Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το gov.gr Wallet για ταυτότητα και άδεια οδήγησης στο smartphone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταφέρατε να κάνετε τίποτα σε rooted κινητό; Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που έχει κάνει hide το magisk το χω βάλει στο zygisk και τίποτα. Εννοείται clear cache δοκίμασα επανεγκατάσταση του magisk που αναφέρθηκε σε άλλο φόρουμ update τα ίδια. Άθλια εφαρμογή δεν πετάει ούτε ένα μήνυμα απλά κλείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 918
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, wizard_scr είπε

Καταφέρατε να κάνετε τίποτα σε rooted κινητό; Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που έχει κάνει hide το magisk το χω βάλει στο zygisk και τίποτα. Εννοείται clear cache δοκίμασα επανεγκατάσταση του magisk που αναφέρθηκε σε άλλο φόρουμ update τα ίδια. Άθλια εφαρμογή δεν πετάει ούτε ένα μήνυμα απλά κλείνει.

Αθλια εφαρμογη επειδη δεν παιζει σε rooted Κινητό?
Μα τα εννοείτε?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, great είπε

Αθλια εφαρμογη επειδη δεν παιζει σε rooted Κινητό?
Μα τα εννοείτε?

Άθλια εφαρμογή εφόσον δεν πετάει μήνυμα λάθους και απλά κλείνει. Είστε προγραμματιστής; Ελέγχει η εφαρμογή αν είναι root και απλά κλείνει; Άλλη μία περίπτωση από τους προγραμματιστές του ελληνικού δημοσίου ή την εταιρία που έχει αναλάβει:

Βρίσκομαι στο εξωτερικό και γυρίζω σε μερικές μέρες. Πήγα να κάνω αίτηση για το voucher fuel pass από τον υπολογιστή,  και έβγαζε ένα γρήγορο error που το είδα μετά την τρίτη προσπάθια και σε ξαναγύριζε στην αρχική οθόνη. Λέω οκ θα χει φάει κάποιο κόλλημα. Μετά από κάποια στιγμή ανακάλυψα ότι δεν μπορείς από το εξωτερικό να κάνεις αίτηση και όταν έκανα hot spot το κινητό με τα MB που παίρνουν ελληνικό ip μπήκε κανονικά! Σεβαστό να μην αφήνει να μπεις από το εξωτερικό.

1. Δεν θα έπρεπε κάπου να το αναφέρει;!:!;

2. Δεν θα έπρεπε να βγάζει ένα σφάλμα που να λέει ακριβώς το πρόβλημα και μένει στην οθόνη όχι να φεύγει αστραπή;

Άλλη μία άθλια δουλειά πιθανόν της ίδιας εταιρίας

Επεξ/σία από wizard_scr
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το κινητό μου είναι rooted η εφαρμογή ανοίγει και μετά από 1 sec κλείνει. Υποθέτω ότι βλέπει ότι η συσκευή ειναι rooted και δεν ανοίγει. Έχω magisk και την έχω βάλει στο deny list αλλά τπτ. Με άλλες εφαρμογές δεν έχω θέμα, έχω google pay , τράπεζες κτλπ. Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Kάθε φορά που προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή μεσω taxis ή τραπεζών ενω πέρνει τους κωδικούς μου βγάζει έν ακόκκινο μήνυμα πανω '' Η επικύρωση της ψηφιακής υπογραφής απέτυχε'' γνωρίζει κανείς για πιο λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως εμενα η εφαρμογη χρειαζεται να ξαναβαζω τους κωδικους. Περναω μεσω taxis και την ταυτοτητα και το διπλωμα ολα μια χαρα, αλλα οταν βγαινω απτην εφαρμογη μου ξαναπεταει να τα βαλω παλι. Εκτος αν δουλευει ετσι η εφαρμογη για λογους ασφαλειας

Επεξ/σία από Alex-V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Alex-V said:

Δυστυχως εμενα η εφαρμογη χρειαζεται να ξαναβαζω τους κωδικους. Περναω μεσω taxis και την ταυτοτητα και το διπλωμα ολα μια χαρα, αλλα οταν βγαινω απτην εφαρμογη μου ξαναπεταει να τα βαλω παλι. Εκτος αν δουλευει ετσι η εφαρμογη για λογους ασφαλειας

Αν βάλεις να την ανοίγεις με biometrics σε κάνει πάλι logout?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alex-V είπε

Δυστυχως εμενα η εφαρμογη χρειαζεται να ξαναβαζω τους κωδικους. Περναω μεσω taxis και την ταυτοτητα και το διπλωμα ολα μια χαρα, αλλα οταν βγαινω απτην εφαρμογη μου ξαναπεταει να τα βαλω παλι. Εκτος αν δουλευει ετσι η εφαρμογη για λογους ασφαλειας

Σβήνεις cache κλπ απο την εφαρμογη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Thresh είπε

Αν βάλεις να την ανοίγεις με biometrics σε κάνει πάλι logout?

 

Δεν το δοκίμασα να ειμαι ειλικρινης. Θα κανω μια δοκιμη.

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Σβήνεις cache κλπ απο την εφαρμογη;

Το εκανα και με καθαρισμο cache αλλα και χωρις.

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Αν βάλεις να την ανοίγεις με biometrics σε κάνει πάλι logout?

 

EDIT! Πετυχε! Εβαλα να ανοιγει με μοτιβο και ετοιμο! Βεβαια δεν τα αποθηκευει offline. Πρεπει δηλαδη να εισαι online για να ειναι ενεργα γιατι αντλει στοιχεια.

Επεξ/σία από Alex-V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
13 minutes ago, cpetro said:

 Τέλικα αυτα που χρησιμοποιούνται; Μόνο τράπεζες και τηλεφωνία;; Και το δίπλωμα που χρησιμοποιείται  τοτε. 

Νομίζω ότι πλέον χρησιμοποιούνται παντού στο εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, cpetro είπε

 Τέλικα αυτα που χρησιμοποιούνται; Μόνο τράπεζες και τηλεφωνία;; Και το δίπλωμα που χρησιμοποιείται  τοτε. 

Το διπλωμα αντι να κουβαλας το φυσικο, δειχνεις απο το κινητο σε πιθανο ελεγχο/τροχαια κτλ

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...