Προς το περιεχόμενο

MPB.com και διάφορα .....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, alx301 said:

Μετα απο 3-4 σχετικα καλες αγορες απο το mpb...πρωτη φορα επιστροφή κάμερας στο mpb com σημερα...

Κατάσταση "Good"  η καμερα, ηταν αριστη, σαν ολοκαινουργια, εκτος απο
- το dial/d-pad στην πισω μερια. που 'εχανε' βηματα, ηθελε παραπάνω πιεση να πατηθει σε καποια σημεια και ακουγόταν ξεχαρβαλωμένο γενικα.
- Το battery door δεν ανοιγε ευκολα.
-  στο πισω dial παλι, η ροδελα δε καποια σημεια ηθελε παραπανω πιεση και αυτη για να στριψει.

Στάλθηκε πισω μεσα σε 7 ημερες απο την παραλαβη για refund ...

Οτι εξελίξεις θα ποσταρω

Δυστυχώς συμβαίνει ολοένα και περισσότερο με αυτούς.
Φαντάζομαι ότι είτε έδιωξαν κόσμο και περνάνε όλα στο ποδάρι λόγω φόρτου, ή είναι νέα πολιτική να σπρώξουν την μάκα.
Οι εκτιμήσεις τους τελευταίους μήνες είναι ότι να ναι και οι τιμές επίσης στο θεό σε πολλά προϊόντα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, alx301 είπε

Μετα απο 3-4 σχετικα καλες αγορες απο το mpb...πρωτη φορα επιστροφή κάμερας στο mpb com σημερα...

Κατάσταση "Good"  η καμερα, ηταν αριστη, σαν ολοκαινουργια, εκτος απο
- το dial/d-pad στην πισω μερια. που 'εχανε' βηματα, ηθελε παραπάνω πιεση να πατηθει σε καποια σημεια και ακουγόταν ξεχαρβαλωμένο γενικα.
- Το battery door δεν ανοιγε ευκολα.
-  στο πισω dial παλι, η ροδελα δε καποια σημεια ηθελε παραπανω πιεση και αυτη για να στριψει.

Στάλθηκε πισω μεσα σε 7 ημερες απο την παραλαβη για refund ...

Οτι εξελίξεις θα ποσταρω

Συμβαίνει ναι. Δεν υπάρχει θέμα έχω επιστρέψει δύο φακούς που ήταν decentered χωρίς πρόβλημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Και ότι είχα σταμπάρει κάποιους φακούς που ήθελα για την D3 μου από κει, αυτα τα νεα θελω να ακουω😂

Μη σε προβληματίζει, τον γυρνάς και παίρνεις άλλη κόπια. Αν υπάρχει διαθέσιμη φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, pifilos είπε

Μη σε προβληματίζει, τον γυρνάς και παίρνεις άλλη κόπια. Αν υπάρχει διαθέσιμη φυσικά...

Δεν είναι ότι φοβαμαι ότι δεν θα μπορεσω να τον επιστρέψω ή ακόμα και να παρω τα λεφτά μου πίσω(δεν έχει ακουστεί κάτι αρνητικό σε αυτο το κομματι) αλλα δεν είναι και ότι θα ήθελα να μπλέξω σε τέτοιες διαδικασίες όταν απλώς θελω να παρω έναν φακο…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfox1 είπε

Δεν είναι ότι φοβαμαι ότι δεν θα μπορεσω να τον επιστρέψω ή ακόμα και να παρω τα λεφτά μου πίσω(δεν έχει ακουστεί κάτι αρνητικό σε αυτο το κομματι) αλλα δεν είναι και ότι θα ήθελα να μπλέξω σε τέτοιες διαδικασίες όταν απλώς θελω να παρω έναν φακο…

Δεν έχει σημασία. Sigma 16mm από Γαλαιο. Άλλαξα 4 φακούς μέχρι να πετύχω αξιοπρεπές κομμάτι. Σε όλα η μία μεριά ήταν χάλια. Μπορεί να τύχει από οπουδήποτε, κατάστημα στην Αθήνα, MPB, e-infinity κλπ. 

Για μένα όλοι πρέπει να ελέγχουμε τους φακούς που αγοράζουμε γιατί κυκλοφορούν ελαττωματικά κομμάτια από όλες τις εταιρείες. Κακώς βέβαια, δε θα έπρεπε ο οποιαδήποτε ερασιτέχνης να ασχολείται τόσο ή να έχει τις γνώσεις να κάνει ελέγχους αλλά προκειμένου να μην καταλήξει με κάτι υποδεέστερο καλό είναι να ελέγχονται οι φακοί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alx301 είπε

Μετα απο 3-4 σχετικα καλες αγορες απο το mpb...πρωτη φορα επιστροφή κάμερας στο mpb com σημερα...

Κατάσταση "Good"  η καμερα, ηταν αριστη, σαν ολοκαινουργια, εκτος απο
- το dial/d-pad στην πισω μερια. που 'εχανε' βηματα, ηθελε παραπάνω πιεση να πατηθει σε καποια σημεια και ακουγόταν ξεχαρβαλωμένο γενικα.
- Το battery door δεν ανοιγε ευκολα.
-  στο πισω dial παλι, η ροδελα δε καποια σημεια ηθελε παραπανω πιεση και αυτη για να στριψει.

Στάλθηκε πισω μεσα σε 7 ημερες απο την παραλαβη για refund ...

Οτι εξελίξεις θα ποσταρω

    Θα πάρεις πίσω τα χρήματα σου κανονικά . Μόλις φτάσει το αντικείμενο στα χέρια τους , θα εγκρίνουν την επιστροφή με την σχετική καθυστέρηση της μεταφοράς των χρημάτων από τράπεζα σε τράπεζα . Κάνα δύο εργάσιμες , έξω το Σαββατοκύριακο φυσικά . 

   Φυσικά θα σε παροτρύνουν για τυχόν άλλη αγορά πριν προχωρήσουν στην επιστροφή , τους λες όχι επί της παρούσης , ευχαριστώ και προχωράς .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως έχουν χαλαρώσει στον ποιοτικό έλεγχο....για να μην πω κάτι χειρότερο.
Οι δύο τελευταίες παραγγελίες μου απο το mpb έφυγαν πίσω λόγω σοβαρών ελαττωμάτων. 

Η μια μάλιστα ήταν σε κατάσταση like new , αλλά είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με αυτό:
 

4 ώρες πριν, alx301 είπε


- το dial/d-pad στην πισω μερια. που 'εχανε' βηματα, ηθελε παραπάνω πιεση να πατηθει σε καποια σημεια και ακουγόταν ξεχαρβαλωμένο γενικα.

σε εμένα ήταν το μπροστά dial. Κατά τα άλλα η κατάσταση όντως σαν καινούρια

Η άλλη ήταν σε κατάσταση excellent (όντως εξωτερικά) αλλά ήταν υπέρυθρη και δεν είχε γίνει σωστά η μετατροπή και άφηνε να περάσει φως απο όλο το φάσμα στο κάτω μέρος.

Τα δύο αυτά περιστατικά μου δείχνουν πως οι έλεγχοι που κάνουν για να αποδώσουν κατάσταση σε μια μηχανή είναι μόνο εξωτερική εμφάνιση και επιφανειακά τον σένσορα ή τα γυαλιά των φακών για γρατζουνιές ή σκόνη/μυκητες. Δεν κάνουν έλεγχο σε βάθος.

Πρακτικά, μπορεί να πάρεις μηχανή like new και να βγει μάπα, ή μηχανή well used δήθεν λόγω εξωτερικών γρατζουνιών αλλά με 3000 κλικ και να σου βγει λουλούδι λειτουργικά.

Θέλω να πάρω διάφορα τώρα, παρακολουθώ καθημερινά. Αλλά τελικά φρενάρω και δεν αγοράζω. Δεν μου εμπνέει πλέον εμπιστοσύνη πως δεν θα ταλαιπωρηθώ. Δεν είναι θέμα το αν θα επιστρέψουν τα χρήματα. Μια χαρά τα επιστρέφουν. Αλλά η διαδικασία τραβάει καναν μήνα και βάλε. Όταν θες να πάρεις κάτι να δουλεύει, δεν μπορείς να είσαι μπρος - πίσω στις κουριερ.

Θα συνεχίσω να παρακολουθώ και εδώ και σε άλλα φόρα που έχουν αναφέρει θέματα, μπας και στρώσει η κατάσταση.

Πάντως για να πουλήσεις, είναι μια χαρά site. Χωρίς πολλά πολλά, σε τιμές 25% κάτω απο την αγορά, πουλάς και παίρνεις μετρητά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε χθες ο sony sam 50mm f1.8 σε άριστη κατάσταση. Επίσης έχω πάρει και tamron που ήρθε άθικτος επίσης και περιμένω κι ένα σώμα. @babisskg έχοντας εμπειρία αν κάνεις ανταλλαγή θέλει δικιά μου συσκευασία? Αναλαμβάνει η dhl?? Λίγες λεπτομέρειες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Ήρθε χθες ο sony sam 50mm f1.8 σε άριστη κατάσταση. Επίσης έχω πάρει και tamron που ήρθε άθικτος επίσης και περιμένω κι ένα σώμα. @babisskg έχοντας εμπειρία αν κάνεις ανταλλαγή θέλει δικιά μου συσκευασία? Αναλαμβάνει η dhl?? Λίγες λεπτομέρειες...

     Στην διαδικασία της ανταλλαγής , θα σου στείλουν πρώτα τις ετικέτες που αφορούν τον courier ( DHL ) και τις οποίες φυσικά θα κολλήσεις επάνω στο δέμα που θα ετοιμάσεις ΕΣΥ , που είναι το προτιμότερο για μένα . Έτσι κι' αλλιώς , δηλώνεις εκ των προτέρων την επιθυμητή ημερομηνία παραλαβής του δέματος , την δηλώνεις συνήθως καμιά εβδομάδα αργότερα από την στιγμή που σου στέλνουν τις ετικέτες . Να πω πως δεν χρειάζεται βιασύνη σε μιά τέτοια διαδικασία η οποία θα πάρει τουλάχιστον δύο με τρεις εβδομάδες μπρος πίσω . Άρα έχεις χρόνο να εκτυπώσεις τις ετικέτες και να ετοιμάσεις ένα δέμα , χωρίς ακρότητες στο επίπεδο της συσκευασίας αλλά και χωρίς τα πράγματα να χοροπηδάνε μέσα του . 

  Είναι προτιμότερο να παρακάμψεις στην συνέχεια τον courrier , παραδίδοντας εσύ το δέμα νωρίτερα σε κάποιο σημείο της DHL , αν δεν υπάρχει τέτοιο κοντά σου , τότε περιμένεις να έρθουν εκείνοι για την παραλαβή . Λειτουργεί διαφορετικά για μένα διότι είναι πολύ κοντά μου το αεροδρόμιο , οπότε σε 5 λεπτά είμαι εκεί , το αφήνω , φεύγω και μετά από κάποιες μέρες μου τηλεφωνούν ότι θα περάσουν για την παραλαβή , τους λέω παραδόθηκε και τέλος . Δυστυχώς η μάσκα παράδοσης του mpb δεν έχει πεδίο όπου μπορείς να δηλώσεις ότι θα παραδώσεις προσωπικά το δέμα , ενώ κάποιες φορές που έστειλα μέιλ με σχετική αναφορά , το δέχτηκαν , απάντησαν θετικά , παρόλαυτα ο courrier ήρθε γυρεύοντας το δέμα . 

  Σε ότι αναφέρει ο @highpriest , έχει δίκιο , βλέποντας μέσα από την DHL ότι το δέμα έφτασε στα χέρια τους πχ Πέμπτη πρωί , λένε πως θα το εξετάσουν οι " ειδικοί " μέσα στις 3 με 4 επόμενες εργάσιμες και στην συνέχεια , το αργότερο μέχρι την επόμενη το πρωί αν όχι την ίδια μέρα το απόγευμα , μου λένε ΟΚ , ρίξε το χρήμα και προχωράμε , κάτι που δείχνει πως ο έλεγχος δεν είναι αμάν και πως ! 

  Τελευταία έχουν φρακάρει σε ποσότητες , έχουν ρίξει τις τιμές κάπως , για να ξεστοκάρουν , λειτουργούν καθαρά εμπορικά δλδ . 

  Σίγουρα διατηρούν ένα πολύ καλό επίπεδο επικοινωνίας , ενώ σε ότι τους ζήτησα δεν είπαν όχι καμία φορά .

  Θυμίζω ευγενικά πως σε ανταλλαγή θα περιμένεις τρείς εβδομάδες για να πάρεις το αντικείμενο του πόθου , οπότε μην ψάχνεσαι νωρίτερα , αν χρειαστεί κάτι πες μας .

  Σημ. Το ζήτημα με την ταξινόμηση excellent κλπ που κάνει το mpb , είναι όπως τα λέει ο @highpriest , να θυμίσω όμως πως το mpb δίνει πραγματικές εικόνες του αντικειμένου προς πώληση , κάτι που βοηθάει πολύ εμένα τουλάχιστον , να καταλάβω πολλά αφού από το εξωτερικό θα μου δείξει αν με ενδιαφέρει η όχι , μπορεί κάποιος πάντα να απευθύνει ερωτήσεις πχ αριθμό κλικ που δεν τον αναφέρουν? στις mirrorlles , έχοντας το μειονέκτημα να χαθεί το αντικείμενο μέχρι να απαντήσουν , αν και δεν προέκυψε μέχρι σήμερα , ίσως γιατί σιωπηρά το ψιλό δεσμεύουν χωρίς να το δηλώνουν μέχρι την απάντηση . Λειτουργεί !

  

 

   

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, babisskg είπε

     Στην διαδικασία της ανταλλαγής , θα σου στείλουν πρώτα τις ετικέτες που αφορούν τον courier ( DHL ) και τις οποίες φυσικά θα κολλήσεις επάνω στο δέμα που θα ετοιμάσεις ΕΣΥ , που είναι το προτιμότερο για μένα . Έτσι κι' αλλιώς , δηλώνεις εκ των προτέρων την επιθυμητή ημερομηνία παραλαβής του δέματος , την δηλώνεις συνήθως καμιά εβδομάδα αργότερα από την στιγμή που σου στέλνουν τις ετικέτες . Να πω πως δεν χρειάζεται βιασύνη σε μιά τέτοια διαδικασία η οποία θα πάρει τουλάχιστον δύο με τρεις εβδομάδες μπρος πίσω . Άρα έχεις χρόνο να εκτυπώσεις τις ετικέτες και να ετοιμάσεις ένα δέμα , χωρίς ακρότητες στο επίπεδο της συσκευασίας αλλά και χωρίς τα πράγματα να χοροπηδάνε μέσα του . 

  Είναι προτιμότερο να παρακάμψεις στην συνέχεια τον courrier , παραδίδοντας εσύ το δέμα νωρίτερα σε κάποιο σημείο της DHL , αν δεν υπάρχει τέτοιο κοντά σου , τότε περιμένεις να έρθουν εκείνοι για την παραλαβή . Λειτουργεί διαφορετικά για μένα διότι είναι πολύ κοντά μου το αεροδρόμιο , οπότε σε 5 λεπτά είμαι εκεί , το αφήνω , φεύγω και μετά από κάποιες μέρες μου τηλεφωνούν ότι θα περάσουν για την παραλαβή , τους λέω παραδόθηκε και τέλος . Δυστυχώς η μάσκα παράδοσης του mpb δεν έχει πεδίο όπου μπορείς να δηλώσεις ότι θα παραδώσεις προσωπικά το δέμα , ενώ κάποιες φορές που έστειλα μέιλ με σχετική αναφορά , το δέχτηκαν , απάντησαν θετικά , παρόλαυτα ο courrier ήρθε γυρεύοντας το δέμα . 

  Σε ότι αναφέρει ο @highpriest , έχει δίκιο , βλέποντας μέσα από την DHL ότι το δέμα έφτασε στα χέρια τους πχ Πέμπτη πρωί , λένε πως θα το εξετάσουν οι " ειδικοί " μέσα στις 3 με 4 επόμενες εργάσιμες και στην συνέχεια , το αργότερο μέχρι την επόμενη το πρωί αν όχι την ίδια μέρα το απόγευμα , μου λένε ΟΚ , ρίξε το χρήμα και προχωράμε , κάτι που δείχνει πως ο έλεγχος δεν είναι αμάν και πως ! 

  Τελευταία έχουν φρακάρει σε ποσότητες , έχουν ρίξει τις τιμές κάπως , για να ξεστοκάρουν , λειτουργούν καθαρά εμπορικά δλδ . 

  Σίγουρα διατηρούν ένα πολύ καλό επίπεδο επικοινωνίας , ενώ σε ότι τους ζήτησα δεν είπαν όχι καμία φορά .

  Θυμίζω ευγενικά πως σε ανταλλαγή θα περιμένεις τρείς εβδομάδες για να πάρεις το αντικείμενο του πόθου , οπότε μην ψάχνεσαι νωρίτερα , αν χρειαστεί κάτι πες μας .

  Σημ. Το ζήτημα με την ταξινόμηση excellent κλπ που κάνει το mpb , είναι όπως τα λέει ο @highpriest , να θυμίσω όμως πως το mpb δίνει πραγματικές εικόνες του αντικειμένου προς πώληση , κάτι που βοηθάει πολύ εμένα τουλάχιστον , να καταλάβω πολλά αφού από το εξωτερικό θα μου δείξει αν με ενδιαφέρει η όχι , μπορεί κάποιος πάντα να απευθύνει ερωτήσεις πχ αριθμό κλικ που δεν τον αναφέρουν? στις mirrorlles , έχοντας το μειονέκτημα να χαθεί το αντικείμενο μέχρι να απαντήσουν , αν και δεν προέκυψε μέχρι σήμερα , ίσως γιατί σιωπηρά το ψιλό δεσμεύουν χωρίς να το δηλώνουν μέχρι την απάντηση . Λειτουργεί !

  

 

   

Νταξει να πω δεν καίγομαι κιόλας ένας φακός 18-55 sam είναι, αλλά το δέλεαρ δεν είναι τα 20-25€ που πουλάνε αυτοί τον συγκεκριμένο αλλά τα 35€ χοντρικά που γλυτώνει κάποιος. Όπως και να το κάνουμε άλλο να βλέπεις κάτι στα 150 και να λες 170 στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 24/10/2023 at 20:44, alx301 said:

Μετα απο 3-4 σχετικα καλες αγορες απο το mpb...πρωτη φορα επιστροφή κάμερας στο mpb com σημερα...

Κατάσταση "Good"  η καμερα, ηταν αριστη, σαν ολοκαινουργια, εκτος απο
- το dial/d-pad στην πισω μερια. που 'εχανε' βηματα, ηθελε παραπάνω πιεση να πατηθει σε καποια σημεια και ακουγόταν ξεχαρβαλωμένο γενικα.
- Το battery door δεν ανοιγε ευκολα.
-  στο πισω dial παλι, η ροδελα δε καποια σημεια ηθελε παραπανω πιεση και αυτη για να στριψει.

Στάλθηκε πισω μεσα σε 7 ημερες απο την παραλαβη για refund ...

Οτι εξελίξεις θα ποσταρω

Ενημέρωση σήμερα, μετα απο 9 ημερολογιακές ημέρες, οτι η πίστωση έγινε και ότι θα φανούν στην τράπεζα σύντομα 👍


Για την ιστορία, μαζι με την κάμερα ειχα παρει και εναν ωραιο φακουδακο.
Είναι σε πολύ καλη κατάσταση τα κρύσταλλα και εξωτερικά. Μονο το focus ring εχει κάποια πολυ ελαφριά υπολείμματα απο κόλλες μάλλον. Υποψιάζομαι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε κολλήσει αυτα τα CINE focus rings .
Ηταν σε τιμή αρκετά καλη.

 

Ενδιάμεσα στην επιστροφή, εγινε και αγορα ενος electronic lens adapter. (Sigma mc-11). Ολα καλα, με ελαχιστα σημαδια χρήσης. Περιμένω και το σώμα τωρα (αυτη την φορα απο ebay) για να γινουν και παραπάνω δοκιμες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα ξεστόκαρα και γω κάποιους φακούς και προχώρησα σε ανταλλαγή με το mpb για έναν SONY ZEISS 16-35 ο οποίος κατα τύχη δεν ήταν αποκεντρωμένος. Η διαδικασία μου πήρε 2 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω την εμπειρια μου απο το mpb, εκανα μια παραγγελια το σαββατο διαφορα πραγματακια.

Μια omd 10 mkiii, εναν olympus kit φακο, ενα τριποδο, και μια μπαταρια sony. 

 

Πληρωσα τα ακριβα μεταφορικα και ηρθε σε 2 εργασιμες, εντυπωσιακο πραγματικα.

Αλλο ενα θετικο οτι η μηχανη φαινεται να ειναι like new χωρις το παραμικρο σημαδι.

Ομως εχω 2 θεματακια, θα δω πως θα επιλυθουν

 

1. Ο φακος εχει ενα σημαδι απο πτωση, ειναι μονο εμφανισιακο, τα κρυσταλα ειναι πεντακαθαρα, αλλα τον πηρα για excelent condition.

2. Δεν ηρθε η μπαταρια της μηχανης... Υποθετω οτι εγινε μπλεξιμο γιατι αγορασα και την sony και την ειχαν μαζι με τον φορτιστη της olympus?

 

Θα στειλω στο mpb και θα επανελθω με την απαντηση τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, imr είπε

Να πω και εγω την εμπειρια μου απο το mpb, εκανα μια παραγγελια το σαββατο διαφορα πραγματακια.

Μια omd 10 mkiii, εναν olympus kit φακο, ενα τριποδο, και μια μπαταρια sony. 

 

Πληρωσα τα ακριβα μεταφορικα και ηρθε σε 2 εργασιμες, εντυπωσιακο πραγματικα.

Αλλο ενα θετικο οτι η μηχανη φαινεται να ειναι like new χωρις το παραμικρο σημαδι.

Ομως εχω 2 θεματακια, θα δω πως θα επιλυθουν

 

1. Ο φακος εχει ενα σημαδι απο πτωση, ειναι μονο εμφανισιακο, τα κρυσταλα ειναι πεντακαθαρα, αλλα τον πηρα για excelent condition.

2. Δεν ηρθε η μπαταρια της μηχανης... Υποθετω οτι εγινε μπλεξιμο γιατι αγορασα και την sony και την ειχαν μαζι με τον φορτιστη της olympus?

 

Θα στειλω στο mpb και θα επανελθω με την απαντηση τους

    Μπαταρία θα σου στείλουν χωρίς άλλη συζήτηση και έξοδα , όσο για τον φακό .......... ρίξε μιά ματιά μήπως έγραφαν κάτι ...... εκεί που λένε από κάτω learn about the condition του συγκεκριμένου είδους .

   Παρόλο το excellent , γράφουν από κάτω με υπογράμμιση learn about this condition και αναφέρουν κάποιες λεπτομέρειες ....... αλλά και να μην το είδες πάλι θα σου προτείνουν να το πάρουν πίσω αν επιθυμείς κάτι τέτοιο .

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...