Προς το περιεχόμενο

110.000 δολάρια το κόστος πλήρους εξοπλισμού ενός χαρακτήρα του Diablo Immortal


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι το δοκίμασα και έπαιξα αρκετά το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε στο PC. .Για παιχνίδι τουαλέτας είναι καλό και μόνο έτσι θα πρεπει να το δει κάποιος.. δεν ειναι για να αφιερώσεις σοβαρό χρόνο πάνω του.. Αν είσαι φαντάρος πουθενά και θες να περάσει η ώρα στο θαλαμοφυλίκι, ή εισαι σε κανενα ξεχασμένο φυλάκιο  στη μέση του πουθενά είναι οκ, αλλά μέχρι εκεί. Οπότε πάρτε το ελαφρα τη καρδία και χαλαρώωστε λίγο, ειναι μια επιλογή που εχεις και που αν δε γουστάρεις δε πληρώνεις.. Πάντως εχει ξεφύγει αρκετά απο τα προηγουμενα 3 σε θέμα ιστορίας, οπότε απλά δεν.. 

8 λεπτά πριν, bushidocougar είπε

Και μόνο που έκατσαν να υπολογίσουν πόσο θα κόστιζε να αγοράσουν όλα τα top tier end game αντικείμενα για όλα τα slots, δείχνει πόσο αποκαΐδια είναι! :)

δεν ειναι αποκαίδια παλικαρε, αυτή ειναι η δουλειά τους στο Youtube Και πολύ καλά έκαναν.. Εάν μπορουσαν θα το έκαναν όλοι, αλλα δεν γινονται όλα από  όλους. Όπως λεει μια παροιμία, εάν έκανα όλοι μέλι θα έκαναν και οι σκατομπαμπούροι, αλλά δεν... Γι αυτό πριν τους αποκαλέσεις αποκαίδια σκέψου τη θεση σου και τη θεση τους στο συγκεκριμμένο τομέα. 

Επεξ/σία από kxs14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, nik5163 είπε

Μια μέρα το κράτησα, μετά έφαγε uninstall.

Max ανάλυση full hd το 2022. Μάλιστα.

Ευτυχώς ξεκίνησα το lost ark που έχει ωραία γραφικά και βάθος.

Ναι αλλά θέλει grinding .. κ φυσικά κ εκεί θες μαρούλι … περίμενε να πας 50 να δεις τη γλυκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, zio10 είπε

Όλα ακολουθούν αυτό το μοτίβο πλέον. Οι εταιρίες κατάλαβαν ότι δεν τις συμφέρει να πληρώνει κάποιος μια φορά και να έχει το προϊόν για πάντα. 

Γι'αυτό έχουμε γεμίσει συνδρομές σε προγράμματα, μουσική, ταινίες, παιχνίδια κτλ.

Το θέμα είναι ότι και οι χρήστες ακολουθούν, είτε γιατί συμφωνούν είτε γιατί δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς.

Όχι ακριβώς. Αυτό που γίνεται είναι πως το gameplay έχει κορεστεί στο industry εδώ και 10+ χρόνια. Μην πω παραπάνω. Νέα παιχνίδια δεν βγαίνουν πια εύκολα. Όποτε (και καλά έκαναν) το έριξαν στο remake/remaster γιατί ο κόσμος προτιμά να παίζει κάτι που ξέρει ότι είναι καλό και replayable παρά να ποντάρει σε ανάπτυξη ενός αμφιβόλου νέου τίτλου. Νομίζω το μοντέλο remake/remaster + ανάπτυξη με dlc είναι κάτι που πολύς κόσμος θέλει και θα ήθελε. Προτιμώ ένα max Payne remaster μαζί με max Payne  4-5-6 παρά άλλο ένα fps που μόνο για εμετό είναι. Παράλληλα ο δημιουργός δεν χρειάζεται πια να ρισκάρει.απλα αναπτύσσει μια σίγουρη επιτυχία. Ίδια λογική που είδαμε στο σινεμά στο Karate Kid με το Cobra Ki. Τώρα τα micro transactions είναι κομμάτι παρόμοιας λογικής αλλά σε άλλη κατεύθυνση του p2w. Υπάρχει κοινό που αυτό το θέλει και έχει και τα λεφτά. Οι εταιρείες απευθύνονται σε μια αγορά 7δις ανθρώπων. Η διαφορά ξέρεις ποια είναι; Ότι τα p2w είναι φούσκα. Δεν φτιάχνουν οικοσύστημα και οι πιο hardcore gamers παίζουν για το skill και το reward , δεν τους αρέσει το p2w …

Αυτο που βλέπεις να αναπτύσσεται είναι απλά το αρχικό grow μιας παρθένας αγοράς ανθρώπων που προτιμούν να σκάσουν πχ 10Κ σε ένα game και να καούν ευχάριστε με 19 φίλους για 10κ ώρες παρά να πάνε να τα φάνε μια νύχτα στις μπαχάμες.

Αν έχω μάθει ένα πράγμα σε αυτήν τη ζωή είναι πως 10 cents δύσκολα θα σου καταθέσει κάποιος, ακόμα και δισεκατομμυριούχος 

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπε και ένας φίλος ότι πρέπει να πληρώσεις για end-game εμπερία, οπότε πήγα και έπαιξα λίγο παλιό καλό diablo 3 και στάνιαρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MrHavoC είπε

μου είπε και ένας φίλος ότι πρέπει να πληρώσεις για end-game εμπερία, οπότε πήγα και έπαιξα λίγο παλιό καλό diablo 3 και στάνιαρα :P

Οταν λες high end εμπειρια; Η ιστορια δεν εχει καποιο τελος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω καποιο προβλημα. Σε grinding games αν τα microtransactions ηταν φτηνά τοτε εσυ θα έπαιζες 200 ωρες και θα έχανες απο εναν τυπο που έδωσε 5 ευρω. Με υψηλές τιμες microtransactions η εταιρεία σέβεται το χρόνο του free 2 play παίχτη. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι πλέον 51lvl κι έχω να πω πως το πρώτο soft wall ήταν οταν από 50 σε 51 για να προχωρήσω το story. Δε το θεώρησα τόσο τραγικό. Θα μπορούσε να υπάρχει και χωρίς monetization. Σα παιχνίδι είναι ευχάριστη έκπληξη, κατεμε, με περισσότερο βαθος από d3, πιο ενδιαφέροντα bosses και γενικά πιο προσεγμένο ακόμα και σε γραφικά και περιβάλλοντα. Για εμένα που παίζω χαλαρά και δε θα έλιωνα έτσι κι αλλιώς δε με αγγίζει η φάση τόσο πολύ θεωρώ. Είναι  τραγική η προσέγγιση παρ' όλ' αυτά (δε έχω ξαναπαίξει σε mobile τίποτα για να είμαι ειλικρινής) αλλά δε περίμενα και κάτι αλλο. Πλέον δεν είναι η blizzard που ξέραμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να με συμπαθάτε αλλά συμφωνώ στην ιδεολογία που λέτε όλοι, απλά αν κρίνουμε από όλα τα άλλα games Που αγοράζουν ροζ skin για αυτόματα όπλα με νεκροκεφαλές , blueprints κτλ. μια χαρά success story γίνεται το μοντέλο αυτό και χέστηκε ο κάθε εμπορικός manager της Blizzard τι λένε 10 - 20 streamer/oldschool ψαγμένοι και ας είναι σωστά εφόσον το revenue θα υπάρχει και θα αυξάνεται μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Sad BUT true.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα είναι τέλεια αυτά τα mobile παιχνίδια. Έχω λιγο ελεύθερο χρόνο, πολύ περισσευούμενο χρήμα για πέταμα, και θέλω να pwnάρω γρήγορα random players και να βλέπω δάκρυα. Άψογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...