαρισμα για να αρχισει να δειχνει πιεση το μανομετρο που εχει, μολις αρχισει να δυσκολευει η πανω κινηση της τρομπας τοτε γυρναμε στην θεση 1.

Μην το ανοιξετε και φουσκωσετε μεσα στο σπιτι θα βρωμαει βενζινοκολλα αρκετα εντονα, σε καποιο μπαλκονι καλυτερα.

Επειδη και εμενα με ενδιαφερει να μπορω να βγαινω θαλασα με το μηχανακι εχω εναν στεγανο σακο Xdive 65lt στον οποιο βαζω την τρομπα και οτιδηποτε αλλο και τα περνω ολα μαζι μου, δεν αφηνω τιποτα στην παραλια περα απο τον σακο που μενει στο σκουτερακι στην μπαγκαζιερα.

Το ξεφουσκωνεις εκει που εχεις κατσει, ειτε εχει βοτσαλο ειτε εχει αμμουδια, το ξεφουσκωνεις με την τρομπα στην θεση DEF για να πατικωθει και το μαζευεις στην τσαντα του με κλειστες βαλβιδες. Μετα το πλενεις οπου θες, το εχω βαλει οπως ειναι διπλωμενο στην μπανιερα και εριξα νερο, δεν ειναι και τοσο κρισιμο, δεν θα το καψει το αλατι. Απλα να ειναι κλειστες οι βαλβιδες. Ειναι φουσκωτο και ηδη στα σημεια που διπλωνει εχει κανει ζαρες, εχουν σχετικη μικρη διαρκεια ζωης, 4-5 καλοκαιρια να βγαλει καλα θα ειναι.

Καλες και ασφαλεις βολτες.

xlarge_20210126152351_xdive_sakos_steganos_tube_mayro_kokkino_65lt.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι τόσο ευαίσθητο στην άμμο και στα βότσαλα ..απλά σε μια πολύ ζέστη μέρα που δεν μπορείς ούτε να περπατήσεις στην άμμο που καίει δεν το αφήνεις εκεί.......

οποίος έχει αυτοκίνητο ξεφουσκώνει τόσο όσο να διπλώσει μια φορά για να το μεταφερει

το πλύσιμο δε χρειάζεται να είναι τέζα φουσκωμένο ..απλά μισοφουσκωμενο

οι βαλβίδες κλειστές γιατί ο εχθρός τους είναι η άμμος ,εκει θελει λίγο προσεκτικοτερο πλύσιμο γιατί το βιδωμα ξεβιδωμα αλλά και το κουμπωμε να είναι καθαρά

και καλό είναι μετά το πλύσιμο ανάποδα για στεγνωμα

καλή διασκέδαση ...καλό καλοκαίρι

13 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Αυτο το σκεφτομαι λιγο. Απο την αποψη οτι με αυτοκινητο θα μεταφερεται οποτε μολις βγεις απο την θαλασσα που το ακουμπας για να το ξεφουσκωσεις και να το διπλωσεις? σε πετρες οχι, στην αμμο οχι που τοτε? επισης σπιτι θα πρεπει ξανα φουσκωμα πλυσιμο να το αφησεις να στεγνωσει κ τοτε αποθηκευση. Δεν ειναι κ μικρο ουτε ελαφρυ. Δεν εχω βεβαια εμπειρια αλλα για να δουμε πως θα παει... Τα μικρα εδειξαν αρκετο ενδιαφερον, με την 1η ευκαιρια θα γινει δοκιμη και στο νερο...

 πολλοί το ξεφουσκώνουν  μες τη θάλασσα αλλά με προσοχή ,το διπλώνεις μια φορά η δυο και το παίρνεις παραμάσχαλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις ενημερωθηκα απο Πεμπτη μεχρι τωρα στη πολη μου εχει 17 απουλητα αδιαθετα τεμαχια των 329 ευρω και αλλα 6 στο δευτερο μικροτερο καταστημα της πολης!!! τι θα τα κανουν ολα αυτα τα 20 SUP???

Eχει και αλλα πολλα των 379ευρω YOGA!!!

 

υποψιαζεται κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, PedroG είπε

μολις ενημερωθηκα απο Πεμπτη μεχρι τωρα στη πολη μου εχει 17 απουλητα αδιαθετα τεμαχια των 329 ευρω και αλλα 6 στο δευτερο μικροτερο καταστημα της πολης!!! τι θα τα κανουν ολα αυτα τα 20 SUP???

Eχει και αλλα πολλα των 379ευρω YOGA!!!

 

υποψιαζεται κανεις?

δεν θα τα βγάλουν τώρα σε προσφορά....πρώτα θα τα πάνε σε αλλά καταστήματα ανάλογα με τη ζήτηση γιατί σε μερικά έχουν εξαφανιστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, PedroG είπε

Αρα παιζει να βγουν και  σε προσφορα καποτε ισως maybe???

Οχι - Tα Lidl δεν μειώνουν τις τιμές - ιδίως σε τέτοια είδη.

Αν το βρεις το παίρνεις - αλλιώς του χρόνου.....

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CleanthisD είπε

Γύρω στα 70/80 μέτρα μπορείς να το πάρεις στην μασχάλη και να πας παραλία; Η είναι βαρύ φουσκωμένο ;

Ξεφουσκωτο ειναι 10.8 κιλα αν θυμαμαι καλα. Οταν το φουσκωνεις παει περιπου 45 εκτος και αν βαλεις πολυ αερα και φτασει 48.412γρ 

 

*Εγω κατεβαινω περιπου 200 μετρα για να φτασω 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argosixna είπε

Ξεφουσκωτο ειναι 10.8 κιλα αν θυμαμαι καλα. Οταν το φουσκωνεις παει περιπου 45 εκτος και αν βαλεις πολυ αερα και φτασει 48.412γρ 

 

*Εγω κατεβαινω περιπου 200 μετρα για να φτασω 

 ετσι οπως το εγραψες θα παθει εγκεφαλικο κανενας ...

11 κιλα ξεφουσκωτο και 100 γραμμ-150 γραμμ ο αερας

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...