Προς το περιεχόμενο

MPB.com και διάφορα .....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, babisskg είπε

  Ks - 2

Όχι, δεν ρωτάω ποια απο τις δύο να πάρω.

Ζητάω κάποιες γνώμες για θετικά και αρνητικά που μπορεί να έχει η κάθε μια, μοναδικά για τον τύπο της. Κι αν τυχόν τις έχουν κάποιοι και έχουν ζήσει μαζί τους, ας γράψουν δύο λόγια παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, highpriest είπε

Θέλω γνώμες και απόψεις για 

Leica X1

και 

Pentax K-s2

(αυτές που έχει στο kamerastore)

Πιστεύεις ότι κάποιο από τα μοντέλα θα σου προσφέρει κάτι που δεν έχεις τώρα; Να σκεφτώ ότι η compact που αναφέρεις χωράει άνετα στην τσέπη του μπουφάν, αλλά η τιμή δεν νομίζω ότι δικαιολογεί αυτά που θα κερδίσεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GQPhDFBI είπε

Πιστεύεις ότι κάποιο από τα μοντέλα θα σου προσφέρει κάτι που δεν έχεις τώρα; Να σκεφτώ ότι η compact που αναφέρεις χωράει άνετα στην τσέπη του μπουφάν, αλλά η τιμή δεν νομίζω ότι δικαιολογεί αυτά που θα κερδίσεις....

Η Compact θα προσφέρει κάτι που δεν έχω τώρα, έτσι κι αλλιώς. Κυκλοφορώ ήδη με μια compact στην τσάντα, αλλά τα 5mp της και μονο jpeg είναι πολύ δεσμευτικά και λίγα. Είναι μια αγορά που αργά ή γρήγορα θα γίνει με κάποιο μοντέλο (τσέπης)

Η Pentax δεν νομίζω πως θα μου προσφέρει κάτι διαφορετικό, απλά την βρίσκω σε άριστη κατάσταση και "ξύνομαι" να την δοκιμάσω. Ετσι για την εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, babisskg είπε

 δεν εξαρτάται από ηλεκτρονικά για την λειτουργία της .

Γιατί οι C220 & C330 έχουν ηλεκτρονικά ;;;; Γενικά, πόσες TLR έχουν ηλεκτρονικά ;

Επεξ/σία από Dr_73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Γιατί οι C220 & C330 έχουν ηλεκτρονικά ;;;; Γενικά, πόσες TLR έχουν ηλεκτρονικά ;

    Παρέθεσα και άλλα στοιχεία εκτός από τα ηλεκτρονικά ......... 

33 λεπτά πριν, highpriest είπε

Όχι, δεν ρωτάω ποια απο τις δύο να πάρω.

Ζητάω κάποιες γνώμες για θετικά και αρνητικά που μπορεί να έχει η κάθε μια, μοναδικά για τον τύπο της. Κι αν τυχόν τις έχουν κάποιοι και έχουν ζήσει μαζί τους, ας γράψουν δύο λόγια παραπάνω.

    Τώρα το είδα ...... 439 ! ..... ξέχνα το ......... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Γιατί οι C220 & C330 έχουν ηλεκτρονικά ;;;; Γενικά, πόσες TLR έχουν ηλεκτρονικά ;

     Κι' εκεί που τα λέμε αυτά ........ τσούπ ........ 😂😂😂 ....... να και οι αγγελίες με τις TLR ....... απίστευτο ....... 

2 ώρες πριν, highpriest είπε

Η Compact θα προσφέρει κάτι που δεν έχω τώρα, έτσι κι αλλιώς. Κυκλοφορώ ήδη με μια compact στην τσάντα, αλλά τα 5mp της και μονο jpeg είναι πολύ δεσμευτικά και λίγα. Είναι μια αγορά που αργά ή γρήγορα θα γίνει με κάποιο μοντέλο (τσέπης)

Η Pentax δεν νομίζω πως θα μου προσφέρει κάτι διαφορετικό, απλά την βρίσκω σε άριστη κατάσταση και "ξύνομαι" να την δοκιμάσω. Ετσι για την εμπειρία.

...... δεν νομίζεις ....... πολύ σωστά ....... η τέλος πάντων δεν είχες ακόμη το ερέθισμα ώστε να πάς σε βάθος έρευνα ........ κάτι στο οποίο είσαι απόλυτα ικανός ........ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, babisskg είπε

     Κι' εκεί που τα λέμε αυτά ........ τσούπ ........ 😂😂😂 ....... να και οι αγγελίες με τις TLR ....... απίστευτο ....... 

...... δεν νομίζεις ....... πολύ σωστά ....... η τέλος πάντων δεν είχες ακόμη το ερέθισμα ώστε να πάς σε βάθος έρευνα ........ κάτι στο οποίο είσαι απόλυτα ικανός ........ 

Σε βάθος έρευνα, μονο η Κ-1ii κάνει αυτά που θα με έκαναν να σκεφτώ αγορά βάση δυνατοτήτων, αλλά εκει μιλάμε για ένα νέο ακριβό σύστημα που απορρίφτηκε εξ αρχής για λόγους κόστους, βάρους αλλά και υποστήριξης απο την εταιρία. 

Την σκεφτόμουν σοβαρά πάντως την Κ-1ii

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babisskg είπε

     Κι' εκεί που τα λέμε αυτά ........ τσούπ ........ 😂😂😂 ....... να και οι αγγελίες με τις TLR ....... απίστευτο ....... .. 

Που είναι οι αγγελίες ;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω ιδανικό το kamerastore για πώληση διαφόρων ειδών που δεν μπορούν να φύγουν κάπου αλλού.

Μου έδωσε προσφορά μέχρι και για third party μπαταρίες που είχα πάρει για την M50. Εξευτελιστική προσφορά μεν, αλλά όταν τα προσθέσω μαζί με κάτι ανταπτοράκια και tubes απο το προηγούμενο σύστημα που δεν χρειάζομαι πλέον, μαζεύονται κάποια ψιλούλια για πράγματα που δεν θα πουλιόντουσαν ποτέ και θα έμεναν σε ένα συρτάρι.

Το κακό είναι πως η καλύτερη τους προσφορά είναι για πίστωση και αγορά απο εκεί, παρά για πληρωμή με μετρητά που είναι αισθητά χαμηλότερα. Ακόμη και έτσι όμως, νομίζω συμφέρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επανέρχομαι στο θέμα για το kamerastore με ερώτηση. 

Εκανα δεκτή την προσφορά τους και προχώρησα, έως το σημείο που μου δίνουν την διεύθυνση που πρέπει να στείλω το δέμα. Αλλά το αφήνουν τελείως πάνω μου. Δεν μου λένε ούτε με τι να το στείλω, ούτε αναλαμβάνουν την διαδικασία που έστω θα αφαιρεθεί αργότερα απο το πόσο πληρωμής. Λένε απλά στείλτε, αυτή είναι η διεύθυνση, προτιμούμε DHL. (Εδω που είμαι δεν έχει DHL)

Έχει στείλει κάποιος προς πώληση δέμα και αν ναι, με τι τους το έστειλε και τι κόστος είχε; Έστω ενδεικτικά για να έχω μια ιδέα αν τελικά αξίζει να το στείλω ή να ξανάβάλω τα πράγματα στο συρτάρι.

ΥΓ. Η mpb στην οποία έχω πουλήσει αναλαμβάνει όλη την διαδικασία δωρεάν και στέλνει κούριερ να παραλάβει απο τον χώρο σου. Δυστυχώς όμως δεν εμπορεύεται φιλματες, ούτε και μη επώνυμα αξεσουάρ, οπότε δεν μου έδωσε προσφορά.

Επεξ/σία από highpriest
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, highpriest είπε

Επανέρχομαι στο θέμα για το kamerastore με ερώτηση. 

Εκανα δεκτή την προσφορά τους και προχώρησα, έως το σημείο που μου δίνουν την διεύθυνση που πρέπει να στείλω το δέμα. Αλλά το αφήνουν τελείως πάνω μου. Δεν μου λένε ούτε με τι να το στείλω, ούτε αναλαμβάνουν την διαδικασία που έστω θα αφαιρεθεί αργότερα απο το πόσο πληρωμής. Λένε απλά στείλτε, αυτή είναι η διεύθυνση, προτιμούμε DHL. (Εδω που είμαι δεν έχει DHL)

Έχει στείλει κάποιος προς πώληση δέμα και αν ναι, με τι τους το έστειλε και τι κόστος είχε; Έστω ενδεικτικά για να έχω μια ιδέα αν τελικά αξίζει να το στείλω ή να ξανάβάλω τα πράγματα στο συρτάρι.

ΥΓ. Η mpb στην οποία έχω πουλήσει αναλαμβάνει όλη την διαδικασία δωρεάν και στέλνει κούριερ να παραλάβει απο τον χώρο σου. Δυστυχώς όμως δεν εμπορεύεται φιλματες, ούτε και μη επώνυμα αξεσουάρ, οπότε δεν μου έδωσε προσφορά.

     Θα το κάνω σύντομα , αν θέλετε περιμένετε . Πιστεύω η DHL θα ζητήσει κάτι στα 18 ευρώ για αποστολή . Θυμάμαι ότι το kamerastore με χρέωσε μόνον 10 ευρώ μεταφορικά για αγορά που έκανα , ενώ το mpb.com χρεώνει 16.90 το λιγότερο , ενώ δεν χρεώνει τίποτε σε περίπτωση ανταλλαγής . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, babisskg είπε

     Θα το κάνω σύντομα , αν θέλετε περιμένετε . Πιστεύω η DHL θα ζητήσει κάτι στα 18 ευρώ για αποστολή . Θυμάμαι ότι το kamerastore με χρέωσε μόνον 10 ευρώ μεταφορικά για αγορά που έκανα , ενώ το mpb.com χρεώνει 16.90 το λιγότερο , ενώ δεν χρεώνει τίποτε σε περίπτωση ανταλλαγής . 

Θα ρωτήσω κι εδώ αυριο τις δικές μας κούριερ και βλέπουμε. Περιμένω να μου πεις κι εσυ νεότερα. Ευχαριστώ 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, highpriest είπε

Θα ρωτήσω κι εδώ αυριο τις δικές μας κούριερ και βλέπουμε. Περιμένω να μου πεις κι εσυ νεότερα. Ευχαριστώ 🙂

   Όταν λέω σύντομα , υπολογίζω κάπου στο πρώτο 15ημερο Νοεμβρίου ...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...