Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ για αρχή έβαλα ένα μήνα (καθώς δεν έχω πληρωθεί ακόμα από την δουλειά μου) μετά θα βάλω χρόνο

Επιλογή/Δημιουργία λογαριασμού από Ελλάδα (Δεν κάνω πειράματα)

Δημιουργία των απαραίτητων προφίλ

Κατέβασμα εφαρμογής Disney+ η οποία είναι διαθέσιμη στο Google Play Store και τις προτεινόμενες εφαρμογές από σήμερα στις παρακάτω συσκευές

Smartphones από το Xiaomi Redmi Note 8 Pro έως το Poco F3 Pro (Με επιτυχία)

LG Smart TV/Οθόνη 28" (Με επιτυχία)

Google Chromecast - Google TV (Με επιτυχία)

COSMOTE TV (Με επιτυχία)

όλα μια χαρά

Σε αναμονή τώρα του HBOmax όταν έρθει στην ελλάδα και αυτό.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, Charismo είπε

Δυστυχώς μετά από μερικά χρόνια, όλες αυτές οι πλατφόρμες για τους χρήστες που έχουν από την αρχή συνδρομή θα κορεστούν σε κάποιο βαθμό.

Έχει η Disney δυνατά franchises, αλλά πόσο να τραβάς από τα μαλλιά Star Wars, Marvel κτλ. Κάποια στιγμή ο κόσμος θα κουραστεί. 

Το θέμα είναι να μπορείς να βγάζεις με ευκολία νέες IP που θα κρατούν το ενδιαφέρον του κόσμου και οι οποίες δεν θα βασίζονται ντε και καλά στον τάδε κόσμο της Marvel κτλ. Εκεί θα φανεί η μαγκιά τους.

Μόνο που η Disney έχει και τα IP της FOX, νυν 20th Century. Όταν έρθει η ώρα θα τα πιάσουν κι αυτά. Δεν χρειάζονται νέα IPs, είναι φίσκα. Και τι δεν έχουν, από Avatar μέχρι Alien. Φρόντισε να κάνει τα ψώνια της πριν μπει στα streaming wars. Μαζί με τη Warner είναι τίγκα στα IPs πανάθεμα τους 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ξεχνάτε τον απαράβατο κανόνα της αγοράς

η πίτα (ταινίες/σειρές) εννοείται ότι ισχύουν τα ίδια στα παιδικά , αθλητικά , κ.τ.λ.

είναι μικρή και τα κέρδη μεγάλα

άρα οι παίκτες συγκεκριμένοι

όλοι αυτοί την στιγμή παίζουν τα χαρτιά τους πάνω στο τραπέζι μέχρι να επικρατήσουν οι 2-4 παίκτες στην αγορά

ποιοι θα είναι αυτοί θα το δούμε...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Υπάρχουν πολλα μαγαζια εκει εξω που δινουν account με 9$ όλο το χρόνο οπως αυτο που εβαλες εσυ αλλα το θέμα είναι να έχεις personal account ωστε να μπορεις να φτιαξεις τα προφιλ σου και να μπορεις να διαχειριστεις τα παντα και να εχεις την δυνατοτητα να μπει σε 7 συσκευες.

Εγώ το χρησιμοποιώ σε κινητό, ταμπλετ, 2 τηλεοράσεις και έχει 7 προφιλ με άλλους άσχετους. Ούτε με ενοχλεί ούτε ζητάω αποκλειστικότητα για το τι παρακολουθώ για 0,375$/μήνα. 
 

Τωρα που είναι νόμιμο και στην Ελλάδα, έχει πλέον ελληνικούς υπότιτλους και εδώ στα ξένα που είμαι. 
 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό από κάθε άποψη. Θα μπορούσε να είχε προσφορά πχ έναν μήνα δωρεάν κ τέτοια , δείχνει από την αρχή ότι είναι σκληροπυρηνικό στο θέμα τιμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιεχόμενο το βλέπω φτωχό, είναι νωρίς βέβαια και δεν έχει όλο το υλικό της διαθέσιμο (υποθέτω χρειάζεται μετάφραση). Πιστεύω θα χρειαστεί 1 χρόνο σίγουρα για να δείξει δυνατότητες για αυτόν τον λόγο το έβγαλε με την προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elessar86 είπε

Έχω πάθει αυτό που παρακαλάμε να μας στείλει η Disney ένα email να την πληρώσουμε και η άτιμη δεν μου το στέλνει....στείλε email να πάρεις τα λεφτά μου μωρή Disney! 

Παραδόξως μου έχει συμβεί το ίδιο, από ο,τι φαίνεται καθυστερεί γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dead-Poet είπε

Το έγραψα και σε άλλο νήμα, θα το γράψω κι εδώ επειδή εκείνο εκφυλίστηκε σε κάτι σαν "πώς θα πάρετε Disney+ μέσω Τουρκίας".

Μου ήρθε κι εμένα το e-mail με το link που (λογικά) εξαργυρώνει την early bird προσφορά, αλλά δεν το προχώρησα προς το παρόν και είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός πλέον για να το κάνω. Και αυτό διότι δυστυχώς δεν βλέπω κανένα τρόπο να μπορούμε να δούμε κανονικά τον κατάλογο εκ των προτέρων, ώστε να αποφασίσουμε αν το περιεχόμενο μάς κάνει ή όχι. Το να μας έχει στείλει (προ ημερών) το Disney+ ένα κατεβατό ταινιών και σειρών δεν σημαίνει και πολλά, γιατί εγώ που είμαι άσχετος μπορεί να γνωρίζω 5-10 τίτλους ταινιών, και από εκεί και πέρα τίποτα. Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο σε streaming service. Τα περισσότερα έχουν και δωρεάν δοκιμαστική περίοδο, αλλά ακόμα και όσα δεν έχουν, τουλάχιστον με την εγγραφή μπορείς να δεις τον κατάλογο (πλήρως, και με τα τρέιλερ) πριν αποφασίσεις να πληρώσεις. Ακατανόητη η πρακτική του Disney+, να σε αναγκάζει να αγοράσεις "γουρούνι στο σακί", και πραγματικά με ξενερώνει. Και για όσους σπεύσουν να πουν "ας ήξερες τι πληρώνεις", έχω να πω ότι δεν είναι έτσι. Δεν μπορεί μια εταιρεία να αντιμετωπίζει τον αδαή πελάτη ως "δεύτερης κατηγορίας", καθιστώντας ουσιαστικά προαπαιτούμενο να έχεις εκ των προτέρων πλήρη γνώση για το τι είναι η κάθε ταινία και σειρά, και να μη μπορείς να το δεις μέσα από το site της πριν αποφασίσεις. Αν η "στρατηγική" αυτή εκπορεύεται από το στόχο να βγει στο τέλος του μήνα μια διθυραμβική ανακοίνωση που θα παρουσιάσει υψηλά νούμερα εγγραφών κατά το λανσάρισμα, καλό θα ήταν να ξέρουν ότι πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, και με τον ίδιο τρόπο που μπορούν τώρα εύκολα να παρουσιαστούν μαζικές εγγραφές, μπορούν του χρόνου να σημειωθούν μαζικές διαγραφές. Κάποιοι θα αντιτείνουν ότι χονδρικά λίγο πολύ όλοι ξέρουμε περί τίνος πρόκειται ως προς το περιεχόμενο, αλλά θα επιμείνω ότι μεγαλύτερη διαφάνεια θα οδηγούσε σε ακόμα πιο συνειδητή επιλογή και, τελικά, θα δημιουργούσε μια πιο ισχυρή βάση πιστότητας από τους πελάτες προς το κανάλι.

(Επαναλαμβάνω ότι δεν εννοώ πως θα έπρεπε σώνει και καλά να δώσουν δωρεάν δοκιμαστική περίοδο. Ας μην έδιναν ούτε μέρα. Αναφέρομαι μόνο σε πλήρη πρόσβαση στον κατάλογο, με τρέιλερς, ώστε να μπορεί κάποιος να αποφασίσει έχοντας την πληροφορία που χρειάζεται.)

Θα ζήσει η πλατφόρμα και χωρίς εσένα !!! Όλα καλά !!! Σταματά να γραφεία τα ίδια και τα ίδια λες και με το ζόρι σε έβαλαν να πληρώσεις αν δεν μπορείς δεν πειράζει δεν είναι για όλους άλλοι θέλουν να πετάξουν τα 70 ευρώ και άλλοι τα 20 στην Τουρκία εσυ ζαλίζεις κόσμος με της θεωρίες σου . Ούτε το Netflix πλέον δίνει δωρεάν . Εκτός αυτού είναι τόσο σάπιο που έτσι και αλλιώς δεν αξίζει . Τώρα αν χρειάζεται να σου δείξουν όλες της ταινίες Επειδή δεν ξέρεις τι περιεχόμενο έχει συγκεκριμένη εταιρεία αυτό είναι δικό σου πρόβλημα δεν αφορά την συγκεκριμένη εταιρεία το περιεχόμενο της είναι για ανθρώπους που ξέρουνε τι αγοράζουν.

  • Like 2
  • Confused 4
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είμαι ένα βήμα πρίν την εγγραφή και θέλω να κάνω μια ερώτηση για να την ολοκληρώσω! Ενήλικο περιεχόμενο έχει? Κάπου είχα διαβάσει για walking dead για παράδειγμα, υπάρχει υλικό για rating 16, 18 over?

Επεξ/σία από felixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mandos είπε

Δηλάδη δουλεύει σε όλους σας; Εγώ δεν μπορώ να πάω ούτε στη σελίδα της εγραφής ούτε στο login

image.png.884727704420d478c566ce6854ee7e96.png

και εγώ το ίδιο βλέπω τώρα... μαύρη οθόνη και στα logs αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...