Προς το περιεχόμενο

Το μακελειό με τα κρυπτονομίσματα φέρνει χαμόγελα στους gamers καθώς οι τιμές των καρτών γραφικών πέφτουν


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, peet είπε

Για αυτό Αρη RME DAC 2 σταθερή αξία ...

1)Δουλεύω με Topping,οικονομικά dac και απόλυτα ικανοποιημένος.

2) αν δεν το μετρήσει ο amirm (Audio Science Review)δεν ....

 

Όσο για το θέμα τον κρυπτο.  Η παγκόσμια η ενεργεία που καταναλώνετε, ξεπερνά τις ανάγκες ολόκληρης τις Βραζιλίας σε ρεύμα-για το τίποτα......η ηλιθιότητα είναι ανίκητη...

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κάποιοι που βλέπουν ότι έχουν ανακάμψει τα crypto, το άρθρο είναι μια χαρά και ευτυχώς που οι κάρτες γίνονται φθηνότερες. Και εγώ έχω κάποια crypto και εγώ έχασα χρήματα μπορώ να πω την μισή τους αξία+ αλλά με σιγουριά λέω πως το mining είναι ανούσιο, σπατάλη ενέργειας και καταστροφή για τον πλανήτη. Να υπάρχουν τα crypto αλλά να μην δημιουργούνται με αυτόν τον τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

1)Δουλεύω με Topping,οικονομικά dac και απόλυτα ικανοποιημένος.

2) αν δεν το μετρήσει ο amirm (Audio Science Review)δεν ....

Mου φαίνεται στο συγκεκριμένο χώρο κάποιος -κάποια το είχε κάνει .

Πριν κάτι χρόνια είχαμε βρεθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aristidis540 είπε

1)Δουλεύω με Topping,οικονομικά dac και απόλυτα ικανοποιημένος.

2) αν δεν το μετρήσει ο amirm (Audio Science Review)δεν ....

 

Όσο για το θέμα τον κρυπτο.  Η παγκόσμια η ενεργεία που καταναλώνετε, ξεπερνά τις ανάγκες ολόκληρης τις Βραζιλίας σε ρεύμα-για το τίποτα......η ηλιθιότητα είναι ανίκητη...

Ενώ αυτός που παίζει το πουλάκι του και έχει καεί στα games είναι έξυπνος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2022 στις 10:59 ΠΜ, mike299 είπε

Λυπάμαι που το λέω, αλλά το άρθρο είναι τελείως άκυρο.

Το difficulty συνεχώς ανεβαίνει, δηλαδή όχι μόνο δεν αποσύρονται κάρτες, αλλά συνεχώς προσθέτονται και άλλες. Οι LHR κάρτες"έσπασαν" και ιστορικά, οι περίοδοι πτώσης αξίας των crypto είναι οι καλύτερες για εξόρυξη.

Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι οι νέες κάρτες θα είναι πανάκριβες, μην περιμένει κανείς σύντομα καλές τιμές σε κάρτες γραφικών.

Το difficulty ανέβηκε μόνο λόγω ολικού ξεκλειδωματος των LHR. 

Το ότι μπήκε φρένο στην αγορά καρτών φαίνεται ακόμα και με μια βόλτα στο σκρουτζ και το αμαζον όπου όλες οι τιμές έχουν πέσει τουλάχιστον 30% και υπάρχει μόνιμα στοκ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαίο που πέφτουν τα κρυπτο και την επομένη περίοδο οι 2 εταιρείες θέλουν να βγάλουν τις νέες κάρτες γραφικών?(ξεσκαρτάρισμα για το νέο στοκ). Νομίζω μας κοροϊδεύουν χωρίς έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα αγοράσω καινούργια κάρτα γραφικών θα είναι σίγουρα για 4k Gaming. Να θυμίσω ότι είμαστε στο 2022. Όταν διαβάζω για 1080p το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το meme "από ποτέ είναι αυτή η εφημερίδα;" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/5/2022 στις 9:20 ΠΜ, forgotten είπε

Που και που διαβάζουμε τέτοια άρθρα στο ινσομνια που κάνουν τον insomniac να ελπίζει ότι θα πάρει 2080 super 300ευρω και 3070 500ευρω , αλλά ως έχει τα πάντα είναι ευσεβείς πόθοι...

Οι περισσότεροι δεν θέλουμε πολλά φίλος, απλά να μπορούμε να αγοράσουμε σε τιμές MSRP και να υπάρχει διαθεσιμότητα στη λιανική ώστε να μη χρειάζεται να αγοράζουμε non-collectible ηλεκτρονικά από τον κάθε χλιμίτζουρα στο eBay.

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kurkosdr είπε

Οι περισσότεροι δεν θέλουμε πολλά φίλος, απλά να μπορούμε να αγοράσουμε σε MSRP τιμές και να υπάρχει διαθεσιμότητα στη λιανική ώστε να μη χρειάζεται να αγοράζουμε non-collectible ηλεκτρονικά από τον κάθε χλιμίτζουρα στο eBay.

Μαζί σου φίλε μου όταν ξεκίνησε η μανία με τις κάρτες γραφικών γνωστός μου με πλήρωνε 1000 ευρώ για 6700xt αν του βρισκα. Αυτοί οι τύποι συντήρησαν τους scalpers προσωπικους του βρήκα 3 κάρτες που αγόραζα 800....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Mythoplasths είπε

Για 1080 υπάρχουν νέες κάρτες στα 200. 230 ευρω. Κουτί. Και φρέσκια... 

Σωστος,,εγω παντως μια χαρα παιζω στα 1080p δε με χαλαει καθολου,μια καρτουλα θελω μονο,τι ζηταω ρε γμτ? 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...