Προς το περιεχόμενο

Box Now - Υπηρεσίες Παράδοσης


billstrong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, mindreader είπε

Πως πληρωνεις για το αντικειμενο, αν στο στειλουν στο box;

Αν εγω δεν προ-πληρωσω με καποιο τροπο, μπορω να πληρωσω στο box;

Πρεπει να προ-πληρώσεις για να το στείλεις, διαφορετικά δεν γίνεται.

Στις 16/1/2023 στις 4:08 ΜΜ, kostas_87 είπε

τηλεφωνικη εξυπηρετηση εχει πετυχει κανεις?  Δοκιμασα απο παρασκευη μεχρι σημερα 3-5 φορες τη μερα πρωι-βραδυ με αναμονη 5-15 λεπτα και δε καταφερα να μιλησω. Πανω απο 2 ατομα δε  πρεπει να εχουν στο κεντρο.

Σ/Κ μετακινουνται καθολου τα δεματα ή μονο καθημερινες?

Και Κυριακή έχει γίνει παράδοση σε εμένα.
Οι ώρες όμως είναι λίγο τυχαίες, έχω λάβει μήνυμα και 2.30 το βράδυ ότι τοποθετήθηκε στη θυρίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, flo1 είπε

Πρεπει να προ-πληρώσεις για να το στείλεις, διαφορετικά δεν γίνεται.

Μαλιστα.

Κατι σαν δημοσιες θυριδες ειναι δηλαδη.

Και πως ανοιγεις; Με καποιο κωδικο να φανταστω;

Ολα καλα δηλαδη, κανενα προβλημα ή απροοπτη κατασταη με το box now;

Αν ριχνει βροχη, χαμο, ολα ειναι πχ στεγανα εκει μεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπεις στο site και αν ακολουθήσεις τις οδηγίες θα σε κατευθύνει, είναι αρκετά απλό, διαλέγεις το μέγεθος του πακέτου που θα στείλεις (προσεξε να διαλέξεις το σωστό γιατι πρεπει να χωρέσει στην αντιστοιχη θυρίδα).
Θα λάβεις έναν κωδικό στο email και στο κινητό και με αυτό θα ανοιξεις τη θυρίδα.
Εγώ μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε με βροχή είχα καποιο απρόοπτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει κ εγω πολλες συναλλαγές μεσω box..Πολυ ευχαριστημένος εχω μεινει..Κ το κυριοτερο ειναι οτι παραλαμβανεις ολες τις ωρες,ολες τις μερες κ χωρις ουρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ δεν μπορω να φανταστω οτι θα παει καποιος και μεσα στα αγρια μεσανυχτα να παραλαβει δεμα απο το κουτι ειναι και θεμα ασφαλειας αν στην πεση καποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν γυρνάς από διασκέδαση ή βάρδια και είναι στο δρόμο σου γιατί να μην το πάρεις;

Συνήθως είναι πάνω σε πολυσύχναστους δρόμους

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giavra είπε

νταξ δεν μπορω να φανταστω οτι θα παει καποιος και μεσα στα αγρια μεσανυχτα να παραλαβει δεμα απο το κουτι ειναι και θεμα ασφαλειας αν στην πεση καποιος 

Τα κουτιά είναι σε μεγάλους δρόμους, και συνήθως μέσα σε κάποιο "εμπορικό" κτήριο (π.χ. super market, βενζινάδικο, κ.λπ). Ρεαλιστικά πολύ δύσκολα να "στην πέσει" κάποιος, με 40 κάμερες να τον κοιτάνε. Δε τα βάζουν στην ερημιά τα κουτιά. 

Φυσικά, αν συνεχίζει να υπάρχει ο φόβος, μπορείς να πας μέρα - μεσημέρι, σε στιγμή που σε βολεύει. Δε χρειάζεται να πας σώνει και ντε την ώρα των φαντασμάτων! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Haldol είπε

Τα κουτιά είναι σε μεγάλους δρόμους, και συνήθως μέσα σε κάποιο "εμπορικό" κτήριο (π.χ. super market, βενζινάδικο, κ.λπ). Ρεαλιστικά πολύ δύσκολα να "στην πέσει" κάποιος, με 40 κάμερες να τον κοιτάνε. Δε τα βάζουν στην ερημιά τα κουτιά. 

Φυσικά, αν συνεχίζει να υπάρχει ο φόβος, μπορείς να πας μέρα - μεσημέρι, σε στιγμή που σε βολεύει. Δε χρειάζεται να πας σώνει και ντε την ώρα των φαντασμάτων! :P

μαρεσουν τα scary movies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω ότι όλο και περισσότερα μαγαζάκια αρχίζουν και χρησιμοποιούν Boxnow και μάλιστα με δωρεάν μεταφορικά χωρίς ελάχιστο ποσό παραγγελίας.

Προσωπικά, θα επιλέξω ένα κατάστημα που παρέχει αυτήν την υπηρεσία (ακόμα και με χρέωση) έναντι κάποιου άλλου που στέλνει με courier ακόμα και αν το προϊόν είναι λίγο πιο φθηνό στην δεύτερη περίπτωση.

Δεν ξανασχολούμαι με τους "περάσαμε αλλά δεν ήσασταν σπίτι"

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, -WISE- είπε

Δεν ξανασχολούμαι με τους "περάσαμε αλλά δεν ήσασταν σπίτι"

Ακριβώς! Περάσαμε και δε σας βρήκαμε (ενώ έχω κάμερα και ΞΕΡΩ ότι δεν ήρθε ΚΑΝΕΙΣ) και μετά δε θα σηκώνουν και τηλέφωνο να συνεννοηθείς, οπότε τρέχα πάρ' το απ' το γραφείο τους χωρίς καν να ξέρεις αν είναι εκεί (είπαμε, δε σηκώνουν και το τηλέφωνο).

Η πλάκα είναι ότι σε γνωστή κοκκινωπή εταιρεία με όνομα με 3 γράμματα, μέχρι και το tracking είναι τόσο αίσχος, που στη δική μου περιοχή αν λέει ότι είναι "στο κατάστημα", στην πραγματικότητα ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ αν είναι εκεί! Μπορεί να 'ναι στην αποθήκη, ή να 'ναι όντως στο κατάστημα, αλλά το tracking δε κάνει διάκριση. Θα το μάθεις μόνο με τηλέφωνο στο τοπικό κατάστημα (ή αν πας από 'κει). Αλλά φυσικά, το τοπικό κατάστημα ποτέ δε σηκώνει το τηλέφωνο (ενώ αν πάρεις στο κεντρικό, σου λένε απλά ότι λέει το tracking).

:P

Πλέον όπου βρίσκω επιλογή για Box Now, ή οποιοδήποτε locker (Skroutz Point, κ.λπ) δε το σκέφτομαι καν. Κι ας είναι ακριβότερο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι χάθηκε η επιλογή να έχουμε σοβαρές κούριερ. Αν φρόντιζαν να υπάρχει επαρκές προσωπικό δεν θα είχαμε τα φαινόμενα "περάσαμε και δεν σας βρήκαμε" ενώ εμείς είχαμε στήσει καραούλι για να μας βρουν.

Τα μεγάλα κεφάλια σκασίλα τους, θα περιορίσουν το προσωπικό , θα κρατήσουν όσους χρειάζονται για την τροφοδοσία των κουτιών και θα συνεχίσουν να έχουν κέρδη.

Το πρόβλημα θα παραμείνει σε όσους δεν μπορούν να μετακινηθούν είτε για λόγους υγείας είτε για λόγους υποχρεώσεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το 'Στείλε το δέμα σου' που έχει, μπορεί κάποιος να στείλει οτι θέλει και ας μην ειναι μαγαζι; Δηλαδή μπορούν να μου στείλουν μέλι απο το χωριό;

Δεν το εχω ξαναχρησιμοποιήσει, για αυτό ρωτάω. Είδα οτι επιλέγεις διευθυνση αποστολής και μόνο για την παράδοση επιλέγεις το Box που θέλεις. Ο αποστολέας τι κάνει; περιμένει κάποιον να περάσει να πάρει το δεμα; ή θα το βάλει μόνος του σε κάποιο BOX ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, korakios είπε

ερώτηση , η μεγάλη θυρίδα γράφει Υ: 36 εκ, Π: 45 εκ, Μ: 60 εκ

μήπως ξέρει κανείς αν παίρνει η θυρίδα παραπάνω ? (50χ50χ20 πόντους)

Μόνο αν το δέμα σου είναι «μαλακό» και μπορεί να συμπιεστεί, διαφορετικά ΔΕΝ πρόκειτε να χωρέσει στη θυρίδα.

Την έχω πατήσει με δεματάκι που ήταν μισό εκατοστό μεγαλύτερο από το επιτρεπτό ύψος της θυρίδας που είχα επιλέξει και δεν έμπαινε με τίποτα.

Το μόνο καλό ήταν πως κατάφερα και επικοινώνησα άμεσα με το Help Line τους αργά το βράδυ, λίγο πριν κλείσουν και με εξυπηρέτησαν δίνοντας μου μεγαλύτερη θυρίδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...