Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνώμη μου είναι ότι το Disney+ δεν αξίζει τόσο πολύ αν: δεν έχεις παιδί ή δεν είσαι παιδί ή... δεν νιώθεις παιδί!

Έχει τρομερό υλικό σε παιδικά, σίγουρα ότι καλύτερο κυκλοφορεί, έχει τρομερό υλικό με... σουπερηρωικό περιεχόμενο κυρίως λόγω marvel και έχει και εξαιρετικές παλιές ταινίες αφού έχοντας εξαγοράσει σχεδόν όλο το hollywood έχει πολύ μεγάλη βιβλιοθήκη. Όμως είναι ταινίες που σίγουρα έχουμε δει πάρα πολλές φορές σε δεκάδες επαναλλήψεις στην τηλεόραση. Και τα πιο καινούρια, λόγω του ότι είναι συνήθως blockbusters, τα περισσότερα τα έχουμε δει έστω στον κινηματογράφο. Νέο υλικό που δεν έχουμε δει είναι πολύ μικρότερο, οι εκπλήξεις λίγες και γενικά μπορεί να τρελαίνεσαι μεν βλέποντας ότι έχεις άμεσα διαθέσιμο σε εξαιρετική ποιότητα πολύ αγαπημένο υλικό, στην πράξη όμως από καινούρια...;

Το netflix ας πούμε μπορεί να έχει άπειρη σαβούρα μέσα, όμως και ποσοστιαία να το βάλεις έχει αντίστοιχα και πάρα πολύ καλό περιεχόμενο με πρωτότυπες σειρές (λιγότερο ταινίες), ανεβαίνουν συνέχεια νέες παραγωγές δικές του και ανεβαίνουν και ολοκληρωμένοι κύκλοι που πάνω κάτω ξέρεις αν αξίζει να τους δεις ή όχι. Βλέπεις και κάτι διαφορετικό από τα καθιερωμένα και γενικά θεωρώ ότι έχει πιο ιδιαίτερο και πιο.. ενήλικο περιεχόμενο.

Βέβαια όλα αυτά καθαρά για το περιεχόμενο, γιατί κοστολογικά (αν μιλάμε για καθαρή συνδρομή και όχι μοίρασμα) προφανώς το netflix είναι υπερβολικά ακριβό τουλάχιστον για Ελλάδα! Στο μοίρασμα όμως που οι περισσότεροι κάνουν, αξίζει πάρα πολύ!

Εγώ βέβαια το έβαλα και το disney+, γιατί και παιδί έχω και παιδί... νιώθω και μου αρέσουν τα animations, η marvel, κλπ, όμως αντικειμενικά το disney+ θεωρώ πως δεν είναι για όλους. Συμπληρωματικά του netflix όμως κάνουν ένα πολύ καλό σύνολο!

Όσο για την εφαρμογή σε τηλεόραση, σε μια πολύ γρήγορη δοκιμή που έκανα σε LG του 2017 (σε μεγάλο μοντέλο), είναι αρκετά πιο αργή από το netflix και στην περιήγηση και στο φόρτωμα και στα μπροστά-πίσω στην αναπαραγωγή. Ευτυχώς η καθαρή αναπαραγωγή είναι μια χαρά. Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί η εφαρμογή τους...

 

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

Εγω πάντως έβαλα ενα χρόνο με 19.43ε απο τον θειο στην τουρκια. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.jpeg.8ceef348a1739f6a9ce56d6863715406.jpeg

 

Για μας που δεν έχουμε θείο στην Τουρκία;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tasos_orf είπε

Άντε να δούμε για πόσο θα κρατησει κι αυτο τις καλές παραγωγές

Δυστυχώς μετά από μερικά χρόνια, όλες αυτές οι πλατφόρμες για τους χρήστες που έχουν από την αρχή συνδρομή θα κορεστούν σε κάποιο βαθμό.

Έχει η Disney δυνατά franchises, αλλά πόσο να τραβάς από τα μαλλιά Star Wars, Marvel κτλ. Κάποια στιγμή ο κόσμος θα κουραστεί. 

Το θέμα είναι να μπορείς να βγάζεις με ευκολία νέες IP που θα κρατούν το ενδιαφέρον του κόσμου και οι οποίες δεν θα βασίζονται ντε και καλά στον τάδε κόσμο της Marvel κτλ. Εκεί θα φανεί η μαγκιά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bill_viper είπε

AccountBot και ξεμπλέξατε.

Αυτους δεν τους κλεισανε στην Αμερικη πριν κανεναν χρονο, για κλοπη κωδικων λογαριασμων και απατη?

Επεξ/σία από Bluedive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, simos1974 είπε

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με φορητές συσκευές; Η εφαρμογή του Disney+ δεν είναι διαθέσιμη στο google store. Πως μπορώ να δω σε κινητό τηλ και tablet?

Εμένα μια χαρά κατέβηκε σε όλα τα κινητά/tablets. Μήπως δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με το δικό σου κινητό;

Επεξ/σία από sarisn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sarisn είπε

Εμένα μια χαρά κατέβηκε σε όλα τα κινητά/tablets. Μήπως δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με το δικό σου κινητό;

Εχω ipad του 2021 και δεν είναι διαθέσιμη στο app store. Σε android κινητό (περσινό) μου βγάζει μνμ " the app is not available in your country". Έχω κάνει εγγραφή κανονικά και μου ήρθε mail το πρωί. Θα ξαναπροσπάθησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, simos1974 είπε

Εχω ipad του 2021 και δεν είναι διαθέσιμη στο app store. Σε android κινητό (περσινό) μου βγάζει μνμ " the app is not available in your country". Έχω κάνει εγγραφή κανονικά και μου ήρθε mail το πρωί. Θα ξαναπροσπάθησω.

Χμμμ, μήπως το google account σου δεν είναι ελληνικό (μπορεί να λέω και σαχλαμάρα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sarisn είπε

Χμμμ, μήπως το google account σου δεν είναι ελληνικό (μπορεί να λέω και σαχλαμάρα);

Μόλις έκανα εγγραφή κανονικά και κατέβασα την εφαρμογή! Όλα Οκ. Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...