Προς το περιεχόμενο

MPB.com και διάφορα .....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, babisskg said:

    Μπαταρία θα σου στείλουν χωρίς άλλη συζήτηση και έξοδα , όσο για τον φακό .......... ρίξε μιά ματιά μήπως έγραφαν κάτι ...... εκεί που λένε από κάτω learn about the condition του συγκεκριμένου είδους .

   Παρόλο το excellent , γράφουν από κάτω με υπογράμμιση learn about this condition και αναφέρουν κάποιες λεπτομέρειες ....... αλλά και να μην το είδες πάλι θα σου προτείνουν να το πάρουν πίσω αν επιθυμείς κάτι τέτοιο .

μου ειπαν κατευθεαιν για refund η replacement.

μαλλον θα τον στειλω πισω γιατι βλεπω οτι και ζοομ δεν ειναι πολυ smooth φαινεται να εχει μια μικρη αντισταση μετα τα 35mm . Ειναι ο M.Zuiko Digital ED 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC 

 

Επεξ/σία από imr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, imr είπε

μου ειπαν κατευθεαιν για refund η replacement.

μαλλον θα τον στειλω πισω γιατι βλεπω οτι και ζοομ δεν ειναι πολυ smooth φαινεται να εχει μια μικρη αντισταση μετα τα 35mm . Ειναι ο M.Zuiko Digital ED 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC 

 

Τα έγραψα και παραπάνω. Δυστυχώς τελευταία ο ποιοτικός έλεγχος μάλλον γίνεται σχετικά "βιαστικά" και τέτοια φαινόμενα όλο και πληθαίνουν.

Ναι οκ, δέχονται επιστροφές και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, πλην ενός...
Όταν έχεις παραγγείλει κάτι και δεν σου κάνει, όλη αυτό το πήγαινε-έλα κοστίζει σε χρόνο και προσωπική διάθεση.

Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως, πάλι καλά να λέμε που υπάρχει το mpb. Απλά θα ήταν καλύτερα να υπήρχαν και άλλα του είδους στη Ευρώπη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, highpriest said:

Τα έγραψα και παραπάνω. Δυστυχώς τελευταία ο ποιοτικός έλεγχος μάλλον γίνεται σχετικά "βιαστικά" και τέτοια φαινόμενα όλο και πληθαίνουν.

Ναι οκ, δέχονται επιστροφές και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, πλην ενός...
Όταν έχεις παραγγείλει κάτι και δεν σου κάνει, όλη αυτό το πήγαινε-έλα κοστίζει σε χρόνο και προσωπική διάθεση.

Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως, πάλι καλά να λέμε που υπάρχει το mpb. Απλά θα ήταν καλύτερα να υπήρχαν και άλλα του είδους στη Ευρώπη. 

Ακριβώς, 

Πλήρωσα και τα ακριβά μεταφορικά για να έρθουν γρήγορα και στην ουσία με πάει πολύ πίσω μέχρι να τα στείλουν όλα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, imr είπε

μου ειπαν κατευθεαιν για refund η replacement.

μαλλον θα τον στειλω πισω γιατι βλεπω οτι και ζοομ δεν ειναι πολυ smooth φαινεται να εχει μια μικρη αντισταση μετα τα 35mm . Ειναι ο M.Zuiko Digital ED 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC 

 

     Στείλτο χωρίς δεύτερη σκέψη 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, babisskg said:

     Στείλτο χωρίς δεύτερη σκέψη 👍

Ναι θα το στείλω, σκέφτομαι αν θα ζητήσω αλλαγή ή refund. 

Να φανταστώ ότι σε αλλαγή πληρώνουμε πάλι μεταφορικά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, imr είπε

Ναι θα το στείλω, σκέφτομαι αν θα ζητήσω αλλαγή ή refund. 

Να φανταστώ ότι σε αλλαγή πληρώνουμε πάλι μεταφορικά? 

Όχι. Ωστόσο, υποθέτω θα το στείλουν με τον πιο αργό και φθηνότερο τρόπο οπότε δε θα κάνει μόνο 2 μέρες. Μη σε πάρω και στον λαιμό μου καθότι δεν έτυχε να αλλάξω κάτι που είχα αγοράσει με την express επιλογή. 

Επεξ/σία από pifilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, imr είπε

Ναι θα το στείλω, σκέφτομαι αν θα ζητήσω αλλαγή ή refund. 

Να φανταστώ ότι σε αλλαγή πληρώνουμε πάλι μεταφορικά? 

  Όχι , δεν πληρώνεις σε free μορφή , αλλιώς ........ 

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, imr είπε

Να πω και εγω την εμπειρια μου απο το mpb, εκανα μια παραγγελια το σαββατο διαφορα πραγματακια.

Μια omd 10 mkiii, εναν olympus kit φακο, ενα τριποδο, και μια μπαταρια sony. 

 

Πληρωσα τα ακριβα μεταφορικα και ηρθε σε 2 εργασιμες, εντυπωσιακο πραγματικα.

Αλλο ενα θετικο οτι η μηχανη φαινεται να ειναι like new χωρις το παραμικρο σημαδι.

Ομως εχω 2 θεματακια, θα δω πως θα επιλυθουν

 

1. Ο φακος εχει ενα σημαδι απο πτωση, ειναι μονο εμφανισιακο, τα κρυσταλα ειναι πεντακαθαρα, αλλα τον πηρα για excelent condition.

2. Δεν ηρθε η μπαταρια της μηχανης... Υποθετω οτι εγινε μπλεξιμο γιατι αγορασα και την sony και την ειχαν μαζι με τον φορτιστη της olympus?

 

Θα στειλω στο mpb και θα επανελθω με την απαντηση τους

    Θα χρησιμοποιήσω την περίπτωση πιο πάνω για να δώσω κάποιες γνωστές λεπτομέρειες χρήσιμες σε όσους δεν τις γνωρίζουν .

   Έχω βάλει παρακάτω ένα screenshot από το mpb , το παράδειγμα της μηχανής είναι τυχαίο αλλά χαρακτηριστικό της κατηγοριοποίησης σε excellent κλπ . Η συγκεκριμένη στο screenshot έχει χαρακτηριστεί ως τέτοια ( excellent ) ενώ της λείπουν τα καλύμματα ( και είναι δύο διαφορετικά στο συγκεκριμένο μοντέλο ) στο hotshoe . Για όποιον τυχόν δεν το γνωρίζει , η em1 είναι weather sealed , όχι όμως αν απουσιάζουν αυτά τα δύο καλύμματα και εδώ επισημαίνω , κάτι που γνωρίζω πολύ καλά , ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο και ακριβό να βρεθούν ακόμη και ως after market εξαρτήματα . Καταλαβαίνει εύκολα κάποιος ότι δεν γίνεται να χαρακτηριστεί excellent , εκτός κι' αν ......... 

   Θα δείτε στην ίδια εικόνα , λίγο πιο κάτω να γράφει learn more about this condition υπογραμμισμένο , κάτι που πρέπει να διαβάζετε σε κάθε περίπτωση κι' αφού βρείτε το αντικείμενο που σας ενδιαφέρει . Εκεί μέσα αναγράφονται λεπτομέρειες , όπως ........ μπλα , μπλα , μπλα ....... αλλά έχει κάποια light marks μέσα στο evf , όχι στην συγκεκριμένη φυσικά ....... κι' αν δεν το γνωρίζετε , τα light marks μέσα σε ένα evf δεν γίνεται να είναι γρατζουνιές αλλά είναι πιθανόν αλλοιωμένα pixel από απευθείας έκθεση στον ήλιο και άλλα παρόμοια ........ 

  Φυσικά να τονίσουμε πως οι άνθρωποι , επικοινωνούν άμεσα σε ότι τους ζητήσω , δεν αρνούνται ποτέ να τους επιστρέψω ότι ζητήσω εντός των χρονικών ορίων που έχουν θέσει και φυσικά παίρνω πίσω τα χρήματα μου , με την ανάλογη ημερών καθυστέρηση για την μεταφορά χρημάτων από τράπεζα στο εξωτερικό κλπ . 

   Σημ. Σε πρόσφατη επικοινωνία , για έναν φακό 10 - 17 , φαίνονταν όλοι στις φωτογραφίες να συμπεριλαμβάνουν το lens hood ( κάτι δύσκολο και ακριβό να βρεθεί εκ των υστέρων ) ενώ δεν αναφερόταν πουθενά στις περιγραφές με το τι ακριβώς συμπεριλαμβάνεται . Με βεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει , κάτι που σημαίνει πως παρά τις φωτογραφίες πρέπει να βασίζεστε στην περιγραφή η οποία παραμένει σωστή κι' αν το γράφει υπάρχει κι' αν όχι ...... δεν υπάρχει .

Screenshot_2023-11-15-07-36-01-576_com.yandex.browser.alpha~2_copy_4715x5942.jpg

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, babisskg said:

    Θα χρησιμοποιήσω την περίπτωση πιο πάνω για να δώσω κάποιες γνωστές λεπτομέρειες χρήσιμες σε όσους δεν τις γνωρίζουν .

   Έχω βάλει παρακάτω ένα screenshot από το mpb , το παράδειγμα της μηχανής είναι τυχαίο αλλά χαρακτηριστικό της κατηγοριοποίησης σε excellent κλπ . Η συγκεκριμένη στο screenshot έχει χαρακτηριστεί ως τέτοια ( excellent ) ενώ της λείπουν τα καλύμματα ( και είναι δύο διαφορετικά στο συγκεκριμένο μοντέλο ) στο hotshoe . Για όποιον τυχόν δεν το γνωρίζει , η em1 είναι weather sealed , όχι όμως αν απουσιάζουν αυτά τα δύο καλύμματα και εδώ επισημαίνω , κάτι που γνωρίζω πολύ καλά , ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο και ακριβό να βρεθούν ακόμη και ως after market εξαρτήματα . Καταλαβαίνει εύκολα κάποιος ότι δεν γίνεται να χαρακτηριστεί excellent , εκτός κι' αν ......... 

   Θα δείτε στην ίδια εικόνα , λίγο πιο κάτω να γράφει learn more about this condition υπογραμμισμένο , κάτι που πρέπει να διαβάζετε σε κάθε περίπτωση κι' αφού βρείτε το αντικείμενο που σας ενδιαφέρει . Εκεί μέσα αναγράφονται λεπτομέρειες , όπως ........ μπλα , μπλα , μπλα ....... αλλά έχει κάποια light marks μέσα στο evf , όχι στην συγκεκριμένη φυσικά ....... κι' αν δεν το γνωρίζετε , τα light marks μέσα σε ένα evf δεν γίνεται να είναι γρατζουνιές αλλά είναι πιθανόν αλλοιωμένα pixel από απευθείας έκθεση στον ήλιο και άλλα παρόμοια ........ 

  Φυσικά να τονίσουμε πως οι άνθρωποι , επικοινωνούν άμεσα σε ότι τους ζητήσω , δεν αρνούνται ποτέ να τους επιστρέψω ότι ζητήσω εντός των χρονικών ορίων που έχουν θέσει και φυσικά παίρνω πίσω τα χρήματα μου , με την ανάλογη ημερών καθυστέρηση για την μεταφορά χρημάτων από τράπεζα στο εξωτερικό κλπ . 

   Σημ. Σε πρόσφατη επικοινωνία , για έναν φακό 10 - 17 , φαίνονταν όλοι στις φωτογραφίες να συμπεριλαμβάνουν το lens hood ( κάτι δύσκολο και ακριβό να βρεθεί εκ των υστέρων ) ενώ δεν αναφερόταν πουθενά στις περιγραφές με το τι ακριβώς συμπεριλαμβάνεται . Με βεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει , κάτι που σημαίνει πως παρά τις φωτογραφίες πρέπει να βασίζεστε στην περιγραφή η οποία παραμένει σωστή κι' αν το γράφει υπάρχει κι' αν όχι ...... δεν υπάρχει .

Screenshot_2023-11-15-07-36-01-576_com.yandex.browser.alpha~2_copy_4715x5942.jpg

 

Πολυ χρησιμο. Γενικα θελει πολυ προσεκτικη μελετη στις φωτογραφιες. Και εγω ειχα δει πολες excelent να λειπουν καπακια.

Η αληθεια ειναι οτι για τον φακο δεν εδωσα πολυ σημασια, ενας κιτ ειναι, ολοι οσους ειχε excelent ηταν, οποτε πηρα τον πρωτο. Εαν ηταν μονο η γρατζουνια θα τον κραταγα, αλλα το οτι δεν ειναι smooth το zoom δειχνει οτι εχει φαει γερη τουμπα.

Να πω παντως οτι απο εξυπηρετηση και support ειναι πολυ καλοι, μου εστειλαν ηδη την μπαταρια και περιμενουν να τους δωσω sku για την αλλαγη του φακου. Θα μου πεις καλυτερα να μην χρειαζεται το support, παντως ειναι στα θετικα τους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

 

Πολυ χρησιμο. Γενικα θελει πολυ προσεκτικη μελετη στις φωτογραφιες. Και εγω ειχα δει πολες excelent να λειπουν καπακια.

Η αληθεια ειναι οτι για τον φακο δεν εδωσα πολυ σημασια, ενας κιτ ειναι, ολοι οσους ειχε excelent ηταν, οποτε πηρα τον πρωτο. Εαν ηταν μονο η γρατζουνια θα τον κραταγα, αλλα το οτι δεν ειναι smooth το zoom δειχνει οτι εχει φαει γερη τουμπα.

Να πω παντως οτι απο εξυπηρετηση και support ειναι πολυ καλοι, μου εστειλαν ηδη την μπαταρια και περιμενουν να τους δωσω sku για την αλλαγη του φακου. Θα μου πεις καλυτερα να μην χρειαζεται το support, παντως ειναι στα θετικα τους.

 

   Μέχρι σήμερα και μετά ένα κάρο συναλλαγές , έχω μόνον θετικά να πω . Κάποιες μικρολεπτομέρειες δεν με ενοχλούν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 02/11/2023 at 21:49, alx301 said:

Ενημέρωση σήμερα, μετα απο 9 ημερολογιακές ημέρες, οτι η πίστωση έγινε και ότι θα φανούν στην τράπεζα σύντομα 👍


Για την ιστορία, μαζι με την κάμερα ειχα παρει και εναν ωραιο φακουδακο.
Είναι σε πολύ καλη κατάσταση τα κρύσταλλα και εξωτερικά. Μονο το focus ring εχει κάποια πολυ ελαφριά υπολείμματα απο κόλλες μάλλον. Υποψιάζομαι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε κολλήσει αυτα τα CINE focus rings .
Ηταν σε τιμή αρκετά καλη.

 

Ενδιάμεσα στην επιστροφή, εγινε και αγορα ενος electronic lens adapter. (Sigma mc-11). Ολα καλα, με ελαχιστα σημαδια χρήσης. Περιμένω και το σώμα τωρα (αυτη την φορα απο ebay) για να γινουν και παραπάνω δοκιμες

Νέα ενημέρωση, έχει γίνει σήριαλ το θέμα...

Η επιστροφή χρημάτων του σώματος έγινε τελικά μετά από 2 ήμερες.

 

Αλλά τελικά είχε και ο φακός θέμα!!
Μετά από κάτι εβδομάδες που δεν είχα μηχανή, όταν τελικά πήρα άλλο σώμα και τσεκαρα καλα τον φακο (canon ef 50mm 1.2 L )  παρατήρησα οτι το manual focus κόλλαγε κάποιες φορές. Το γύρναγες και καμιά φορά κολλούσε, δεν άλλαζε focus.

Επιστροφή και αυτος! Και επειδή περάσανε 14 ημερες που δίνει το Mpb, δεν μου προσφέρουν τα χρήματα πισω.
Μου έδωσαν την επιλογη να τον στειλω πισω και να διαλεξω κάποιον άλλο ιδιο canon 50mm 1.2

Οπότε στάλθηκε και αυτος πισω, περιμένω τωρα να τον τσεκαρουν και να προχωρήσει η αντικατάσταση με αλλον αντίστοιχο που επέλεξα.


Ξενέρωσα λιγο γιατι ειναι ακριβός φακος , η δε επισκευή του κάποια στιγμή αν δεν τον επέστρεφα και χαλούσε, θα ηταν άκρος δαπανηρή, απο οσο ψαχτηκα στο ιντερνετ και στα forums.

 

Πολύ ταλαιπωρία με το mpb σχεδον 2 μηνες τωρα, θα το ξανα στεφτω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν θα ρισκαρω να ξαναπαρω κατι απο εκει.
Απο την μια δεν τα τσεκαρουν απο οτι φαινεται η τα αφηνουν και τα πουλανε ετσι, απο την αλλη σου δινουν 14ημερες επιστροφη χρηματων η 6 μηνες εγγυηση

Επεξ/σία από alx301
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, alx301 είπε

Νέα ενημέρωση, έχει γίνει σήριαλ το θέμα...

Η επιστροφή χρημάτων του σώματος έγινε τελικά μετά από 2 ήμερες.

 

Αλλά τελικά είχε και ο φακός θέμα!!
Μετά από κάτι εβδομάδες που δεν είχα μηχανή, όταν τελικά πήρα άλλο σώμα και τσεκαρα καλα τον φακο (canon ef 50mm 1.2 L )  παρατήρησα οτι το manual focus κόλλαγε κάποιες φορές. Το γύρναγες και καμιά φορά κολλούσε, δεν άλλαζε focus.

Επιστροφή και αυτος! Και επειδή περάσανε 14 ημερες που δίνει το Mpb, δεν μου προσφέρουν τα χρήματα πισω.
Μου έδωσαν την επιλογη να τον στειλω πισω και να διαλεξω κάποιον άλλο ιδιο canon 50mm 1.2

Οπότε στάλθηκε και αυτος πισω, περιμένω τωρα να τον τσεκαρουν και να προχωρήσει η αντικατάσταση με αλλον αντίστοιχο που επέλεξα.


Ξενέρωσα λιγο γιατι ειναι ακριβός φακος , η δε επισκευή του κάποια στιγμή αν δεν τον επέστρεφα και χαλούσε, θα ηταν άκρος δαπανηρή, απο οσο ψαχτηκα στο ιντερνετ και στα forums.

 

Πολύ ταλαιπωρία με το mpb σχεδον 2 μηνες τωρα, θα το ξανα στεφτω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν θα ρισκαρω να ξαναπαρω κατι απο εκει.
Απο την μια δεν τα τσεκαρουν απο οτι φαινεται η τα αφηνουν και τα πουλανε ετσι, απο την αλλη σου δινουν 14ημερες επιστροφη χρηματων η 6 μηνες εγγυηση

Ακριβώς για να αποφύγω αυτό, όταν αγοράζω κάτι που πάει "σετ" και δεν μου κάνει το ένα, τα στέλνω όλα πίσω.
Το έκανα με τον tamron φακό που πήρα με την 5dii. Αφού είχε η μηχανή θέμα και δεν μπορούσα να τον τεστάρω, έφυγε πίσω και αυτός, μαζί και η κάρτα που έκανε μόνο στην 5dii.

Better safe than sorry.
 

Πάντως μετά την δεύτερη συνεχόμενη επιστροφή, κι εγώ δεν έχω ξαναψωνίσει απο τότε. 
Η ταλαιπωρία έχει μείνει στο πίσω μέρος του μυαλού μου και παρότι τσεκάρω το site καθημερινά, δεν πατάω την σκανδάλη.

Για πωλήσεις το προτιμώ πάντως. Είναι απο τις ελάχιστες Ευρωπαϊκές λύσεις για ρευστοποίηση εξοπλισμού.


 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, highpriest said:

Ακριβώς για να αποφύγω αυτό, όταν αγοράζω κάτι που πάει "σετ" και δεν μου κάνει το ένα, τα στέλνω όλα πίσω.
Το έκανα με τον tamron φακό που πήρα με την 5dii. Αφού είχε η μηχανή θέμα και δεν μπορούσα να τον τεστάρω, έφυγε πίσω και αυτός, μαζί και η κάρτα που έκανε μόνο στην 5dii.

Αυτο μου πρότειναν και στο mpb, οταν πηγα να επιστρεψω το σωμα. Αν θελω να επιστρεψω και τα δυο (σωμα+φακο)

Αλλά μου αρεσε πολυ ο φακός, που ηθελα να τον κρατήσω εκεινη την στιμη... 😆 Τουλάχιστον μενω σε αυτό, οτι ναι μεν εχασα το δικαιωμα επιστροφης χρηματων από την αλλη θα παρω -ελπιζω- σωστο φακο τωρα οπως επρεπε να ειναι αρχικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με τις αγορές αλλά με τις πωλήσεις δεν τα πάνε καλά. Τους έκανα ερώτηση πόσο παίρνουν μια sony a200 και ξεχωριστά τον κιτ φακό. Και λέω παιδιά όχι τόσα λεφτά. 5€ για τον φακό. 0€ για τη μηχανή. Κατάσταση καινούργιου. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει πμ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Όλα καλά με τις αγορές αλλά με τις πωλήσεις δεν τα πάνε καλά. Τους έκανα ερώτηση πόσο παίρνουν μια sony a200 και ξεχωριστά τον κιτ φακό. Και λέω παιδιά όχι τόσα λεφτά. 5€ για τον φακό. 0€ για τη μηχανή. Κατάσταση καινούργιου. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει πμ...

Δεν αγοράζουν προϊόντα με μηδενική εμπορική αξία. (Άσχετα αν η μηχανή έχει πραγματική αξία αφου είναι λειτουργική και σε καλή κατάσταση. Μιλάμε καθαρά εμπορικά)
Δεν νομίζω πως αξίζει να την πουλήσεις αυτή την μηχανή. Δώσε την σε κανα παιδί-ανίψι να μάθει φωτογραφία ή κράτα την για εφεδρική ή απλά για ντεκόρ. Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο ούτε στην εποχή της.

Κι εγώ προχτές ζήτησα quote για κάποια περιφερειακά και μάλιστα σύγχρονα, όχι 15 ετίας, και επειδή δεν δουλεύουν την μάρκα αρνήθηκαν να κάνουν προσφορά.

Αντίθετα το kamerastore μου έκανε προσφορά, επειδή τα παίρνει όλα. Δοκίμασε κι εκεί, αλλά μην περιμένεις να πάρεις τρελά λεφτά. Αν σου έδωσαν 5 ευρώ για τον φακό και τίποτα για την μηχανή, αντε να σου δώσουν οι άλλοι κανα 20-25 ευρώ για όλα, αλλά με δικά σου μεταφορικά. Μια η άλλη θα έρθει.

https://kamerastore.com/

Υ.Γ Στο kamerastore κάνουν όμως και το άλλο που ίσως σε συμφέρει. Μπορεί πχ να πουνε 20 ευρώ αγορά, ή 35 ευρώ πίστωση για να πάρεις κάτι απο αυτούς. Ισως με αυτόν τον τρόπο πιάσει παραπάνω τόπο η πώληση.

Επεξ/σία από highpriest
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...