Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το gov.gr Wallet για ταυτότητα και άδεια οδήγησης στο smartphone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/9/2022 στις 8:50 ΜΜ, alex_andriotis είπε

Kάθε φορά που προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή μεσω taxis ή τραπεζών ενω πέρνει τους κωδικούς μου βγάζει έν ακόκκινο μήνυμα πανω '' Η επικύρωση της ψηφιακής υπογραφής απέτυχε'' γνωρίζει κανείς για πιο λόγο;

Το ίδιο και εμένα δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα σήμερα να δω τι γίνεται με αυτήν την εφαρμογή , έχω παλιά έκδοση android και μάλλον δεν υποστηρίζει την εφαρμογή.

Ξέρουμε από ποια έκδοση android  και μετά υποστηρίζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, greekgreek είπε

Είπα σήμερα να δω τι γίνεται με αυτήν την εφαρμογή , έχω παλιά έκδοση android και μάλλον δεν υποστηρίζει την εφαρμογή.

Ξέρουμε από ποια έκδοση android  και μετά υποστηρίζει ;

image.png.6c2e450e7d005fcd25e8e9d4457c62cb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Άλλαξα σήμερα ταυτότητα, αλλά ξέχασα να κάνω ανάκληση του εγγράφου ταυτότητας από την εφαρμογή πριν αλλάξω την ταυτότητα. Οπότε μπήκα στην εφαρμογή και πάτησα ανάκληση εγγράφου, αλλά μου έλεγε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να προσπαθήσω σε λίγο. Τελικά δεν βρήκα άκρη, οπότε απεγκατέστησα την εφαρμογή από το κινητό μου και την ξανακατέβασα και είδα ότι δεν υπάρχει η ταυτότητά μου μέσα. Άρα, είναι όλα εντάξει και απλώς μετά θα βάλω την νέα ταυτότητα; Ή υπάρχει κάπου καταχωρημένη στο σύστημα η παλιά μου ταυτότητα που την είχα βάλει ψηφιακά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειμαι υπερ του wallet στην πραξη ειδα οτι η αστυνομία δεν δέχεται την επίδειξη ταυτότητας απ το app αλλα ζηταει την φυσικη οποτε καλο ειναι να εχετε την ταυτοτητα μαζι σας μεχρι να δουν τι θα κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stamka είπε

αν και ειμαι υπερ του wallet στην πραξη ειδα οτι η αστυνομία δεν δέχεται την επίδειξη ταυτότητας απ το app αλλα ζηταει την φυσικη οποτε καλο ειναι να εχετε την ταυτοτητα μαζι σας μεχρι να δουν τι θα κανουν

τι ? δεν υπαρχει αυτο που λες, επεσες στον εναν παππου και το δεχτηκες

Μια χαρα με εουν σταματησει 2 φορες με αυτοκινητο και καναν την δουλεια τους. Ο συγκεκριμενος απλα ηταν κολλημενος, πας στον προισταμενο (οποιος ειναι ανωτερος στο μπλοκο ισως που σε σταματησαν) ή ζητας εξηγησεις απο το 100 που παιρνεις τηλεφωνο. Μην τρωτε αμασητα τετοια πραγματα. Δεν υπαρχει αυτο που που λες.

Ειναι νόμος, είναι απο την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ βγαλμενο, καταλαβαινεις τι λες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Εύρηκα να πούμε ! Μετά απο 10 χρόνια .... FYI οι Ουκρανοί έχουν το πιο εξεληγμένο e-GOV στην Ευρώπη. https://diia.gov.ua όπου μπορείς να κάνεις κυριολεκτικά τα πάντα. Ακόμα και να δηλώσεις την πορεία του πυράυλου για να προλάβουν να τον καταρρίψουν, άλλο λέβελ...Σε πρόσφατο update , μπορείς πλέον να αγοράσεις αυτοκίνητο και να το δηλώσεις με 2 click, ούτε ταλαιπορεία ούτε ΚΕΠ με τους καθυστεριμένους μπλέκεις που σου βγάζουν την άδεια 3 φορές σε 2 μήνες γιατί κάθε φορά απο την στραβομάρα τους γράφουν λάθος το όνομα σου.... Στην Ελλάδα αν και έχουμε πολύ δρόμο ακόμα, καλοδεχούμενα τα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2023 στις 4:15 ΠΜ, dionisisdenis1 είπε

Το ίδιο και εμένα δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα

Αν και ενα χρόνο αργοτερα, τελικα η λύση στο θεμα ηταν να κανα επανεγκατασταση το app. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Alex1le said:

Αν και ενα χρόνο αργοτερα, τελικα η λύση στο θεμα ηταν να κανα επανεγκατασταση το app. 

εχετε αλλαξει μηπως κινητο απο οταν βαλατε πρωτη φορα το app ? 

Το λεω γιατι ναι μεν στο iphone κανει restore και φαιρνει την υπογραφη αλλα χαλαει το "δεσιμο" με το key.

Ουτε εγω το ηξερα καθως νομιζα ημουν οκ γιατι εβλεπα την ταυτοτητα αλλα καποια στιγμή παταω quick scan Και παιρνω το ιδιο μήνυμα. Μονο uninstall-install επαιξε για να ξαναγινει το key.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γύρισα σε android, στο iphone ειχα τα εγραφα στο wallet, τώρα στο android οταν παταω προσθηκη στο wallet και απλα μου λεει να το κανει share.

Ξερει κανεις τι παιζει ;

 

Oneplus 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...