Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχεις δίκιο δεν έχει γκρι, όμως έχει την επιλογή ''Semi-transparent'' που δίνει την αίσθηση του γκρι.

Και το disney+ έχει επιλογή semitransparent (Font opacity 100% 75% 25%), τουλάχιστον σε web και σε LGtv

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Και το disney+ έχει επιλογή semitransparent (Font opacity 100% 75% 25%), τουλάχιστον σε web και σε LGtv

Άρα λύνεται κι εκεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

Ποσο δυσκολο ειναι ρε πουστη μου και το disney και το netflix να εχουν επιλογη για γκρι χρωμα στους υποτιτλους; Σε OLED και dolby vision το ασπρο καιει τον αμφιβληστροειδη γαμω το φελεκι τους.

Ισχύει, βγάλε το πλαίσιο και σώθηκε ς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι ρε παιδια οι ρυθμισεις για τους υποτιτλους? Στην εφαρμογη του ps5 δεν τα βρισκω, οπως και στην browser εκδοση

Οκ βρηκα το γραναζι στην browser εκδοση, αλλα στο ps5 τπτ. Δεν ειναι σαν το νετφλιξ που οι αλλαγες μεταφερονται σε καθε συσκευη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ikorolis είπε

Αν μαζεύονται ...

άσε την συζήτηση αυτή γιατί πονάει...

δώσε συνδρομή για την πρόσβαση στο διαδίκτυο (από εκεί ξεκινάς να δίνεις)

δώσε συνδρομή για υπηρεσίες Live/On Demand Streaming (Ταινίες/Σειρές)

δώσε συνδρομή για συνδρομητική τηλεόραση

δώσε συνδρομή για παιχνίδια στον υπολογιστή/κονσόλα

δώσε συνδρομή για μουσική

δώσε συνδρομή για υπηρεσία VPN

δώσε συνδρομή για υπηρεσία αποθηκευτικού χώρου

και ο κατάλογος δεν τελειώνει ποτέ και ούτε θα τελειώσει φυσικά

γιατί είτε αφορά νόμιμο είτε αφορά παράνομο θα πληρώσεις

δωρεάν δεν υπάρχει τίποτα.

Sorry,μόλις μας παράθεσες υπηρεσίες πρόσβασης Ιντερνετ που διασκεδάζεις τελείωτα, παίζεις, εργάζεσαι και βγάζεις λεφτά, μαζί με όλο το παγκόσμιο περιεχόμενο ταινιών και μουσικής από την εποχή του χαλκού και παραπονιέσαι? Ας είμαστε λίγο λογικοί και ας προτεραιοποιούμε τις ανάγκες μας. Ψίχουλα πληρώνεις για όσα περιγράφεις αν αναλογιστείς τι σου προσφέρουν. Επίσης τίποτα καλό δεν βγήκε από τη φθήνια. ΠΧ η μουσική πήγε καλά τις εποχές που τα έσκαγες για δίσκο και Hifi. Μετά με την επανάσταση του Internet και του εύκολου διαμοιρασμού το περιεχόμενο το έφαγε η μαρμάγκα. Κάναμε αμάν να συνέλθει η βιομηχανία με μια σωστή λύση που να παρέχει κέρδη και συνάμα να είναι προσιτή. Τσάμπα δεν υπάρχει τίποτα. Αλλά 9 ευρώ το μήνα για τόσο περιεχόμενο, δλδ 1cent την ώρα δεν έχει ούτε το νερό.....

Μπορείς να ξεκινήσεις πχ ένα τρίμηνο netflix, ένα τρίμηνο disney+ και μετά ένα τρίμηνο HBO. Να βλέπεις μέχρι εγκεφαλική ζημιά....

Το κυριότερο είναι όμως πως ποια έχεις επιλογές, αξιολογείς και έτσι υπάρχει ανταγωνισμός.

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τραγικο. Στο ps5 τους ελεγχεις μονο μεσω accessibility -> closed captions ->on. Και η γραμματοσειρα δεν αλλαζει, παρολο που εχει 7 επιλογες μεσα στα accessibility settings

image.png.81cb19a614023c685565f1c313520921.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Οκ τραγικο. Στο ps5 τους ελεγχεις μονο μεσω accessibility -> closed captions ->on. Και η γραμματοσειρα δεν αλλαζει, παρολο που εχει 7 επιλογες μεσα στα accessibility settings

image.png.81cb19a614023c685565f1c313520921.png

Και στο app των 10 έτσι είναι δυστυχώς. Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό μέχρι να τους ρυθμίσω όπως θέλω. Μέχρι και το freesync έπρεπε να απενεργοποιήσω αλλιώς είχε stuttering κάθε φορά που εμφανιζόταν υπότιτλος!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ό,τι βλέπω υπάρχουν κάμποσοι που δεν τους έχει έρθει το email της προσφοράς, εμού συμπεριλαμβανομένου. Παίζει ρόλο η διεύθυνση που είχαμε βάλει; Εγώ π.χ. είχα βάλει Yahoo.

Επίσης, υπάρχει κανείς που να μην του ήρθε στην αρχή και να του ήρθε αργότερα;

Όταν είχα βάλει το email μου πάντως δε μου είχε έρθει κάποια επιβεβαίωση, αλλά από ό,τι διάβασα έτσι ήταν, χωρίς επιβεβαίωση ότι όλα καλά και όλα ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, dim_mit είπε

Θες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες ;

https://accountbot.io/buy/disneyplus

Αλλά απ'ότι βλέπω με τον χαμό που έγινε εξαντλήθηκαν όλα. Χθες είχε κάτι χιλιάδες διαθέσιμα.

19 ώρες πριν, Bluedive είπε

Αυτους δεν τους κλεισανε στην Αμερικη πριν κανεναν χρονο, για κλοπη κωδικων λογαριασμων και απατη?

Τι να σου πω. Ένα χρόνο τώρα έχω Netflix και Spotify από εκεί. Μία φορά μου έκλεισε το Spotify και μέσα σε 5 λεπτά μου είχαν δώσει καινούριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stratigos24 είπε

Έβαλα ένα μήνα και θέλω να το βάλω και σε μια Samsung h6400 του 2014. Δεν βλέπω να υπάρχει εφαρμογή. 
 

υπαρχει τρόπος να μπει χειροκίνητα ; 

Αν διαβάσεις το FAQ λέει ότι υποστηρίζει τηλεοράσεις από το 2016 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, simos1974 είπε

Εχω ipad του 2021 και δεν είναι διαθέσιμη στο app store. Σε android κινητό (περσινό) μου βγάζει μνμ " the app is not available in your country". Έχω κάνει εγγραφή κανονικά και μου ήρθε mail το πρωί. Θα ξαναπροσπάθησω.

Εγώ πάντως μια χαρα το κατέβασα πριν από λίγο σε ipad air 2020 και σε iphone 12pm το έχω βάλει από χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, pcos είπε

πως θα γινει να παρουμε τουρκικη συνδρομη με $20/χρονο?  :devil:

Πανευκολα εδώ https://youtu.be/KtsCzXseIC8

απλά δεν ξέρω αν αξίζει... τίγκα στα παιδικά είναι και 3-4 καλές σειρές που έχει της έχουμε δει ήδη 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία. Αφού έχει ολόκληρο το Universe της Marvel. Τα Spider Man γιατί απουσιάζουν; Και δε μιλάω για τη πρώτη τριλογία η το Amazing που οκ τα έβγαλε η Sony. Μιαλω για τα τρία τελευταία που είναι στο σύμπαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος. 

Όταν βλέπεις κάποια σειρά όπως το netflix σταματάει μετα από κάποια επεισόδια 2-3 και σε ρωτάει αν είναι να συνεχίσει να παίζει; η παίζει όλη τη σεζόν; 

 

 

Επίσης σε τηλεόραση turbo-x smart TV 3ετιας, όχι android. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξει; 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Επεξ/σία από nikostz9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikostz9 είπε

Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος. 

Όταν βλέπεις κάποια σειρά όπως το netflix σταματάει μετα από κάποια επεισόδια 2-3 και σε ρωτάει αν είναι να συνεχίσει να παίζει; η παίζει όλη τη σεζόν; 

Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις αν θες να σταματά μετά από κάθε επεισόδιο ή να παίζει όλα μαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...